Провадження № 22-ц/803/4212/25 Справа № 175/7317/24 Суддя у 1-й інстанції - Озерянська Ж. М. Суддя у 2-й інстанції - Петешенкова М. Ю.
Категорія 81
13 серпня 2025 року м. Дніпро
Дніпровський апеляційний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді - Петешенкової М.Ю.,
суддів - Городничої В.С., Красвітної Т.П.,
при секретарі - Травкіній В.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпро цивільну справу
за апеляційною скаргою ОСОБА_1
на рішення Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 13 січня 2025 року у складі судді Озерянської Ж.М.
у справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Донецькоблгаз", третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю "Газова Компанія "Нафтогаз України" про захист прав споживачів, визнання незаконними та скасування акту про порушення та протоколу засідання комісії, зобов'язання вчинити дії, -
У травні 2024 року ОСОБА_1 звернувся до суду з вищезазначеним позовом, посилаючись на те, що він є власником домогосподарства за адресою АДРЕСА_1 .
Зазначає, що відповідач надає йому послуги з розподілу природного газу, особовий рахунок абонента № НОМЕР_1 .
05 грудня 2023 року за його адресою прибули представники Краматорського УГТ: ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які повідомили про необхідність надання доступу на територію домоволодіння для здійснення перевірки лічильника газу на що їм було відмовлено.
05 грудня 2023 року представниками Краматорського УГГ було складено Акт про порушення № ХХІІ 154, яким встановлено порушення підпункту 1 пункту 2 глави 2 розділу ХІ Кодексу ГРМ (відмова в доступі до об'єкта споживача, внаслідок чого представник Оператора ГРМ не здійснив контрольне зняття показань лічильника газу (ЗВТ) за їх наявності на об'єкті споживача).
Згідно протоколу №183 засідання комісій від 24 січня 2024 року було прийнято рішення: Акт про порушення № ХХІІ 154 від 05 грудня 2023 року відносно ОСОБА_1 визнати правомірним, та таким, що підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене, вимушений звернутися до суду за захистом своїх прав та просити визнати незаконними та скасувати акт про порушення та рішення комісії з розгляду актів про порушення.
Рішенням Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 13 січня 2025 року у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.
Рішення суду першої інстанції мотивовано відсутністю правових підстав для задоволення позову, оскільки заявлені вимоги позову є не доведеними належними та допустимими доказами у справі.
Не погодившись з таким рішенням суду, ОСОБА_1 звернувся з апеляційною скаргою в якій, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просив скасувати рішення суду та ухвалити нове рішення про задоволення позову.
Апеляційна скарга мотивована тим, що судом першої інстанції неповно з'ясовані обставини, що мають значне значення для справи та зроблено висновки, що не відповідають фактичним обставинам справи. Вказує, що суд першої інстанції не звернув належної уваги на належні та допустимі докази на підтвердження заявлених вимог позову, а тому наявні правові підстави для скасування рішення суду та задоволення позову. Окрім того, вказує, що акт про порушення від 05 грудня 2023 року відносно нього є протиправним, оскільки складений з процесуальними порушеннями, без його присутності, тому є незаконним та таким, що не може бути належним та допустимим доказом його вини, а тому суд першої інстанції дійшов до помилкового висновку про відмову у задоволенні позову прийнявши оскаржуваний акт про порушення, як належний та допустимий доказ у справі. Вказує, що його не було повідомлено про складання Акту порушення від 05 грудня 2023 року та про рішення комісії від 24 січня 2024 року, а особи, які намагалися зайти на територію домоволодіння не надали жодних підтверджень своїх повноважень.
У відзиві на апеляційну скаргу Краматорське управління по газопостачанню та газифікації просило рішення суду залишити без змін, апеляційну скаргу без задоволення, посилаючись на законність та обґрунтованість рішення суду.
Перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду в межах заявлених вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ПрАТ по газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз» надає ОСОБА_1 послуги з розподілу природного газу, за адресою АДРЕСА_1 , за домогосподарством обліковується особовий рахунок № НОМЕР_2 , газопостачання здійснюється ТОВ «ГК Нафтогаз України», особовий рахунок № НОМЕР_1 .
05 грудня 2023 року за адресою ОСОБА_1 АДРЕСА_1 прибули представники Краматорського УГТ: ОСОБА_2 - провідний інженер служби дисципліни споживання та ОСОБА_3 провідний інженер групи дисципліни. ОСОБА_4 відчинив хвіртку паркану домоволодіння та спілкувався з представниками Краматорського УГГ Падушко І.В. та ОСОБА_3 , де його було повідомлено про необхідність надання доступу на територію домоволодіння для здійснення перевірки лічильника газу (зокрема, його зовнішнього огляду, перевірки наявності пломб тощо), зняття контрольних показників лічильника газу. Також зазначені працівники були одягнуті у спеціальний одяг з логотипом АТ «Донецькоблгаз». Проте, у доступі на територію домоволодіння для перевірки та зняття контрольних показників лічильника працівникам Краматорського УГТ ОСОБА_4 було відмовлено, на підтвердження чого надано відеозапис.
Працівниками Краматорського УГГ Падушко І.В. та ОСОБА_3 у присутності споживача (який стояв біля хвіртки) та незаінтересованої особи старости ОСОБА_5 складено Акт про порушення № ХХІІ 154 від 05 грудня 2023 року, яким встановлено порушення підпункту 1 пункту 2 глави 2 розділу ХІ Кодексу ГРМ (відмова в доступі до об'єкта споживача, внаслідок чого представник Оператора ГРМ не здійснив контрольне зняття показань лічильника газу (ЗВТ) за їх наявності на об'єкті споживача).
У пункті 5 Акту про порушення зазначено про необхідність усунення виявлених порушень до 26 грудня 2023 року (надати доступ представникам Оператора ГРМ на об'єкт Споживача).
Пунктом 6 Акту про порушення зазначено: «Протягом 20 днів надати доступ до лічильника газу, або розрахунок буде здійснюватися за граничними нормами споживання».
Акт про порушення № ХХІІ 154 від 05 грудня 2023 року підписано представниками Оператора ГРМ АТ «Донецькоблгаз» та старостою Біленьківського С.О. із позначкою про відмову Споживача від підпису цього акту, факт відмови від підпису Акту про порушення підтверджено відеозаписом та підписами більше ніж одного представника Оператора ГРМ - АТ «Донецькоблгаз».
06 грудня 2023 року на адресу ОСОБА_1 , Краматорським УГГ АТ «Донецькоблгаз» було направлено повідомлення про складення акту про порушення № ХХІІ 154 від 05 грудня 2023 року та проведення засідання комісії з розгляду акту 27 грудня 2023 року, що підтверджується описом вкладення та трекінгом поштового відправлення (з відмітною не вручено).
27 грудня 2023 року Краматорським УГГ АТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» було проведено засідання комісії з розгляду актів про порушення вимог Кодексу згідно Протоколу №166, під час якого засідання комісії з розгляду Акту про порушення № ХХІІ 154 від 05 грудня 2023 року було перенесено на 10 січня 2024 року.
28 грудня 2023 року на адресу ОСОБА_1 , Краматорським УГГ АТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» було направлено запрошення на друге засідання комісії з розгляду акту на 10 січня 2024 року.
10 січня 2024 року Краматорським УГГ АТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» було проведено засідання комісії з розгляду актів про порушення вимог Кодексу згідно Протоколу №172, під час якого засідання комісії з розгляду Акту про порушення № ХХІІ 154 від 05 грудня 2023 року було перенесено на 24 січня 2024 року.
16 січня 2024 року на адресу ОСОБА_1 , Краматорським УГГ АТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» було направлено запрошення на третє засідання комісії з розгляду акту на 24 січня 2024 року.
Згідно протоколу №183 засідання комісії з розгляду актів про порушення вимог Кодексу від 24 січня 2024 року було прийнято рішення: Акт про порушення № ХХІІ 154 від 05 грудня 2023 року відносно ОСОБА_1 визнати правомірним, та таким, що підлягає задоволенню, відповідно до п.8, п.11 Глави 5 Розділу ХІ Кодексу ГРС. На підставі пункту 4, Глави 3, Розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем, затвердженого Постановою НКРЕКП від 30 вересня 2015 року за №2494 у разі відмови в доступі до об'єкта споживача, внаслідок чого представник Оператора ГРМ не здійснив контрольне зняття показань лічильника газу (за його наявності на об'єкті споживача), визначення об'єму спожитого природного газу здійснити донарахування за граничними об'ємами споживання природного газу населенням за особовим рахунком НОМЕР_2 ( АДРЕСА_2 ) з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв з дня складання акту про порушення до дня забезпечення вільного доступу представникам Оператора ГРМ для контрольного зняття показань лічильника. У разі забезпечення споживачем доступу представникам Оператора ГРМ протягом цього строку для контрольного зняття показань лічильника газу та зняття таких показань процедура нарахування за граничними об'ємами споживання природного газу населенням не застосовується.
Про рішення комісії Краматорського УГГ від 24 січня 2024 року ОСОБА_6 Краматорським УГТ не повідомлявся.
22 березня 2024 року до ПрАТ по газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз» звернулася представник ОСОБА_1 адвокат Коваленко А.О. з запитом про надання копій документів для визначення причин незаконного донарахування боргу за газопостачання та здійснення перерахування боргу згідно дійсних показників лічильника.
У відповідь на адвокатський запит ПрАТ по газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз» надіслали лист №05.1.1.2/01-683 від 01 квітня 2024 року на №б/н від 22 березня 2024 року в якому зазначили наступне. Згідно даних ПК «Населення» за адресою: АДРЕСА_1 відкрито особовий рахунок № НОМЕР_2 на ім'я споживача гр. ОСОБА_1 .. Згідно даних цього рахунку: кількість осіб - 1, опалювальна площа будинку складає 107,00 кв. метрів, встановлено газове обладнання: плита газова (ПГ-4), котел, облік спожитого природного газу здійснюється за показниками лічильника газу Gallus-2000 G4, № 00749112, з 01 січня 2023 року місячна вартість послуги розподілу природного газу складала 67,85 грн., з 01 січня 2024 року місячна вартість послуги розподілу природного газу складає 90,98 грн.; станом на 01 березня 2024 року на особовому рахунку обліковується заборгованість за послуги з газопостачання в сумі 1705,07 грн.; станом на 28 березня 2024 року на особовому рахунку обліковується переплата за послуги розподілу природного газу в сумі 6123,04 грн. (по березень 2024 року включно). Газопостачання будинку у встановленому порядку (шляхом опломбування газових приладів) не припинено. Договір розподілу природного газу не розірвано. АТ «Донецькоблгаз» є Оператором ГРМ та з 01 жовтня 2020 року не є постачальником природного газу для побутових споживачів. АТ «Донецькоблгаз» надає побутовим споживачам послуги розподілу природного газу. Останнє контрольне зняття показників лічильника за особовим рахунком № НОМЕР_2 за адресою: АДРЕСА_1 було здійснено Краматорським УГГ 07 серпня 2023 року - 50740 куб. метрів. В подальшому станом на 1 число місяця в особовий рахунок вносились показники лічильника за даними споживача (зокрема: 09 жовтня 2023 року направлено на «Viber» фото лічильника газу з показниками 50789 куб.метрів). Згідно Акту-розрахунку необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу і його вартості за особовим рахунком № НОМЕР_2 за адресою: АДРЕСА_1 за період з 01 грудня 2023 року -31 березня 2023 року об'єм природного газу нарахований за граничними об'ємами споживання природного газу за період з 25 грудня 2023 року(через 20 днів після складення Акту про порушення) до 31 грудня 2023 року 225,271 куб. метрів підлягає оплаті Оператору ГРМ (на суму 1705,07 грн.). Інформація про обсяг розподіленого/спожитого природного газу за особовим рахунком № НОМЕР_2 , нарахованого за граничними об'ємами споживання, за період з 01 січня 2024 року по теперішній час передана Краматорським УГТ до Інформаційної платформи Оператора ГТС (Iplatforma) для врахування постачальником природного газу, з яким споживачем укладено договір постачання природного газу. На підставі переданої Оператором ГРМ (Краматорське УГГ) інформації постачальником формується рахунок за місяць для оплати за спожитий природний газ по кожному споживачу. Додатково інформуємо, що фото лічильника з показниками 51700 м3 не може бути прийнято для корегування обсягу розподіленого/спожитого природного газу, оскільки Оператору ГРМ необхідно виконати обов'язки в частині здійснення контрольного зняття показників лічильника не рідше одного разу на шість місяців (пункт 4 глави 4 розділу ІХ Кодексу ГРМ) та здійснити перевірку лічильника. Працівники відділу абонентського, а саме дільничний контролер, оператор СРГОРГ, начальник відділу абонентського щотижня намагались зв'язатись із споживачем по телефону, але жодного разу відповіді на дзвінок не було. Остання спроба зв'язатись із споживачем була здійснена 23 січня 2024 року за допомогою месенджера «Viber», на який було відправлено запрошення на комісію з розгляду акту про порушення № ХХІІ 154 від 05 грудня 2023 року на 24 січня 2024 року на 14:00 год. З метою припинення визначення обсягу спожитого природного газу за граничними об'ємами споживання споживачу гр. ОСОБА_1 необхідно надати доступ представникам Краматорського УГГ для перевірки та зняття контрольних показників лічильника газу та обстеження системи газопостачання будинку.
04 квітня 2024 року до ПрАТ по газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз» звернулася представник ОСОБА_1 адвокат Коваленко А.О. з запитом про надання копії відеозапису.
У відповідь на адвокатський запит ПрАТ по газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз» надіслали лист №05.1.1.2/01-6/п від 09 квітня 2024 року на №1-0/04/24 від 04 квітня 2024 року з копією відео, що велося при складанні акту про порушення № ХХІІ 154 від 05 грудня 2023 року відносно ОСОБА_1 .
Відповідно до частини 1 статті 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно статті 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Стаття 13 ЦПК України передбачає, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно частини 1 статті 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Відповідно частиною 1 статті 11 ЦК України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.
Відповідно пунктом 1 частини 2 статті 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Взаємовідносини оператора газорозподільних систем із суб'єктами ринку природного газу, а також правові, технічні, організаційні та економічні засади функціонування газорозподільних систем визначені Кодексом газорозподільних систем, затвердженим постановою НКРЕКП від 30 вересня 2015 року №2494, із змінами, розробленим відповідно до Закону України «Про ринок природного газу».
Згідно абзацу 6 пункту 4 глави 4 розділу ІХ Кодексу ГРМ: Оператор ГРМ має право здійснювати контрольні зняття показів лічильника природного газу, що встановлений на об'єкті споживача та зобов'язаний не рідше одного разу на шість місяців здійснювати контрольне зняття показань лічильника газу (з урахуванням встановленого строку для контрольного огляду вузла обліку) та формувати об'єм розподілу і споживання природного газу по об'єкту споживача за розрахунковий місяць, в якому було здійснено контрольне зняття показань лічильника газу, з урахуванням його фактичного споживання.
Правові засади санкціонованого відбору природного газу з газорозподільної системи регламентовані Типовим договором розподілу природного газу, затвердженим постановою НКРЕКП від 30 вересня 2015 року №2498.
Відповідно до підпункту 4 пункту 7.4 розділу VII Типового договору розподілу Споживач зобов'язується: 4) забезпечувати безперешкодний та безплатний доступ на власні об'єкти чи земельну ділянку представникам Оператора ГРМ за їх службовими посвідченнями для виконання ними службових обов'язків щодо забезпечення гарантованого рівня надійності, безпеки, якості та величини тиску природного газу, запобігання можливим витокам газу та недопущення аварійних ситуацій, зокрема для: перевірки, локалізації ліквідації витоків газу та аварійних ситуацій; перевірки, повірки та/або експертизи комерційного вузла обліку (лічильника газу), а також перевірки показів лічильників газу; виконання робіт з припинення та відновлення газопостачання тощо.
При цьому направлення Споживачу повідомлення про здійснення перевірки повірки та/або експертизи комерційного вузла обліку (лічильника газу), а також перевірки показів лічильників газу Типовим договором не передбачено.
До порушень, внаслідок яких Оператор ГРМ змінює встановлений режим нарахування об'ємів (обсягів) розподіленого природного газу споживачу, належать: 1) відмова в доступі до об'єкта споживача, внаслідок чого представник Оператора ГРМ не здійснив контрольне зняття показань лічильника газу (ЗВТ) за їх наявності на об'єкті споживача.
Згідно пункту 4 глави 3 розділу ХІ Кодексу ГРМ: у разі відмови в доступі до об'єкта споживача, внаслідок чого представник Оператора ГРМ не здійснив контрольне зняття показань лічильника газу (за його наявності на об'єкті споживача), визначення об'єму спожитого природного газу здійснюється за граничними об'ємами споживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв з дня останнього контрольного зняття показань лічильника до дня забезпечення вільного доступу представникам Оператора ГРМ для контрольного зняття показань лічильника. При цьому представник Оператора ГРМ в акті про порушення має попередити споживача під особистий підпис про те, що розрахунки за спожитий газ за граничними об'ємами споживання природного газу населенням буде здійснено через 20 днів з дня складання акта про порушення і до цього часу споживач може забезпечити доступ представникам Оператора ГРМ для контрольного зняття показань лічильника газу. У разі забезпечення споживачем доступу представникам Оператора ГРМ протягом цього строку для контрольного зняття показань лічильника газу та зняття таких показань процедура нарахування за граничними об'ємами споживання природного газу населенням не застосовується.
Згідно підпункту 1 пункту 11 розділу 5 глави ХІ Кодексу ГРМ: за результатами розгляду акта про порушення на засіданні комісії може бути прийнято рішення про його задоволення (повністю або частково), або необхідність додаткового обстеження чи перевірки, або додаткових пояснень тощо, або скасування акта про порушення.
При задоволенні комісією акта про порушення складається акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу і його вартості. При складанні акта-розрахунку враховується таке: 1) розрахований відповідно до вимог цього розділу необлікований (донарахований) об'єм природного газу, що припадає на період до 01 числа місяця, у якому прийнято рішення комісії щодо задоволення акта про порушення (тобто до закритого балансового періоду), не потребує коригування (включення до) закритих періодів, а його вартість у повному обсязі має бути оплачена споживачем (несанкціонованим споживачем) Оператору ГРМ. При цьому вартість природного газу визначається Оператором ГРМ.
З урахуванням вищезазначеного та на підставі належним чином оцінених доказів, суд першої інстанції дійшов до правильного висновку, з яким погоджується колегія суддів, що заявлені вимоги про визнання незаконним та скасування рішення комісії ПрАТ по газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз» з розгляду актів про порушення, що оформлене протоколом засідання комісії №183 від 24 січня 2024 року задоволенню не підлягають, оскільки в доступі на територію свого домоволодіння для перевірки та зняття контрольних показників лічильника працівникам Краматорського УГТ ОСОБА_4 було відмовлено, що суперечить вимогам підпункту 4 пункту 7.4 розділу VII Типового договору, які передбачають надання споживачем такого вільного доступу, тобто, необґрунтованими належними чином та такими, що не підлягають задоволенню й вимоги про скасування акту про порушення № ХХІІ 154 від 05 грудня 2023 року у даному випадку не є ефективним способом захисту порушеного права, оскільки такий акт лише фіксує наявність порушення передбаченого Кодексом газорозподільних систем, що було виявлено під час проведення перевірки, оскарження факту складання такого акту, який не встановлює для споживача будь-яких обов'язків і є різновидом претензії, тобто не передбачено чинним законодавством як спосіб захисту прав.
Доводи апеляційної скарги про незаконність нарахування за граничними об'ємами споживання природного газу оскільки його не було повідомлено про складання Акту порушення №ХХІІ 154 від 05 грудня 2023 року, про рішення комісії від 24 січня 2024 року, а особи, які намагалися зайти на територію домоволодіння не надали жодних підтверджень своїх повноважень, є безпідставними, оскільки відповідно до підпункту 4 пункту 7.4 розділу VII Типового договору розподілу, споживач зобов'язується: забезпечувати безперешкодний та безплатний доступ на власні об'єкти чи земельну ділянку представникам Оператора ГРМ за їх службовими посвідченнями для виконання ними службових обов'язків щодо забезпечення гарантованого рівня надійності, безпеки, якості та величини тиску природного газу, запобігання можливим витокам газу та недопущення аварійних ситуацій, зокрема для: перевірки, локалізації ліквідації витоків газу та аварійних ситуацій; перевірки, повірки та/або експертизи комерційного вузла обліку (лічильника газу), а також перевірки показів лічильників газу; виконання робіт з припинення та відновлення газопостачання, чого останнім зроблено не було.
Аргументи скаржника про те, що акт про порушення від 05 грудня 2023 року відносно нього є протиправним, оскільки складений з процесуальними порушеннями, без його присутності, тому є незаконним та таким, що не може бути належним та допустимим доказом його вини, колегія суддів не приймає до уваги, оскільки акт про порушення №ХХІІ 154 від 05 грудня 2023 року складено у присутності ОСОБА_1 , який відмовився від підпису вказаного акту (а.с. 37).
Доводи апеляційної скарги про те, що суд першої інстанції не в повній мірі встановив дійсні обставини справи та дійшов невірного висновку про відмову у задоволенні позову, колегія суддів вважає необґрунтованими, оскільки жодних додаткових обґрунтувань чи нових доказів, що не були подані скаржником до суду першої інстанції, апеляційна скарга не містить.
Приведені в апеляційній скарзі інші доводи не можуть бути прийняті до уваги, оскільки зводяться до переоцінки доказів і незгоди з висновками суду по їх переоцінці та особистого тлумачення скаржником норм процесуального закону.
Отже, суд першої інстанції повно і всебічно дослідив і оцінив обставини в справі та правильно визначив характер спірних правовідносин і закон, який їх регулює та застосував норми права, які регулюють ці правовідносини, вирішив спір з урахуванням меж заявлених вимог та конкретних обставин справи на підставі наданих сторонами доказів з дотриманням норм матеріального та процесуального права.
Відповідно до статті 89 ЦПК України виключне право оцінки доказів належить суду, який має оцінювати докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному повному та об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Таким чином, колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги суттєвими не являються і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели або могли призвести до неправильного вирішення справи.
Враховуючи наведене, колегія суддів залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду без змін, оскільки підстави для його скасування відсутні.
Згідно із статтею 141 ЦПК України, судові витрати, у зв'язку з переглядом судового рішення, розподілу не підлягають.
Керуючись ст.ст. 367, 368, 374, 375, 382, 384 ЦПК України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.
Рішення Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 13 січня 2025 року -залишити без змін.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дня її ухвалення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Вступна та резолютивна частини постанови проголошена 13 серпня 2025 року
Повний текст судового рішення складено 25 серпня 2025 року.
Головуючий: М.Ю. Петешенкова
Судді: В.С. Городнича
Т.П. Красвітна