Вирок від 25.08.2025 по справі 233/5402/24

Справа № 233/5402/24

Провадження № 1-кп/932/569/25

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 серпня 2025 року Шевченківський районний суд міста Дніпра у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю:

секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Шевченківського районного суду міста Дніпра кримінальне провадження (внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22024050000000953 від 01 квітня 2024 року) за обвинуваченням:

ОСОБА_5 , РНОКПП НОМЕР_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Вуглегірськ Бахмутського району Донецької області, громадянина України, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , документований паспортом громадянина України серії НОМЕР_2 , виданим Кіровським РВ у м. Дніпропетровську ГУ ДМС України в Дніпропетровській області 07 жовтня 2015 року, раніше не судимого,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 111-1 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Верховною Радою Української Радянської Соціалістичної Республіки 24.08.1991 схвалено «Акт проголошення незалежності України», яким урочисто проголошено незалежність України та створення самостійної української держави - України. У преамбулі Декларації про державний суверенітет України від 16.07.1990 вказано, що Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки проголошує державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах. Відповідно до розділу V Декларації, територія України в існуючих кордонах є недоторканною і не може бути змінена та використана без її згоди.

Положеннями статей 1 та 2 Основного Закону України - Конституції України визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою, унітарною державою, суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.

Відповідно до ч.1 ст. 17, ч.1 ст. 65 Конституції України захист незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України є справою всього Українського народу та обов'язком громадян України, а на території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом.

Статтями 132, 133 Конституції України визначено, що територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території, поєднання централізації і децентралізації у здійсненні державної влади, збалансованості і соціально-економічного розвитку регіонів, з урахуванням їх історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних традицій. До системи адміністративно-територіального устрою України входить АР Крим, області, зокрема, Донецька область, а також райони, міста, райони у містах, селища і села.

Всупереч положенням ст. 51 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12.08.1949, ст. 23 Гаазької конвенції про закони та звичаї війни на суходолі від 18.10.1907, Загальної декларації про права людини, вказаним нормам міжнародного гуманітарного права президент рф, а також інші представники влади рф, досудове розслідування та судовий розгляд щодо яких здійснюється в інших кримінальних провадженнях, діючи всупереч вимогам п. п. 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, принципам Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 та вимогам ч. 4 ст. 2 Статуту ООН і Декларацій Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (ХХV) від 21.12.1965 № 2131 (ХХ), від 14.12.1974 № 3314 (ХХІХ), спланували, підготували і розв'язали агресивну війну та воєнний конфлікт проти України, а саме віддали наказ на вторгнення підрозділів зс рф на територію України.

24 лютого 2022 року указом Президента України № 64/2022 у зв'язку з військовою агресією рф проти України на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України, який неодноразово продовжувався та діє по цей час.

Відповідно до п. 7 ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» тимчасово окупована російською федерацією територія України - це частини території України, в межах яких збройні формування рф та окупаційна адміністрація рф встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування рф встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації рф.

Відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» тимчасово окупована російською федерацією територія України (тимчасово окупована територія) - це частини території України, в межах яких збройні формування російської федерації та окупаційна адміністрація російської федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування російської федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації російської федерації.

Окупаційна адміністрація російської федерації - сукупність державних органів і структур російської федерації, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних російській федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень на тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства та установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб'єктів адміністративних послуг.

У березні - квітні 2014 року в населених пунктах Луганської та Донецької області розпочалася збройна агресія російської федерації шляхом неоголошених та прихованих вторгнень підрозділів збройних сил та інших силових відомств російської федерації, організації та підтримки терористичної діяльності та діяльності, направленої на окупацію Донецької області та порушення територіальної цілісності України.

В окремих містах та районах Донецької області всупереч законодавству України 11.05.2014 проведено незаконний референдум з питання «О самоопределении донецкой народной республики», за результатами якого 12.05.2014 проголошено створення незаконного псевдодержавного утворення «донецкая народная республика» (далі - «днр»).

З метою забезпечення діяльності самопроголошеної «днр» представниками російської федерації з числа своїх громадян та місцевого населення Донецької області сформовані підрозділи політичного (так звані «органы государственной власти «днр») та силового блоків (до складу яких увійшли представники так званих правоохоронних органів та незаконних збройних формувань), які мали стабільний склад лідерів, підтримували між собою тісні стосунки, забезпечували централізоване підпорядкування учасників політичного та силового блоку лідерам організації, а також розробили план злочинної діяльності та чіткий розподіл функцій учасників щодо його досягнення.

В результаті вищезазначених подій значна кількість території та населених пунктів Донецької області протягом квітня-вересня 2014 року опинилась під контролем регулярних з'єднань і підрозділів збройних сил та інших військових формувань російської федерації, підпорядкованих і скеровуваних ними російських радників та інструкторів російської федерації на території Донецької області так званої «днр», які Законом України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» від 18.01.2018 №2268-VIII, Постановою Верховної Ради України «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями» від 17.03.2015 № 254-VIII та Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» від 16.09.2014 № 1680-VII визнані тимчасово окупованими територіями, а органи державної та місцевої влади України та бюджетні установи, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 № 595, припинили свою діяльність на вказаних територіях та переміщені на підконтрольну органам державної влади України територію.

Представниками рф на тимчасово окупованій території Донецької області з 2014 року і по теперішній час створено підпорядковану, керовану та фінансовану російською федерацією окупаційну адміністрацію, в яку входять органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованою територією України. При цьому, представники підконтрольних російській федерації самопроголошених органів узурпували виконання владних функцій держави на тимчасово окупованій території Донецької області, здійснювали підбір кадрів для зайняття посад в незаконних самопроголошених органах, у тому числі із числа громадян України, які на той час перебували на вказаній тимчасово окупованій території. Кінцевою метою окупаційних органів, є інтеграція та подальше незаконне включення захопленої частини суверенної держави Україна до складу російської федерації.

Згідно з ч.2 ст. 6 «конституции донецкой народной республики» від 30.12.2022, на тимчасово окупованій території Донецької області, органом державної влади є «народный совет донецкой народной республики», який відповідно до ч.1 ст. 58 «конституции днр» є постійно діючим представницьким та єдиним законодавчим органом державної влади «днр», та згідно з ч.3 ст. 58 конституції складається з 90 депутатів. У ч.1 ст. 59 конституції зазначено, що депутати «народного совета» вибираються на основі загального рівного і прямого виборчого права при таємному голосуванні. Також, відповідно до ч.1 ст. 60 «конституции днр», депутатами «народного совета» можуть бути громадяни рф, що постійно проживають в рф, не мають громадянства (підданства) іноземної держави або посвідки на проживання чи іншого документу, що підтверджує право на постійне проживання громадянина російської федерації на території іноземної держави, та наділеними відповідно до федерального закону, діючої «конституции» і законів «днр» пасивним виборчим правом.

Встановлено, що 31.07.2023 громадянин України, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуваючи на тимчасово окупованій території м. Макіївка Донецької області, діючи умисно, всупереч інтересам держави Україна, її суверенітету та територіальній цілісності, з ідеологічних мотивів, підтримуючи воєнну агресію рф на території України, переслідуючи єдиний кримінально протиправний намір, направлений на сприяння державі, яка здійснює збройну агресію проти України в посиленні заходів тимчасової окупації населених пунктів Донецької області добровільно зареєструвалася та був затверджений кандидатом у депутати «макеевского городского совета донецкой народной республики первого созыва», з метою бути обраним до вказаного органу окупаційної влади від партії «лдпр», тобто взяв участь в організації та проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій території у Донецькій області.

Крім того, у подальшому, 12.09.2023 ОСОБА_5 , перебуваючи в тимчасово окупованому м. Макіївка Донецької області, продовжуючи свій умисел, спрямований на сприяння державі, яка здійснює збройну агресію проти України в посиленні заходів тимчасової окупації населених пунктів Донецької області добровільно, без фізичного примусу, за результатами «виборів» був обраний «депутатом» до незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території - «макеевского городского совета донецкой народной республики первого созыва» від політичної партії окупаційної адміністрації «лдпр».

Незаконно створений орган «макеевский городской совет донецкой народной республики» знаходиться за адресою: Донецька область, м. Макіївка, площа Советська, буд. № 1.

З 18.09.2023 по теперішній час, ОСОБА_5 , перебуваючи на тимчасово окупованій території м. Макіївка Донецької області, продовжуючи свій злочинний намір на сприяння державі, яка здійснює збройну агресію проти України в посиленні заходів тимчасової окупації населених пунктів Донецької області добровільно, без фізичного примусу бере участь у засіданнях «макеевского городского совета донецкой народной республики первого созыва» у якості «депутата» від політичної партії окупаційної адміністрації «лдпр».

Також, ОСОБА_5 , за час перебування на посаді депутата «макеевского городского совета донецкой народной республики первого созыва» від політичної партії «лдпр», взаємодіє з окремими засобами масової інформації, мережі Інтернет, використовуючи їх для висвітлення діяльності депутатів «макеевского городского совета донецкой народной республики первого созыва» та на виконання цілей, завдань та функцій незаконного органу «макеевского городского совета», в тому числі для забезпечення його стабільної діяльності, з метою формування думки серед населення і світової спільноти щодо легітимності «днр» та пропагандистської роботи щодо популяризації безпосередньої діяльності «макеевского городского совета», 03.04.2024 та 05.04.2024 здійснював прийом громадян в громадській приймальні політичної партії «лдпр», за адресою м. Макіївка, вул. Леніна буд. № 95.

Обвинувачений ОСОБА_5 , будучи повідомленим в порядку, передбаченому КПК України, про місце дату і час розгляду кримінального провадження, у судові засідання не з'явився, про причини неявки до суду не повідомив. Зокрема, суд належно повідомляв обвинуваченого ОСОБА_5 про розгляд кримінального провадження, здійснюючи повідомлення про призначені судові засідання у Шевченківському районному суді міста Дніпра в газеті «Урядовий кур'єр» та внесенням інформації на офіційному веб-сайті суду.

Досудове розслідування у даному кримінальному провадженні за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 111-1 КК України, здійснювалось в порядку спеціального досудового розслідування на підставі ухвали слідчого судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 13 вересня 2024 року. Також відповідно до ухвали Шевченківського районного суду міста Дніпра від 07 липня 2025 року, здійснено спеціальне судове провадження стосовно ОСОБА_5 .

Суд вважає, що наявні у справі документи свідчать про обізнаність обвинуваченого ОСОБА_5 про розпочате кримінальне провадження, здійснення свого права постати перед українським судом за діяння, вчинені на території суверенної України. Ухилення обвинуваченого від правосуддя суд розцінює як реалізацію останнім його невід'ємного права на свободу від самозвинувачення чи самовикриття (п/п.«g» п.3 ст. 14 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, ст. 63 Конституції України), як одну з ключових гарантій презумпції невинуватості. Вказані висновки ґрунтуються і на правовій позиції Європейського суду з прав людини (справа «Колоцца проти Італії» від 12 лютого 1985 року, «Шомоді проти Італії» від 18 травня 2004 року та ін.), за якою суд при розгляді справи в порядку спеціального судового провадження зобов'язаний обґрунтувати чи були здійсненні всі можливі, передбачені законом, заходи щодо дотримання прав обвинуваченого на захист та доступ до правосуддя.

Зважаючи на специфіку спеціального судового провадження (ч.3 ст. 323 КПК України), суд, зберігаючи неупередженість та безсторонність, надає особливого значення охороні прав та законних інтересів обвинуваченого як учасника кримінального провадження, яке відбувається за його відсутності, забезпеченню повного та неупередженого судового розгляду з тим, щоб до обвинуваченого була застосована належна правова процедура в контексті приписів ст. 2 КПК України з дотриманням всіх загальних засад кримінального провадження з урахуванням особливостей, встановлених виключно законом. Ці особливості вимагають від суду прискіпливої оцінки кожного поданого доказу обвинувачення, відтак поріг вимогливості до доказування у даному випадку має бути підвищений.

Враховуючи, що у кримінальному провадженні здійснювалося спеціальне досудове розслідування та спеціальне судове провадження (in absentia), судом досліджено, чи були здійснені стороною обвинувачення всі можливі передбачені законом заходи щодо дотримання прав ОСОБА_5 як підозрюваного та обвинуваченого на захист та доступ до правосуддя з урахуванням встановлених законом особливостей такого провадження.

Суд здійснив розгляд кримінального провадження за відсутності обвинуваченого (in absentia), що відповідає загальним засадам кримінального провадження, з урахуванням особливостей, встановлених законом.

У судовому засіданні захисник обвинуваченого адвокат ОСОБА_4 із обвинуваченням не погодилася, вважає вину у вчиненні інкримінованого обвинуваченому ОСОБА_5 злочину не доведеною, отримані докази ґрунтуються на припущеннях, тому просила виправдати останнього в інкримінованому йому правопорушенні.

Суд вважає, що провина обвинуваченого ОСОБА_5 в об'ємі, встановленому цим вироком, повністю доведена сукупністю наступних досліджених у судовому засіданні доказів.

Протоколом огляду від 18 квітня 2024 року, відповідно до якого в пошуковій системі (браузері) «Ореrа», загальнодоступних соцмережах, месенджерах, за допомогою пошукового поля браузера, було введено « ОСОБА_6 ». Серед результатів пошуку було встановлено посилання за електронною адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 При переході за вказаним посиланням встановлено, що веб-сторінка розміщена на домені ІНФОРМАЦІЯ_4 (російська соціальна мережа). Вказана веб-сторінка зареєстрована на ім'я користувача « ОСОБА_7 ». Під іменем користувача мається розділ «Докладніше», при відкритті якого з'являється інформація: депутат макеевского городского совета от партии лдпр, день народження: ІНФОРМАЦІЯ_1 . В ході огляду записів, розміщених на веб-сторінці ІНФОРМАЦІЯ_3 виявлено наступні публікації: 1) Публікація від 16.04.2024: «Сегодня председатель макеевского мо ОСОБА_8 вручила удостоверение о повышении квалификации федерального государственного бюджетного образовательного учреждения высшего образования «российский академии народного хозяйства и государственной службы при президенте российской федерации», по дополнительной профессиональной программе «Основы местного самоуправления»». Під публікаією розміщено фотознімок; 2) Публікація від 06.04.2024: «11.03.2024 г. нацисты ВФУ произвели обстрел поселка Ханжёнково-Северный Советского района г.Макеевки. Зафиксированы пять обстрелов, выпущено 11 боеприпасов. Применялась ствольная артиллерия калибром 155 мм. ударный БПЛА. Под завалами оказались пять человек, в том числе два ребенка. Вследствие данного варварского обстрела несколько домов граждан разрушены до фундамента, множество домов получили разрушения различной степени разрушены крыши, стены, нарушено остекление. К сожалению, на сегодняшний день материальной помощи на восстановление жилья люди не получили. Существующий переходный период в законодательстве тому виной. Люди задают справедливые вопросы, например, почему те же херсонцы получили. сертификаты на утраченное жилье, а жители днр, живущие под обстрелами долгих 10 лет-не могут, вразумительного ответа нет. На сегодня наши люди остались со своей бедой один на один. Со своей стороны мы будем принимать все усилия и соответствующие меры чтобы осуществить пострадавшим гражданам посильную помощь в решении данного вопроса». Під публікаією розміщено фотознімок; 3) Публікація від 05.04.2024: «Провёл очередной приём граждан! Люди приходят с различными проблемами, хочется помочь каждому! Обратились две женщины, дочь и мама, жители посёлка Ханжонково северный. 11.03.2024 был прилет снаряда, в результате которого несколько домов разрушены полностью, до фундамента, и около десятка с разрушениями несущих стен, кровли, и тд. Люди фактически остались без любых средств на существование, вещей, документов и крыши надо головой, стучась во все двери за помощью и получая одни отговорки они находятся в крайне подавленном эмоциональном состоянии! Прошёл месяц, ни какой помощи им ни кто не оказал! Мы приложим все усилия, что б хоть как то помочь людям, оказавшимся в сложной жизненной ситуации!». Піл публікацією розміщено фотознімок; 4) Публікація від 31.03.2024, у вигляді фотофайлу, на якому зображено чоловіка. На фотофайлі також мається текст: лдпр. ОСОБА_6 . Депутат макеевского городского совета от партии лдпр. Всеросийский прием граждан депутатами лдпр г. Макеевка, ул. Ленина, 95. З метою збереження даних, отриманих в ході огляду за допомогою безкоштовного сервісу архівації веб-сторінок «archive.today» за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_5 здійснено архівацію веб-сторінки за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_3 З цією метою, у браузері, в пошуковому полі введено електронне посилання ІНФОРМАЦІЯ_5 та здійснено вхід до веб-сайту за вказаним посиланням. Далі, посилання ІНФОРМАЦІЯ_3 було скопійовано в пошукове поле даного сервісу та натиснуте на кнопку «Додати». Після процесу архівації, відкрилась сторінка за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_5 В ході огляду, вказані чотири фотознімка під назвами: 1, 2, 3 та 4, за допомогою вбудоаної функції «Зберегти зображення як...», були завантажені у папку «Завантаження» ноутбуку та далі, за допомогою програмного забезпеення «BurnAware Free» були перенесені (записані) на оптичний диск «МуMedia» формату CD-R, який долучається до протоколу огляду в якості додатку.

Висновком судової портретної експертизи № СЕ-19/113-24/2335-ФП від 13 червня 2024 року, відповідно до якого на зображеннях у файлах під назвою: «1» (чоловік у темному піджаку, світлій сорочці та у джинсових брюках, якого на фотознімку зображено зліва від жінки), «2» (чоловік у чорній кофті, якого зображено на фотознімку зліва від іншого чоловіка), «3» (чоловік у чорній сорочці, якого на фотознімку зображено справа, сидячим за столом) та на зображенні у файлі під назвою «Інформація про особу ОСОБА_5 », яке надано у якості порівняльного зразку, зображена одна й та ж сама особа. Встановити чи одна й таж сама особа зображена у файлі під назвою «4» та на зображенні у файлі під назвою «Інформація про особу ОСОБА_5 » не є можливим, так як порівняльне дослідження між ними не проводилось у зв'язку з виявленням ознак фотомонтажу на зображенні у файлі під назвою «4».

Протоколом огляду від 03 червня 2024 року, відповідно до якого проведено огляд офіційної Інтернет сторінки «единого государственного реестра юридических лиц рф», що розташована за електронною адресою: ІНФОРМАЦІЯ_6 Надалі, здійснюється перехід на вказану сторінку. Предметом огляду є інтернет сайт під назвою «федеральная налоговая служба россии» https://egrul.nalog.ru/index.html, на якому розміщена інформація про «макеевский городской совет донецкой народной республики». В ході проведення огляду, на вказаному сайті сформована та скачана «Выписка из Единого государственного реестра юридических лиц», з якої зроблені скріншоти, викладених документів, які знаходяться на зазначеній Інтернет сторінці. На головній сторінці сайту в графі «поисковвый запрос» вводимо номер ОКПО 9311024032 який належить «маеевскому городскому совету донецкой народной республики». З метою архівування (збереження) зазначеної веб-сторінки, у браузері «Google Chrome» у вкладці пошуку вводимо посилання ІНФОРМАЦІЯ_5 та здійснюємо перехід на вказаний веб-ресурс, та вводимо посилання на сторінку, яку необхідно зберегти, як зображено нижче. Надалі у вкладці з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_7 » введено Інтернет ІНФОРМАЦІЯ_6 за якою знаходиться вищевказаний документ, та запущено процес архівації. Після завершення архівації на вказаному ресурсі з'явилась сторінка ІНФОРМАЦІЯ_6 яка додана до архіву. Також при натисканні вкладки «поделиться» після архівації доступні html код, посилання до архівованої сторінки та інші дані. Зазначена сторінка в архіві доступна за наступними посиланнями: http://archive.today/ADM2H (коротке) та http://archive.today/2024.06.03-114408/https://egrul.nalog.ru/index.html (повне). На цьому огляд завершено. В ході огляду Інтернет сторінки матеріали. що містяться на сайті, роздруковані та долучаються до даного протоколу огляду як додатки на оптичний диск формату «DVD», підписаний « ОСОБА_9 ». Хід та результати проведення процесуальної дії, що відображені в цьому протоколі, повною мірою відповідають фактичним обставинам її проведення.

Протоколом огляду від 24 червня 2024 року, відповідно до якого проведено огляд Інтернет - сторінок. Проведеним оглядом встановлено: 1. Надалі здійснюємо перехід до веб-ресурсу «избирательная комиссия донецкой народной республики» http://dnr.izbirkom.ru/. Маємо публікацію від 12.09.2023р під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_8 » ІНФОРМАЦІЯ_9 в тексті якої зазначено: В понедельник 11 сентября 2023 года избирательная комиссия донецкой народной республики единогласно подтвердила состоятельность легитимность электорального процесса. С 31 августа по 10 сентября жители днр принимали участие в выборах депутатов народного совета и депутатов органов местного самоуправления. Голосование шло в нескольких форматах. Восемь дней длился период досрочного голосования, когда специалисты избирательной системы днр выезжали в города и районы республики и предоставляли возможность проголосовать гражданам по месту жительства. С первого по четвертое сентября шел избирательный процесс на экстерриториальных избирательных участках в 81 субъекте российской федерации. Восьмого, девятого и десятого сентября открылись двери избирательных участков по всей донецкой народной республике. По результатам заседания избирательной комиссии днр 11 сентября 2023 года утверждено выборы в днр состоялись. Партия «единая россия» набрала на выборах в народный совет днр 78,03% голосов. кпрф получила на выборах в республиканский парламент 6,43% голосов, а лдпр и «новые люди» 6,25% и 5,14% соответственно. «справедливая россия патриоты за правду» (срзп) набрала 3,27%. По результатам выборов мандаты в народном совете распределены следующим образом. З метою архівування (збереження) зазначеної веб-сторінки, у браузері «Google Chrome» у вкладці пошуку вводимо посилання ІНФОРМАЦІЯ_5 здійснюємо перехід на вказаний веб-ресурс, та вводимо посилання на сторінку, яку необхідно зберегти, як зображено нижче. Надалі у вкладці з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_7 » введено Інтернет ІНФОРМАЦІЯ_9 знаходиться вищевказаний документ, та запущено процес архівації. Після завершення архівації на вказаному ресурсі з'явилась сторінка ІНФОРМАЦІЯ_9 яка додана до архіву. Також при натисканні вкладки «поделиться» після архівації доступні html код, посилання до архівованої сторінки та інші дані. Зазначена сторінка в архіві доступна за наступними посиланнями: http://archive.today/dMyxK (коротке) та ІНФОРМАЦІЯ_10 (повне); 2. Надалі здійснюємо перехід до веб-ресурсу «zov днр» https://dnt-news.ru/. Маємо публікацію від 18.09.2023р із назвою « ІНФОРМАЦІЯ_11 » ІНФОРМАЦІЯ_12 наступного змісту: В Макеевке состоялось первое заседание макеевского городского совета донецкой народной республики первого созыва. Сегодня, 18 сентября, в администрации города Макеевки состоялось первое заседание представительного органа городского округа макеевка макеевского городского совета донецкой народной республики первого созыва. Заседание провел председательствующий старший по возрасту депутат из числа депутатов, присутствующих на первом заседании Александр Рыжков Участники заслушали доклад об итогах избирательной кампании осенью 2023 года. В ходе заседания депутаты макеевского городского совета избрали председателя и заместителей председателя макеевского городского совета донецкой народной республики первого созыва из числа депутатов макеевского городского совета. Также приняли решения о временном регламенте макеевского городского совета; о создании постоянных комитетов макеевского городского совета донецкой народной республики и об утверждении состава постоянных комитетов макеевского городского совета; об утверждении положения о постоянных комитетах Макеевского городского совета; о порядке избрания главы вновь образованного городского округа из числа кандидатов, представленных главой субъекта российской федерации; об утверждении муниципальных правовых актах макеевского городского совета; об утверждении порядка организации и проведения публичных слушаний на территории муниципального образования; об установлении порядка учета предложений по проекту устава городского округа макеевка и участия граждан в его обсуждении, и о назначении публичных слушаний для обсуждения проекта устава городского округа макеевка донецкой народной республики. макеевский городской совет донецкой народной республики первого созыва активно приступил к работе. З метою архівування (збереження) зазначеної веб-сторінки, у браузері «Google Chrome» у вкладці пошуку вводимо посилання ІНФОРМАЦІЯ_5 та здійснюємо перехід на вказаний веб-ресурс, та вводимо посилання на сторінку, яку необхідно зберегти, як зображено нижче. Надалі у вкладці з назвою «Архивировать страницу, которая сейчас онлайн» введено Інтернет ІНФОРМАЦІЯ_12 за якою знаходиться вищевказаний документ, та запущено процес архівації. Після завершення архівації на вказаному ресурсі з'явилась сторінка ІНФОРМАЦІЯ_12 яка додана до архіву. Зазначена сторінка в архіві доступна за наступними посиланнями: http://archive.today/vqvkf (коротке) та http://archive.today/2024.06.24-095743/https://dnr-news.ru/society/2023/09/18/478107.html (повне); 3. Надалі здійснюємо перехід до веб-ресурсу https://makeevka.gosuslugi.ru/glavnoe/gorodskoy-sovet/ Встановлено, що так звана «администрація муніціпального утворення міського округу макіївка» розташована за адресою: Донецька область, м. Макіївка, пл. Советська, 1 (тимчасово-окупована територія). Маємо склад постійних комітетів «макеевского городского совета донецкой народной республики». Бачимо, що до складу постоянного комитета макеевского городского совета по вопросам жилищно комунального хозяйства» під номером 3 секретарем комітету зазначено депутата ОСОБА_5 . Маємо сторінку, де розміщено «график личного приема граждан депутатами макеевского городского совета донецкой народной республики на (посилання https://makeevka.gosuslugi.ru/netcat files/46/469/rasporyazhenie priem na pervvy kvar первый квартал 2024 года», та другий квартал 2024 року (посилання https://makeevka.gosuslugi.ru/ofitsialno/dokumenty- makgorsov/dokumenty-omsu 22.html). З метою перегляду та фіксації графіку прийому громадян депутатами «макеевсого городского совета донецкой народной республики на первый квартал 2024 года» здійснюємо перехід на вказане посилання. В скріншоті 17 за порядковим номером 21 зазначено прізвище ОСОБА_5 та його графік прийому громадян. З метою перегляду та фіксації графіку прийому громадян депутатами «макеевсого городского совета донецкой народной республики на другий квартал 2024 года» здійснюємо перехід на вказане посилання. В скріншоті 19a за порядковим номером 28 зазначено прізвище ОСОБА_5 та його графік прийому громадян. З метою перегляду та фіксації списку «територий городского округа макеевка, закрепленных за депутатами макеевсого городского совета донецкой народной республики» здійснюємо перехід на вказане посилання. В скріншоті № 22, за порядковим номером 5 зазначено прізвище ОСОБА_5 та список територій за якими закріплена його депутатська діяльність. З метою архівування (збереження) зазначеної веб-сторінки, у браузері «Google Chrome» у вкладці пошуку вводимо посилання ІНФОРМАЦІЯ_5 та здійснюємо перехід на вказаний веб-ресурс, та вводимо посилання на сторінку, яку необхідно зберегти, як зображено нижче. Надалі у вкладці з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_7 » введено Інтернет ІНФОРМАЦІЯ_13 за якою знаходиться вищевказаний документ, та запущено процес архівації. Після завершення архівації на вказаному ресурсі з'явилась сторінка ІНФОРМАЦІЯ_13 яка додана до архіву. Також при натисканні вкладки «поделиться» після архівації доступні html код, посилання до архівованої сторінки та інші дані. Зазначена сторінка в архіві доступна за наступними посиланнями: http://archive.today/w3VnW (коротке) та ІНФОРМАЦІЯ_14 (повне); 5. Надалі здійснюємо перехід до веб-ресурсу «гис нпа днр» ІНФОРМАЦІЯ_15 де розміщено усі нормативно-правові акти т.зв. «днр». Маємо посилання на т.зв. «закон о местном самоуправлении в донецкой народной республике» № 468-пнс від 14.08.2023p ІНФОРМАЦІЯ_16 Зазначено, що «вказаний нормативно-правовий акт» набув законної сили 10 вересня 2023p. Надалі, гортаємо вказаний «нормативно-правовий акт» до ст. 17, 32-34, де зазначено правові підстави діяльності т. зв. «депутатів» та їх функції в т.зв. «муніципальному утворенні дир». З метою архівування (збереження) зазначеної веб-сторінки, у браузері «Google Chrome» у вкладці пошуку вводимо посилання ІНФОРМАЦІЯ_5 здійснюємо перехід на вказаний веб-ресурс, та вводимо посилання на сторінку, яку необхідно зберегти, як зображено нижче. Надалі у вкладці з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_7 » введено Інтернет ІНФОРМАЦІЯ_16 за якою знаходиться вищевказаний документ, та запущено процес архівації. Після завершення архівації на вказаному ресурсі з'явилась сторінка ІНФОРМАЦІЯ_16 яка додана до архіву. Також при натисканні вкладки «поделиться» після архівації доступні html код, посилання до архівованої сторінки та інші дані. Зазначена сторінка в архіві доступна за наступними посиланнями: http://archive.today/mirx http://archive.today/2024.06.24-(коротке) та 111254/https://gisnpa-dnr.ru/npa/0002-468-iihc-20230814/ (повне); 6. Надалі здійснюємо перехід за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_17 Предметом огляду є український веб-ресурс «Миротворець». Маємо публікацію від 02.11.2023р, розміщену о 13:59 із заголовком « ОСОБА_6 / ОСОБА_5 / ОСОБА_10 ». На вказаній сторінці розміщено інформацію про так званого «участника «предварительного голосования в кандидаты «ЛДПР» на временно оккупированной части Донецкой области» ОСОБА_5 . В ході огляду виявлено матеріали, які є доказами безпосередньої участі ОСОБА_5 в організації та проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій території. Оглядом встановлено, що громадянин України ОСОБА_5 був поданий у списках політичної партії «лдпр» «кандидатом в депутаты макеевского городского совета днр». Списки кандидатів були подані 31.07.2023 року. В подальшому, оглядом встановлено, що т.зв. «виборы депутатов в муниципальный орган макеевки (макеевский городской совет днр) проводились в період з 08 по 10 вересня 2023 року. За результатами підрахунку голосів, політична партія «лдпр» набрала 6,25% голосів та отримала 4 мандати в «макеевском городском совете», тобто за партійними списками до «макеевского городского совета» потрапили кандидати, які йдуть за списком від № 1 до № 34. Оскільки, громадянин ОСОБА_5 є кандидатом у депутати під списками та був обраний т.зв. «депутатом макеевского городского совета днр» № 2, він потрапив до «макеевского городского совета днр» за партійними від політичної партії «лдпр». Крім того, оглядом встановлено, що перше засідання депутатів т.зв. «макеевского городского совета» первого созыва відбулось 18.09.2023 року, що і вважається днем початку виконання своїх посадових обов'язків новообраних «депутатів». На вказаному першому засіданні, «депутати» здійснили: обрання «голови та заступників голови макеевского городского совета з числа депутатів «городского совета»; прийняття регламенту «макеевского городского совета днр»; обрання та затвердження складу «постійних комітетів»; створення 4 «комітетів». Оглядом встановлено, що в «макеевском городском совете» створено постояный комитет по вопросам жилищно комунального хозяйства» до складу якого під № 2 секретарем комітету входить депутат ОСОБА_5 . На цьому огляд завершено. В ході огляду, фотофайли які знаходяться в протоколі огляду за допомогою програмного забезпечення его були записані на оптичний носій диск формату «DVD». Вказаний диск підписано «додаток до протоколу огляду № 1» та долучено до даного протоколу в якості додатку № 1. Хід та результати проведення процесуальної дії, що відображені в цьому протоколі, повною мірою відповідають фактичним обставинам її проведення. Протокол записано вірно, змін та доповнень не має.

Протоколом огляду від 05 липня 2024 року, відповідно до якого проведено огляд Інтернет сторінок. Проведеним оглядом встановлено: 1. Надалі здійснюємо перехід до веб-ресурсу «центральная избирательная комиссия российская федерация» http://dnr vybory.izbirkom.ru.. Маємо сторінку під назвою «выборы депутатов макеевского городского совета донецкой народной республики первого созыва» http://www.dnr.vybory izbirkom.ru/region/region/dnr?action=show&root=1&tvd-495402 883110&vm-495402883028®ion=95&global=&sub_region=0&prver=0&pronetvden ull&cuiknum=null&type=341&vibid=495402886280 де розміщено інформацію стосовно кандидата ОСОБА_5 якого закріплено за територіальною виборчою комісією №28 під номером 146. Надалі у вкладці з назвою «Архивировать страницу, которая сейчас введено онлайн» http://www.dnr.vybory.izbirkom.ru/region/region/dnr?action=show&root=1&tvd=4 95402883110&vm-495402883028®ion=95&global=&sub_region=0&prver=0 якою &pronetvd=null&cuiknum=null&type=341&vibid=495402886280 знаходиться вищевказаний документ, та запущено процес архівації. Після завершення архівації на вказаному ресурсі з'явилась сторінка http://www.dnr.vybory.izbirkom.ru/region/region/dnr?action=show&root=1&tvd=4 95402883110&vm-495402883028®ion ОСОБА_11 , яка додана до архіву. Выборы депутатов макеевского городского совета донецкой народной республики первого созыва. Зазначена сторінка в архіві доступна за наступними посиланнями: та http://archive.today/2024.07.05-(коротке) 091305/http://www.dnr.vybory.izbirkom.ru/region/region/dnr?action=show&root=1&tvd= 495402883110&vrn=495402883028®ion=95&global=&sub_region=0&prver=0&pron etvd-null&cuiknum=null&type=341&vibid=495402886280 (повне). 2. З метою виявлення та фіксації відомостей, що можуть свідчити про вчинення злочину передбаченого ч.5 ст. 111-1 КК України, проводимо огляд офіційної сторінки в соціальній мережі «Вконтакті» ОСОБА_5 , що розташована за адресою: https://vk.com/id818809491. Маємо: офіційну сторінку «Вконтакті» депутата «макеевского городского совета донецкой народной республики» ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 на якій він висвітлює фото та відео матеріали, своєї протиправної діяльності на шкоду національній безпеці та територіальній цілісності України. При натисканні вкладки «подробная информация» бачимо інформацію щодо дня народження ОСОБА_5 та його id 18809491. Сегодня посетили социальный центр г.Шахтерска! В котором проживают детки из неблагополучных семей в возрасте от 3 до 14 лет. 20 мальчишек и 18 девочек. Привезли тёплые вещи, обувь, продукты питания, малышам игрушки! Дети проживают в довольно в хороших условиях, но сколько радости и грусти одновременно в этих глазах, не передать словами! Пусть Викторовне за сей не простой труд! Она и мама, и папа, и дедушка с бабушкой 40ка деткам, сил бог им даст здоровья, мира и добра! Огромная благодарность Воспитательнице Ирине кам и долголетия! Дети Наше будущее... Очередная просьба о помощи пришла к нам с г. Макеевки! Обратилась к нам молодая девушка по имени Маргарита, с просьбой о восстановление ее дома в Горняцком районе по улице Горная 71. З метою архівування (збереження) зазначеної веб-сторінки, у браузері «Google Chromes y вкладці пошуку вводимо посилання https://archive.ph та здійснюємо перехід на вказаний веб-ресурс, та вводимо посилання на сторінку, яку необхідно зберегти, як зображено нижче. Надалі у вкладці з назвою «Архивировать страницу, которая сейчас онлайн» введено Інтернет ІНФОРМАЦІЯ_3 вищевказаний документ, та запущено процес архівації. Після завершення архівації на вказаному ресурсі з'явилась сторінка ІНФОРМАЦІЯ_3 яка додана до архіву. Також при натисканні вкладки «поделиться» після архівації доступ html код посилання до архівованої сторінки та інші дані. Зазначена сторінка B архіві доступна за наступними посиланнями: http://archive.today/dOaPc (коротке) та http://archive.today/2024.07.05-120057/https://vk.com/id818809491 (повне). 4. З метою огляду інформації, що має значення для даного кримінального провадження та розміщені в системі Інтернет, використано Lenovo ThinkBook підключений до мережі «Інтернет». Надалі здійснюємо перехід за посиланням https://nazk.gov.ua/uk. Маємо посилання на офіційну інтернет-сторінку «Національного агентства з питань запобігання корупції». Після чого, на вказаному сайті здійснюємо перехід на категорію «Реєстр декларацій» https://public.nazk.gov.ца» в пошуковій строчці «Єдиного державного реєстру декларацій» вводимо прізвище « ОСОБА_5 ». За результатом вказаних дій «Єдиний державний реєстр декларацій» сформував відповідь (Документів, що відповідають Вашому запиту, не знайдено). Оперативно значимої інформації не виявлено. Після чого, на вказаному сайті здійснюємо перехід на категорію «Реєстр порушників» https://corruptinfo.nazk.gov.ua/ та здійснюємо перехід на вказану сторінку. Далі в пошуковому сервісі Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення» вводимо прізвище ОСОБА_5 . За результатом вказаних дій «Єдиний державний реєстр сформував відповідь (Результатів, що відповідають Вашому запиту, не знайдено). Оперативно значимої інформації не виявлено. Після чого, на вказаному сайті здійснюємо перехід на категорію «Санкційний портал» https://sanctions.nazk.gov.ua/. В ході огляду додатку бачимо, шо 22 березня 2024 року з урахуванням витягу з протоколу засідання КМУ 15.03.2024 №30 НАЗК забезпечило переадресацію користувачів з реєстру «Міжнародні спонсори війни» та «Державний реєстр санкцій» для достовірного інформування про офіційний перелік суб'єктів, щодо яких застосовано санкції в Україні. 5. Надалі здійснюємо перехід за посиланням https://drs.nsdc.gov.ua/. В пошуковому рядку водимо прізвище ( ОСОБА_5 ), та нажимаємо пошук. За результатом вказаних дій співпадіння з прізвищем ОСОБА_5 не виявлено. За результатом вказаних дій, за зазначеними параметрами санкційних дій в Державному реєстрі санкцій не знайдено. В ході огляду виявлено матеріали, які є доказами безпосередньої участі ОСОБА_5 в організації та проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій території. На цьому огляд завершено. В ході огляду, фотофайли які знаходяться в протоколі огляду за допомогою програмного забезпечення Nеrо були записані на оптичний носій диск формату «DVD». Вказаний диск долучено до даного протоколу в якості додатку № 1. Хід та результати проведення процесуальної дії, що відображені в цьому протоколі, повною мірою відповідають фактичним обставинам її проведення. Протокол записано вірно, змін та доповнень не має.

Протоколом огляду від 09 липня 2024 року, відповідно до якого проведено огляд Інтернет - сторінок. Проведеним оглядом встановлено: з метою виявлення та фіксації відомостей, що можуть свідчити про вчинення злочину передбаченого ч.5 ст. 111-1 КК України, проводимо огляд офіційного веб сайту інформаційного ресурсу (донецкое агенство новостей) https://dan-news.ru/official/kandidaty-ot-ldpr-na-vyborah-v-dnr-10-sentjabrja/ у скріншоті №1 під номером 18 кандидат в депутати (народного совета) від лдпр на виборах в днр 10 вересня 2023 року - ОСОБА_5 . Зазначена сторінка в архіві доступна за наступними посиланнями: (коротке) та http://archive.today/2024.07.09-http://archive.today/dCpre 110212/https://dnr-news.ru/society/2023/09/25/485407.html (повне). В ході огляду встановлено, що громадянин України ОСОБА_5 був поданий з списках від політичної партії «лдпр «кандидатом в депутаты «народного совета донецкой народной республики» та паралельно до макеевского городского совета днр». Списки кандидатів були подані 31.07.2023 року та офіційно опубліковані. В подальшому, оглядом встановлено, що т.зв. «виборы депутатов в муниципальный орган макеевки (макеевский городской совет днр) проводились в період з 08 по 10 вересня 2023 року. За результатами підрахунку голосів, політична партія «лдпр» набрала 6,25% голосів та отримала 4 мандати в «макеевском городском совете», тобто за партійними списками до «макеевского городского совета» потрапили кандидати, які йдуть за списком від №1 до №34. Оскільки, громадянин ОСОБА_5 є кандидатом у депутати під №2, він потрапив до «макеевского городского совета днр» за партійними списками та був обраний т.зв. «депутатом макеевского городского совета днр» від політичної партії «лдпр». Також встановлено, що 25.09.2023 року відбулось 2 засідання «макеевского городсого совета донецкой народной республики» в ході якого розглядалось питання про кандидатури «на должность главы муниципального образования городской округ макеевка». Серед претендентів свою кандидатуру заявив громадянин ОСОБА_5 , але в ході тайного голосування депутатів перемогу отримав ОСОБА_12 . На цьому огляд завершено. В ході огляду, фотофайли які знаходяться в протоколі огляду за допомогою програмного забезпечення его були записані на оптичний носій - диск формату «DVD» марки АХЕNT.

Відповідно до ст. 94 КПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюючи кожний доказ з точки зору належності, достовірності, а сукупність зібраних доказів з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення.

Суд приходить до висновку, що надані стороною обвинувачення і досліджені безпосередньо в суді докази, взаємопов'язані і в сукупності підтверджують всі обставини, що підлягають доказуванню, ними встановлено подію кримінального правопорушення, винуватість обвинуваченого та інші обставини, зазначені у ст. 91 КПК України, вони зібрані у порядку, встановленому ст. 93 КПК України, жодних обставин, передбачених ст. 87 КПК України, з якими закон пов'язує недопустимість доказів як таких, що отримані внаслідок істотного порушення прав та свобод людини, судом не встановлено, у зв'язку з чим підстави для визнання цих доказів недопустимими відсутні.

Суд, розглянувши кримінальне провадження з дотриманням положень ч.1 ст. 337 КПК України, в межах висунутого обвинувачення, за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінивши кожний доказ наданий стороною обвинувачення, стороною захисту, з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів з точки зору достатності та їх взаємозв'язку, безпосередньо досліджені докази, які визнав належними, допустимими, достовірними, вважає їх в сукупності достатніми для прийняття рішення про винуватість обвинуваченого ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 111-1 КК України.

Аналізуючи в сукупності надані суду та досліджені в судовому засіданні наведені докази, суд вважає доведеною винуватість ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення, оскільки ОСОБА_5 , будучи громадянином України, 31 липня 2023 року, перебуваючи на тимчасово окупованій території м. Макіївка, Донецької області, діючи умисно, всупереч інтересам держави Україна, її суверенітету та територіальній цілісності, з ідеологічних мотивів, підтримуючи воєнну агресію рф на території України, переслідуючи єдиний кримінально протиправний намір, направлений на сприяння державі, яка здійснює збройну агресію проти України в посиленні заходів тимчасової окупації населених пунктів Донецької області добровільно зареєструвалася та був затверджений кандидатом у депутати «макеевского городского совета донецкой народной республики первого созыва», з метою бути обраним до вказаного органу окупаційної влади від партії «лдпр», тобто взяв участь в організації та проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій території у Донецькій області, а також у подальшому, 12 вересня 2023 року добровільно, без фізичного примусу, за результатами «виборів» був обраний «депутатом» до незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території - «макеевского городского совета донецкой народной республики первого созыва» від політичної партії окупаційної адміністрації «лдпр» та добровільно, без фізичного примусу бере участь у засіданнях «макеевского городского совета донецкой народной республики первого созыва» у якості «депутата» від політичної партії окупаційної адміністрації «лдпр».

Таким чином, враховуючи викладене, суд, оцінюючи надані сторонами кримінального провадження докази, кожен з точки зору належності, допустимості, достовірності, а їх сукупність - з точки зору достатності та взаємозв'язку, приходить до висновку про доведеність вини обвинуваченого ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, яке кваліфікує за ч.5 ст. 111-1 КК України, так як він вчинив колабораційну діяльность, тобто добровільне обрання до незаконних органів влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.

Що стосується доводів захисника ОСОБА_4 щодо недоведеності вини обвинуваченого ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованого правопорушення за цим вироком, то вони не заслуговують на увагу, оскільки встановлені судом обставини та наведені докази спростовують версію сторони захисту.

Призначаючи покарання, суд, відповідно до ст. 65 КК України, враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, відомості щодо особи обвинуваченого, за відсутності обставин, що пом'якшують та обтяжують покарання. У випадку доведення вини, обвинуваченому має бути призначено покарання, необхідне і достатнє для його виправлення та попередження нових кримінальних правопорушень.

ОСОБА_5 раніше не судимий; під наглядом у лікаря психіатра не знаходиться; на обліку у лікаря нарколога не перебуває.

З урахуванням викладеного, суд вважає за необхідне призначити обвинуваченому ОСОБА_5 за вчинене кримінальне правопорушення покарання в межах санкції ч. 5 ст. 111-1 КК України у виді позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування України, з конфіскацією всього належного йому на праві особистої власності майна, приходячи при цьому до переконання, що його виправлення, в силу тяжкості і обставин вчиненого, з урахуванням даних щодо особи, його відношення до вчиненого, не можливо без ізоляції від суспільства, і вважаючи, що саме таке покарання буде найбільш відповідати принципам та цілям його призначення і буде необхідним та достатнім для його виправлення і попередження нових кримінальних правопорушень.

Речові докази у справі відсутні.

Цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлявся.

Відповідно до ст. 124 КПК України, суд вважає необхідним стягнути з обвинуваченого ОСОБА_5 на користь держави документально підтверджені витрати на залучення експерта (проведення судової портретної експертизи № СЕ-19/113-24/2335-ФП від 13 червня 2024 року) у сумі 3786,40 грн.

Керуючись ст.ст. 370, 374, 376 КПК України, -

УХВАЛИВ:

ОСОБА_5 визнати винуватим у пред'явленому обвинуваченні у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 111-1 КК України та призначити покарання у виді позбавлення волі строком на 8 (вісім) років, з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування України строком на 10 років, з конфіскацією усього належного йому на праві особистої власності майна.

Початок строку відбування покарання у виді позбавлення волі ОСОБА_5 обчислювати з дати його затримання.

До набрання вироком законної сили, запобіжний захід, обраний ОСОБА_5 у порядку ч.6 ст. 193 КПК України, у вигляді тримання під вартою, залишити без змін.

Цивільний позов не заявлено.

Речові докази у справі відсутні.

Стягнути з засудженого ОСОБА_5 на користь держави у відшкодування витрат на залучення експертів (проведення судової портретної експертизи СЕ-19/113-24/2335-ФП від 13.06.2025 року), 3786 ( три тисячі сімсот вісімдесят шість) грн. 40 коп.

Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції. Вирок може бути оскаржений до Дніпровського апеляційного суду через Шевченківський районний суд міста Дніпра протягом 30 днів з дня його проголошення. Якщо апеляційну скаргу подано обвинуваченим, щодо якого судом ухвалено вирок за результатами спеціального судового провадження, суд поновлює строк за умови надання обвинуваченим підтвердження наявності причин, передбачених ст. 138 КПК України, та надсилає апеляційну скаргу разом із матеріалами кримінального провадження до суду апеляційної інстанції. Копію вироку, яка підлягає врученню обвинуваченому, вручити захиснику, а інформацію про вирок опублікувати в газеті «Урядовий кур'єр» та на офіційному вебсайті суду відповідно до вимог ст. 323 КПК України.

Суддя