ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"25" серпня 2025 р. справа № 300/1656/23
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Микитин Н.М., розглянувши в письмовому провадженні звіт Військової частини НОМЕР_1 від 12.08.2025 за №3074 про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.01.2024 у справі 300/1656/23 за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення певних дій, -
В провадженні Івано-Франківського окружного адміністративного суду перебувала на розгляді адміністративна справа 300/1656/23 за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення певних дій.
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.01.2024, яке набрало законної сили, позов ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення певних дій - задоволено частково.
Визнано протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_1 щодо не проведення розслідувань за фактом отримання ОСОБА_1 контузій 05.05.2022 під час виконання бойового завдання при штурмі с. Цупівка Харківської області, 08.05.2022 під час несення служби та 23.05.2022 при виконанні бойового чергування з 08:00 год. до 10:00 год. в населеному пункті АДРЕСА_1 .
Зобов'язано Військову частину НОМЕР_1 призначити і провести розслідування стосовно отримання ОСОБА_1 контузій 05.05.2022 під час виконання бойового завдання при штурмі с. Цупівка Харківської області, 08.05.2022 під час несення служби та 23.05.2022 при виконанні бойового чергування з 08:00 год. до 10:00 год. в населеному пункті с. Прудянка Харківської області.
25.06.2025 від ОСОБА_1 на адресу суду надійшла заява від 26.06.2025 про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду в адміністративній справі 300/1656/23, яка мотивована тим, що рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.01.2024 у справі 300/1656/23, яке набрало законної сили, до цього часу не виконано, а саме не призначено та проведено розслідування стосовно отримання ОСОБА_1 контузій 05.05.2022 під час виконання бойового завдання при штурмі с. Цупівка Харківської області, 08.05.2022 під час несення служби та 23.05.2022 при виконанні бойового чергування з 08:00 год. до 10:00 год. в населеному пункті с. Прудянка Харківської області. Тому, просить суд зобов'язати, подати Івано-Франківському окружному адміністративному суду протягом тридцяти днів з дати прийняття відповідної Ухвали в порядку контролю за виконанням судового рішення, звіт про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.01.2024 у справі 300/1656/23.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 08.07.2025 заяву ОСОБА_1 від 26.05.2025, подану в порядку статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України, про встановлення судового контролю за виконанням рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.01.2024 у справі 300/1656/23 - задоволено. Встановлено судовий контроль за виконанням рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.01.2024 у справі 300/1656/23. Зобов'язано Військову частину НОМЕР_1 подати до Івано-Франківського окружного адміністративного суду у строк до 20 серпня 2025 року з моменту отримання копії цієї ухвали звіт про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 08.01.2025 в адміністративній справі №300/5591/24.
На виконання зазначеної ухвали Івано-Франківського окружного адміністративного суду, до суду у справі 300/1656/23 надійшов звіт Військової частини НОМЕР_1 від 12.08.2025, в якому зазначено, що на виконання судового рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.01.2024 у справі 300/1656/23 Військовою частиною НОМЕР_1 призначено та проведено розслідування стосовно отримання ОСОБА_1 контузій 05.05.2022 під час виконання бойового завдання при штурмі с. Цупівка Харківської області, 08.05.2022 під час несення служби та 23.05.2022 при виконанні бойового чергування з 08:00 год. до 10:00 год. в населеному пункті АДРЕСА_1 . Так, пунктом 1 наказу командира військової частини НОМЕР_2 (з основної діяльності) від 29.07.2025 року №698 “Про результати службового розслідування за фактом отриманих бойових травмувань солдатом ОСОБА_1 » факт отримання ОСОБА_1 контузій 05 травня 2022 року під час виконання бойового завдання при штурмі с. Цупівка Харківської області, 08 травня 2022 року під час несення служби та 23 травня 2022 року при виконанні бойового чергування з 08:00 годин до 10:00 годин в населеному пункті Прудянка Харківської області не підтверджено та не встановлено.
До коментованого звіту відповідач долучив: копію наказу командира ВЧ НОМЕР_3 №698 від 29.07.2025 “Про результати службового розслідування за фактом отриманих бойових травмувань солдатом ОСОБА_1 », матеріали розслідування за фактом бойового травмування ОСОБА_1 на 31 арк.
Розглянувши звіт про виконання рішення суду по справі №300/1656/23 та подані відповідачем матеріали, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 129-1 Конституції України визначено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Одним з основних принципів/засад адміністративного судочинства, згідно з пунктом 5 частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі, також - КАС України) є обов'язковість судового рішення.
Також, відповідно до статей 14, 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснює суд, який розглянув справу як суд першої інстанції. Суд може здійснювати судовий контроль за виконанням судового рішення у порядку, встановленому статтями 287, 382-382-3 і 383 цього Кодексу (стаття 382-1 КАС України).
У рішенні від 30.06.2009 за №16-рп/2009 Конституційний Суд України зазначив, що метою судового контролю є своєчасне забезпечення захисту та охорони прав і свобод людини і громадянина, та наголосив, що виконання всіма суб'єктами правовідносин приписів, викладених у рішеннях суду, які набрали законної сили, утверджує авторитет держави як правової (абзац 1 підпункт 3.2 пункту 3, абзац 2 пункту 4 мотивувальної частини).
Виконання рішення, винесеного будь-яким судом, має розглядатись як невід'ємна частина судового процесу для цілей статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Зважаючи на важливість реального виконання судових рішень, це питання неодноразово ставало предметом обговорення як на національному, так і на міжнародному рівнях. Регулюванню цього питання, зокрема, присвячена Рекомендація №Rec (2003) 16 від 09.09.2003 Комітету міністрів Ради Європи державам-членам "Про виконання адміністративних рішень і судових рішень у галузі адміністративного права", обов'язкова для виконання Україною як членом Ради Європи, в якій зазначається, що держави-члени повинні забезпечити виконання судових рішень адміністративними органами в межах розумного строку. Вони мають вживати всіх необхідних заходів згідно з законом з метою надання цим рішенням повної сили. У разі, якщо адміністративний орган не виконує судового рішення, слід передбачити відповідну процедуру, що дозволятиме домагатися виконання такого рішення, зокрема, за допомогою винесення судових заборон або накладення штрафів. Держави-члени повинні забезпечити притягнення адміністративних органів до відповідальності за відмову у виконанні та невиконанні судових рішень. Посадові особи, відповідальні за невиконання судових рішень, також можуть притягуватись до дисциплінарної, цивільної або кримінальної відповідальності у разі невиконання таких рішень.
Також у рішенні Європейського суду з прав людини від 19.03.1997 у справі "Горнсбі проти Греції" суд підкреслив, що виконання рішення, ухваленого будь яким судом, має розцінюватись як невід'ємна частина судового розгляду. Здійснення права на звернення до суду з позовом стосовно його прав та обов'язків цивільного характеру було б ілюзорним, якби внутрішня правова система допускала, щоб остаточне судове рішення, яке має обов'язкову силу, не виконувалося б на шкоду однієї зі сторін (пункт 40).
За змістом частини 1 статті 382-2 КАС України суд розглядає звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.
Згідно з частиною 2 статті 382-2 КАС України звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення має містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається звіт;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) особи, яка подає звіт, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб);
4) номер справи, в межах якої ухвалено відповідне судове рішення;
5) відомості про виконання суб'єктом владних повноважень судового рішення, строк, порядок та спосіб його виконання;
6) у разі невиконання судового рішення: орієнтовні строки виконання такого рішення та їх обґрунтування; відомості про обставини, які ускладнюють виконання судового рішення суб'єктом владних повноважень, які заходи вжито та вживаються ним для їх усунення;
7) перелік документів та інших матеріалів, що додаються до звіту та підтверджують обставини, зазначені у ньому.
Відповідно до частини 3 статті 382-2 КАС України до звіту додаються:
1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо звіт поданий представником і такі документи раніше не подавалися;
2) докази направлення копій звіту та доданих до нього матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу.
Частиною 1 статті 382-3 КАС України встановлено, що за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п'ятої статті 382-1 цього Кодексу.
За приписами частини 2 статті 382-3 КАС України суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.
Суд також відмовляє у прийнятті звіту, якщо звіт подано без додержання вимог частин другої та/або третьої статті 382-2 цього Кодексу.
Згідно з частиною 3 статті 382-3 КАС України у разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб'єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також додатково може встановити новий строк подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу або за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення.
Як встановлено судом, Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.01.2024, яке набрало законної сили, позов ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення певних дій - задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_1 щодо не проведення розслідувань за фактом отримання ОСОБА_1 контузій 05.05.2022 під час виконання бойового завдання при штурмі с. Цупівка Харківської області, 08.05.2022 під час несення служби та 23.05.2022 при виконанні бойового чергування з 08:00 год. до 10:00 год. в населеному пункті АДРЕСА_1 . Зобов'язано Військову частину НОМЕР_1 призначити і провести розслідування стосовно отримання ОСОБА_1 контузій 05.05.2022 під час виконання бойового завдання при штурмі с. Цупівка Харківської області, 08.05.2022 під час несення служби та 23.05.2022 при виконанні бойового чергування з 08:00 год. до 10:00 год. в населеному пункті с. Прудянка Харківської області.
Наказом Міністерства оборони України від 27.10.2021 №332 “Про затвердження Інструкції про розслідування та облік нещасних випадків з військовослужбовцями, професійних захворювань і аварій у Збройних Силах України», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24 грудня 2021 р. за №1667/37289, затверджено Інструкцію про розслідування та облік нещасних випадків з військовослужбовцями, професійних захворювань і аварій у Збройних Силах України, що додається (надалі - Інструкція №332).
Пунктом 1 розділу ІІ Інструкції №332 встановлено, що розслідування проводиться у разі виникнення нещасного випадку, а саме обмеженої в часі події або раптового впливу на військовослужбовця небезпечного фактора чи середовища за наявності ознак того, що випадок стався під час виконання ним обов'язків військової служби, унаслідок чого зафіксовано шкоду здоров'ю, зокрема, від одержання ним поранення, травми, у тому числі внаслідок тілесних ушкоджень, заподіяних іншою особою, гострого професійного захворювання і гострого професійного отруєння, одержання сонячного або теплового удару, опіку, обмороження, а також у разі утоплення, ураження електричним струмом, блискавкою та іонізуючим випромінюванням, отримання інших ушкоджень унаслідок аварії, пожежі, стихійного лиха (землетрус, зсув, повінь, ураган тощо), контакту з представниками тваринного і рослинного світу, комахами, іншими представниками флори і фауни (далі - нещасні випадки), які призвели до звільнення від виконання обов'язків військової служби військовослужбовця на один день і більше, а також у випадку смерті військовослужбовців під час виконання ними обов'язків військової служби.
Згідно пункту 2-3 розділу ІІ Інструкції №332 про кожний нещасний випадок потерпілий або військовослужбовець, який його виявив, чи інша особа повинен(на) негайно сповістити безпосереднього командира (начальника) чи керівника робіт і вжити заходів щодо надання необхідної допомоги потерпілому. У разі настання нещасного випадку безпосередній командир (начальник) або керівник робіт зобов'язаний: терміново організувати надання домедичної допомоги, а за можливості - невідкладної (екстреної) медичної допомоги потерпілому військовослужбовцю, забезпечити за потреби його доставку до закладу охорони здоров'я; негайно повідомити про нещасний випадок командира військової частини; зберегти до прибуття комісії з розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку місце події та устаткування, яке там знаходилось, у такому стані, у якому вони перебували на дату настання нещасного випадку (якщо це не загрожує життю чи здоров'ю інших військовослужбовців і не призведе до більш тяжких наслідків), а також вжити заходів щодо недопущення подібних нещасних випадків. Нещасний випадок, про який не було своєчасно повідомлено командуванню військової частини або внаслідок якого втрата працездатності настала не відразу, розслідується згідно з цією Інструкцією протягом місяця з дня надходження рапорту безпосереднього командира потерпілого або потерпілого військовослужбовця або заяви особи, яка представляє його інтереси.
Відповідно до пункту 5 розділу ІІ Інструкції №332 командир військової частини, який отримав повідомлення про нещасний випадок, у свою чергу зобов'язаний:
- негайно через засоби зв'язку повідомити про нещасний випадок (зникнення, смерть) старшого командира (начальника) та протягом доби надати йому письмове повідомлення за формою НВ-1 наведеною у додатку 2 до цієї Інструкції (далі - повідомлення за формою НВ-1);
- у разі зникнення або смерті військовослужбовця внаслідок нещасного випадку протягом доби повідомити його батьків або близьких родичів;
- залежно від того, з чим пов'язаний нещасний випадок (виконання робіт, пожежа, аварія транспортного засобу будь-якого виду та форми власності, гостре професійне захворювання або отруєння тощо),- протягом доби надіслати повідомлення за формою НВ-1 до відповідного військового органу нагляду чи контролю у сфері, з якою пов'язаний нещасний випадок (органу нагляду за безпечним веденням робіт військовослужбовцями, пожежного нагляду, контролю безпеки військової служби, контролю безпеки дорожнього руху, санітарно-епідеміологічного нагляду тощо), а в передбачених законодавством випадках, - повідомити Військову службу правопорядку у Збройних Силах України та (або) Спеціалізовану прокуратуру у військовій та оборонній сфері;
- якщо потерпілий військовослужбовець був відряджений з іншої військової частини,- повідомити протягом доби через засоби зв'язку його командира та надіслати повідомлення за формою НВ-1;
- протягом доби призначити комісію з розслідування нещасного випадку чисельністю не менш як три особи у складі голови комісії (яким є один із його заступників) та членів - командира роти, батальйону (дивізіону, ескадрильї тощо), до складу якого входить підрозділ, де стався нещасний випадок, та залежно від того, з чим пов'язаний нещасний випадок, - фахівців профільних служб (озброєння, тилу, пожежної, автомобільної, інженерної, медичної тощо). До складу комісії не може входити безпосередній командир (начальник) потерпілого військовослужбовця;
- забезпечити належні умови для роботи комісії (надати приміщення, засоби зв'язку, оргтехніку, автотранспорт, канцелярське приладдя тощо), а також залучених до роботи експертів, інших спеціалістів та сприяти роботі комісії з метою своєчасного і об'єктивного проведення розслідування нещасного випадку.
Пунктом 8 розділу ІІ Інструкції №332 встановлено, що комісія з розслідування нещасного випадку проводить розслідування протягом п'яти робочих днів з дня її утворення.
Комісія з розслідування нещасного випадку зобов'язана:
- обстежити місце нещасного випадку, одержати письмові та усні пояснення (провести опитування) свідків і осіб, які причетні до події, та одержати письмові пояснення потерпілого, якщо це можливо;
- з'ясувати обставини та причини, що призвели до нещасного випадку, а також розробити заходи щодо запобігання подібним випадкам;
- визначити вид події, що призвела до нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння), причини нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) та обладнання, устаткування, машини, механізми, транспортні засоби, експлуатація яких призвела до настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння), відповідно до Класифікатора видів подій, причин, обладнання, устаткування, машин, механізмів, транспортних засобів, що призвели до настання нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння), аварії, який наведений у додатку 3 до цієї Інструкції;
- скласти акт проведення розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку (зникнення, смерті, аварії) за формою НВ-2 наведеною у додатку 4 до цієї Інструкції (далі - акт за формою НВ-2) та акт про нещасний випадок (зникнення, смерть) під час виконання обов'язків військової служби за формою НВ-3 наведеною у додатку 5 до цієї Інструкції (далі - акт за формою НВ-3) у разі, якщо нещасний випадок (смерть) визнаний комісією з розслідування таким, що пов'язаний з виконанням обов'язків військової служби, і надати їх командиру військової частини на затвердження. Акти підписуються головою комісії та її членами. У разі незгоди зі змістом акта член комісії підписує його з відміткою про наявність окремої думки, яку викладає письмово і додає до акта за формою НВ-2, як його невід'ємну частину.
До акта додаються письмові пояснення (опитування) свідків, потерпілого, а за потреби також схеми, фотографії, витяги з експлуатаційної документації та інші документи, що характеризують місце події (устаткування, машини, апаратура, територія, будівля тощо), медичний висновок щодо діагнозу потерпілого, наявності в його організмі алкоголю (наркотичних засобів чи токсичних або отруйних речовин).
Якщо нещасний випадок визнаний комісією з розслідування таким, що не пов'язаний з виконанням обов'язків військової служби, на затвердження командиру військової частини надається тільки акт за формою НВ-2, який зберігається у діловодстві військової частини (пункт 9 розділу ІІ Інструкції №332).
Пунктом 18 розділу ІІ Інструкції №332 передбачено, що за результатами розслідування командир військової частини протягом двох робочих днів після затвердження актів за формами НВ-2 та НВ-3 видає наказ, в якому зазначаються: дата, місце та обставини, за яких стався нещасний випадок; військове звання, прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) та дата народження потерпілого військовослужбовця; вид, характер і локалізація поранення, травми, контузії, каліцтва чи іншого ушкодження здоров'я; коли стався нещасний випадок (під час виконання обов'язків військової служби чи ні); перебував чи ні потерпілий військовослужбовець в стані алкогольного сп'яніння або під впливом наркотичних чи токсичних або отруйних речовин; порушення нормативно-правових актів, що спричинили нещасний випадок або були супутніми факторами його настання, посадові особи, які допустили ці порушення; заходи з попередження подібних нещасних випадків у майбутньому. На підставі наказу командира військової частини складається довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) у двох примірниках за формою наведеною у додатку 5 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14 серпня 2008 року №402, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2008 року за №1109/15800 (далі - Положення про військово-лікарську експертизу).
Суд зазначає, що відповідачем засобами поштового зв'язку подано до суду звіт від 12.08.2025 №3074 про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.01.2024 в адміністративній справі №300/1656/23, що Військовою частиною НОМЕР_1 призначено та проведено розслідування стосовно отримання ОСОБА_1 контузій ІНФОРМАЦІЯ_1 під час виконання бойового завдання при штурмі с. Цупівка Харківської області, 08.05.2022 під час несення служби та 23.05.2022 при виконанні бойового чергування з 08:00 год. до 10:00 год. в населеному пункті АДРЕСА_1 . Так, пунктом 1 наказу командира військової частини НОМЕР_1 (з основної діяльності) від 29.07.2025 року №698 “Про результати службового розслідування за фактом отриманих бойових травмувань солдатом ОСОБА_1 » факт отримання ОСОБА_1 контузій 05 травня 2022 року під час виконання бойового завдання при штурмі АДРЕСА_2 , 08 травня 2022 року під час несення служби та 23 травня 2022 року при виконанні бойового чергування з 08:00 годин до 10:00 годин в населеному пункті Прудянка Харківської області не підтверджено та не встановлено.
До коментованого звіту відповідач долучив: копію наказу командира ВЧ НОМЕР_3 №698 від 29.07.2025 “Про результати службового розслідування за фактом отриманих бойових травмувань солдатом ОСОБА_1 », матеріали розслідування за фактом бойового травмування ОСОБА_1 на 31 арк.
Так, в результаті проведення службового розслідування комісією складено Акт проведення розслідування, який затверджений т.в.о. командира ВЧ НОМЕР_1 - 04.04.2025, відповідно до підпунктів 6.1. та 6.2. пункту 6 коментованого акту комісія, службове розслідування вважати завершеним. Факт отримання ОСОБА_1 контузій 05 травня 2022 року під час виконання бойового завдання при штурмі АДРЕСА_2 , 08 травня 2022 року під час несення служби та 23 травня 2022 року при виконанні бойового чергування з 08:00 години до 10:00 години в населеному пункті Прудянка Харківської області під час проведення розслідування не встановлено та не підтверджено.
Також згідно, наказу командира ВЧ НОМЕР_1 від 29.07.2025 №698 “ Про результати службового розслідування за фактом отриманих бойових травмувань солдатом ОСОБА_1 », факт отримання ОСОБА_1 контузій 05 травня 2022 року під час виконання бойового завдання при штурмі с. Цупівка Харківської області, 08 травня 2022 року під час несення служби та 23 травня 2022 року при виконанні бойового чергування з 08:00 години до 10:00 години в населеному пункті Прудянка Харківської області під час проведення розслідування не встановлено та не підтверджено.
Таким чином, із аналізу наведеного слідує, що Військовою частиною НОМЕР_1 проведено службове розслідування стосовно отримання ОСОБА_1 контузій 05.05.2022 під час виконання бойового завдання при штурмі с. Цупівка Харківської області, 08.05.2022 під час несення служби та 23.05.2022 при виконанні бойового чергування з 08:00 год. до 10:00 год. в населеному пункті АДРЕСА_1 , відповідно до Інструкції про розслідування та облік нещасних випадків з військовослужбовцями, професійних захворювань і аварій у Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 27.10.2021 №332
А відтак, з урахуванням звіту від 12.08.2025 №3047 та доданих до нього доказів, суд приходить до висновку, що рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.02.2024 у справі №300/16561/23 виконано Військовою частиною НОМЕР_1 в повному обсязі.
За змістом частини 1 статті 382 КАС України, суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб'єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Відповідно до частини 1 статті 382-3 КАС України за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини 5 статті 382-1 цього Кодексу.
Відтак, поданий Військовою частиною НОМЕР_1 звіт від 12.08.2025 №3047, підлягає прийняттю.
Керуючись статтями 243, 248, 250, 256, 293-295, 382, 382-1, 382-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Прийняти звіт Військової частини НОМЕР_1 від 12.08.2025 №3047 про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.02.2024 у справі №300/1656/23.
Вважати рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.02.2024 у справі №300/1656/23 - виконаним.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Микитин Н.М.