Ухвала від 28.08.2025 по справі 300/5520/24

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

"28" серпня 2025 р. справа № 300/5520/24

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Боршовського Т.І., розглянувши в письмовому провадженні звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 15.08.2025 № 0900-0804-8/41036 про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.10.2024 у справі № 300/5520/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій, -

Виклад процесуальних обставин у справі:

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.10.2024 у справі № 300/5520/24 задоволено частково позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області: визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо обмеження у виплаті ОСОБА_1 з 12.01.2024 пенсії “максимальним розміром»; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити виплату пенсії ОСОБА_1 з 12.01.2024, з нарахованою індексацією, без обмеження її “максимальним розміром», з урахуванням проведених платежів, в задоволенні решти позову відмовлено.

Рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.10.2024 у справі № 300/5520/24 набрало законної сили 21.05.2025.

30.06.2025 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшла заява представника позивача від 27.06.2025 про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду від 03.10.2024 у справі № 300/5520/24. Вказана заява від 27.06.2025 мотивована тим, що Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області в ході виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.10.2024 у справі №300/5520/24 здійснило перерахунок пенсії позивача з 12.01.2024, проте під час перерахунку пенсії ОСОБА_1 вкотре безпідставно обмежено максимальний розмір пенсії, оскільки не було враховано індексацію станом на 01.03.2024, що, на думку представника позивача, свідчить про невиконання органом пенсійного фонду не виконує рішення суду у повному обсязі. Підсумок пенсії ОСОБА_1 складає 27976,77 гривень, а із застосуванням обмежувальних коефіцієнтів відповідно до вимог статті 46 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" та постановою Кабінету Міністрів України №1 "Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період дії воєнного стану" становить 25592,81 гривень. Представник позивача звернула увагу на те, що рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.10.2024 у справі №300/5520/24 зазначена дата, з якої здійснюється перерахунок та виплата пенсії без обмеження її максимальним розміром, однак не встановлена будь-яка кінцева або гранична дата. Це означає, що відповідач зобов'язаний виплачувати позивачу пенсію без обмеження її граничним розміром та з урахуванням індексацій, надбавок та доплат, незалежно від підстав здійснення перерахунку. Просить встановити судовий контроль за виконанням вказаного судового рішення.

Ухвалою від 04.07.2025 задоволено заяву ОСОБА_1 від 27.06.2025 та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області подати до Івано-Франківського окружного адміністративного суду у строк до 20 серпня 2025 року звіт про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.10.2024 у справі №300/5520/24.

18.08.2025 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшов звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 15.08.2025 № 0900-0804-8/41036 про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.10.2024 у справі №300/5520/24. Так, представник відповідача зазначив, що на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.10.2024 у справі №300/5520/24 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 12.01.2024 без обмеження максимальним розміром. Так, розмір пенсійної виплати обчислено з врахуванням обмежувальних коефіцієнтів, передбачених статтею 46 Закону України «Про державний бюджет України на 2025 рік» та постановою Кабінету Міністрів України № 1 «Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період дії воєнного стану», внаслідок чого розмір пенсії з 01.06.2025 склав 25592,81 грн. На виконання вказаного рішення суду нараховано борг за період з 12.01.2024 по 31.05.2025 в сумі 64991,96 грн., яка внесена до Реєстру судових рішень Пенсійного фонду України і виплата буде проведена лише при наявності додаткового фінансування з Державного бюджету України в порядку черговості з урахуванням дати набрання рішення суду законної сили. Таким чином, на думку представника відповідача, Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області належним чином та в повному обсязі виконано рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.10.2024 у справі № 300/5520/24, а тому представник відповідача просив суд прийняти звіт про виконання судового рішення від 06.09.2024 у справі № 300/8411/23.

20.08.2025 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшли письмові пояснення представника позивача від 19.08.2025 щодо звіту Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 15.08.2025 № 0900-0804-8/41036. Так, представник позивача зазначила, що Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області в ході виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.10.2024 у справі №300/5520/24 здійснило перерахунок пенсії позивача з 12.01.2024, проте під час перерахунку пенсії останньому вкотре безпідставно обмежено максимальний розмір пенсії, оскільки не було враховано індексацію станом на 01.03.2024, тим самим орган пенсійного фонду не виконує рішення суду у повному обсязі. Підсумок пенсії ОСОБА_1 складає 27976,77 грн., а із застосуванням обмежувальних коефіцієнтів відповідно до вимог статті 46 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" та постановою Кабінету Міністрів України № 1 "Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період дії воєнного стану" становить 25592,81 грн. За доводами представника позивача, на виконання рішення суду від 03.10.2024 у справі № 300/5520/24, орган пенсійного забезпечення станом на червень 2025 року зобов'язаний був розрахувати пенсію в розмірі 29996,49 грн. та вже з цієї суми застосовувати коефіцієнти пониження, які передбачені постановою Кабінету Міністрів України №1 "Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період дії воєнного стану".

Висновки суду.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За змістом статей 129 та 129-1 Конституції України, однією із основних засад судочинства є обов'язковість судових рішень. Суд ухвалює рішення іменем України, яке є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.

Частинами другою та третьою статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено, що судові рішення, які набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Водночас, згідно з частиною другою статті 372 КАС України, судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання.

Відповідно до частини першої статті 382 КАС України суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб'єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Згідно з частиною першою статті 382-2 КАС України суд розглядає звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.

Частиною другою статті 382-2 КАС України визначено, що звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення має містити:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається звіт;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) особи, яка подає звіт, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб);

4) номер справи, в межах якої ухвалено відповідне судове рішення;

5) відомості про виконання суб'єктом владних повноважень судового рішення, строк, порядок та спосіб його виконання;

6) у разі невиконання судового рішення: орієнтовні строки виконання такого рішення та їх обґрунтування; відомості про обставини, які ускладнюють виконання судового рішення суб'єктом владних повноважень, які заходи вжито та вживаються ним для їх усунення;

7) перелік документів та інших матеріалів, що додаються до звіту та підтверджують обставини, зазначені у ньому.

Відповідно до частини третьої статті 382-2 КАС України до звіту додаються:

1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо звіт поданий представником і такі документи раніше не подавалися;

2) докази направлення копій звіту та доданих до нього матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу.

Згідно з частиною першою статті 382-3 КАС України за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п'ятої статті 382-1 цього Кодексу.

Частиною другою статті 382-3 КАС України суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.

В цій справі зобов'язальна частина рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.10.2024 у справі № 300/5520/24 містить вимогу про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити виплату пенсії ОСОБА_1 з 12.01.2024, з нарахованою індексацією, без обмеження її “максимальним розміром», з урахуванням проведених платежів.

При цьому, в судовому рішенні від 03.10.2024 у справі № 300/5520/24 зазначено підстави застосування такого обмеження пенсійних виплат “максимальним розміром». Так, 17.08.2022 Івано-Франківський окружний адміністративний суд прийняв рішення у справі № 300/2848/22, яким зобов'язав Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити з 01.12.2019 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі наданої Державною установою «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Івано-Франківській області» оновленої довідки від 23.11.2021 №1891 про розмір грошового забезпечення позивача станом на листопад 2019 року та здійснити виплату перерахованої пенсії з урахуванням проведених платежів. На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 № 118 “Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» відповідач провів індексацію пенсії ОСОБА_1 із застосуванням коефіцієнта збільшення 1,14, в розмірі 2251,94 грн. (16086,30*0,140), що підтверджується протоколом про перерахунок пенсії від 18.05.2022. Розмір пенсії з надбавками склав 24015,91 грн., з урахуванням максимального розміру до виплати з 01.03.2022 - 19340,00 грн. (а.с. 67). На виконання вказаного судового рішення ГУ ПФ України в області здійснило 18.05.2022 перерахунок пенсії позивача, що підтверджується протоколом розрахунком від 17.11.2022. Внаслідок перерахунку основний розмір пенсії з надбавками та доплатами 24101,77 грн., проте розмір пенсії обмежено до виплати “максимальним розміром» - 21041,15 грн. (а.с. 68). На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 № 168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році відповідач провів індексацію пенсії ОСОБА_1 із застосуванням коефіцієнта збільшення 1,97 (22921,56*0,197), що становить 1500,00 грн. (в максимальному розмірі). Так, загальний розмір нарахованої з 01.03.2023 пенсії позивача з урахуванням індексації, доплат та підвищень становить 25601,78 грн., з них індексація за 2022 рік - 2814,93 грн., індексація за 2023 рік - 1500,00 грн. Однак до виплати призначена пенсія, з врахуванням «максимального розміру» - 21041,15 грн., що підтверджується протоколом про перерахунок пенсії від 06.09.2024 (а.с. 69). 28.12.2023 Івано-Франківський окружний адміністративний суд прийняв рішення у справі № 300/6915/23, яким зобов'язав Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області нарахувати та виплатити позивачу з 06.04.2023 щомісячну доплату до пенсії відповідно до постанови КМУ № 713 від 14.07.2021. Вказане судове рішення набрало законної сили 27.02.2024. На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 № 185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» відповідач провів індексацію пенсії ОСОБА_1 на суму 1500,00 грн. (в максимальному розмірі). Так, загальний розмір нарахованої з 01.03.2024 пенсії позивача з урахуванням індексації, доплат та підвищень становить 27246,5 грн., з них індексація за 2022 рік - 2814,93 грн., індексація за 2023 рік - 1500,00 грн., за 2024 - 1500 грн. Однак до виплати призначена пенсія, з врахуванням «максимального розміру» - 23610 грн., що підтверджується протоколом про перерахунок пенсії від 06.09.2024 (а.с. 70). На виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28.12.2023 у справі № 300/6915/23 ГУ ПФ України в області 18.03.2024 здійснило перерахунок пенсії позивача, внаслідок якого підсумок пенсії (з надбавками) з 01.10.2022 склав 29246,5 грн., проте розмір пенсії обмежено “максимальним розміром» - 23610,00 грн. (а.с. 71). При такому перерахунку пенсії на виконання вказаного судового рішення, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 № 118 також перераховано індексацію пенсії позивача з 01.03.2022, розмір якої склав 2814,93 грн., постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 № 168 перераховано індексацію пенсії позивача з 01.03.2023, розмір якої склав 1500,00 грн., та постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 № 185 перераховано індексацію пенсії позивача з 01.03.2024, розмір якої склав 1500,00 грн., що підтверджується протоколом про перерахунок пенсії від 18.03.2024 (а.с. 71). Вважаючи протиправними дії відповідача щодо застосування до пенсії ОСОБА_1 обмеження пенсії максимальним розміром, представник позивача звернулася до суду з позовом, за результатом судового розгляду якого прийнято рішення від 03.10.2024 у справі №300/5520/24, яким зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити виплату пенсії ОСОБА_1 з 12.01.2024, з нарахованою індексацією, без обмеження її “максимальним розміром», з урахуванням проведених платежів.

За змістом звіту Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 15.08.2025 № 0900-0804-8/41036 про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.10.2024 у справі №300/5520/24, ОСОБА_1 проведено перерахунок пенсії з 12.01.2024 без обмеження максимальним розміром.

Так, проведення перерахунку пенсії позивача на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.10.2024 у справі № 300/5520/24 підтверджується протоколом про перерахунок пенсії від 09.06.2025 за пенсійною справою 0903006107 (МВС), та розрахунком на доплату (виплату, утримання) пенсії відповідно до яких: в січні 2024 розмір пенсії становить 25515,74 грн., з лютого 2024 (з врахуванням індексації за 2024 рік згідно постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 № 185 в розмірі 1500 грн.) по грудень 2024 - 27976,77 грн., з січня 2025 (з врахуванням постанови Кабінету Міністрів України № 1 «Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період дії воєнного стану») - 25592,81 грн.

При цьому, на виконання вказаного рішення суду нараховано борг за період з 12.01.2024 по 31.05.2025 в сумі 64991,96 грн., який внесено до Реєстру судових рішень Пенсійного фонду України. Тобто в спірному випадку Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області підтвердило вчинення конкретних та залежних від нього дій, спрямованих на виконання судового рішення від 03.10.2024 у справі № 300/5520/24 та внесло нараховану позивачу на виконання вказаного рішення доплату пенсії в розмірі 64991,96 грн. за період з 12.01.2024 по 31.05.2025 до підсистеми "Реєстр судових рішень" інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України для її погашення в порядку черговості, з огляду на дату набрання законної сили судовим рішенням у вказаній справі.

Водночас розмір пенсійної виплати обчислено з врахуванням обмежувальних коефіцієнтів, передбачених статтею 46 Закону України «Про державний бюджет України на 2025 рік» та постановою Кабінету Міністрів України № 1 «Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період дії воєнного стану».

Відповідно до статті 46 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» визначено, що у 2025 році у період дії воєнного стану пенсії, призначені (перераховані) відповідно до Митного кодексу України, законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про Національний банк України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про дипломатичну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Постанови Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року № 379/95-ВР "Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України" (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством), розмір яких (пенсійної виплати) перевищує десять прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність, виплачуються із застосуванням до суми перевищення коефіцієнтів у розмірах і порядку, визначених Кабінетом Міністрів України.

На виконання вимог статті 46 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 1 від 03.01.2025 «Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період дії воєнного стану», згідно пункту 1 якої у період воєнного стану у 2025 році пенсії (пенсійні виплати), призначені (перераховані) відповідно до Митного кодексу України, Законів України “Про державну службу», “Про прокуратуру», “Про статус народного депутата України», “Про Національний банк України», “Про Кабінет Міністрів України», “Про дипломатичну службу», “Про службу в органах місцевого самоврядування», “Про судову експертизу», “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», “Про наукову і науково-технічну діяльність», “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанови Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 р. № 379/95-ВР “Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України» (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством), розмір яких перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачуються із застосуванням коефіцієнтів до відповідних сум перевищення:

до частини пенсії (пенсійної виплати), що перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, та не перевищує 11 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, - 0,5;

до частини пенсії (пенсійної виплати), що перевищує 11 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, та не перевищує 13 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, - 0,4;

до частини пенсії (пенсійної виплати), що перевищує 13 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, та не перевищує 17 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, - 0,3;

до частини пенсії (пенсійної виплати), що перевищує 17 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, та не перевищує 21 розмір прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, - 0,2;

до частини пенсії (пенсійної виплати), що перевищує 21 розмір прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, - 0,1.

Згідно з пунктом 2 постанови № 1 від 03.01.2025 установлено, що у період воєнного стану у 2025 році коефіцієнти, визначені пунктом 1 цієї постанови, не застосовуються до пенсій (пенсійних виплат) осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, а також до пенсій в разі втрати годувальника, призначених членам сім'ї загиблих (померлих, зниклих безвісти) таких осіб, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру ветеранів війни, отриманими Пенсійним фондом України у порядку інформаційної взаємодії з Міністерством у справах ветеранів.

Ця постанова набрала чинності з дня опублікування та застосовується з 1 січня 2025 року.

З огляду на вищевказані обставини, обмеження розміру пенсії ОСОБА_1 на виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період дії воєнного стану» за № 1 від 03.01.2025, не пов'язана з виконанням рішення суду від 03.10.2024 у справі № 300/5520/24, а її нарахування та виплата має окремі правові та фактичні підстави, які не були предметом розгляду у цій справі.

Також не є предметом судового контролю у справі нарахування та виплата позивачу сум індексації пенсії з 01.03.2025 згідно постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 № 185, від 25.02.2025 № 209.

Такі обставини щодо перерахунку пенсії з урахуванням вимог вказаних вище постанов Кабінету Міністрів України № 1 від 03.01.2025 не входили в предмет доказування у справі № 300/5520/24 та не стосуються порядку виконання прийнятого судового рішення від 03.10.2024, а фактично свідчать про виникнення нових правовідносин між позивачем та відповідачем після виконання рішення суду та складають окремий самостійний предмет позову.

Позивач не позбавлений права оскаржити дії пенсійного органу в позовному порядку, якщо вважає, що порушені його права в частині обмеження пенсії максимальним розміром при її перерахунку згідно постанови Кабінету Міністрів України «Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період дії воєнного стану» за № 1 від 03.01.2025.

Враховуючи наведені обставини, суд дійшов висновку про повне виконання відповідачем рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.10.2024 у справі №300/5520/24 в частині зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити виплату пенсії ОСОБА_1 з 12.01.2024, з нарахованою індексацією, без обмеження її “максимальним розміром», з урахуванням проведених платежів.

Підсумовуючи, суд дійшов висновку прийняти поданий Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області звіт від 15.08.2025 № 0900-0804-8/41036 про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.10.2024 у справі № 300/5520/24.

Керуючись статями 243, 248, 256, 294, 295, 297, 382, 382-2, 382-3, Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Прийняти звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 15.08.2025 № 0900-0804-8/41036 про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.10.2024 у справі № 300/5520/24.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя /підпис/ Боршовський Т.І.