Справа № 488/3132/24
Провадження № 1-кс/488/301/25
27.08.2025 року місто Миколаїв, вулиця Доктора Самойловича, 29-А
Слідчий суддя Корабельного районного суду міста Миколаєва ОСОБА_1 за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні № 12024152050000713 від 17.07.2024 року, -
Слідчий СВ відділення поліції №3 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Окружної прокуратури Миколаєва ОСОБА_4 , в ході здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12024152050000713 від 17.07.2024 року, розпочатого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 187 КК України звернувся до слідчого судді із клопотанням про надання тимчасового доступу до документів, а також дозволу на їх вилучення.
З інформації, що міститься у наданих на обґрунтування клопотання доказів вбачається, що 17.07.2024 року приблизно о 02:30 годині, троє невідомих осіб, діючи в умовах воєнного стану, шляхом перекусування решітки вікна, через вікно проникли до будинку АДРЕСА_1 , де із застосуванням насильства, небезпечного для життя і здоров'я, вчинили розбійний напад на ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , внаслідок чого заволоділи грошовими коштами в сумі 8.200 доларів США та приблизно 75.000,00 тисяч гривень.
Слідчий просить надати дозвіл на отримання тимчасового доступу до документів, що містять інформацію про абонентів мобільного зв'язку та їх з'єднання, які в час скоєння злочину перебували в районі місця вчинення злочину та перебуває у володінні операторів телекомунікації мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».
В судове засідання слідчий та представник особи, у володінні якої знаходяться документи, про надання тимчасового доступу до яких ставиться питання, не з'явилися, старший слідчий в тексті клопотання просив розглянути його за його відсутності. З урахуванням положень частини 4 статті 163 КПК України, слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання без участі вказаних осіб.
Проаналізувавши доводи слідчого та надані матеріали, слідчий суддя доходить наступних висновків.
Відповідно до частини 2 статті 160 КПК України, у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв'язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Відповідно до положень статей 132, 159 КПК України, застосування такого заходу не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування даного заходу забезпечення кримінального провадження.
З даного клопотання вбачається, що особи, які вчинили вказане кримінальне правопорушення не встановлені. Слідчим у клопотанні не доведено та не деталізовано яким чином відомості про тимчасовий доступ про яких йдеться у клопотанні, можуть бути пов'язані з невідомими особами, які ймовірно вчинили вказане кримінальне правопорушення.
Надання тимчасового доступу до речей і документів здійснюється виключно у випадку доведення стороною кримінального провадження у своєму клопотанні обставин, передбачених частинами 5, 6 статті163 КПК України.
За таких обставин слідчий суддя доходить до висновку про відмову в задоволенні клопотання.
На підставі викладеного, керуючись статтями 132, 159, 160, 163 КПК України, слідчий суддя, -
У задоволенні клопотання слідчого СВ відділення поліції №3 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1