Постанова від 26.08.2025 по справі 766/12420/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №766/12420/25

Пров. №3/766/4450/25

26.08.2025

Суддя Херсонського міського суду Херсонської області Бугрименко В.В., за участю секретаря судового засідання Попкової К.І., прокурора Двіняніна С.Д., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Херсонській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої та фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючу головним завідувачем відділу бухгалтерської служби, фінансування та звітності УДМС у Херсонській області, РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ч.1 ст.172-6 КУпАП,

встановив:

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного бухгалтера філії ДП «Укрдержбудекспертиза» у Херсонській області, являючись, згідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом декларування, на яку поширюється дія вказаного Закону, в супереч вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та п. 2-7 Прикінцевих положень зазначеного Закону, без поважних причин, своєчасно, до 23:59 год. 31.01.2024 року, не подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного бухгалтера філії ДП «Укрдержбудекспертиза» у Херсонській області, являючись, згідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом декларування, на яку поширюється дія вказаного Закону, в супереч вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та п. 2-7 Прикінцевих положень зазначеного Закону, без поважних причин, своєчасно, до 23:59 год. 31.01.2024 року, не подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи 31.10.2023 звільненою розпорядженням голови Корабельної районної у місті Херсоні ради від 18.10.2023 №284-рк з посади завідувача відділу бухгалтерського обліку та звітності Виконавчого комітету Корабельної районної у місті Херсоні ради згідно п. 1 с. 36 (за власним бажанням) КЗпП України, таким чином припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, являючись суб'єктом декларування та відповідальності, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в супереч вимог абз. 1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, своєчасно, до 23:59 год. 30.11.2023 року, не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави при звільненні.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи 31.10.2023 звільненою розпорядженням голови Корабельної районної у місті Херсоні ради від 18.10.2023 №284-рк з посади завідувача відділу бухгалтерського обліку та звітності Виконавчого комітету Корабельної районної у місті Херсоні ради згідно п. 1 с. 36 (за власним бажанням) КЗпП України, таким чином припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, являючись суб'єктом декларування та відповідальності, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в супереч вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, своєчасно, у період з 01.01.2024 до 23.59 год. 31.03.2024 року, не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення), за 2023 рік.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави.

В судовому засіданні ОСОБА_1 не заперечувала факту несвоєчасного подання декларацій за 2021, 2022, 2023 (після звільнення) та при звільненні. Свої дії пояснила тим, що через бойові дії була необізнана про відновлення декларування.

Прокурор в судовому засіданні вважав протоколи обґрунтованими, просив накласти на ОСОБА_1 стягнення в мінімальних межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 у порушенні вимог фінансового контролю доведена та, крім її пояснень, даних в судовому засіданні, підтверджується сукупністю доказів зібраних у справі та перевірених судом, зокрема:

- протоколом про адміністративне правопорушення №103/2025, відповідно до якого, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного бухгалтера філії ДП «Укрдержбудекспертиза» у Херсонській області, без поважних причин, своєчасно, до 23:59 год. 31.01.2024 року, не подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік;

- протоколом про адміністративне правопорушення №104/2025, відповідно до якого, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного бухгалтера філії ДП «Укрдержбудекспертиза» у Херсонській області, без поважних причин, своєчасно, до 23:59 год. 31.01.2024 року, не подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік;

- протоколом про адміністративне правопорушення №106/2025, відповідно до якого, ОСОБА_1 , будучи 31.10.2023 звільненою розпорядженням голови Корабельної районної у місті Херсоні ради від 18.10.2023 №284-рк з посади завідувача відділу бухгалтерського обліку та звітності Виконавчого комітету Корабельної районної у місті Херсоні ради згідно п. 1 с. 36 (за власним бажанням) КЗпП України, таким чином припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, без поважних причин, своєчасно, у період з 01.01.20247 до 23.59 год. 31.03.2024 року, не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення), за 2023 рік;

- протоколом про адміністративне правопорушення №105/2025, відповідно до якого, ОСОБА_1 , будучи 31.10.2023 звільненою розпорядженням голови Корабельної районної у місті Херсоні ради від 18.10.2023 №284-рк з посади завідувача відділу бухгалтерського обліку та звітності Виконавчого комітету Корабельної районної у місті Херсоні ради згідно п. 1 с. 36 (за власним бажанням) КЗпП України, таким чином припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, без поважних причин, своєчасно, до 23:59 год. 30.11.2023 року, не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави при звільненні.

Вказані обставини також підтверджуються:

- розпорядженням голови Корабельної районної у місті Херсоні ради №284-рк від 18.10.2023 про звільнення ОСОБА_1 ;

-відомостями з сайту Єдиного державного реєстру декларацій, відповідно до якого, декларації ОСОБА_1 подала лише 04.02.2025, 07.02.2025, 10.02.2025.

Зазначені докази, які є належними та допустимими, повністю узгоджуються між собою та в своїй сукупності доводять винуватість ОСОБА_1 .

Матеріали справи не містять доказів, що у ОСОБА_1 були об'єктивні причини, які перешкоджали їй своєчасно подати декларації.

Статтею 68 Конституції України встановлено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Отже, доводи ОСОБА_1 щодо причини несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави, правового значення не мають.

Частиною 4 ст. 38 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Зі змісту частини 1, 2 статті 45 Закону вбачається, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік. Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згідно з п.2-7 Прикінцевих положень Закону, особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» набрав чинності 12.10.2023 року.

Таким чином, декларації за 2021 рік, 2022, після звільнення (за 2023 рік) та при звільненні ОСОБА_1 повинена була подати не пізніше 31 січня 2024 року, а декларацію після звільнення (за 2023рік) - до 31 березня 2024 року, та при звільненні - до 30 листопада 2023.

Оскільки ОСОБА_1 не подала своєчасно вказані декларації, остання вчинила правопорушення, передбачені ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави.

Відповідно до вимог ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Накладаючи на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, судом враховано характер вчиненого правопорушення, особу порушника, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності, позитивно характеризується з місцем роботи, ступінь її вини, майновий стан. З врахуванням викладеного, а також з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, запобігання вчиненню нових правопорушень, суд дійшов висновку, що на неї необхідно накласти адміністративне стягнення у виді штрафу, в мінімальних межах передбачених санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Відповідно до ч.1 ст. 40-1 КУпАП у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір.

Керуючись ст.ст. ст.172-6, 283-285 КУпАП,

постановив:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області.

СуддяВ. В. Бугрименко

Реквізити для оплати штрафу:

Номер рахунку(IBAN): UA668999980313010106000021451

Одержувач-ГУК у Херсонській обл./Херсонській ра-он 21081100

Код отримувача(код заЄДРПОУ) - 37959517

Банк отримувач - Казначейство України (ЕАП) Код класифікації доходів бюджету: 21081100

Реквізити для сплати судового збору:

Отримувач коштів : ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106

Код отримувача(код заЄДРПОУ) - 37993783 Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП)

Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106