Ухвала від 27.08.2025 по справі 380/23706/24

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

27 серпня 2025 рокуЛьвівСправа № 380/23706/24 пров. № А/857/16859/25

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

судді-доповідача -Заверухи О. Б.

суддів -Качмара В. Я.

Ніколіна В. В.

розглянувши у порядку письмового провадження у м. Львові питання про витребування доказів у справі № 380/23706/24 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Сихівської міжрайонної медико-соціальної експертної комісії Комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний центр медико-соціальної експертизи» про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, провадження в якій відкрито за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 21 березня 2025 року,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Восьмого апеляційного адміністративного суду перебуває на розгляді справа № 380/23706/24 за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 21 березня 2025 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Сихівської міжрайонної медико-соціальної експертної комісії Комунального закладу Львівської обласної ради “Львівський обласний центр медико-соціальної експертизи» про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії.

Ухвалами Восьмого апеляційного адміністративного суду від 05 травня 2025 року відкрито апеляційне провадження за вищевказаною апеляційною скаргою та призначено справу № 380/23706/24 до апеляційного розгляду в порядку письмового провадження.

Відповідно до ч. 4 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Судом апеляційної інстанції встановлено, що повноваження відповідача у справі - Сихівської міжрайонної МСЕК, припинені на підставі п. 3 постанови Кабінету Міністрів України № 1338 від 15 листопада 2024 року (далі - Постанова № 1338), згідно якої повноваження, права і обов'язки медико-соціальних експертних комісій щодо проведення медико-соціальної експертизи, а також права і обов'язки Центральної медико-соціальної експертної комісії Міністерства охорони здоров'я припиняються 31 грудня 2024 року. З моменту припинення повноважень, прав і обов'язків медико-соціальних експертних комісій щодо проведення медико-соціальної експертизи встановлення інвалідності повнолітнім особам, здійснення інших повноважень, прав і обов'язків, визначених Положенням про експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого цією постановою, здійснюється експертними командами відповідно до Порядку проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого цією постановою.

Пунктом. 2 Постанови № 1338 установлено, що до введення в дію Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи" :з 1 січня 2025 р. експертиза щодо встановлення інвалідності відповідно до законодавства для повнолітніх осіб проводиться експертними командами з оцінювання повсякденного функціонування особи, сформованими відповідно до Положення про експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого цією постановою (далі - експертні команди), до складу яких можуть входити лікарі, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи відповідно до Порядку проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого цією постановою, а також Центром оцінювання функціонального стану осіб відповідно до Положення про експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого цією постановою.

Згідно з п. 2 Положення про експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів Україн від 15 листопада 2024 року № 1338 експертні команди формуються та функціонують у кластерних та/або надкластерних закладах охорони здоров'я, а також за потреби та/або в разі відсутності затвердженої спроможної мережі закладів охорони здоров'я на території регіону в закладах охорони здоров'я комунальної або державної форми власності (далі - заклади охорони здоров'я).

Перелік закладів охорони здоров'я комунальної форми власності визначається керівником обласної, Київської міської державної адміністрації (військової адміністрації) та з обґрунтуванням надсилається на погодження до МОЗ.

Перелік закладів охорони здоров'я державної форми власності визначається МОЗ.

Згідно зі статтею 52 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

Враховуючи наведене, у суду апеляційної інстанції виникла необхідність заміни відповідача у справі - Сихівської міжрайонної медико-соціальної експертної комісії Комунального закладу Львівської обласної ради “Львівський обласний центр медико-соціальної експертизи» його правонаступником.

У справі № 380/23706/24 встановлено, що ОСОБА_1 19.12.2023 оглядався Сихівською міжрайонною медико-соціальною експертною комісією Комунального закладу Львівської обласної ради “Львівський обласний центр медико-соціальної експертизи» на підставі направлення на медико-соціальну експертну комісію № 1237/8 від 05.12.2023. За результатами огляду прийнято Акт огляду медико-соціальною експертною комісією № 2417 від 19.12.2023.

В зв'язку з наведеним вище, з метою забезпечення повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи № 380/23706/24, колегія суддів вважає за необхідне витребувати у Департаменту охорони здоров'я Львівської обласної військової адміністрації інформацію про те, до якого закладу охорони здоров'я передано справу позивача у справі ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ), щодо якого Сихівською міжрайонною медико-соціальною експертною комісією Комунального закладу Львівської обласної ради “Львівський обласний центр медико-соціальної експертизи» прийнято Акт огляду медико-соціальною експертною комісією № 2417 від 19 грудня 2023 року.

Згідно з частиною третьою статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.

У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

Керуючись статтями 80, 321, 325 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Зобов'язати Департамент охорони здоров'я Львівської обласної військової адміністрації надати суду інформацію про те, до якого закладу охорони здоров'я передано справу позивача у справі № 380/23706/24 - ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ), щодо якого Сихівською міжрайонною медико-соціальною експертною комісією Комунального закладу Львівської обласної ради “Львівський обласний центр медико-соціальної експертизи» прийнято Акт огляду медико-соціальною експертною комісією № 2417 від 19 грудня 2023 року.

Витребувану інформацію невідкладно направити Восьмому апеляційному адміністративному суду через Електронний кабінет сервісу «Електронний суд» Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) чи поштову адресу: вул. Саксаганського, 13, м. Львів, 79005 у термін до 04 вересня 2025 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач О. Б. Заверуха

судді В. Я. Качмар

В. В. Ніколін