Справа №766/12961/25
н/п 1-в/766/453/25
22.08.2025 року м. Херсон
Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
головуючого судді: ОСОБА_1 ,
за участю секретаря: ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Херсона подання т.в.о. начальника відділення поліції № l Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області полковника поліції ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженеця с. Киселівка, Білозерського району, Херсонської області, громадянина України, з середньою освітою, не працевлаштованого, на обліку у лікаря нарколога та психіатра не перебуває, утриманців не маючого, раніше судимого:
-15.01.1997 Білозерським районним судом Херсонської області за ч. 4 ст. 81, ч. 2 ст. 140 КК України (1960), засуджений до позбавлення волі строком на 3 роки;
- 10.08.2021 Білозерським районним судом Херсонської області за ч. 2 ст. 185 КК України, засуджений до позбавлення волі. Звільнений з місць позбавлення волі 05.08.2024, у зв?язку із відбуттям строку покарання,-
Т.в.о. начальника відділення поліції №1 Херсонського РУП Головного управління Національної поліції в Херсонській області (далі за текстом - Відділення поліції №1 ХРУП) звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо засудженого ОСОБА_4 , в обґрунтування якого зазначив, що останній після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, продовжує порушувати громадський порядок та права інших громадян, зловживає спиртними напоями, вчиняє інші правопорушення. Наведене свідчить про доцільність встановлення щодо останнього адміністративного нагляду.
В судове засідання від представника поліції надійшла заява про розгляд справи у його відсутність, заяву підтримав , просив задовольнити.
Від ОСОБА_4 до суду надійшла заява, в якій просив подання розглянути у його відсутність, не заперечував проти задоволення подання.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що подання підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі - Закон) адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення. Пунктом «в» ст. 4 Закону визначено, що підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів внутрішніх справ.
Адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у ст. 3 Закону за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону (ст. 158 КВК України).
Згідно ч. 1 ст. 5 Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу внутрішніх справ. Адміністративний нагляд встановлюється у визначеному ст. 5 Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості (ч. 1 ст. 6 Закону).
У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
З роз'яснень, які містяться в п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України №3 від 28.03.1986 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» щодо осіб, зазначених у п. «в» ст. 3 Закону, належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.
З наданих в обґрунтування подання матеріалів вбачається, що ОСОБА_4 звільнився з місць позбавлення волі 05.08.2024, покарання відбував за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України, а тому судимість не погашена.
19.07.2025 ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.178 КУпАП, відповідно до постанови ГВА №770464, призначено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 17 грн.;
04.08.2025 ОСОБА_4 притягнуто до відповідальності за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, відповідно до постанови ГВА №770465, призначено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 51 грн.
07.08.2025 ОСОБА_4 притягнуто до відповідальності за ч. 2 ст. 178 КУпАП та постановою ГАБІ №631448 накладено стягнення у виді штрафу у розмірі 51 грн.
Крім того, 12.07.2025 СД ВІІ № 1 ХРУП ГУНП в Херсонській області розпочато кримінальне провадження ЄРДР № 12025232080000139 за ч. 1 ст. 125 КК України, яке 06.08.2025 направлено до Херсонського міського суду Херсонської області.
Згідно громадської характеристики старостату с. Киселівка за період проживання на території с. Киселівка гр. ОСОБА_4 зарекомендував себе з негативної сторони. При спілкуванні з мешканцями с. Киселівка та сусідами останнього встановлено, що ОСОБА_4 зловживає спиртними напоями, перебуває у п'яному вигляді в публічних місцях, порушує громадський порядок та веде антигромадський спосіб життя. Участь у громадському житті не приймає. На зауваження реагує, критику сприймає адекватно.
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 неодноразово письмово попереджався про припинення ведення антигромадського способу життя .
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне встановити відносно ОСОБА_4 , адміністративний нагляд строком на 1 рік з застосуванням відповідних обмежень, проте з урахуванням положень ч. 1 ст. 10 Закону (до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць), оскільки існують належні та допустимі дані про те, що ОСОБА_4 залишається небезпечним для суспільства, а тому існує достатньо підстав, визначених п. «в» ст. 3 Закону для встановлення адміністративного нагляду відносно нього.
Керуючись п. «в» ст. 3, ст. ст. 4-6, 9, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст. 158 КВК України, ст. ст. 371, 372, 376 КПК України, суд, -
Подання т.в.о. начальника відділення поліції №1 Херсонського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік.
Застосувати до ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 під час здійснення за ним адміністративного нагляду такі обмеження:
- заборона виходу з квартири (будинку) за місцем проживання в період часу з 22:00 години до 06:00 години наступного дня;
- заборона виїзду в особистих справах за межі району (міста) за місцем проживання без дозволу органу Національної поліції за місцем проживання;
- реєстрація у тимчасовому розташуванні сектору превенції Відділенні поліції №1 Херсонського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області ( Херсонська область, Херсонський район, с. Киселівка, вул. Поштова,10) 2 (два) рази на місяць в першу та третю суботу кожного місяця з 09-00 до 12-00 год.;
- заборона відвідування закладів, які проводять реалізацію алкогольних напоїв на розлив.
Роз'яснити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Ухвала може бути оскаржена протягом 7 (семи) днів з дня її проголошення до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
СуддяОСОБА_1