про відкриття загального позовного провадження в адміністративній справі
25 серпня 2025 рокусправа № 380/17001/25
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Москаль Р.М. перевірив матеріали позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю Готельний комплекс «ЖОРЖ» до Львівської міської ради, Офісу охорони культурної спадщини Львівської міської ради про визнання протиправними та скасування рішення,
Товариство з обмеженою відповідальністю Готельний комплекс «ЖОРЖ» (далі - ТОВ «ГК «ЖОРЖ», позивач) звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Львівської міської ради (далі - ЛМР, відповідач-1), Офісу охорони культурної спадщини Львівської міської ради (далі -відповідач-2) з такими вимогами:
- визнати протиправним та скасувати розпорядження Офісу охорони культурної спадщини Львівської міської ради від 22.07.2025, видане директору ТОВ ГК «Жорж»;
- визнати протиправною та скасувати постанову Львівської міської ради від 06.08.2025, видану щодо ТОВ ГК «Жорж»;
Позовна заява відповідає вимогам статті 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України). Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі на стадії відкриття провадження у справі не встановлено.
З урахуванням категорії справи, необхідності заслуховування пояснень учасників справи по суті спору суддя дійшов висновку про розгляд цієї справи за правилами загального позовного провадження.
Керуючись ст.ст. 19-20, 162-164, 171, 173, 175, 248, 256, 294 КАС України, суддя -
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Справу розглядатиме суд у складі судді Москаля Р.М. одноособово.
3. Призначити підготовче засідання на 25 вересня 2025 року о 10:30 в приміщенні Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, 2, перший поверх, зал засідань № 8).
4. Запропонувати відповідачу у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання цієї ухвали подати суду відзив на позовну заяву, в якому вказати про визнання/заперечення позовних вимог.
Вимоги до змісту та форми відзиву викладено в статті 162 КАС України. До відзиву в т.ч. додаються документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Роз'яснити відповідачу, що у разі неподання відзиву у встановлений суддею строк без поважних причин суд вирішить справу за наявними матеріалами.
5. Зобов'язати Львівську міську раду надати суду всі матеріали, на підставі яких прийнята оскаржувана постанова від 06.08.2025.
Зобов'язати Офіс охорони культурної спадщини Львівської міської ради надати суду всі матеріали, на підставі яких прийняте оскаржуване розпорядження від 22.07.2025.
6. Роз'яснити учасникам справи, що позивач вправі подати до суду відповідь на відзив, а відповідач - заперечення (вимоги до змісту та форми цих заяв по суті справи викладено в статтях 163-165 КАС України). Для подання суду цих заяв суддя встановлює учасникам справи п'ятиденний строк, який обчислюється: для позивача - від дати отримання відзиву на позов, а для відповідача - від дати отримання відповіді на відзив.
7. Заяви по суті справи (відзив на позовну заяву, відповідь на відзив, заперечення, пояснення третіх осіб щодо позову або відзиву), докази їх надіслання/надання іншим учасникам справи, а також витребувані судом докази мають бути зареєстровані в канцелярії Львівського окружного адміністративного суду (79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2) у встановлені цією ухвалою строки. У випадку надіслання документів до суду поштою учасникам справи слід зробити це завчасно, оскільки суддя встановив строки отримання документів канцелярією суду.
8. Надіслати копію цієї ухвали учасникам справи, а відповідачу також надіслати копії позовної заяви та доданих до неї документів.
9. Інформацію по справі, що розглядається учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України (http://adm.lv.court.gov.ua/sud1370/) в розділі «Стан розгляду справ».
10. Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання та не оскаржується.
СуддяМоскаль Ростислав Миколайович