Справа № 761/18755/25
Провадження № 3/761/4219/2025
26 серпня 2025 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Юзькова О.Л., розглянувши матеріали, які надійшли з Шевченківського управління поліції Головного управління Національної поліції в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності громадянку України:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 173-2 КУпАП, суд -
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, 02 квітня 2025 року близько 16 год. 00 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , гр. ОСОБА_1 , вчинила домашнє насильство психологічного та фізичного характеру по відношенню до своєї матері ОСОБА_2 , 1943 року народження, а саме: словесно ображала, вдарила по руках, кулаком в ділянку живота.
В судовому засіданні ОСОБА_1 , заперечувала щодо вчинення дій, які зазначені у протоколі, по відношенню до матері. Просила закрити справу про адміністративне правопорушення.
ОСОБА_2 повідомила, що ОСОБА_1 02.04.2025 її побила, що і стало причиною для звернення до поліції. Просила суд застосувати до доньки покарання, яке передбачено санкцією ч.1 ст. 173-2 КУпАП.
Приписами ч. 1 ст. 173-2 КУпАП передбачено відповідальність за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення.
Згідно положень ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Надаючи оцінку поясненням ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , поясненням ОСОБА_2 , які містяться в матеріалах справи, наявні підстави вважати про виникнення в родині побутового конфлікту.
Разом з тим, відповідно до положень ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за обставин, зокрема, закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
В свою чергу згідно за положеннями ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
У разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
Зважаючи на викладене, зважаючи на те, що події зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення відбулись 02.04.2025, провадження в страві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , підлягає закриттю в силу положень ст. 38 КУпАП у зв'язку із закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності.
Вирішуючи питання про питання про стягнення судового збору, суддя керується положеннями Закону України «Про судовий збір».
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 124, 221, 38, 280,283-284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про судовий збір», суддя -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 173-2 КУпАП щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 закрити в зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених статтею 38 Кодексу.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м.Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: