Справа № 2/593/261/2025
Бережанський районний суд Тернопільської області
"25" серпня 2025 р.
У особі головуючої судді Німко Н.П.
При секретарі судового засідання Олексів О.Б.
З участю:
Позивача ОСОБА_1 .
Представника позивача адвоката Прийдуна В.М.
Відповідачки ОСОБА_2
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м. Бережани Тернопільської області заяву представника позивача адвоката Прийдуна Володимира Михайловича у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до відповідачки ОСОБА_2 про визнання батьківства,-
У провадженні суду перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання батьківства. Позивач просить суд постановити судове рішення, яким:
1.Визнати його, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ;
2.До актового запису про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , виданого 09 березня 2023 року органом реєстрації актів цивільного стану м.Плонськ, республіка Польща та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , виданого 21 березня 2024 року органом реєстрації актів цивільного стану м.Мінськ Мазовецький, республіка Польща, внести такі зміни:
- у графі « відомості про дитину» - прізвище ОСОБА_5 та ОСОБА_6 змінити на ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , а по батькові дітей вказати - ОСОБА_9 ;
-у графі «відомості про батька» запис « ОСОБА_10 » змінити на « ОСОБА_1 », громадянин України;
-- ім'я, дату і місце народження дітей залишили без змін.
В обґрунтування заявлених вимог у позові загалом зазначено, що за час спільного проживання, без реєстрації шлюбу, у сторін по справі народилося двоє дітей - сини ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_12 ІНФОРМАЦІЯ_3 . Оскільки діти народилися на території Польщі, то реєстрація їх народження здіснена органом рестрації актів цивільного стану м.Мінськ-Маховецький, Польщі.
На даний час позивач хоче реалізувати своє право, як батько дітей і хоче щоб це мало своє юридичне відображння. З цього приводу він звернувся до Бережанського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Тернопільському районі Тернопільської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції із заявою про визнання батьківства своїх дітей. Однак отримав роз'яснення, що внесення змін щодо визнання батьківства можливе відповідно до законодавства держави, органом якої проведено реєстрацію народження та де зберігається відповідний актовий запис.
У підготовчому судовому засіданні представник позивача адвокат Прийдун В.М. подав заяву про залучення до справи в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Бережанський відділ реєстрації актів цивільного стану (далі - Бережанський ВРАЦС). Позивач ОСОБА_1 клопотання представника підтримав.
Відповідачка ОСОБА_2 у підготовчому засіданні суду не заперечила щодо заяви сторони позивача про залучення в якості третьої особи Бережанського ВРАЦСу. Також повідомила, що позов визнає у повному обсязі, батьком її дітей дійсно є позивач ОСОБА_1 .
Розглядаючи заяву сторони позивача, суд прийшов до такого.
Статтею 53 Цивільного процесуального кодексу України визначено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов'язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. У заявах про залучення третіх осіб і в заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Предметом спору у цій цивільній справі є батьківство позивача стосовно малолітніх дітей відповідачки та внесення з цього приводу відповідних змін в актові записи про реєстрацію народження дітей.
З огляду на вищевикладене, виходячи із змісту заявлених вимог та предмету спору, враховуючи вказані вище обґрунтування клопотання представника позивача, суд вбачає наявними передбачені законом підстави для задоволення згаданої заяви та залучення до участі у цій справі Бережанського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Тернопільському районі Тернопільської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції в якості третьої особи на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору, оскільки у судовому засіданні здобуто достатні відомості, що участь такої особи у цьому судовому процесі буде сприяти повноті та об'єктивності вирішення цього спору у суді.
Заяву представника позивача адвоката Прийдуна Володимира Михайловича про залучення Бережанського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Тернопільському районі Тернопільської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції в якості третьої особи на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору до участі у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до відповідачки ОСОБА_2 про визнання батьківства - задовольнити.
У цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання батьківства, в якості третьої особи на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору залучити Бережанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Тернопільському районі Тернопільської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (код ЄДРПОУ 21161470, адреса місцезнаходження 47501, вул. Банкова, 6, м.Бережани Тернопільського району Тернопільської області).
Встановити третій особі п'ятиденний строк з дня отримання даної ухвали або відзиву на позов для подання письмових пояснень щодо позову або відзиву, які мають відповідати вимогам частин третьої - шостої ст. 178 ЦПК України.
Роз'яснити, що одночасно з подачею пояснень на позовну заяву або відзиву третя особа надає суду докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються аргументи та міркування на підтримку або заперечення щодо предмета позову, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) пояснень і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Третій особі, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача надати можливість ознайомитися із матеріалами справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному вебпорталі судової влади України за веб-адресою https://court.gov.ua/sud1901/.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та апеляційному оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Бережанського районного суду
Тернопільської області Н.П.Німко