Справа 127/26491/25
Провадження 2-а/127/232/25
27 серпня 2025 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Михайленко А.В., оглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у Вінницькій області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у Вінницькій області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтею 161 КАС України встановлено перелік документів, що додаються до позовної заяви.
Однак, в порушення вимог ч.7 ст. 161 КАС України, позивач не додав до позову оригінал або копію оспорюваного акта, а саме постанови серії ЕНА 04956616 від 12.06.2025 року про притягнення позивача до адміністративної відповідальності, яку останній просить скасувати.
Відповідно до ч. 5 ст. 160 КАС України у позовній заяві також має бути зазначено власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав. Однак позивачем вказана вимога не виконана.
Крім того, суд звертає увагу на те, що відповідно до ч. 2 ст. 286 КАС України позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови).
У відповідності до ч. 6 ст. 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Відповідно до матеріалів справи встановлено, що оскаржувана постанова винесена 12.06.2025, однак позивач звернувся до Вінницького міського суду Вінницької області з позовною заявою лише 22.08.2025, тобто фактично через два місяці. Будь-яких відомостей щодо поважності пропуску такого тривалого проміжку часу позивачем не зазначено.
Суд звертає увагу позивача на те, що необізнаність з відповідними положеннями закону не є поважною причиною пропуску відповідного строку на звернення до суду.
Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За викладених обставин суд приходить до висновку про необхідність залишення адміністративного позову без руху та надання позивачу строку для усунення зазначених в ухвалі недоліків, а саме:
- надання оригіналу оскаржуваної постанови, в тому числі засвідчену копію для відповідача;
- власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
- зазначити причини, які унеможливили своєчасне звернення до суду.
Керуючись ст.ст. 5, 160-161, 169, 171 КАС України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у Вінницькій області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення - залишити без руху та надати позивачу п'ятиденний строк з дня вручення даної ухвали суду для усунення недоліків, зазначених в ухвалі.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовна заява буде вважатись неподаною та буде повернута позивачу зі всіма доданими до неї документами, що не перешкоджає повторному пред'явленню позову.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя