Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
25 серпня 2025 року № 520/22300/25
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бабаєва А.І. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в м.Харкові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправними дії та бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії,
20.08.2025 року ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , в якому просить суд:
- визнати протиправними дії відповідача - ІНФОРМАЦІЯ_3 в особі ІНФОРМАЦІЯ_1 (Золочів) ЄДРПОУ НОМЕР_1 щодо внесення відомостей про позивача - ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про статус військовозобов'язаного, перебування на військовому обліку та внесення інформації про розшук ТЦК за порушення правил військового обліку;
- визнати протиправною бездіяльність відповідача - ІНФОРМАЦІЯ_3 в особі ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що полягає у невнесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей відносно ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) про непридатність до військової служби та виключення з військового обліку з 23.06.022 на підставі п. 3 ч. 6 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» згідно інформації наявної у військово- обліковому документі №264/22 від 23.06.2022 та довідки ВЛК від 23.06.2022 №340;
- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_4 в особі ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) ЄДРПОУ НОМЕР_1 внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомості/інформацію відносно ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) про непридатність до військової служби та виключення з військового обліку з 23.06.022 на підставі п. 3 ч. 6 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» згідно інформації наявної у військово-обліковому документі №264/22 від 23.06.2022 та довідки ВЛК від 23.06.2022 №340.
Відповідно до ст. 48 КАС України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.
Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. У разі відмови у задоволенні позову до такого відповідача понесені позивачем витрати відносяться на рахунок держави.
Під час вирішення питання про залучення співвідповідача чи заміну належного відповідача суд враховує, зокрема, чи знав або чи міг знати позивач до подання позову у справі про підставу для залучення такого співвідповідача чи заміну неналежного відповідача.
Так, позивач просить суд зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_4 в особі ІНФОРМАЦІЯ_1 (Золочів) ЄДРПОУ НОМЕР_1 внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомості/інформацію відносно ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) про непридатність до військової служби та виключення з військового обліку з 23.06.022 на підставі п. 3 ч. 6 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» згідно інформації наявної у військово-обліковому документі №264/22 від 23.06.2022 та довідки ВЛК від 23.06.2022 №340.
Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.
Відповідно до ч.8 ст.5 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України.
Згідно з ч.5 ст.5 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» органами адміністрування Реєстру в межах своїх повноважень зокрема є територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.
Відповідно до ч.6 ст.5 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» органи адміністрування Реєстру: 1) здійснюють аналітичну обробку даних; 2) забезпечують взаємодію щодо ведення Реєстру, контролюють повноту, відповідність та своєчасність внесення інформації, наданої державними органами, контролюють виконання рішень Держателя та розпорядника Реєстру. Орган адміністрування Реєстру має доступ до статистичних відомостей Реєстру; 3) забезпечують зберігання та резервування бази даних Реєстру, контроль за її цілісністю, дотриманням вимог законодавства та Порядку ведення Реєстру, затвердженого Кабінетом Міністрів України; 4) організовують підготовку та підвищення кваліфікації персоналу підпорядкованого органу адміністрування.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про залучення у справі в якості відповідача ІНФОРМАЦІЯ_5 .
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 48, ст. 248, ст. 256, Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Залучити по справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправними дії та бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії в якості відповідача ІНФОРМАЦІЯ_5 ( АДРЕСА_2 ).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Суддя Бабаєв А.І.