Ухвала від 25.08.2025 по справі 120/17367/24

УХВАЛА

м. Вінниця

25 серпня 2025 р. Справа № 120/17367/24

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Свентуха Віталія Михайловича, розглянувши звіт про виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 09.05.2025 року у справі за позовом представника позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 - адвоката Тиховського Миколи Олеговича до Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

в провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом представника позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 - адвоката Тиховського Миколи Олеговича до Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії.

Рішенням суду від 09.05.2025 року адміністративний позов задоволено частково та зобов'язано Стрижавську селищну раду Вінницького району Вінницької області подати до суду звіт про виконання судового рішення.

Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 09 липня 2025 року апеляційну скаргу Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області залишено без задоволення, а рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 09 травня 2025 року - без змін.

08.08.2025 на адресу суду надійшов звіт Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області про виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 09.05.2025 року у справі №120/17367/24.

У звіті відповідач зазначив про виконання судового рішення в повному обсязі, в підтвердження чого долучено копію рішення 106 сесії 8 скликання Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області №46 від 07 серпня 2025 року "Про затвердження громадянам ОСОБА_3 , ОСОБА_1 та ОСОБА_2 проекту землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок громадянам ОСОБА_3 , ОСОБА_1 та ОСОБА_2 для ведення особистого селянського господарства із земель комунальної власності в межах АДРЕСА_1 та передачу їм у власність земельних ділянок".

Ухвалою суду від 18 серпня 2025 року розгляд звіту про виконання судового рішення Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області призначено до розгляду в письмовому провадженні без повідомлення (виклику) сторін.

Даною ухвалою також встановлено позивачам ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 триденний строк з дня отримання даної ухвали для надання суду письмових пояснень по суті поданого звіту.

21.08.2025 року від представника позивачів надійшли письмові пояснення по суті поданого звіту у яких вказано, що на виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду Стрижавською селищною радою було прийнято рішення №46 від 07.08.2025 року про затвердження проекту землеустрою та передачі позивачам бажаних земельних ділянок.

При цьому, позивачами вчиняються заходи щодо реєстрації права приватної власності на земельні ділянки.

Надаючи оцінку звіту Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області про виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 09.05.2025 року у справі №120/17367/24, суд виходить із наступних мотивів.

Відповідно до статті 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Розділом IV Кодексу адміністративного судочинства України врегульовано окремі процесуальні питання, пов'язані з виконанням судового рішення, та передбачено, що судовий контроль за виконанням судового рішення здійснює суд, який його ухвалив.

Водночас особливості судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах визначено статтями 381-1, 382, 382-1, 382-2 та 382-3 КАС України.

Відповідно до частини 1 статті 381-1 КАС України судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснює суд, який розглянув справу як суд першої інстанції.

Згідно з частиною 1 статті 382-2 КАС України суд розглядає звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.

За наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п'ятої статті 382-1 цього Кодексу (частина 1 статті 382-3 КАС України).

Як унормовано частиною 2 статті 382-3 КАС України, суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення. Суд також відмовляє у прийнятті звіту, якщо звіт подано без додержання вимог частин другої та/або третьої статті 382-2 цього Кодексу.

Суд враховує, що метою встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в адміністративній справі є спонукання відповідача-суб'єкта владних повноважень до виконання рішення суду, ухваленого не на його користь, якщо таке рішення передбачає вчинення певних дій.

При цьому визначальним є те, чи існують достатні підстави вважати, що відповідач ухиляється від виконання судового рішення, маючи реальну можливість його виконати.

Оцінюючи повноту виконання рішення від 09.05.2025 року, суд враховує наступне.

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 09.05.2025 року адміністративний позов задоволено частково та зобов'язано:

- Стрижавську селищну раду Вінницького району Вінницької області повторно розглянути клопотання стосовно затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність та з урахуванням висновків суду прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення ОСОБА_2 земельної ділянки площею: 1,4000 га, цільове призначення земельної ділянки: для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер: 0520655900:02:009:1597, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 ;

- Стрижавську селищну раду Вінницького району Вінницької області повторно розглянути клопотання стосовно затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність та з урахуванням висновків суду прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення ОСОБА_3 земельної ділянки площею: 1,2599 га, цільове призначення земельної ділянки: для ведення особистого селянського господарства, кадастровий нoмep: 0520655900:02:009:1598, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 .

- Стрижавську селищну раду Вінницького району Вінницької області повторно розглянути клопотання стосовно затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність та з урахуванням висновків суду прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення ОСОБА_1 земельної ділянки площею: 0,8843 га, цільове призначення земельної ділянки: для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер: 0520655900:02:009:1600, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 .

З наданого до суду звіту про виконання судового рішення встановлено, що Стрижавською селищною радою Вінницького району Вінницької області на виконання рішення суду від 09.05.2025 прийнято рішення №46 від 07 серпня 2025 року "Про затвердження громадянам ОСОБА_3 , ОСОБА_1 та ОСОБА_2 проекту землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок громадянам ОСОБА_3 , ОСОБА_1 та ОСОБА_2 для ведення особистого селянського господарства із земель комунальної власності в межах АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 та передачу їм у власність земельних ділянок".

Рішенням 106 сесії 8 скликання Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області №46 від 07 серпня 2025 року вирішено:

1. Затвердити громадянам ОСОБА_3 , ОСОБА_1 та ОСОБА_2 проект землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок громадянам ОСОБА_3 , ОСОБА_1 та ОСОБА_2 для ведення особистого селянського господарства із земель комунальної власності в межах смт. Стрижавка провулок Київський 3, буд. 16, АДРЕСА_3 , кадастрові номери: 0520655900:02:009:1597, площею 1,4000 га; 0520655900:02:009:1598, площею 1,2599 га; 0520655900:02:009:1600, площею 0,8843 га: 0520655900:02:009:1601, площею 0,6000 га цільове призначення: 01.03 для ведення особистого селянського господарства землі сільськогосподарського призначення комунальної власності Стрижавської селищної ради та кадастровий номер: 0520655900:02:009:1599, площею 0,0722 га цільове призначення 01.13 для іншого сільськогосподарського призначення.

2. Передати у власність:

2.1. Громадянину ОСОБА_3 земельну ділянку кадастровий номер: 0520655900:02:009:1598, площею 1,2599 га, цільове призначення: 01.03 для ведення особистого селянського господарства із земель комунальної власності сільськогосподарського призначення, розташовану на території Стрижавської селищної територіальної громади провулок АДРЕСА_2 .

2.2. Громадянину ОСОБА_1 земельну ділянку кадастровий номер: 0520655900:02:009:1600, площею 0,8843 га, цільове призначення: 01.03 для ведення особистого селянського господарства із земель комунальної власності сільськогосподарського призначення, розташовану на території Стрижавської селишної територіальної громади провулок АДРЕСА_4 .

2.3. Громадянці ОСОБА_2 земельну ділянку кадастровий номер: 0520655900:02:009:1597, площею 1,4000 га, цільове призначення: 01.03 для ведення особистого селянського господарства із земель комунальної власності сільськогосподарського призначення, розташовану на території Стрижавської селищної територіальної громади провулок АДРЕСА_2 .

Таким чином, рішення 106 сесії 8 скликання Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області №46 від 07 серпня 2025 року слугує належною правовою підставою для державної реєстрації права власності позивачів на відповідні земельні ділянки.

При цьому, як вбачається із змісту письмових пояснень представника позивача, на даний час позивачі вживають необхідних дій, спрямованих на здійснення державної реєстрації права власності на спірні земельні ділянки.

Отже, враховуючи вище викладене та за встановлених обставин суд дійшов висновку, що Стрижавською селищною радою Вінницького району Вінницької області належним чином виконано рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 09.05.2025 року, а тому поданий звіт слід прийняти.

Керуючись ст. 248, 256, 382, 382-1, 382-2, 382-3 КАС України, суд-

УХВАЛИВ:

Прийняти поданий Стрижавською селищною радою Вінницького району Вінницької області звіт про виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 09.05.2025 у справі №120/17367/24 за позовом представника позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 - адвоката Тиховського Миколи Олеговича до Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії.

Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення (ухвалу) суду або якщо розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Свентух Віталій Михайлович