Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
25 серпня 2025 р. №520/17492/25
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бідонько А.В., розглянувши в місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд.5, Держпром, під.3, пов.2,, м. Харків, Харківський р-н, Харківська обл., 61022, код ЄДРПОУ 14099344) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, ОСОБА_1 , з адміністративним позовом, в якому просить суд:
1. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо визначення ОСОБА_1 нормативу площі на опалення, на яку призначається пільга, у розмірі 31,5кв.м. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області визначити ОСОБА_1 норматив площі на опалення, на яку призначається пільга, у розмірі 46,1кв.м. та провести перерахунок пільги на оплату житлово-комунальних послуг з урахуванням зазначеного нормативу.
2. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо невиплати ОСОБА_1 в повному обсязі пільги на житлово-комунальні послуги з 01.05.2024 по 30.04.2025. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області виплатити ОСОБА_1 невиплачені пільги на оплату житловокомунальних послуг за період з 01.05.2024 по 30.04.2025 з урахуванням раніше виплачених сум у розмірі 2000,80грн.
В обґрунтування позову зазначено, що дії відповідача, які полягають визначенні ОСОБА_1 нормативу площі на опалення, на яку призначається пільга, у розмірі 31,5кв.м. а також бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо невиплати ОСОБА_1 в повному обсязі пільги на житлово-комунальні послуги з 01.05.2024 по 30.04.2025 є протиправною та такою, що порушує його права.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 07.07.2025 року відкрито спрощене позовне провадження у справі без виклику (повідомлення) сторін у судове засідання.
Відповідач, Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області, подало до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що відповідач у спірних правовідносинах діяв згідно чинного законодавства.
Суд зазначає, що відповідно до положень ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до ч.5 ст.262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Отже, враховуючи вищевикладене, дана справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними в матеріалах справи доказами.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, проаналізувавши доводи позову, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні як особа, яка має право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг, за категорією «Учасник бойових дій».
Головним управлінням на підставі мігрованих даних Міністерства соціальної політики нарахування та виплата пільги на оплату житлово-комунальних послуг здійснювалась
ОСОБА_1 автоматично з 01.01.2023 по 29.02.2024 у фіксованій сумі без розмежування на опалювальний та неопалювальний періоди, без зазначення адреси, членів сім?ї та житлово-комунальних послуг, на які проводиться нарахування пільг.
На підставі поданої заяви про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу в березні 2024 року щодо перерахунку пільги з 01.01.2024, гр. ОСОБА_1 визначено право та нараховано пільгу на оплату житлово-комунальних послуг відповідно до ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» з 01 січня 2024 року у розмірі 75 відсотків на 1 особу, в межах норм згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 409 від 06 серпня 2014 року «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» (із змінами), якою установлені соціальні нормативи, в межах яких держава надає громадянам пільги.
В жовтні 2024 року гр. ОСОБА_1 здійснено перерахунок пільги на оплату житлово - комунальних послуг з 01.05.2024 з урахуванням зміни тарифів:
- послуги з централізованого водопостачання - 38,16 грн (до 30.04.2024 - тариф 31,38 грн);
- послуги з централізованого водовідведення - 47,04 грн (до 30.04.2024 - тариф 40,38 грн);
В лютому 2025 року гр. ОСОБА_1 здійснено перерахунок пільги на оплату житлово-комунальних послуг з 01.06.2024 з урахуванням зміни тарифу на послугу з постачання електричної енергії на 4,32 грн.
Судом, ОСОБА_1 здійснюється нарахування пільги на оплату житлово-комунальних послуг на наступні послуги: - з управління багатоквартирним будинком (31,5 м2)-107,41 грн; - з постачання природного газу: на опалення (31,5 м2)-863,96 грн; - з розподілу природного газу: на опалення (31,5 м2)-259,29 грн; - з постачання природного газу: на газову плиту за відсутності гарячого водопостачання і газового водонагрівача (приготування їжі і підігрів води) (5,4 м2)- 32,23 грн; - з розподілу природного газу: на газову плиту за відсутності гарячого водопостачання і газового водонагрівача (приготування їжі і підігрів води) (5,4 м2)- 9,67 грн;- з постачання електричної енергії: у будинках, не обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання холодної та відсутності централізованого постачання гарячої води (100 кВт г)-324,00 грн; - з управління побутовими відходами-17,70 грн; -з централізованого водопостачання: за відсутності централіз. постачання гарячої (3,6 м3)-103,03 грн;
- з централізованого водовідведення (3,6 м3)-127,00 грн.
Не погоджуючись з діями відповідача щодо визначення ОСОБА_1 нормативу площі на опалення, на яку призначається пільга, у розмірі 31,5кв.м. а також бездіяльністю щодо невиплати ОСОБА_1 в повному обсязі пільги на житлово-комунальні послуги з 01.05.2024 по 30.04.2025, позивач звернувся до суду із даним позовом.
Частиною другою статті 19 Конституції Україні передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 3 Конституції України закріплене визнання найвищою соціальною цінністю в України людини, її життя і здоров'я, честі і гідності, недоторканності і безпеки, відповідальність держави перед людиною за свою діяльність та головний обов'язок держави щодо утвердження і забезпечення прав і свобод людини.
Відповідно до частини першої статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Закріплюючи на конституційному рівні право на соціальний захист кожного громадянина, без будь-яких винятків, держава реалізує положення статті 24 Конституції України, відповідно до якої громадяни мають рівні конституційні права і не може бути обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
Законом, що визначає правовий статус ветеранів війни, забезпечує створення належних умов для їх життєзабезпечення, сприяє формуванню в суспільстві шанобливого ставлення до них є Закон України від 22.10.1993 № 3551-XII Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту (далі - Закон № 3551-XII).
Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" до осіб з інвалідністю внаслідок війни належать особи з числа військовослужбовців діючої армії та флоту, партизанів, підпільників, працівників, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, одержаних під час захисту Батьківщини, виконання обов'язків військової служби (службових обов'язків) чи пов'язаних з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з'єднаннях, підпільних організаціях і групах та інших формуваннях, визнаних такими законодавством України, в районі воєнних дій, на прифронтових дільницях залізниць, на спорудженні оборонних рубежів, військово-морських баз та аеродромів у період громадянської та Другої світової воєн або з участю в бойових діях у мирний час.
Щодо нормативу опалювальної площі, на яку призначається пільга, суд зазначає наступне.
Частиною 1 статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" визначено, що учасникам бойових дій надаються такі пільги, зокрема,
4) 75-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім?ю);
5) 75-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання.
Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім?ю.
Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 75-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім?ю);
6) 75-процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення.
Частиною другою цієї статті передбачено, що пільги щодо плати за житло, комунальні послуги та паливо, передбачені пунктами 4 - 6 цієї статті, надаються учасникам бойових дій та членам їх сімей, що проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього.
Відповідно до ст.17 Закону України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту фінансування витрат, пов?язаних з введенням в дію цього Закону, здійснюється за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.
Частиною 3 ст.102 Бюджетного кодексу України встановлено, що за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот надаються житлові субсидії населенню та пільги ветеранам війни; особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» порядок користування житловим приміщенням, інших обставин, які засвідчують реальність сімейних відносин.
Відповідно до п.14.1.263. Податкового кодексу України, членами сім?ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені. Членами сім?ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований та постійно проживає за адресою: АДРЕСА_2 . За цією ж адресою він отримую пільги на оплату житлово-комунальних послуг як учасник бойових дій у розмірі 75%.
Окрім того, ОСОБА_1 є непрацездатною особою і отримую пенсію за віком на пільгових умовах з 10.04.2021р. а також має статус інваліда другої групи загального захворювання з 06.04.2021р.Ю що підтверджується довідкою МСЕК Серії ААГ №313130.
Також судом встановлено, що разом з ОСОБА_1 зареєстрована та проживає його рідна сестра ОСОБА_2 , яка є членом його сім?ї та в теперішній час є непрацездатною особою-пенсіонеркою та отримує пенсію у мінімальному розмірі. Інших осіб за зазначеною адресою не зареєстровано, що підтверджується довідкою №03-10/336 від 05.03.2025, виданою Виконавчим комітетом Люботинської міської ради та довідкою про доходи ОСОБА_3 №8119204648110124.
Таким чином, ОСОБА_2 є членом сім?ї отримувача пільг ОСОБА_1. Тобто сім?я ОСОБА_1 складається лише з непрацездатних осіб.
Отже, при розрахунку розміру нормативної опалювальної площі повинні бути застосовані вимоги абзацу третього пункту 5 частини першої статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", а саме 42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім?ю.
Дослідивши матеріали справи судом встановлено, що Рішенням №1224850052-2024-3 від 08.10.2024 року Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області позивачу призначено пільги на оплату житлово-комунальних послуг та визначено норматив опалювальної площі у розмірі 46, 1кв.м.
Однак Рішеннями №1224850052-2025-1 від 02.02.2025 року та №1224850052-2025-2 від 21.04.2024 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області здійснено перерахунок та визначено норматив опалювальної площі вже у розмірі 31,5кв.м.
Отже в даному випадку площа на яку призначається пільга на оплату послуг з теплопостачання повинна складати 46,1кв.м (загальна площа квартири), а не 31,5кв.м. як зазначено у рішенні від 21.04.2025 та у рішенні від 02.02.2025.
Щодо доводів відповідача про не підтвердження позивачем складу сім'ї, яка складається виключно з непрацездатних осіб, у зв'язку із чим розрахунок пільги проведено в межах соціальної норми 31,5 кв. м., суд зазначає настуне.
Згідно з абз. 1 пункту 3 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 (далі - Положення № 848) житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою вразливим споживачам житлово-комунальних послуг - мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком, витрати на комунальні послуги, витрати на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива в такому будинку. Суми призначеної, але не виплаченої у зв'язку із смертю одержувача житлової субсидії виплачуються одному із членів домогосподарства, з урахуванням яких призначалася субсидія, за письмовим зверненням такої особи, поданим протягом трьох місяців після смерті одержувача.
Пункт 4 Положення №848 передбачає, що право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - громадяни), що проживають у житлових приміщеннях (будинках).
Пунктом 9 Положення № 848 призначення житлових субсидій здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення. Контроль за правильністю призначення і виплати житлових субсидій здійснює Нацсоцслужба та її територіальні органи.
Заяви про призначення та надання житлової субсидії за формою згідно з додатком 1 (далі - заява) з необхідними документами та/або відомостями приймаються від громадян: структурними підрозділами з питань соціального захисту населення - до 30 листопада 2022 р. включно в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний вебпортал електронних послуг (далі - Портал Дія); органами Пенсійного фонду України починаючи з 1 грудня 2022 р., у тому числі у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний додаток Пенсійного фонду України, засобами Порталу Дія).
Інформація про призначені житлові субсидії вноситься уповноваженим органом до Реєстру отримувачів житлових субсидій, що є структурною підсистемою Єдиного соціального реєстру.
Перелік умов, за яких житлова субсидія не призначається, передбачені п. 14 Положення № 848.
Відповідно до п. 119 Положення №848 за рішенням уповноваженого органу надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється, у тому числі за поданням управителів, об'єднань, виконавців комунальних послуг у разі, коли: домогосподарству припинено надання житлово-комунальної послуги (послуг); громадянин не виконує зобов'язання за договором про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг; у заяві та/або декларації громадянин зазначив недостовірні дані, що вплинуло на встановлення права на житлову субсидію або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії; громадянин не повідомив уповноваженому органу про обставини, зазначені у пункті 90 цього Положення, протягом 30 календарних днів з дня їх виникнення; настали умови, у тому числі під час отримання житлової субсидії, зазначені у підпунктах 2, 4, 8-10 пункту 14 цього Положення, виявлені, зокрема, на підставі рекомендацій Мінфіну, отриманих відповідно до Закону України Про верифікацію та моніторинг державних виплат; плата за житлово-комунальні послуги, витрати на управління багатоквартирним будинком, витрати на комунальні послуги або витрати на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива в такому будинку відповідно до договору, нормативно-правового або розпорядчого акта здійснюються третьою особою за її рахунок або виконавчим органом за рахунок коштів місцевого бюджету.
Пунктом 120 Положення №848 визначено, що надання субсидії припиняється також за рішенням уповноваженого органу у разі, коли: виникли обставини, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок), іншу місцевість, у разі смерті одинокої особи; громадянин, якому призначено житлову субсидію, звернувся із заявою про припинення її надання.
З урахуванням вищевикладеного суд приходить до висновку, що відповідачем порушено процедуру виплати грошової компенсації позивачу за житлово-комунальні послуги, оскільки Положення №848 не передбачено припинення виплати такої компенсації як ненадання оновленого пакету документів, а отже, відповідач діяв не на підставі, не в межах повноважень та не у спосіб, що передбачені чинним законодавством України.
Суд зазначає, що відповідачем не надано належних, допустимих та достатніх доказів відносно належного факту припинення надання раніше призначеної житлової субсидії, визначені п.п.119-120 Положення №848.
Разом із тим, позивачем під час розгляду справи у суді підтверджено, що сім'я позивача складається лише з непрацездатних осіб, а тому при розрахунку розміру нормативної опалювальної площі повинні бути застосовані вимоги абзацу третього пункту 5 частини першої статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", а саме 42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім?ю.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що припинення позивачу раніше призначеної пільги на оплату житлово-комунальних послуг виходячи з нормативу опалювальної площі у розмірі 46, 1кв.м. здійснено відповідачем за відсутності підстав, передбачених чинним законодавством та нормативно-правовими актами, які регулюють спірні правовідносини.
З урахуванням вищевикладеного суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог позивача про визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо визначення ОСОБА_1 нормативу площі на опалення, на яку призначається пільга, у розмірі 31,5кв.м. та зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області визначити ОСОБА_1 норматив площі на опалення, на яку призначається пільга, у розмірі 46,1кв.м. та провести перерахунок пільги на оплату житлово-комунальних послуг з урахуванням зазначеного нормативу.
Щодо позовних вимог в частині зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області виплатити ОСОБА_1 невиплачені пільги на оплату житловокомунальних послуг за період з 01.05.2024 по 30.04.2025 з урахуванням раніше виплачених сум у розмірі 2000,80грн., суд зазначає наступне.
Матеріалами справи підтверджено, що за заявами ОСОБА_1 Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області рішенням №1224850052-2024-3 від 08.10.2024 з 01.05.2024р. враховано збільшення тарифів на оплату централізованого водопостачання та водовідведення.
Рішенням №1224850052-2025-1 від 02.02.2025р. враховано збільшення тарифу на оплату послуг з постачання електроенергії з 01.06.2024 по 31.12.2024р..
Також рішенням №1224850052-2025-2 від 21.04.2025р. враховано послугу з управління побутовими відходами з 01.06.2024р.
Разом із тим, при прийняті вказаних рішень відповідачем не були проведені виплати недоотриманої позивачем пільги.
За травень 2024 ОСОБА_1 була виплачена пільга у розмірі 1342,44грн., за червень 2024 - 1972,44грн., за липень 2024 - 1972,44грн., за серпень 2024 - 1972,44грн., за вересень 2024 - 1972,44грн., за жовтень 2024 - 1435,16грн., за листопад 2024 - 2230,58грн., за грудень 2024 - 2230,58грн., за січень 2025 - 2230,58грн., за лютий 2025 - 1826,59грн., за березень 2025 - 1826,59грн., за квітень 2025 - 1282,67грн.
Відповідно до діючих на час нарахування та виплат пільг тарифів на житлово-комунальні послуги відповідач повинен був виплатити за травень 2024 - 1378,72грн., що менше фактично виплаченого на 36,29грн.; за червень, липень, серпень та вересень 2024 - 2008,73грн. щомісячно, що менше фактично виплаченого на 36,29грн. на місяць; за жовтень 2024 - 1561,18грн., що менше фактично виплаченого на 126,02грн.; за листопад, грудень 2024 та січень 2025 - 2356,6грн. щомісячно, що менше фактично виплаченого на 126,02грн. на місяць; за лютий та березень 2025 - 2356,6грн. щомісячно, що менше фактично виплаченого на 530,01 на місяць; за квітень 2025 - 1537,92грн., що менше фактично виплаченого на 255,26грн. на місяць.
Загальна недоплата пільг на житлово-комунальні послуги за період з 01.05.2024 по 30.04.2025 складає 2000,80грн., що підтверджується довідкою про розмір виплачених пльг
№5092223375007029, виданою ГУ ПФУ в Харківській області; таблицями, в яких порівнюються розрахунки, зроблені з урахуванням діючих тарифів на оплату житлово-комунальних послуг та норм споживання, на які позивач має право, з розрахунками, зробленими ГУ ПФУ в Харківській області з застосуванням занижених нормативів та застарілих тарифів.
Крім того розмір спірних тарифів на житлово-комунальні послуги підтверджується рішеннями Люботинської міської ради від 29.02.2024 №52 (тариф на послугу з управління побутовими відходами з 01.03.2024), від 29.04.2024 №191 (тариф на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення з 01.05.2024), від 27.02.2025 №166 (тариф на послугу з управління побутовими відходами з 01.04.2025), від 13.05.2025 №369 (тариф на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення з 01.06.2025), які наявні в матеріалах справи.
Розрахунки розміру належної позивачеві пільги на оплату житлово-комунальних послуг зроблені з урахуванням встановлених вказаними вище рішеннями тарифів та нормативу опалювальної площі у розмірі 46,1 кв.м.
Суд зауважує, що будь-яких застережень щодо правильності вказаного вище розрахунку відповідачем не наведено, а судом не встановлено.
За таких підстав вимоги позивача про визнання протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо невиплати ОСОБА_1 в повному обсязі пільги на житлово-комунальні послуги з 01.05.2024 по 30.04.2025 та зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області виплатити ОСОБА_1 невиплачені пільги на оплату житловокомунальних послуг за період з 01.05.2024 по 30.04.2025 з урахуванням раніше виплачених сум у розмірі 2000,80грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
За приписами ч. 1 та ч. 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Зважаючи на встановлені у справі обставини, з огляду на приписи норм чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.
Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 14, 243-246, 291, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд.5, Держпром, під.3, пов.2,, м. Харків, Харківський р-н, Харківська обл., 61022, код ЄДРПОУ 14099344) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо визначення ОСОБА_1 нормативу площі на опалення, на яку призначається пільга, у розмірі 31,5кв.м.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області визначити ОСОБА_1 норматив площі на опалення, на яку призначається пільга, у розмірі 46,1кв.м. та провести перерахунок пільги на оплату житлово-комунальних послуг з урахуванням зазначеного нормативу.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо невиплати ОСОБА_1 в повному обсязі пільги на житлово-комунальні послуги з 01.05.2024 по 30.04.2025.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області виплатити ОСОБА_1 невиплачені пільги на оплату житловокомунальних послуг за період з 01.05.2024 по 30.04.2025 з урахуванням раніше виплачених сум у розмірі 2000,80грн.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Бідонько А.В.