Провадження № 1-в/641/196/2025 Справа № 641/861/20
27 серпня 2025 року м. Харків
Слобідський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
представника ВП № 2 ХРУП № 1 ГУ НП в Харківській області ОСОБА_3 ,
особи, щодо якої внесено подання, ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові подання начальника ВП № 2 ХРУП № 1 ГУ НП в Харківській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,-
До Слобідського районного суду м. Харкова надійшло подання начальника ВП № 2 ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області про встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду строком на 1 рік.
В обґрунтування подання посилається на те, що ОСОБА_4 , після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, тричі притягався до адміністративної відповідальності за порушення вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: 16.06.2025р. відносно ОСОБА_4 було складено адміністративний протокол за ч.1 ст. 178 КУпАП; 05.08.2025р. відносно ОСОБА_4 було складено адміністративний протокол за ч. 1 ст.175' КУПАП; 13.08.2025р. відносно ОСОБА_4 було складено адміністративний протокол за ч.2 ст. 178 КУпАП. Одночасно ОСОБА_4 були оголошені попередження про можливість встановлення йому адміністративного нагляду. Всі зазначені факти свідчать про вперте небажання гр. ОСОБА_4 , стати на шлях виправлення. За місцем мешкання характеризується негативно, зловживає спиртними напоями, не працевлаштований.
Представник ВП № 2 ХРУП №1 ГУНП в Харківській області ОСОБА_5 в судовому засіданні подання підтримав в повному обсязі, просить подання задовольнити та встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 терміном на один рік.
ОСОБА_4 в судовому засіданні проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду не заперечує, погоджується виконувати обов'язки, які у разі встановлення адміністративного нагляду, будуть покладені на нього.
Суд, перевіривши матеріали справи, зазначає наступне.
Умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки визначено Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Згідно зі ст.ст. 1, 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. в ч. 1 ст. 3 , ст. 6 ч. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, зокрема засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення. Адміністративний нагляд встановлюється терміном від 1 до 2 років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Згідно з частиною 1 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
У судовому засідання встановлено, що ОСОБА_4 неодноразово судимий.
Зокрема, 14.02.2013 року Комінтернівським районним судом м. Харкова за ч. 2 ст. 186 КК України до 4 років позбавлення волі; 05.12.2019 року Харківським апеляційним судом за ч. 2 ст. 186 КК України до 4 років позбавлення волі; 12.05.2015 року Комінтернівським районним судом м. Харкова за ст. 395, ч. 4 ст. 70 КК України до остаточного покарання у вигляді 4 років позбавлення волі.
16.06.2025 року ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП та одночасно винесено попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду.
05.08.2025 року ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП та винесено попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду.
13.08.2025 року ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 178 КУпАП та винесено попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду.
Таким чином, ОСОБА_4 , будучи засудженим більше двох разів за умисні злочини після звільнення по відбуттю строку покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, вчиняє інші правопорушення.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне з метою попередження вчинення злочинів та здійснення виховного впливу на ОСОБА_4 встановити відносно нього адміністративний нагляд терміном на 1 рік.
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_4 наступні обмеження: заборонити виїзд за межі Харківської області без письмового дозволу начальника ВП №2 ХРУП № 1 ГУ НП в Харківській області; прибувати на реєстраційну відмітку до ВП № 2 ХРУП № 1 ГУ НП в Харківській області у 1-й вівторок кожного місяця.
При цьому, відповідно до ст. 9 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» обовязок з'являтися за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і давати усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду, покладається на всіх осіб, відносно яких встановлено адміністративний нагляд, а тому не потребує додаткового визначення в ухвалі суду.
З урахуванням системного аналізу зазначених вище норм та матеріалів справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення подання начальника ВП №2 ХРУП № 1 ГУ НП в Харківській області.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 537, 539 КПК України, -
Подання начальника ВП № 2 ХРУП № 1 ГУ НП в Харківській області задовольнити.
Встановити у відношенні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд терміном на 1 рік із застосуванням наступних обмежень:
1. заборонити виїзд за межі Харківської області без письмового дозволу начальника ВП №2 ХРУП № 1 ГУ НП в Харківській області;
2. прибувати на реєстраційну відмітку до ВП № 2 ХРУП № 1 ГУ НП в Харківській області у 1-й вівторок кожного місяця.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі ухвали про встановлення адміністративного нагляду.
Копію ухвали направити для виконання начальнику ВП № 2 ХРУП № 1 ГУ НП в Харківській області.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Слобідський районний суд м. Харкова протягом 7 днів з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_1