Провадження № 3/510/938/25
Справа № 510/1348/25
26 серпня 2025 року м. Рені Одеської області
Суддя Ренійського районного суду Одеської області Гончарова-Парфьонова О.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Рені Одеської області, громадянина України, одруженого, не працюючого, який зареєстрований у АДРЕСА_1 та проживає у АДРЕСА_2 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204-1 КУпАП, -
встановив:
20 червня 2025 року о 23 годині 10 хвилин, на ділянці відповідальності впс « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип Б), в районі прикордонного знаку № 0775, на відстані приблизно 1000 м від Державного кордону України з Республікою Молдова, на напрямку с. Лиманське (Україна) - с. Етулія (Молдова), оператором безпілотних авіаційних комплексів прикордонного наряду «ПС», під час контролю прилеглої території за допомогою БПЛА, було виявлено ОСОБА_1 , який у складі групи з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , намагався перетнути Державний кордон України поза пунктом пропуску.
Таким чином, ОСОБА_1 було порушено вимоги ст. 9 Закону України «Про Державний кордон України», за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 2 ст. 204-1 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 з'явився, вину визнав.
Частина 1 ст. 204-1 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність у разі перетинання або спроби перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади.
Диспозиція вказаної статті КУпАП є бланкетною, а тому, при встановленні наявності складу адміністративного правопорушення необхідно керуватися спеціальним нормативним актом, що регулює порядок перетинання державного кордону України.
Так, відповідно до ч. 8 ст. 9 Закону України «Про державний кордон України», порушенням державного кордону України є також перетинання його будь-якими технічними або іншими засобами без відповідного на те дозволу чи з порушенням встановленого порядку.
Стаття 35 Закону України «Про державний кордон України» наголошує на тому, що особи, винні в порушенні або спробі порушення режиму державного кордону України, прикордонного режиму або режиму в пунктах пропуску через державний кордон України, у незаконному переміщенні або спробі незаконного переміщення через державний кордон України вантажів, матеріалів, документів та інших предметів, а також в інших порушеннях законодавства про державний кордон України, несуть кримінальну, адміністративну або іншу відповідальність згідно з законодавством України.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», перетинання громадянами України державного кордону України здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон України після пред'явлення одного з документів, зазначених у статті 2 цього Закону.
Так, суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204-1 КУпАП, оскільки, 20 червня 2025 року, він зробив спробу незаконного перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску у складі групи осіб.
Вина ОСОБА_1 , окрім повного визнання ним своєї вини, підтверджується зібраними в матеріалах справи доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ПдРУ № 004316Е від 20 червня 2025 року, рапортами ІПС 2 категорії - оператора (оператора безпілотних авіаційних систем) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип Б) від 20 червня 2025 року та старшого зміни прикордонних нарядів впс « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип Б) від 21 червня 2025 року, схемою виявлення правопорушення, яка підписана особою, що притягається до адміністративної відповідальності, довідкою щодо проведення інтерв'ювання правопорушників на ділянці відповідальності ПОРВ ( з м.д. АДРЕСА_3 ) ГОРВ ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Таким чином, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204-1 КУпАП повністю доведена, а тому його має бути піддано адміністративному стягненню у вигляді штрафу без конфіскації знарядь і засобів вчинення правопорушення, у зв'язку з їх відсутністю.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 23, 24, 27, 33, 40-1, 204-1 ч. 2, 221, 268, 284, 294 КУпАП, -
ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204-1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8 500 (вісім тисяч п'ятсот) грн. на користь держави без конфіскації знарядь і засобів вчинення правопорушення.
Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп. на користь держави.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяця.
Суддя О.О. Гончарова-Парфьонова