Постанова від 27.08.2025 по справі 144/693/25

Справа № 144/693/25

Провадження № 3-в/144/10/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.08.2025 с-ще Теплик

Суддя Теплицького районного суду Вінницької області Герман Олександр Сергійович, розглянувши розглянувши подання начальника Гайсинського районного сектору №2 філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області Міністерства юстиції України Богдана Чеканова щодо вирішення питання пов'язаного з виконанням постанови Теплицького районного суду Вінницької області у справі № 144/693/25 від 03 червня 2025 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , українця, не працюючого, проживаючого в АДРЕСА_1 , за ч. 3 ст. 183-1 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

Начальник Гайсинського районного сектору №2 філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області Міністерства юстиції України Богдана Чеканова звернувся до суду із поданням про вирішення питання виконання постанови Теплицького районного суду Вінницької області у справі № 144/693/25 від 03 червня 2025 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за ч. 3 ст. 183-1 КУпАП.

Подання мотивоване тим, що ОСОБА_1 до Гайсинського районного сектору №2 філії ДУ «Центр пробації» не прибув та не передав підтверджуючих документів про поважність причин неявки, місце його перебування невідоме. В порядкуст.304 Кодексу України про адміністративні правопорушення, просить суд вирішити питання, яким чином виконувати постанову постанови Теплицького районного суду Вінницької області у справі № 144/693/25 від 03 червня 2025 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за ч. 3 ст. 183-1 КУпАП.

Дослідивши подання та особову справу ОСОБА_1 , суд дійшов наступних висновків.

Згідно постанови Теплицького районного суду Вінницької області у справі № 144/693/25 від 03 червня 2025 року, ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 183-1 КУпАП та застосовано до нього адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт тривалістю 240 годин.

Відповідно до ст.31-1 КУпАП, суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких та перелік об'єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Суспільно корисні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від ста двадцяти до трьохсот шістдесяти годин і виконуються не більше восьми годин, а неповнолітніми - не більше двох годин на день. Суспільно корисні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.

Згідно ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Як передбачено ст. 325-1 КУпАП, постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт надсилається на виконання органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не пізніше дня, наступного за днем набрання постановою законної сили. Виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається відповідним органом місцевого самоврядування. За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.

Відповідно до ст. 325-3 КУпАП, на власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу за місцем виконання порушником суспільно корисних робіт покладається: погодження з органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, переліку об'єктів, на яких порушники виконують суспільно корисні роботи, та видів таких робіт; контроль за виконанням порушниками призначених їм робіт; своєчасне повідомлення органу центрального органу виконавчої влади, визначеного абзацом другим цієї статті, про ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт; ведення обліку та інформування органу центрального органу виконавчої влади, визначеного абзацом другим цієї статті, про кількість відпрацьованих порушником годин; нарахування плати порушнику за виконання суспільно корисних робіт та перерахування її на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів.

Окрім того, порядок виконання адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт передбачений наказом Міністерства юстиції України №474/5 від 19.03.2013 року "Про затвердження Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт"(далі Порядок).

Так, згідно розділу 11 Порядку, виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт покладається на уповноважений орган з питань пробації. Виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої та перелік об'єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначається відповідним органом місцевого самоврядування. Строк стягнення у вигляді суспільно корисних робіт обчислюється в годинах, протягом яких порушник виконував визначену суспільно корисну працю. Суспільно корисні роботи виконуються не більше восьми годин на день, неповнолітніми - двох годин на день. Щороку на початку року уповноважений орган з питань пробації надсилає запити (додаток 1) до органів місцевого самоврядування та власникам підприємств щодо погодження переліку об'єктів, на яких порушники відбуватимуть суспільно корисні роботи, та видів таких робіт.

Функції уповноваженого органу з питань пробації при виконанні адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт передбачені розділом ХІІ Порядку.

Відповідно до п. 12.1 Порядку, при виконанні постанов суду (судді) про застосування суспільно корисних робіт на уповноважений орган з питань пробації покладаються: облік порушників; роз'яснення порушникам порядку та умов відбування суспільно корисних робіт; погодження з органами місцевого самоврядування та власниками підприємств переліку обєктів, на яких порушники виконуватимуть суспільно корисні роботи, та видів таких робіт; контроль за відбуванням стягнення порушниками та виконанням обов'язків власником підприємства за місцем відбування порушниками суспільно корисних робіт; облік відпрацьованого порушниками часу; проведення у разі потреби контрольних перевірок за місцем відбування порушниками суспільно корисних робіт; зясування причин невиходу порушників на суспільно корисні роботи; складання протоколу про адміністративне правопорушення стосовно порушників, які ухиляються від відбування суспільно корисних робіт.

Згідно п.12.2. Порядку, уповноважений орган з питань пробації вносить до суду подання для вирішення питань, пов'язаних з виконанням постанов суду про накладення адміністративних стягнень стосовно порушників, які визнані особами з інвалідністю І або ІІ групи, вагітних жінок, жінок старше 55 років та чоловіків старше 60 років.

Як вбачається з матеріалів справи, під пункт 12.2 ОСОБА_1 не підпадає, про що свідчить також призначене покарання у вигляді суспільно корисних робіт.

Відповідно до п. 12.1. Порядку, при виконанні постанов суду (судді) про застосування

суспільно корисних робіт на уповноважений орган з питань пробації покладаються: облік порушників; роз'яснення порушникам порядку та умов відбування суспільно корисних робіт; погодження з органами місцевого самоврядування та власниками підприємств переліку об'єктів, на яких порушники виконуватимуть суспільно корисні роботи, та видів таких робіт; контроль за відбуванням стягнення порушниками та виконанням обов'язків власником підприємства за місцем відбування порушниками суспільно корисних робіт; облік відпрацьованого порушниками часу; проведення у разі потреби контрольних перевірок за місцем відбування порушниками суспільно корисних робіт; з'ясування причин невиходу порушників на суспільно корисні роботи; складання протоколу про адміністративне правопорушення стосовно порушників, які ухиляються від відбування суспільно корисних робіт.

Відповідно до п. 13.14. Порядку, усі питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, відповідно до статті 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення вирішуються судом, який виніс постанову.

Разом з цим, в поданні начальника Гайсинського районного сектору №2 філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області Міністерства юстиції України Богдана Чеканова не зазначено, яке саме питання, пов'язане з виконанням постанови суду, просить вирішити Орган пробації.

Враховуючи викладене, подання начальника Гайсинського районного сектору №2 філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області Міністерства юстиції України Богдана Чеканова про вирішення питання, пов'язаного з виконанням постанови по справі № 144/693/25 від 03 червня 2025 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за ч. 3 ст. 183-1 КУпАП, підлягає поверненню.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 245,304 КУпАП, наказом Міністерства юстиції України №474/5 від 19.03.2013 року "Про затвердження Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт", суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника Гайсинського районного сектору №2 філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області Міністерства юстиції України Богдана Чеканова щодо вирішення питання пов'язаного з виконанням постанови Теплицького районного суду Вінницької області у справі № 144/693/25 від 03 червня 2025 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , українця, не працюючого, проживаючого в АДРЕСА_1 , за ч. 3 ст. 183-1 КУпАП, повернути до Гайсинського районного сектору №2 філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області Міністерства юстиції України.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя