Рішення від 27.08.2025 по справі 260/4860/25

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 серпня 2025 рокум. Ужгород№ 260/4860/25

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Скраль Т.В., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), в особі представника Жупана Артура Юрійовича ( АДРЕСА_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88008, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, 4, код ЄДРПОУ 20453063), Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (54020, Миколаївська область, м. Миколаїв, вул. Морехідна, 1, код ЄДРПОУ 13844159) про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

16 червня 2025 року ОСОБА_1 , через уповноваженого представника Жупана Артура Юрійовича звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, якою просить: 1) визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо не проведення ОСОБА_1 виплати пенсії по за віком з дати її первинного призначення - з 05.03.2025 р.; 2) зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, на підставі рішення №072350012131 від 13.03.2025, оформленого протоколом Призначення пенсії. Версія 1.6.78.1. Дата-час розрахунку: 12.03.2025 11:16 про призначення пенсії за віком згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», здійснити ОСОБА_1 виплату пенсії за віком з дати набуття права на таку, а саме - з 05.03.2025 року.

23 червня 2025 року ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду відкрито провадження по даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін. Зобов'язано Головне управління ПФУ в Закарпатській області надати суду до 15 липня 2025 року пенсійну справу ОСОБА_1 .

26 червня 2025 року на виконання вимог суду, відповідачем 1 надано належним чином завірені копії відмовної пенсійної справи ОСОБА_1 .

1. Позиції сторін.

Заявлені позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що Відповідач 2 повинен був розглянути заяву позивача про призначення йому пенсії за віком та прийняти відповідне рішення (про призначення або про відмову в призначенні пенсії), в зазначені частиною п'ятою статті 45 Закону № 1058-IV строки. Як вже зазначалось, 05 березня 2025 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області із заявою про призначення пенсії за віком згідно статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Рішенням Відповідача 2 від 12 березня 2025 р. №072150011507, ОСОБА_1 призначено пенсію за віком згідно статті 55 Закону №796-ХІІ із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». З огляду на прийняте Відповідачем 2 рішення від рішення №072350012131 від 13.03.2025 про призначення пенсії за віком, оформленого протоколом Призначення пенсії. Версія 1.6.78.1. Дата-час розрахунку: 12.03.2025 11:16, в останнього були відсутні підстави для повторного розгляду заяви Позивача від 05 березня 2025 та прийняття нового рішення про відмову у призначенні пенсії від 25.03.2025 №072350012131 (від 25.03.2025 7245/03-16). Вказане свідчить, що оскаржуване рішення прийнято не у спосіб, передбачений Законом №1058-IV та Порядком №22-1.

07 липня 2025 року відповідачем 1 подано до суду відзив на позовну заяву, в якому просять відмовити в задоволенні позову. В обґрунтування зазначено, що з матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 вбачається, що за принципом екстериторіальності, в порядку єдиної черги, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Миколаївській області позивачу призначено пенсію за віком згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» - №072350012131 від 13.03.2025. Страховий стаж Позивача склав 20 роки 11 місяців 04 дні. В подальшому, листом від 31.03.2025 року 0700-0307-8/18596, Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області повідомило позивача, що Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області прийняло нове рішення про відмову у призначенні пенсії від 25.03.2025 №072350012131 (від 25.03.2025 7245/03-16). Відповідно до вказаного рішення, за результатами розгляду документів електронної пенсійної справи ОСОБА_1 вирішено: скасувати рішення від 12.03.2025 №072350012131 про призначення пенсії за віком відповідно до ч.1 ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»; відмовити в призначенні пенсії за віком відповідно до ч.1 ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в зв'язку з відсутністю необхідного страхового стажу 15 років. Страховий стаж Позивача склав 07 років 3 місяці 1 день. Головним управлінням Пенсійного фонду України в Миколаївській області із страхового стажу виключено наступні періоди роботи : на підприємстві РРФСР з 02.06.1981 по 25.07.1989, згідно трудовою книжкою НОМЕР_2 від 02.06.1981, оформленої підприємством РРФСР на бланку українського зразка. В записі про звільнення відсутнє посилання на відповідну статтю, пункт законодавчого акту. Відсутня посада відповідальної особи, яка засвідчила запис про звільнення; з 20.06.1994 по 28.12.1999, згідно із записами трудової книжки від 20.06.1994, оскільки титульна сторінка завірена печаткою з кодом ЄДРПОУ підприємства, при цьому постанова №118 «Про створення Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України» щодо створення даного реєстру прийнята 22.01.1996. В записі звільнення відсутнє посилання на відповідну статтю, пункт законодавчого акту. Отже, покликання позивача лише на записи в трудовій книжці, у цьому випадку є недостатніми.

07 липня 2025 року відповідачем 2 подано до суду відзив на позовну заяву, в якому просять відмовити в задоволенні позову. В обґрунтування зазначено, що за результатами розгляду документів, доданих до заяви, до страхового стажу не зараховано періоди: з 02.06.1981 по 25.07.1989 на підприємстві РРФСР, згідно із трудовою книжкою НОМЕР_2 від 02.06.1981, оформленої підприємством РРФСР на бланку українського зразка. В записі про звільнення відсутнє посилання на відповідну статтю, пункт законодавчого акту. Відсутня посада відповідальної особи, яка засвідчила запис про звільнення; з 20.06.1994 по 28.12.1999, згідно із записами трудової книжки від 20.06.1994, оскільки титульна сторінка завірена печаткою з кодом ЄДРПОУ підприємства, при цьому, постанова № 118 «Про створення Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України» щодо створення даного реєстру прийнята 22.01.1996. В записі про звільнення відсутнє посилання на відповідну статтю, пункт законодавчого акту. Відтак, страховий стаж Позивача становить 07 років 03 місяці 01 день. З урахуванням викладеного Позивачу відмовлено в призначенні пенсії за віком за заявою від 05.03.2025 у зв'язку із відсутністю необхідного страхового стажу. Таким чином, рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області від 25.03.2025 № 072350012131 про відмову Позивачу в призначені пенсії за віком, є правомірними та законними, прийнятими в межах, у спосіб та у відповідності до чинного законодавства.

Відповідно до статті 229 частини 4 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

2. Обставини, встановлені судом.

Судом встановлено, що 05 березня 2025 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області із заявою № 1190 за призначенням/перерахунком пенсії по інвалідності.

13 березня 2025 року ОСОБА_1 призначено пенсію за віком, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 13 грудня 2024 року, відповідно до рішення № 072350012131.

25 березня 2025 року Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області рішенням № 072350012131 відмовило у призначенні пенсії за віком ОСОБА_1 .

В рішенні зазначено, що повторно розглянуто заяву від 05 березня 2025 року та надані документи щодо обчислення страхового стажу.

За результатами розгляду документів електронної пенсійної справи ОСОБА_1 вирішено:

- скасувати рішення від 12.03.2025 № 072350012131 про призначення пенсії за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;

- відмовлено в призначенні пенсії за віком відповідно до частини 1 статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у зв'язку з відсутністю необхідного страхового стажу 15 років.

Не погодившись із рішенням відповідача 2 про відмову у призначенні пенсії від 25 березня 2025 року № 072350012131, позивач звернувся до суду.

3. Мотиви суду та норми права, застосовані судом.

Згідно з статтею 22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Згідно із частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною першою статті 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Отже, право особи на отримання пенсії, як складова права на соціальний захист, є її конституційним правом.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг визначає Закон України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» ( далі по тексту - Закон № 1058-IV).

Частиною третьою статті 4 Закону № 1058-IV визначено, що виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються: види пенсійного забезпечення; умови участі в пенсійній системі чи її рівнях; пенсійний вік для чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат; джерела формування коштів, що спрямовуються на пенсійне забезпечення; умови, норми та порядок пенсійного забезпечення; організація та порядок здійснення управління в системі пенсійного забезпечення.

Статтею 5 Закону № 1058-IV передбачено, що дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону. Виключно цим Законом, зокрема, визначаються порядок здійснення пенсійних виплат за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням; порядок використання коштів Пенсійного фонду та накопичувальної системи пенсійного страхування.

Отже, нормативно-правовим актом, яким, зокрема, визначено підстави припинення пенсійних виплат, є Закон № 1058-IV. Інші нормативно-правові акти у сфері правовідносин, врегульованих Законом № 1058-IV, можуть застосовуватися за умови, якщо вони не суперечать цьому Закону.

Питання виплати пенсій врегульовані статтею 47 Закону № 1058-IV за якою пенсія виплачується щомісяця організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України або перераховується на визначений цією особою банківський рахунок у порядку, передбаченому законодавством.

Відповідно до статті 49 Закону № 1058-IV виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду припиняється: 1) якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості; (Положення пункту 2 частини 1 статті 49 втратили чинність, як такі, що є неконституційними на підставі Рішення КС “ 25-рп/2009 від 07.10.2009 року 2) на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України; 3) у разі смерті пенсіонера; 4) у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд; 5) в інших випадках, передбачених законом. Поновлення виплати пенсії здійснюється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з'ясування обставин та наявності умов для відновлення її виплати. Виплата пенсії поновлюється в порядку, передбаченому частиною третьою статті 35 та статтею 46 цього Закону.

Згідно з частиною 3 цієї статті у разі виявлення недостовірних даних у документах та відомостях, на підставі яких було встановлено та/або здійснюється виплата пенсії, рішенням територіального органу Пенсійного фонду України розмір та підстави виплати пенсії переглядаються відповідно до цього Закону без урахування таких даних.

Зазначений перелік підстав для припинення виплати пенсії розширеному тлумаченню не підлягає.

У даній справі позивач оскаржує рішення від 25 березня 2025 року № 072350012131 про відмову у призначенні пенсії за віком.

При цьому, як підтверджується матеріалами справи, позивачу ОСОБА_1 13 березня 2025 вже було призначено пенсію за віком відповідно до Закону № 1058-IV, відповідно до рішення № 072350012131.

Отже, судом встановлено, що виплата пенсії позивачу припинена не з підстав, передбачених Законом №1058-ІV.

Згідно із статтею 1 Закону № 1788 громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.

Відповідно до статей 6, 7 Закону № 1788 особам, які мають одночасно право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їх вибором, за винятком пенсій інвалідам внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, що їх вони дістали при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов'язків військової служби, або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті чи з виконанням інтернаціонального обов'язку.

Звернення за призначенням пенсії може здійснюватися у будь-який час після виникнення права на пенсію.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року №22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 року за №1566/11846, затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі по тексту - Порядок №22-1).

Відповідно до пункту 1.1 вказаного Порядку заява про призначення, перерахунок, поновлення пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший (Заява про призначення/перерахунок пенсії - додаток 1); заява про припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, продовження виплати пенсії за довіреністю, виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, виплату пенсії за шість місяців наперед у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, переведення виплати пенсії за новим місцем проживання (Заява про виплату пенсії - додаток 2); заява про працевлаштування (звільнення), початок (припинення) діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (додаток 3); заява про виплату недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера (додаток 4) подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає пенсію).

Відповідно до пункту 4.2 Порядку при прийманні документів працівник структурного підрозділу, який здійснює прийом та обслуговування осіб: ідентифікує заявника (його представника); надає інформацію щодо умов та порядку призначення (перерахунку) пенсії; реєструє заяву, перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта; уточнює інформацію про факт роботи (навчання, служби, підприємницької діяльності) і про інші періоди діяльності до 01 січня 2004 року, що можуть бути зараховані до страхового стажу. У разі необхідності роз'яснює порядок підтвердження страхового стажу, повідомляє про право особи на здійснення доплати до мінімального страхового внеску відповідно до частини третьої статті 24 Закону, та/або на добровільну участь у системі загальнообов'язкового пенсійного страхування; проводить опитування свідків для підтвердження стажу відповідно до пунктів 17-19 Порядку підтвердження наявного трудового стажу. Опитування свідків проводиться згідно із пунктом 12 Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховуються до стажу для призначення пенсії; з'ясовує наявніcть у заявника особливого (особливих) статусу (статусів), особливих заслуг, інших обставин, які можуть бути підставою для встановлення підвищень, надбавок, доплат; повідомляє про необхідність дооформлення документів або надання додаткових документів у тримісячний строк з дня подання заяви про призначення пенсії, у разі неналежного оформлення поданих документів або відсутності необхідних документів; сканує документи. На створені електронні копії накладає кваліфікований електронний підпис; надсилає запити про отримання необхідних відомостей з відповідних державних електронних інформаційних реєстрів, систем або баз даних згідно з пунктом 2.28 розділу II цього Порядку; повідомляє про можливості подавати заяви через вебпортал або засобами Порталу Дія; видає особі або посадовій особі розписку із зазначенням дати прийняття заяви, переліку одержаних і відсутніх документів, строку подання додаткових документів для призначення пенсії та пам'ятку пенсіонеру (додаток 7). Скановані розписка та пам'ятка пенсіонеру зберігаються в електронній пенсійній справі; повідомляє особу, у вибраний нею спосіб, про відсутність відомостей або/та наявність розбіжностей у відповідних інформаційних реєстрах, системах або базах даних та строки подання необхідних документів для призначення пенсії, не пізніше двох робочих днів після отримання відповідної інформації.

Після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.

Отже, відповідач наділений правом перевіряти надані особою документи для призначення пенсії та вірного її обчислення.

Згідно з пунктом 4.3 Порядку створення та обробка документів здійснюється із накладенням кваліфікованого електронного підпису працівників, відповідальних за здійснення операцій.

Рішення за результатами розгляду заяви підписується керівником органу, що призначає пенсію (іншою посадовою особою, визначеною відповідно до наказу керівника органу, що призначає пенсію, щодо розподілу обов'язків), та зберігається в електронній пенсійній справі особи.

Рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів органом, що призначає пенсію, приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви.

Цей строк може бути продовжено за рішенням керівника органу, що призначає пенсію, на строк проведення додаткової перевірки достовірності відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умов їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсію, але не більше ніж на 15 днів.

Отже, відповідач 2 повинен розглянути заяву позивача про призначення йому пенсії за віком та прийняти відповідне рішення.

Судом встановлено, що 05 березня 2025 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області із заявою № 1190 за призначенням/перерахунком пенсії по інвалідності.

13 березня 2025 року ОСОБА_1 призначено пенсію за віком, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 13 грудня 2024 року, відповідно до рішення № 072350012131.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що у відповідача відсутні підстави для повторного розгляду заяви ОСОБА_1 про призначення пенсії за віком та прийняття рішення від 25 березня 2025 року № 072350012131, зареєстрованого 25 березня 2025 року за № 7245/03-16.

Враховуючи вищенаведене, з врахуванням статті 9 КАС України, суд вважає за необхідне визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області від 25 березня 2025 року № 072350012131, зареєстрованого 25 березня 2025 року за № 7245/03-16 та з метою належного захисту прав позивача зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, на підставі рішення про призначення пенсії за віком згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 072350012131 від 13 березня 2025 року, здійснити ОСОБА_1 виплату пенсії за віком з дати набуття права на таку - з 13 грудня 2024 року, з врахуванням проведених виплат.

Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволення.

Відповідно до частини третьоїстатті 139 КАС Українипри частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Позивач при поданні адміністративного позову сплатив судовий збір у розмірі 968,96 грн, що підтверджується квитанцією від 13 червня 2025 року № 7640-0514-8171-2403.

Таким чином, вказана сума судових витрат підлягає стягненню на користь позивача пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись статтями 9, 14, 90, 139, 242-246, 255 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позов ОСОБА_1 , в особі представника Жупана Артура Юрійовича до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області від 25 березня 2025 року № 072350012131, зареєстрованого 25 березня 2025 року за № 7245/03-16.

3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, на підставі рішення про призначення пенсії за віком згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 072350012131 від 13 березня 2025 року, здійснити ОСОБА_1 виплату пенсії за віком з дати набуття права на таку - з 13 грудня 2024 року, з врахуванням проведених виплат.

4. Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (54020, Миколаївська область, м. Миколаїв, вул. Морехідна, 1, код ЄДРПОУ 13844159) судові витрати у розмірі 968,96 грн (дев'ятсот шістдесят вісім гривень, 96 коп.) сплаченого судового збору.

5. В решті позовних вимог - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Повний текст рішення виготовлений та підписаний 27 серпня 2025 року.

СуддяТ.В.Скраль