25 серпня 2025 рокуСправа № 160/19708/24
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Сластьон А.О., розглянувши заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання виконавчого документу таким, що не підлягає виконанню, в адміністратинвій справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2024 року (справа №160/19708/24) позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задоволено.
Визнано протиправним дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови у нарахуванні та виплати ОСОБА_1 з 01.07.2021 щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2000,00 гривень згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб».
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 , починаючи з 01.07.2021, щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2000,00 гривень згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», з урахуванням раніше виплачених сум цієї доплати.
Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09.09.2024 у справі №160/19708/24 набрало законної сили 10.10.2024.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17.06.2025 змінено спосіб виконання рішення суду від 09.09.2024 у справі №160/19708/24.
06 серпня 2025 року від відповідача надійшла заява про визнання виконавчого документу таким, що не підлягає виконанню. Дана заява обґрунтована тим, що Головним управлінням на виконання Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09.09.2024 у справі №160/19708/24 до пенсії ОСОБА_1 з 01.07.2021 встановлено щомісячну доплату у розмірі 2000,00 грн відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 року №?713 “Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» та нараховано доплату за період з 01.07.2021 до 30.11.2024, яка становить 82000,00 грн.
Також зазначає, що ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17.06.2025 у справі №160/19708/24 заяву представника Позивача про зміну способу та порядку виконання судового рішення у справі №160/19708/24 задоволено. Змінено спосіб виконання рішень Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09.09.2024 у справі № 160/19708/24 на "стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на користь ОСОБА_1 нарахованої доплати до пенсії в сумі 82 000,00 грн. (вісімдесят дві тисячі гривень 00 копійок) ».
Відповідач зазначає, що стягувачі після зміни способу виконання рішення у справі можуть самостійно звернутися до суду та отримати новий виконавчий документ у цій же справі про стягнення коштів з державних органів. Тобто, фактично, у стягувача перебувають два виконавчі листи (зобов'язального характеру та щодо стягнення коштів).
У зв'язку з цим, відповідач просить визнати виконавчий документ №160/19708/24, виданий 10.10.2024 таким, що не підлягає виконанню.
Відповідно до частини 1-3 Стаття 374 суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви. До розгляду заяви суд має право своєю ухвалою зупинити виконання за виконавчим документом або заборонити приймати виконавчий документ до виконання.
При цьому, згідно з положеннями п.10 ч.1 ст. 4 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
Враховуючи запровадження в Україні воєнного стану та скорочений процесуальний строк розгляду заяв, поданих у порядку ст. 374 КАС України, з метою недопущення створення можливої небезпеки для життя учасників справи, суд дійшов висновку про необхідність розгляду вищевказаної заяви у порядку письмового провадження.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 241-243, 248, 374 КАС України, суд, -
Призначити до розгляду заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання виконавчого документу таким, що не підлягає виконанню у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, - в порядку письмового провадження.
Запропонувати відповідачу у 5-денний строк з дня отримання заяви подати письмові пояснення щодо заяви.
Копію ухвали суду направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя А.О. Сластьон