Ухвала
Іменем України
28 серпня 2025 року
м. Харків
справа № 172/654/25
провадження № 22-з/818/212/25
Харківський апеляційний суд у складі:
головуючого - Пилипчук Н.П.,
суддів колегії - Тичкової О.Ю., Савенка М.Є.
розглянувши питання про виправлення описки в ухвалах Харківського апеляційного суду від 02 липня 2025 року, від 14 липня 2025 року, постанові Харківського апеляційного суду від 30 липня 2025 року у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , в особі представника ОСОБА_2 на ухвалу Валківського районного суду Харківської області від 21 травня 2025 року по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа - Васильківська селищна рада Синельниківського району Дніпропетровської області, про надання дозволу на реєстрацію місця проживання дітей без згоди батька,
Ухвалою Харківського апеляційного суду від 02 липня 2025 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 , в особі представника ОСОБА_2 на ухвалу Валківського районного суду Харківської області від 21 травня 2025 року залишено без руху.
Ухвалою Харківського апеляційного суду від 14 липня 2025 року відкрито провадження та призначено справу до розгляду в суді апеляційної інстанції на 30 липня 2025 року на 12-40 год.
Постановою Харківського апеляційного суду від 30 липня 2025 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 , в особі представника ОСОБА_2 - задоволено. Ухвалу Валківського районного суду Харківської області від 21 квітня 2025 року - скасовано, справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Між тим, як вбачається з матеріалів справи, у вказаних ухвалах Харківського апеляційного суду від 02 липня 2025 року, від 14 липня 2025 року та постанові Харківського апеляційного суду від 30 липня 2025 року невірно зазначена дата оскаржуваного судового рішення, а саме замість вірного «за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , в особі представника ОСОБА_2 на ухвалу Валківського районного суду Харківської області від 21 травня 2025 року» зазначено невірно «за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , в особі представника ОСОБА_2 на ухвалу Валківського районного суду Харківської області від 21 квітня 2025 року».
Відповідно до ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
Невірне зазначення в текстах ухвал Харківського апеляційного суду від 02 липня 2025 року, від 14 липня 2025 року та постанові Харківського апеляційного суду від 30 липня 2025 року дати оскаржуваного судового рішення, по своїй суті є опискою, яка підлягає виправленню.
У зв'язку з вищевикладеним, колегія суддів вважає необхідним виправити зазначену описку в ухвалах Харківського апеляційного суду від 02 липня 2025 року, від 14 липня 2025 року та постанові Харківського апеляційного суду від 30 липня 2025 року, зазначивши правильним дату оскаржуваного судового рішення «21 травня 2025 року».
Керуючись статтею 269 ЦПК України, -
Виправити описку допущену в ухвалах Харківського апеляційного суду від 02 липня 2025 року, від 14 липня 2025 року та постанові Харківського апеляційного суду від 30 липня 2025 року.
Вважати правильною дату оскаржуваного судового рішення «21 травня 2025 року ».
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту.
Головуючий Н.П. Пилипчук
Судді О.Ю. Тичкова
М.Є. Савенко