Справа № 405/4057/25
Провадження № 2/396/798/25
про продовження строків підготовчого провадження
27.08.2025 року м.Новоукраїнка
Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого судді Русіної Алли Анатоліївни,
за участю секретаря судового засідання Філюкової О.О.,
розглянувши в підготовчому судовому засіданні в м.Новоукраїнка в залі суду, в режимі відеоконференції, цивільну справу №405/4057/25 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Товаристьва з обмеженою відповідальністю «ТОРЛІН», ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_4 , Територіальний сервісний центр МВС № 5141 Регіонального центру ГСЦ МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях про визнання договору комісії, договору купівлі-продажу недійсними, витребування майна із чужого незаконного володіння,-
В провадженні суду перебуває вищезазначена цивільна справа.
Ухвалою судді від 15.07.2025 провадження у зазначеній справі відкрито в загальному позовному провадженні та призначено до розгляду в підготовчому засіданні.
Позивач та його представник в підготовче судове засідання не з'явилися, представником подано до суду заяву про проведення підготовчого судового засідання 27.08.2025 без участі сторони позивача, у зв'язку з технічними проблемами ВКЗ, та просила продовжити строк підготовчого провадження. Клопотання подане 26.08.2025 про долучення доказів підтримала, просила його задовольнити.
Відповідач ОСОБА_5 у підготовче судове засідання не з'явилася, до суду повернулося поштове повідомлення з відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою».
Представник ТОВ «ТОРЛІН» в підготовче судове засідання не з'явився, про розгляд справи повідомлений належним чином, про що свідчить довідка про доставку електронного документу. Відзив до суду не подав, з заявами та клопотаннями не звертався.
Відповідач ОСОБА_3 у підготовче судове засідання не з'явилася, до суду повернулося поштове повідомлення з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Третя особа ОСОБА_4 у підготовче судове засідання не з'явилася, до суду повернулося поштове повідомлення з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Представник третьої особи Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях у підготовче судове засідання не з'явився, 29.07.2025 до суду надійшло клопотання про виключення зі складуучасників справи третю особу Територіальний сервісний центр МВС № 5141 РЦС ГСЦ МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях.
Статтею 223 ЦПК України передбачено, що суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого строку в зв'язку з неявкою в судове засідання учасника справи, щодо якого відсутні відомості про вручення йому повідомлення про дату, час і місце судового засідання.
Оскільки станом на 27.08.2025 відповідачі не повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, то з метою збереження прав останніх, розгляд справи необхідно відкласти.
Відповідно до положень ст. 189 ЦПК України, підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання. Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Таким чином, так як 60-денний строк підготовчого провадження закінчився, а з урахуванням вищевикладених обставин, без продовження такого строку неможливо провести належну підготовку справи до розгляду, з метою недопущення його процесуальних прав, суд позбавлений можливості з'ясувати питання, передбачені ч. 2 ст. 197 ЦПК України та провести підготовче судове засідання, тому суд прийшов до висновку, продовжити строк підготовчого провадження на 30 днів.
Керуючись ст.189,197,198,200 ЦПК України,-
Продовжити строк підготовчого провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Товаристьва з обмеженою відповідальністю «ТОРЛІН», ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_4 , Територіальний сервісний центр МВС № 5141 Регіонального центру ГСЦ МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях про визнання договору комісії, договору купівлі-продажу недійсними, витребування майна із чужого незаконного володіння, на 30 днів.
Підготовче судове засідання відкласти на 22.10.2025 року на 11-00 год.
Копію позовної заяви з додатками надіслати представнику відповідача.
Відповідача у судове засідання додатково викликати шляхом розміщення оголошення на офіційному веб-сайті «Судова влада».
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: А. А. Русіна