Постанова від 28.08.2025 по справі 717/2154/25

Справа № 717/2154/25

Номер провадження 3/717/1127/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 серпня 2025 року селище Кельменці

Суддя Кельменецького районного суду Чернівецької області Телешман О.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 204 КУпАП громадянки ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає АДРЕСА_1 , не працюючої -

ВСТАНОВИВ:

Громадянка України ОСОБА_1 , 05.08.2025 року о 17 годині 20 хвилин, в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Росошани» який розташований на території Кельменецької селищної Дністровського району Чернівецької області, на прикордонний контроль подала паспортний документ, який не надає право на перетин Державного кордону України, що передбачений ст.12 Закону України «Про державний кордон», ст. 11 ПКМУ №57 від 27.01.1995 року «Про затвердження правил перетинання державного кордону громадянами України та ст.2,3 Закону України Про порядок виїзду і в'їзду в Україну громадян України», а саме закордонний паспорт громадянки Італії № НОМЕР_1 від 29.03.2025, будучи громадянкою України та маючи паспорт громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_2 від 24.09.2014 року, тобто вчинила спробу перетинання державного кордону України в пункті пропуску через державний кордон України без відповідних документів.

Зокрема, відповідно до п.1 ст. 2 Закону України «Про громадянство» законодавство України про громадянство ґрунтується на таких принципах: єдиного громадянства - громадянства держави Україна, що виключає можливість існування громадянства адміністративно-територіальних одиниць України. Якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Згідно ст. 2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» документами, що дають право громадянину України на виїзд з України і в'їзд в Україну, є: паспорт громадянина України для виїзду за кордон; дипломатичний паспорт України; службовий паспорт України; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу; посвідчення особи на повернення в Україну (дає право на в'їзд в Україну).

Також відповідно до п.2 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затверджених Постановою Кабінету міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 р. № 724) перетинання громадянами України (далі - громадяни) державного кордону здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю (далі - пункти пропуску), якщо інше не передбачено законом, за одним з таких документів, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну: 1) паспорт громадянина України для виїзду за кордон; 2) дипломатичний паспорт; 3) службовий паспорт; 4) проїзний документ дитини (чинний протягом строку, на який він виданий); 5) посвідчення особи моряка; 6) посвідчення члена екіпажу.

Враховуючи викладене вище, зважаючи, що громадянка ОСОБА_1 на момент вчинення правопорушення у правовідносинах з державою Україна залишалася її громадянкою, відтак вона мала надати для прикордонного контролю один з документів, передбачених ст. 2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», чого не вчинила, надавши для паспортного контролю паспорт громадянки Італії.

Даний висновок узгоджується з позицією ВП ВС викладеною в Постнові від 05.09.2024 року по справі № 990/163/23.

ОСОБА_1 була повідомлена про час та місце розгляду справи, про що свідчить відповідна відмітка в протоколі про адміністративне правопорушення та її заява, проте в судове засідання не з'явилася, а також подала заяву про розгляд справи в її відсутності.

Вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні також стверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ №006764Е від 205.08.2025 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , копією паспорта громадянки Італії ОСОБА_1 , копією паспорта громадянина України для виїзду за кордон ОСОБА_1 .

Враховуючи зазначені вище обставини справи, а саме: те, що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, відсутність значної шкоди внаслідок вчинення правопорушення, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є малозначність вчиненого адміністративного правопорушення, а тому її слід звільнити від адміністративної відповідальності та обмежитись усним зауваженням.

Керуючись ст. ст. 22, 280, 283, 284 КУпАП, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративну справу про притягнення ОСОБА_1 адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 204-1 КУпАП закрити, оголосивши порушнику усне зауваження.

Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності у зв'язку із малозначністю вчиненого правопорушення і обмежитись щодо неї усним зауваження.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, подається до Чернівецького апеляційного суду через Кельменецький районний суд.

Суддя: Телешман О.В.