Справа № 945/1230/24
Провадження № 1-кп/945/423/25
27 серпня 2025 року Миколаївський районний суд Миколаївської області у складі
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Миколаєві матеріали кримінального провадження № 22023150000000311 від 03.07.2023 за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 114-2, ч. 1 ст. 161 КК України,
встановив:
На розгляді Миколаївського районного суду Миколаївської області знаходиться кримінальне провадження № 22023150000000311 від 03.07.2023 за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 114-2, ч. 1 ст. 161 КК України.
21.05.2025 до Миколаївського районного суду Миколаївської області надійшло клопотання прокурора відділу Миколаївської обласної прокуратури ОСОБА_6 про скасування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно обвинуваченої ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою її передачі під нагляд уповноваженого органу для організації та проведення обміну як військовополоненого.
Ухвалою Миколаївського районного суду Миколаївської області від 22.05.2025 скасовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою відносно обвинуваченої ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Звільнено з-під варти ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Передано ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , під нагляд уповноваженого органу для організації та проведення її обміну як військовополоненого.
27.08.2025 у судовому засіданні прокурор повідомив, що ним направлено запит до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими щодо надання інформації про проведення такого обміну або інформації про те, що такий обмін не відбувся, відповідь на який досі не отримано, тому ним заявлено клопотання про зупинення судове провадження.
Захисник ОСОБА_4 не заперечував проти задоволення клопотання про зупинення судового провадження.
Суд, заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, дійшов такого висновку.
Відповідно до ч. 2 ст. 335 КПК України, у разі якщо уповноваженим органом прийнято рішення про передачу обвинуваченого для обміну як військовополоненого та обвинуваченим надано письмову згоду на такий обмін, суд зупиняє судове провадження стосовно такого обвинуваченого до моменту проведення такого обміну або до отримання від уповноваженого органу інформації про те, що такий обмін не відбувся.
Рішення про зупинення судового провадження із зазначеної підстави оскарженню не підлягає.
Станом на 27.08.2025 від уповноваженого органу не надійшла інформація про проведення такого обміну та інформація про те, що такий обмін не відбувся.
З огляду на викладене, відповідно до вимог ст. 335 КПК України клопотання прокурора підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 201-1, 202, 203, 335 КПК України, суд
Зупинити судове провадження стосовно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до моменту проведення її обміну як військовополоненого або до отримання від уповноваженого органу інформації про те, що такий обмін не відбувся.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її оголошення.
Суддя ОСОБА_1
27.08.2025