Справа № 766/9935/25
н/п 2/766/10528/25
27.08.2025р. Суддя Херсонського міського суду Херсонської області Зуб І.Ю., розглядаючи клопотання адвоката Починок Віктора Васильовича в інтересах ОСОБА_1 про участь в судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, по цивільній справі за позовною заявою адвоката Починок Віктора Васильовича в інтересах ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 ), треті особи: ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_3 , адреса: АДРЕСА_3 ), Криворізький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Криворізькому районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (ЄДРПОУ 42961727, місцезнаходження: 50006, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, просп. Металургів, б.16) про визнання батьківства,-
У провадженні Херсонського міського суду Херсонської області перебуває цивільна справа за позовною заявою адвоката Починок Віктора Васильовича в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: ОСОБА_3 , Криворізький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Криворізькому районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про визнання батьківства.
27.08.2025 року згідно реєстру вхідної кореспонденції судді передано заяву від адвоката Починок Віктора Васильовича в інтересах ОСОБА_1 про участь в судовому засіданні 28.08.2025 року о 14:05 год. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, яке датоване системою «Електронний суд» 25.08.2025 року.
Дослідивши клопотання суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 212 ЦПК України передбачено, що учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Згідно із ч. 2 ст. 212 ЦПК України, учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Оскільки, клопотання про проведення судового засідання 28.08.2025 року в режимі відеоконференції подано до суду 25.08.2025 року, суд приходить до висновку, що представником пропущено строк передбачений законодавством для подачі такого клопотання, тому у його задоволенні слід відмовити.
Керуючись ст. 212, 247, 260 ЦПК України, суд
Відмовити у задоволенні клопотання адвоката Починок Віктора Васильовича в інтересах ОСОБА_1 про участь в судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, по цивільній справі за позовною заявою адвоката Починок Віктора Васильовича в інтересах ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 ), треті особи: ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_3 , адреса: АДРЕСА_3 ), Криворізький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Криворізькому районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (ЄДРПОУ 42961727, місцезнаходження: 50006, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, просп. Металургів, б.16) про визнання батьківства.
Копію ухвали надіслати заявнику.
Ухвала набирає законної сили в момент її проголошення і оскарженню не підлягає.
СуддяІ. Ю. Зуб