Рішення від 26.08.2025 по справі 478/810/25

Справа №478/810/25 Пров. №2/478/383/2025

ЗАОЧНЕРІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 серпня 2025 року смт.Казанка

Казанківський районний суд Миколаївської області, в складі:

головуючого судді Томашевського О.О.,

за участю:

секретаря Луговської А.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду с-ща Казанка, в порядку спрощеного позовного провадження позовну заяву адвоката Дирдіної Ірини Володимирівни, поданої в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

ВСТАНОВИВ:

Адвокат Дирдіна І.В. звернулася до суду з позовною заявою, поданою в інтересах позивачки ОСОБА_1 до відповідача ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

В обґрунтування позовних вимог позивачка зазначила, що 22.12.2011 року вонаіз відповідачем уклала шлюб, який було зареєстровано у Виконавчим комітетом Володимирівської сільської ради Казанківського району Миколаївської області, про що зроблено відповідний актовий запис № 08.

Позивачка та відповідач мають спільних дітей: доньку - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Підставою розірвання шлюбу є ті обставини, що взаємовідносини між сторонами суттєво погіршилися у зв'язку із відсутністю взаємопорозуміння, несумісності характерів та поглядів на життя, втратою почуття взаємоповаги один до одного. З травня 2022 року шлюбні відносини фактично припинено, сторони не ведуть спільного господарства та проживають окремо один від одного.

Відтак, позивачка просить суд розірвати шлюб між ними та залишити їй прізвище « ОСОБА_5 ».

Ухвалою суду від 21 липня 2025 року провадження у справі відкрито, справу призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

В судове засідання сторони не прибули, про дату, час та місце судового розгляду повідомлялись належним чином. Зі змісту позовної заяви вбачається клопотання про проведення розгляду справи без участі позивачки. Позивачка не заперечує проти проведення заочного розгляду справи та винесення заочного рішення.

Відповідач про причини своєї неявки суд не повідомив. Відзиву на позовну заяву не надав.

Оскільки учасники справи у судове засідання не з'явились, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Відповідно до ч. 1 ст. 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з'явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Виходячи з викладеного, суд ухвалив проводити заочний розгляд справи.

Розглянувшидоводи позову і матеріали справи, судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 22.12.2011 року, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1 , виданим Виконавчим комітетом Володимирівської сільської ради Казанківського району Миколаївської області, про що зроблено відповідний актовий запис № 08.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що взаємовідносини між сторонами суттєво погіршилися у зв'язку із відсутністю взаємопорозуміння, несумісності характерів та поглядів на життя, втратою почуття взаємоповаги один до одного. З травня 2022 року шлюбні відносини фактично припинено, сторони не ведуть спільного господарства та проживають окремо один від одного.

Частиною 1 ст. 4, ч. 1 ст. 5 ЦПК України визначено, що кожна особа має право у порядку, встановленим цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів, а суд, здійснюючи правосуддя, захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Відповідно до Постанови Пленуму Верховного суду України від 21.12.2007 №11, проголошена Конституцією України охорона сім'ї державою полягає, зокрема, в тому, що шлюб може бути розірвано в судовому порядку лише за умови, якщо встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечитиме інтересам одного з них чи інтересам їх дітей. Вище викладені вимоги законодавства регламентовані також ст. 112 СК України.

Згідно зі ст. 24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається. Таке положення національного законодавства України відповідає ст. 16 Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року, згідно з якою чоловіки і жінки, які досягли повноліття, мають право без будь-яких обмежень за ознакою раси, національності або релігії одружуватися і засновувати сім'ю. Вони користуються однаковими правами щодо одруження під час шлюбу та під час його розірвання. Оскільки позивач наполягає на розірванні шлюбу, то відповідно відмова в розірванні шлюбу буде примушенням до шлюбу та шлюбним відносинам, що є неприпустимим.

Дружина та чоловік зобов'язані спільно піклуватися про побудову сімейних відносин між собою та іншими членами сім'ї на почуттях взаємної любові, поваги, дружби, взаємодопомоги, що передбачено ч. 1 ст. 55 СК України.

Кожен з подружжя також має право припинити шлюбні відносини. Примушування до їх збереження, є порушенням права дружини, чоловіка на особисту недоторканість і може мати наслідки, встановлені законом (ч. ч. 3, 4 ст. 56 СК України).

На підставі вищевикладеного, згідно зі ст. ст. 104, 110, 112 СК України, з урахуванням небажання сторін перебувати в шлюбі, суд приходить до висновку, що подальше сумісне життя подружжя і збереження сім'ї стало неможливим, суперечить інтересам сторін, що має істотне значення, у зв'язку з чим заявлений позов підлягає задоволенню, а шлюб розірванню.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог, а відтак з відповідача на користь позивача слід стягнути судовий збір, сплачений при подачі позову до суду.

Керуючись ст. ст. 10, 12, 141, 142, 259, 264, 265, 268 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_6 , поданої в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, - задовольнити повністю.

Шлюб, зареєстрований 22.12.2011 року Виконавчим комітетом Володимирівської сільської ради Казанківського району Миколаївської області, за актовим записом № 08, між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - розірвати.

Стягнути зі ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ) судовий збір в розмірі 1211,20 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

На рішення може бути подано апеляційну скаргу безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його складення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його складення.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в загальному порядку.

Повний текст рішення складено 26.08.2025 року.

Суддя Казанківського районного суду

Миколаївської області О.О. Томашевський

Попередній документ
129734636
Наступний документ
129734638
Інформація про рішення:
№ рішення: 129734637
№ справи: 478/810/25
Дата рішення: 26.08.2025
Дата публікації: 28.08.2025
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Казанківський районний суд Миколаївської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про розірвання шлюбу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (26.08.2025)
Дата надходження: 14.07.2025
Предмет позову: П/з Стванко Н.Г. до Ставенко О.Ю. про розірванння шлюбу
Розклад засідань:
06.08.2025 09:00 Казанківський районний суд Миколаївської області
26.08.2025 08:30 Казанківський районний суд Миколаївської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ТОМАШЕВСЬКИЙ О О
суддя-доповідач:
ТОМАШЕВСЬКИЙ О О
відповідач:
Ставенко Олег Юрійович
заявник:
Ставенко Наталя Георгіївна
представник заявника:
ДИРДІНА ІРИНА ВОЛОДИМИРІВНА