Рішення від 28.08.2025 по справі 911/2048/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"28" серпня 2025 р. Справа № 911/2048/25

Господарський суд Київської області у складі судді Яреми В.А., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення (виклику) сторін, матеріали справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» в особі Київської філії Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України»

до Релігійної організації “Релігійна громада парафія Святого Архистратина Михаїла Київської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) смт Бородянка Київської області»

про стягнення 201 948,54 гривень

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

23.06.2025 з використанням підсистеми Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи "Електронний суд" у формі електронного документа до Господарського суду Київської області подано позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» в особі Київської філії Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» (далі також - ТОВ «Газорозподільні мережі України» в особі Київської філії/позивач) до Релігійної організації “Релігійна громада парафія Святого Архистратина Михаїла Київської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) смт Бородянка Київської області» (далі також - Релігійна громада/відповідач) про стягнення 201 948,54 грн вартості не облікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу.

Господарський суд Київської області ухвалою від 25.06.2025 у справі №911/2048/25 залишив позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» в особі Київської філії без руху та постановив виявлені недоліки усунути протягом десяти днів з дня вручення зазначеної ухвали.

02.07.2025 через канцелярію Господарського суду Київської області від Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» в особі Київської філії надійшла заява про усунення недоліків.

Господарський суд Київської області ухвалою від 03.07.2025 у справі №911/2048/25 прийняв позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» в особі Київської філії до розгляду та відкрив провадження у справі, постановив розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, без проведення судового засідання, а також встановив відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву - протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Однак під час розгляду вказаної справи відповідач не скористався наданим статтею 165 ГПК України правом та відзив на позовну заяву не подав, як і не надав жодних доказів у справі.

У розрізі зазначеного та можливості відповідача реалізувати свої процесуальні права судом враховано, що ухвалу про відкриття провадження у цій справі відповідачу було доставлено як до електронного кабінету в підсистемі ЄСІТС «Електоннний суд», так і засобами поштового зв'язку за адресою місцезнаходження юридичної особи згідно відомостей ЄДР.

Також ухвалу про відкриття провадження у цій справі офіційно оприлюднено у Єдиному державному реєстрі судових рішень - www.reyestr.court.gov.ua.

З огляду вказаного вище суд дійшов висновку, що відповідачу надано право бути обізнаним про прийняті у даній справі рішення та можливість реалізувати право на участь у судовому процесі у передбаченому процесуальним законом порядку.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні в ній докази та оцінивши їх в сукупності, суд

УСТАНОВИВ:

01.09.2023 Релігійною організацією “Релігійна громада парафія Святого Архистратина Михаїла Київської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) смт Бородянка Київської області» (ідентифікаційний код 25567529) підписано заяву-приєднання №04490РFRЕРКR018 до умов договору розподілу природного газу (для споживача, що не є побутовим) (далі - заява-приєднання), копію якої позивачем додано до позовної заяви.

Посилаючись на вказані обставини, позивач зауважив, що відповідач приєднався до умов типового договору розподілу природного газу, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 №2498, та як наслідок між ТОВ «Газорозподільні мережі України» в особі Київської філії як оператором ГРМ та Релігійною громадою як споживачем укладено типовий договір розподілу природного газу №04490РFRЕРКR018 (далі - договір розподілу газу), пунктами 1.2., 2.1, 2.2., 2.3. якого визначено, відповідно, таке:

- умови цього Договору однакові для всіх споживачів України та розроблені відповідно до Закону України «Про ринок природного газу» і Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30.09.2015 №2494 (далі - Кодекс газорозподільних систем);

- за цим договором оператор ГРМ зобов'язується надати споживачу послугу з розподілу природного газу, а споживач зобов'язується прийняти зазначену послугу та сплатити її вартість у розмірі, строки та порядку, визначені цим договором;

- обов'язковою умовою надання споживачу послуги з розподілу природного газу є наявність у споживача об'єкта, підключеного в установленому порядку до газорозподільної системи оператора ГРМ;

- при вирішенні всіх питань, що не обумовлені цим договором, сторони зобов'язуються керуватися Законом України «Про ринок природного газу» та Кодексом газорозподільних систем.

До позовної заяви долучено копію примірника типового договору розподілу природного газу.

Водночас, як зауважив позивач, 06.05.2022 діючим на той час Оператором ГРМ - АТ «КИЇВОБЛГАЗ», за заявою споживача здійснено припинення розподілу природного газу, шляхом перекриття відключаючого пристрою (крану) на газопроводі-вводі, його ізоляції із встановленням пломби Оператора ГРМ з унікальним номером №R33700376, про що складено підписаний обома сторонами акт про відключення від газопостачання споживача від 06.05.2022, яким зафіксовано також показники лічильника газу за №11357442 на час припинення розподілу - 14834,9 м.куб.

Надалі ж, за доводами позивача, 01.11.2024 ним як Оператором ГРМ на об'єкті споживача було здійснено перевірку, за результатом якої підтверджено наявність опломбованого вхідного крану пломбою Оператора ГРМ з унікальним номером №R33700376.

Копії означених актів додано до позовної заяви.

З огляду на вказане вище, обґрунтовуючи мотиви звернення до суду із вказаним позовом, позивачем зазначено, що проведеною 17.02.2025 представниками Київської філії перевіркою на об'єкті відповідача виявлено порушення Кодексу газорозподільних системи - Розділ XI глава 2 підпункт 2 пункту 1, а саме: несанкціоноване відновлення газопостачання - відкриття відключаючого пристрою на ввідному газопроводі, відтак зафіксовано зміну показників лічильника газу за №11357442 у бік збільшення до 17 242,3 м.куб.

Як зауважив позивач, за результатами такої перевірки та виявленого порушення в присутності представника відповідача складено акт про порушення №517 від 17.02.2025 (далі - акт про порушення), копію якого додано до позовної заяви.

Як зауважив позивач, 09.04.2025 за участю представника відповідача на засіданні комісії по розгляду вказаного вище акта про порушення прийнято рішення, оформлене протоколом №517, про задоволення такого акта та проведення нарахування необілкованих об'ємів природного газу за період з 01.11.2024 по 17.02.2025, внаслідок чого згідно складеного комісією акта-розрахунку відповідачу обраховано 9349,20 м.куб. газу вартістю 201 948,54 гривень.

В підтвердження вказаних обставин позивачем до позовної заяви додано копію протоколу №517 від 09.04.2025 разом з технічним розрахунком на суму 201 948,54 гривень, а також копії документів щодо складу комісії Київської філії ТОВ “Газорозподільні мережі України» з розгляду актів про порушення.

Як зауважив позивач, акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу на суму 201 948,54 гривень та рахунок на його оплату представником відповідача отримано під особистий підпис, попри те кошти не сплачено, як наслідок у Релгійної громади перед позивачем виникло 201 948,54 гривень заборгованості по оплаті вартості необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу.

На підтвердження обставин несплати відповідачем вказаних коштів позивач надав довідку АТ «Ощадбанк» від 01.07.2025 стосовно відсутності надходжень за період з 09.04.2025 по 30.062025.

З огляду на вказане вище позивач просить суд стягнути з відповідача 201 948,54 гривень вартості донарахованого обсягу природного газу внаслідок порушення.

Відповідно до ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Оскільки відповідачем не надано суду ані відзиву на позовну заяву, ані будь-яких інших доказів, що впливають на вирішення даного спору по суті, суд у відповідності до статті 165 ГПК України здійснював розгляд даної справи за наявними у ній матеріалами.

З'ясувавши обставини справи, дослідивши матеріали справи та подані докази, суд дійшов таких висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 173, ст. 174, ч. 4 ст. 179 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Господарські зобов'язання можуть виникати, зокрема, безпосередньо із закону або іншого нормативно-правового акта, що регулює господарську діяльність; з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

При укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі, зокрема, договору приєднання, запропонованого однією стороною для інших можливих суб'єктів, коли ці суб'єкти у разі вступу в договір не мають права наполягати на зміні його змісту.

Відповідно до ч. 1 ст. 173, ст. 174, ч. 4 ст. 179, ч. 1 ст. 275 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Господарські зобов'язання можуть виникати, зокрема, безпосередньо із закону або іншого нормативно-правового акта, що регулює господарську діяльність; з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

При укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі, зокрема, договору приєднання, запропонованого однією стороною для інших можливих суб'єктів, коли ці суб'єкти у разі вступу в договір не мають права наполягати на зміні його змісту.

Частинами 1, 2 статті 40 Закону України «Про ринок природного газу» унормовано, що розподіл природного газу здійснюється на підставі та умовах договору розподілу природного газу в порядку, передбаченому кодексом газорозподільних систем та іншими нормативно-правовими актами.

За договором розподілу природного газу оператор газорозподільної системи зобов'язується забезпечити замовнику послуги розподілу природного газу на період та умовах, визначених договором розподілу природного газу, а замовник зобов'язується сплатити оператору газорозподільної системи вартість послуг розподілу природного газу.

Типовий договір розподілу природного газу затверджується Регулятором.

Договір розподілу природного газу є публічним.

Так, сторонами спору у цій справі, зокрема відповідачем не заперечено ані обставин підписання 01.09.2023 заяви-приєднання до типового договору розподілу природного газу, затвердженого Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30.09.2015 №2498, ані обставин приєднання до офіційно опублікованих умов такого правочину, відтак у спірних правовідносинах позивач та відповідач є, відповідно, оператором газорозподільних систем та споживачем, взаємні права та обов'язки яких врегульовано як положеннями договору, так і приписами Кодексу газорозподільних систем.

У пункті 4 Глави 1 Розділу І Кодексу газорозподільних систем (тут і надалі - в чинній на момент виявлення порушення редакції), надано, зокрема, такі визначення:

- засіб вимірювальної техніки/ЗВТ - технічний засіб, включаючи лічильник газу, який застосовується під час вимірювань і має нормовані метрологічні характеристики;

- вузол обліку природного газу/вузол обліку/ВОГ - сукупність засобів вимірювальної техніки, зокрема лічильник газу або звужуючий пристрій, та допоміжних засобів, призначених для вимірювання, реєстрації результатів вимірювання та розрахунків об'єму природного газу, зведених до стандартних умов, визначених законодавством;

- несанкціоноване відновлення газоспоживання - виявлений після складання акта про припинення розподілу природного газу (газопостачання) та/або пломбування запірних пристроїв чи встановлення інвентарної заглушки факт несанкціонованого втручання в роботу газорозподільної системи, в тому числі шляхом зривання або пошкодження пломб на запірних пристроях, засувках на вводі на об'єкт споживача, пошкодження або зняття інвентарних заглушок тощо, внаслідок чого здійснюється чи є можливість несанкціонованого відбору природного газу на об'єкті споживача (окремих його газових приладах чи пристроях), у тому числі поза обліком.

Згідно пункту 2 Глави 2 та пунктів 1, 2, 4, 6 Глави 6 Розділу X Кодексу газорозподільних систем до складу комерційного ВОГ на базі лічильника газу в комплекті з вбудованим чи окремим коректором або обчислювачем об'єму газу входять, зокрема: лічильник газу; датчик тиску та/або температури газу.

Власник комерційного ВОГ або суб'єкт господарювання, що здійснює його експлуатацію на підставі відповідного договору з власником, забезпечує належний технічний стан комерційного ВОГ та його складових (зокрема ЗВТ), а також проведення періодичної повірки ЗВТ (крім населення) в порядку, визначеному главою 7 цього розділу, та відповідає за дотримання правил експлуатації комерційного вузла обліку та його складових (ЗВТ).

Протягом експлуатації комерційного ВОГ та його складових Оператор ГРМ та споживач (суміжний суб'єкт ринку природного газу) проводять такі спільні дії:

- контрольне зняття показань ЗВТ (лічильника газу);

- перевірку комерційного ВОГ та його складових відповідно до вимог цього Кодексу, зокрема контрольний огляд вузла обліку;

- монтаж/демонтаж ЗВТ на повірку (періодичну, позачергову, експертну), експертизу та/або ремонт.

За збереження і цілісність комерційних та дублюючих ВОГ та пломб (відбитків їх тавр) відповідає власник (користувач), на території або у приміщенні якого вони встановлені, що має бути зафіксовано у відповідному акті про пломбування.

У разі виявлення позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ чи його складових, пошкодження ЗВТ або пошкодження пломб чи захисних елементів власник (користувач), на території або у приміщенні якого встановлений комерційний ВОГ чи його складові, має терміново поінформувати про це Оператора ГРМ та за потреби вжити заходів для недопущення аварійної ситуації з урахуванням техніки безпеки.

Підпунктом 2 пункту 1 Глави 2, пунктами 1, 2, 5, 7 Глави 5 Розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем передбачено, що до порушень споживача та несанкціонованого споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об'ємів (обсягів) природного газу, належать несанкціоноване відновлення газоспоживання.

У разі виявлення у споживача або несанкціонованого споживача порушень, визначених у главі 2 цього розділу, на місці їх виявлення представником Оператора ГРМ складається акт про порушення за формою, наведеною в додатку 21 до цього Кодексу.

Акт про порушення складається в двох примірниках, один з яких залишається у споживача (несанкціонованого споживача), який має право внести до акта про порушення свої зауваження та заперечення.

До акта про порушення сторонами можуть бути додані пояснення, зауваження, заперечення та докази, перелік яких (за наявності) зазначається в акті про порушення.

На дату складання акта про порушення представник Оператора ГРМ забезпечує усунення виявленого порушення, про що в акті про порушення робиться відповідний запис.

Під час складання акта про порушення, акта про усунення порушення, акта про припинення/відновлення газопостачання тощо представниками Оператора ГРМ обов'язково фіксуються та зазначаються у вищезазначених актах показання лічильника газу (ЗВТ), за винятком випадків відмови у доступі до об'єкта споживача, де розташований лічильник газу (ЗВТ).

Згідно приписів ч.ч. 1, 2 ст. 73, ч. 1 ст. 74 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Так, з наявного в матеріалах справи акта про порушення слідує, що останній підписано як представниками позивача, так і представником споживача без зауважень щодо змісту цього акта та зафіксованого ним порушення - підпункт 2 пункту 1 глави 2 Розділу XI Кодексу газорозподільних систем, попри зазначення споживачем лише того, що оплата за таке споживання є несправедливою у зв'язку з відсутністю доступу до території та приміщення церкви.

До того ж відповідно до змісту акта про порушення та акта про усунення порушення останні містять передбачені законом відомості, зокрема: зміст виявленого порушення: несанкціоноване відновлення газопостачання - відкриття відключаючого пристрою на ввідному газопроводі, із внесенням до цих актів показників лічильника щодо несанкціоновано спожитого об'єму газу, а також про встановлення заглушки на газовому вводі та її опломбування.

У відповідності до підпункту 2 пункту 4 Глави 4 Розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем уразі виявлення Оператором ГРМ несанкціонованого відновлення газоспоживання або використання природного газу споживачем за відсутності чи після розірвання договору розподілу природного газу спожитий об'єм природного газу визначається за номінальною потужністю газового обладнання за період з дня припинення газопостачання (або у разі здійснення попередньої перевірки відключеного стану - з дня такої перевірки, що має підтверджуватися відповідним актом перевірки), а при використанні газу без договору - з дня його закінчення (розірвання) до дня виявлення порушення, але не більше ніж за 6 місяців.

Так, згідно акта перевірки пломби від 01.11.2024, копія якого наявна в матеріалах цієї справи, представниками позивача на об'єкті відповідача перевірено та встановлено наявність пломби на вхідному крані з унікальним номером №R33700376, зафіксованої 06.05.2022 разом із показаниками лічильника під час припинення газопостачання - 14834,9 м.куб., тоді як на час проведення перевірки 17.02.2025 та виявлення порушення актами та фото звітом зафіксовано зміну показників лічильника газу за №11357442 у бік збільшення до 17 242,3 м.куб.

З огляду вказаних обставини суд дійшов висновку, що відповідний акт про порушення є дійсним документом, що фіксує відповідно виявлене порушення, передбачене підпунктом 2 пункту 1 глави 2 Розділу XI Кодексу газорозподільних систем, та є підставою для визначення об'єму природного газу за номінальною потужністю газового обладнання за період з дня здійснення попередньої перевірки відключеного стану - 01.11.2024, та до дня виявлення порушення - 17.02.2025.

Зауваження ж представника споживача у акті про порушення про несправедливість віднесення оплати вартості відповідно спожитого газу саме на Релігійну громаду не змінює ані обставин виявленого порушення, ані того, що відповідальність за таке порушення та обов'язок сплати кошти за це споживання газу відповідно до приписів Кодексу газорозподільних систем покладається саме на власника (користувача), на території або у приміщенні якого встановлено засоби обілку та/або пломби.

Так, з огляду на зазначені вище приписи пунктів 4, 6 Глави 6 Розділу X Кодексу власник комерційного ВОГ або суб'єкт господарювання, що здійснює його експлуатацію на підставі відповідного договору з власником, забезпечує належний технічний стан комерційного ВОГ та його складових (зокрема ЗВТ) та відповідає за дотримання правил експлуатації комерційного вузла обліку та його складових (ЗВТ).

Звідси, уклавши з позивачем договір розподілу природного газу та приєднавшись до його умов і, власне, до передбачених Кодексом газорозподільних систем правил, Реглігійна громада погодилася із таким порядком та взяла на себе обов'язок із належної експлуатації комерційного вузла обліку та його складових, у тому числі і щодо забезпечення їх належного технічного стану.

Пунктами 8, 11, 12 Глави 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем передбачено, що акт про порушення має бути розглянутим комісією з розгляду актів про порушення Оператора ГРМ, яка визначає його правомірність та приймає щодо них відповідне рішення.

За результатами розгляду акта про порушення на засіданні комісії може бути прийнято рішення про його задоволення (повністю або частково), або необхідність додаткового обстеження чи перевірки, або додаткових пояснень тощо, або скасування акта про порушення.

При задоволенні комісією акта про порушення складається акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу і його вартості.

Вартість необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу, яка пред'являється до сплати споживачу (несанкціонованому споживачу) в результаті задоволення акта про порушення, зазначається в окремому платіжному рахунку Оператора ГРМ, який надається під особистий підпис споживача (несанкціонованого споживача) або надсилається йому рекомендованим поштовим відправленням разом із супровідним листом, що оформлюється у довільній формі.

Якщо об'єм та/або вартість необлікованого (донарахованого) природного газу буде оскаржуватися споживачем (несанкціонованим споживачем) у судовому порядку, тоді до винесення остаточного рішення у судовій справі заборгованість за необлікований (донарахований) об'єм природного газу не вважається простроченою.

Зі змісту наявних в матеріалах справи протоколу №517 від 09.04.2025 та опису розрахунку слідує, що уповноваженою комісією Київської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» задоволено акт про порушення та проведено відповідачу нарахування необлікованих об'ємів природного газу за період з 01.11.2024 по 17.02.2025, об'ємом 9349,20 м.куб. газу вартістю 201 948,54 гривень.

Також зі змісту вказаних документів слідує, що представник відповідача без зауважень підписав відповідний протокол та рішення комісії, у тому числі і в розділі про підтвердження отримання акта-розрахунка і документів на оплату коштів.

За таких обставин, оскільки несанкціоноване відновлення газопостачання є підставою для обрахунку/визначення об'єму природного газу та визначення вартості такого необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу, суд дійшов висновку про те, що вказаний розрахунок здійснено позивачем згідно законодавчих вимог та обґрунтовано як за періодом нарахування, так і за обраними до нього показниками.

В розрізі зробленого висновку судом враховано відсутність доказів оскарження відповідачем у судовому порядку об'ємів та/або вартості необлікованого (донарахованого) природного газу, а також оформленого протоколом №517 від 09.04.2025 рішення позивача про обґрунтованість акта про порушення та проведення відповідного нарахування у сумі 201948,54 гривень.

Згідно з ч. 7 ст. 193 ГПК України, що кореспондує з приписами статей 525, 526 ЦК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.

Попри вказане суду не надано належних доказів на підтвердження обставин перерахування відповідачем на рахунок позивача 201 948,54 гривень вартості необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу.

За таких обставин, оскільки позивачем доведено обставин порушення відповідачем Кодексу газорозподільних систем, як наслідок наявності підстав для нарахування вартості необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу внаслідок такого порушення, доказів сплати якої споживачем не надано, суд дійшов висновку про задоволення, як обґрунтованої, вимоги ТОВ «Газорозподільні мережі України» в особі Київської філії про стягнення з Релігійної громади 201 948,54 гривень вартості необілкованого (донарахованого) обсягу природного газу.

Відповідно до статті 129 ГПК України витрати позивача по сплаті судового збору покладаються судом на відповідача у повному обсязі.

Керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст. 233, 238, 240 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Стягнути з Релігійної організації “Релігійна громада парафія Святого Архистратина Михаїла Київської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) смт Бородянка Київської області» (07801, Київська область, Бучанський район, смт Бородянка, вул. Центральна, буд. 224 Д, ідентифікаційний код 25567529) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, буд. 1, ідентифікаційний код 44907200) в особі Київської філії Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» (08150, Київська обл., м. Боярка, вул. Шевченка Т., буд. 178, ідентифікаційний код 45385755):

- 201 948 (двісті одну тисячу дев'ятсот сорок вісім) грн 54 коп. вартості необілкованого (донарахованого) обсягу природного газу;

- 2 423 (дві тисячі чотириста двадцять три) грн 38 коп. судового збору.

3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили в порядку статті 241 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржене у апеляційному порядку - до Північного апеляційного господарського суду в порядку та строки, визначені статтями 254, 256 Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складено 28.08.2025.

Суддя В.А. Ярема