Постанова від 31.07.2025 по справі 179/1085/25

справа № 179/1085/25

провадження № 3/179/657/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 липня 2025 року Магдалинівський районний суд Дніпропетровськоїї області у складі:

головуючої судді Ковальчук Т.А.,

при секретарі Павлюку Ю.Ю.,

за участю

прокурора Школи С.О.,

особи, яка притягається до

адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду сел. Магдалинівка Дніпропетровської області матеріали, які надійшли з управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України щодо притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відносно:

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, місце робити - Управілння патрульної поліції в Дніпропетровській області на посаді поліцейського взводу № 2 роти № 1 батальйону № 3, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , -

ВСТАНОВИВ:

До Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області надійшов адміністративний матеріал про порушення ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_2 (далі - ОСОБА_2 ), протокол від 08.07.2025 року № 110 відповідно до наказу від 03.01.2024 року № 15 о/с призначено на посаду поліцейського взводу № 2 роти №1 батальйону № 3 управління патрульної поліції в Дніпропетровській області з 06.01.2024 року. 06 січня 2024 року, у порядку ст. 64 Закону України "Про Національну поліцію", ОСОБА_1 склала Присягу працівника Національної поліції України, яку після складання власноручно підписала.

Відповідно до протоколу № 110 від 08.07.2025 року даний протокол складено відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , мешканки с. Очеретувате, Дніпропетровської області, яка обіймала посаду поліцейського взводу № 2 роти № 1 батальйону №3 управління патрульної поліції в Дніпропетровській області з 06.01.2024 по 19.04.2024, маючи спеціальне звання - рядовий поліції, спеціальний жетон з індивідуальним номером - 0165151, будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, як суб'єкт декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та яка є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією згідно підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 вказаного Закону (із змінами, внесеними згідно із Законами № 1975-VIII від 23.03.2017, № 140-ІХ від 02.10.2019, № 1780-ІХ від 23.09.2022; в редакції Закону № 3384-ІХ від 20.09.2023), пункту 2 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 № 1153/29283, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 01.04.2025 о 12 год. 44 хв., опублікувала на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2024 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Згідно абзацу 12 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», правопорушення, пов'язане з корупцією, є діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно правову відповідальність.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності до п. 1 ч. З ст. 49 Закону України «Про Національну поліцію», незалежно від професійних та особистих якостей, рівня фізичної підготовки та стану здоров'я на службу в поліції не можуть бути прийняті особи у випадках, визначених частиною другою статті 61 цього Закону, а також особи, які відмовляються від взяття на себе зобов'язань дотримуватися обмежень та/або від складання Присяги поліцейського, визначених законом.

При цьому, ч. 1 ст. 61 Закону України «Про Національну поліцію» встановлено, що на поліцейських поширюються обмеження, визначені Законом України «Про запобігання корупції», цим та іншими законами України.

Згідно п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є поліцейські.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про Національну поліцію», поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції, якому присвоєно спеціальне звання поліції, а також має службове посвідчення та спеціальний жетон.

Встановлено, що ОСОБА_1 відповідно до наказу від 03.01.2024 № 15 о/с призначено на посаду поліцейського взводу №2 роти №1 батальйону №3 управління патрульної поліції в Дніпропетровській області з 06.01.2024. Також, за ОСОБА_1 закріплено спеціальний жетон з індивідуальним номером - 0165151 та присвоєно спеціальне звання рядового поліції. На час проходження служби в Національній поліції України, ОСОБА_1 наділено владними повноваженнями.

06 січня 2024 року, у порядку ст. 64 Закону України «Про Національну поліцію», ОСОБА_1 склала Присягу працівника Національної поліції України, яку після складання власноручно підписала.

Таким чином, перебуваючи на посаді поліцейського взводу №2 роти №1 батальйону №3 управління патрульної поліції в Дніпропетровській області, маючи спеціальне звання поліцейського, спеціальний жетон з індивідуальним номером - 0165151 та склавши Присягу на вірність Українському народові, ОСОБА_1 до 19.04.2024 була поліцейським, у зв'язку з цим на неї поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно ч. 1 ст. 19 Закону України «Про Національну поліцію», у разі вчинення протиправних діянь поліцейські несуть кримінальну, адміністративну, цивільно - правову, матеріальну та дисциплінарну відповідальність відповідно до закону.

Відповідно до абз. 1 п. 1 ч. 1 ст. 255 КУпАП, уповноважені посадові особи органів Національної поліції мають право зокрема складати протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 1724 - 1729 КУпАП, за винятком правопорушень, вчинених службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Згідно п. 13 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», спеціально уповноважені суб'єкти у сфері протидії корупції - органи прокуратури, Національної поліції, Національне антикорупційне бюро України, Національне агентство з питань запобігання корупції.

При цьому, п. 2, п. З, п. 8 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про Національну поліцію» передбачено, що поліція для виконання покладених завдань уповноважена здійснювати наступне, а саме:

- у випадках, визначених законом, здійснювати провадження у справах про адміністративні правопорушення, приймати рішення про застосування адміністративних стягнень та забезпечувати їх виконання;

- виявляти причини та умови, що сприяють вчиненню кримінальних та адміністративних правопорушень, вживати у межах своєї компетенції заходів для їх усунення;

- вживати заходів з метою виявлення кримінальних, адміністративних правопорушень;

-припиняти виявлені кримінальні та адміністративні правопорушення.

У відповідності до п. 1, п. З, п. 13 розділу IV Положення про Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України, затвердженого наказом Національної поліції України від 09 листопада 2015 року № 83 (зі змінами, внесеними згідно з наказом Національної поліції України від 31.07.2019 року № 765), для виконання покладених завдань та функцій територіальні підрозділи Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України мають право: перевіряти дотримання законності та вимог антикорупційного законодавства України в системі Національної поліції України;

-здійснювати перевірки за фактами скоєння поліцейськими, державними службовцями та іншими працівниками поліції корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, дисциплінарних проступків.

-складати відповідно до вимог законодавства України протоколи про адміністративні правопорушення за фактами вчинення поліцейськими, державними службовцями та іншими працівниками поліції адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, застосовувати передбачені законом заходи забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення.

Таким чином, здійснення проваджень у справах про адміністративні правопорушення та складання протоколів, у разі виявлення ознак адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією скоєних поліцейськими, належить до компетенції територіальних підрозділів Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, як спеціально уповноваженого суб'єкта у сфері протидії корупції.

На виконання покладених завдань та функцій, Дніпропетровським управлінням Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, в межах компетенції, здійснюється перевірка стану дисципліни і законності в підрозділах Національної поліції України, розташованих в Дніпропетровській області, а також правові, організаційні та практичні заходи щодо виявлення, запобігання, попередження або припинення фактів порушення поліцейськими вимог чинного законодавства України.

Перевіркою встановлено, що відповідно до наказу Департаменту патрульної поліції Національної поліції України від 16.04.2024 року № 646 о/с, ОСОБА_1 , відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію», звільнено зі служби в поліції з 19.04.2024.

29.12.2023 ОСОБА_1 була ознайомлена з пам'яткою-ознайомлення поліцейських, державних службовців та працівників Національної поліції України з обмеженнями, пов'язаними зі службою в поліції, та вимогами антикорупційного законодавства, а саме з вимогами Законів України «Про Національну поліцію», «Про запобігання корупції», Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що свідчить її особистий підпис.

Таким чином, ОСОБА_1 була належним чином поінформована про необхідність подання нею декларації «після звільнення» за минулий 2024 рік. Однак, вказану декларацію подала тільки 01.04.2025 о 12 год. 44 хв., тобто несвоєчасно.

Статтею 1 Закону встановлено, що суб'єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"г" пункту 2, пункті 4 частини першої статті З цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до пункту 5 ч.І ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Одним із основоположних принципів діяльності щодо запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки такі правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть сприяти підриву авторитету державних органів влади та зашкодити суспільним інтересам, тому таке правопорушення не може бути визнане як малозначне.

Таким чином, ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язане з корупцією, відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті З Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до наведених вище законодавчих актів, ОСОБА_1 звільнившись з поліції до 00 год. 00 хв. 01.04.2025 року була зобов'язана подати декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2024 рік.

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:Wpublic.nazk.gov.ua), встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію «після звільнення» за 2024 рік лише 01.04.2025 року о 12 годині 44 хвилин, тобто поза межами строку встановленого законодавством.

Встановлено, що ОСОБА_1 , на виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції», подавала щорічні декларації шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https:Wpublic.nazk.gov.ua,тобто даним фактом підтверджено обізнаність ОСОБА_1 , з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», з порядком роботи реєстру та строками подачі відповідних типів декларацій.

Поважних причин несвоєчасного подання декларації під час проведення перевірки не встановлено.

Об'єктивна сторона цього адміністративного правопорушення має активну форму прояву та полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації вищезазначеного типу.

Предметом правопорушення є щорічна декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік, подана шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 , згідно з п.п. «з» п.1 ч.І ст.З Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом декларування, а також, відповідно до примітки до статті 172-6 КУпАП будучи суб'єктом правопорушення, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно о 12 год. 44 хв. 01.04.2025 року та без поважних причин подала декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2024 рік, тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.І статті 1726 КУпАП, скоєне ОСОБА_1 на території України, зокрема, АДРЕСА_2 (місце несвоєчасного подання декларації за місцем мешкання). При цьому, визначаючи місце вчинення даного виду адміністративного правопорушення, слід виходити з того, що вимогу фінансового контролю щодо подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, особа має можливість виконати у будь-якому зручному для неї місці, маючи відповідну технічну можливість доступу до використання ресурсу інтернет-мережі, офіційного веб-сайту НАЗК. Крім того, несвоєчасне подання у встановленому законодавством порядку декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, полягає у вчиненні правопорушення шляхом бездіяльності (не вчинення дій, невиконання вимоги, обов язку щодо своєчасного подання декларації).

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є 01.04.2025, тобто день несвоєчасного подання ОСОБА_1 без поважних причин декларації особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік.

Матеріальної шкоди правопорушенням не заподіяно.

Потерпілий у адміністративній справі відсутній.

Датою виявлення вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172б КУпАП, є дата складання зазначеного протоколу.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 23 Закону України «Про Національну поліцію» поліція відповідно до покладених на неї завдань, зокрема вживає заходів з метою виявлення кримінальних, адміністративних правопорушень; припиняє виявлені кримінальні та адміністративні правопорушення.

Згідно абзацу другого пункту 1 частини першої статті 255 КУпАП у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218 - 221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ (Національної поліції) (статті 172-4 - 172-9 КУпАП за винятком правопорушень, вчинених службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище).

Відповідно до частини 2 статті 251 КУпАП встановлено, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Склад адміністративного правопорушення, передбачений частиною 1 статті 1726 КУпАП, є формальним, оскільки не передбачає настання наслідків, водночас суб'єкт правопорушення усвідомлює протиправність вчиненого ним діяння (дії або бездіяльності).

Отже, відсутність суспільної шкоди від адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, так само як і відсутність шкідливих наслідків від нього не є тими необхідними та достатніми підставами для застосування вимог статті 22 КУпАП.

З системного аналізу норм КУпАП встановлено, що його завдання полягає у встановленні винних і забезпеченні правильного застосування законодавства з тим, щоб до кожного правопорушника були застосовані справедливі заходи адміністративного примусу.

Отже, незалежно від виду суб'єкта та його службової діяльності, рангу та інших характеристик, його обов'язком є діяти лише в рамках закону (дозволено роботи тільки те, що дозволено законом ст. 6 Конституції України.

Вказаними діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з рішенням № 2 Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016р. за № 958/29088 із змінами згідно рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016 року зареєстрованим Міністерством юстиції України від 19.08.2016 року за № 1153/29283, така система розпочинає свою роботу в два етапи:

перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 для таких типів декларацій та суб'єктів декларування:

- щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 року займають згідно зі ст. 50 ЗУ «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище, подаються протягом 60 календарних днів з дати визначеної вище;

- декларації, службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі ст. 50 ЗУ «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище.

другий етап - з 00 годин 00 хвилин для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Ст. 45 ч.1, ч. 2 ЗУ «Про запобігання корупції» передбачено, що особи,зазначені у п.1,п.п. «а» і «в» п.2, п.5 ч.1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Особи, зазначені у п.1, п.п. «а» і «в» п.2, п.5 ч.1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19) від 17.03.2020 Розділ ХІІІ Прикінцеві положення ЗУ «Про запобігання корупції» доповнено новим пунктом 2/1. Відповідно до якого строк подання декларацій у 2020 році подовжено до 01 червня.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала в повному обсязі.

Прокурор у судовому засіданні маючи на увазі те, що ОСОБА_1 вину визнала, просив про мінімальне покарання.

Дослідивши матеріали справи, суд, зазначає таке.

У відповідності до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно ст. 251 ч.1 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі.

Відповідно дост 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 опублікувала декларацію щорічну за минулий 2024 рік лише 01.04.2025 року (а.с. 22).

Таким чином, в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави, яке підтверджене зібраними по справі доказами, а саме:

- протоколом № 110 про адміністративне правопорушення від 08.07.2025 року;

- листом ДВБ НПУ з додатками;

- поясненнями ОСОБА_1 ;

- запитом Дніпропетровського управління ДВБ НП України;

- листом Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області з додатками;

- листом-погодженням Дніпропетровської обласної прокуратури;

- запитом ДВБ НПУ до НАЗК;

- листом НАЗК;

- витягом з Положення про Департамент внутрішньої безпеки НП України.

Суд, відповідно до ст. 33 КУпАП, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь вини, обставини справи, відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, вважає, що необхідно призначити стягнення у межах санкції ст. 172-6 ч. 1 КУпАП у вигляді штрафу на користь держави.

Отже, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП підлягає стягненню з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави.

На підставі викладеного та керуючись ст. 40-1, 172-6, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі п'ятдесяти /50/ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень (вісімсот п'ятдесят гривень) /призначення платежу: *;21081100; протокол № 110; * ГУК у Дн-кій обл./смт.Магдалин/21081100; код утримувача: 37988155; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); номер рахунку(IBAN): UA848999980313030106000004607, код класифікації доходів бюджету 21081100, «00» Без деталізації за відомчою ознакою.

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в дохід держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106 в сумі 605.60 грн. (шістсот п'ять гривень, 60 копійок).

Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Дніпровського апеляційного суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження.

Постанова може бути звернена до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.

Суддя Т.А. Ковальчук