25 серпня 2025 року м. Кропивницький Справа № 340/2607/25
Суддя Кіровоградського окружний адміністративний суду Притула К.М., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить:
- визнати протиправною та скасувати постанову Маріупольського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області від 09.06.2022 № 14029/282088/1732/23 щодо припинення нарахувань по виплаті страхових виплат ОСОБА_1 з 01.06.2022 по 31.10.2024;
- стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на користь ОСОБА_1 нарахованої суми заборгованості по страховим виплатам за період з 01 червня 2022 по 31 жовтня 2023 у розмірі 170 409, 32 гри.
В обґрунтування позовних вимог вказано про те, що 19.12.2024 він, як внутрішньо переміщена особа, що перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області звернувся із заявою про виплату заборгованості по страховим виплатам за період з 01.06.2022 по 30.10.2024. Листом від 03.01.2024 ГУ Пенсійного фонду України в Кіровоградській області № 97-11421/П08/8-1100/25 повідомлено ОСОБА_1 про відсутність здійснення належних виплат щомісячних страхових виплат з 01.06.2022 по 30.10.2024, у зв'язку із відсутністю визначеного окремого порядку КМУ.
Також, зазначає, що відповідно до листа ГУ Пенсійного фонду України в Донецькій області від 17.03.2025 № 0500-0202-8/23745 на адвокатський запит йому стало відомо, що відповідно до постанови від 09.06.2022 № 14029/282088/1732/23 «Про припинення (затримання) щомісячної страхової виплати» виплати потерпілому були затримані з 01.06.2022 відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 46, ч.2 ст. 16 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Позивач вважає, що даними діями відповідача було порушено його право, як внутрішньо переміщеної особи на соціальний захист, тому просить позов задовольнити в повному обсязі.
Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 22 квітня 2025 року відкрито провадження у справі у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), встановлено відповідачу строк для надання відзиву (а.с.29-30).
08.05.2025 (вх.№ 13991/25) до суду Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області надано відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що позовні вимоги не визнаються та просять відмовити в їх задоволенні. В обґрунтування своєї позиції відповідач зазначив, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (РНОКПП НОМЕР_1 ) перебував на постійному обліку в Маріупольському міському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області.
З 01.06.2022 виплати щомісячних страхових виплат ОСОБА_1 постановою Маріупольського міського відділення УВД ФССУ в Донецькій області від 09.06.2022 №14029/282088/1732/23 були затримані відповідно до пункту 6 частини 1 статті 46, частини 2 статті 16 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (невідоме місце мешкання). Страхова виплата за травень 2022 року була нарахована, але не виплачена.
З 01.11.2024 ОСОБА_1 , як внутрішньо переміщена особа, перебуває на обліку та отримує щомісячні страхові виплати в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.
10 квітня 2025 року до ГУ ПФУ в Донецькій області надійшов адвокатський запит щодо надання правової допомоги ОСОБА_1 , за результатами розгляду якого, відповідачем листом від15.04.2025 №0500-0202-8/34041 надані відповідні роз'яснення.
Відповідач зазначає, що за період з 01.06.2022 по 31.10.2024 щомісячні страхові виплати ОСОБА_1 не нараховувалися та не сплачувалися у зв'язку з тим, що потерпілий за продовженням страхових виплат до відділень УВД ФССУ в Донецькій області та до ГУ ПФУ в Донецькій області в зазначений період не звертався.
Оскільки, позивач у спірний період з 01.06.2022 по 31.10.2024 не позбавлений був права на поновлення страхових виплат, шляхом його звернення до відповідного територіального органу Пенсійного фонду України, тому вважає що відсутні підстави в задоволенні позовних вимог.
29.04.2025 (вх. № 12675/25) на адресу суду Головним управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області надано пояснення по справі, в яких зазначено, про те, що позовні вимоги являються безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню. В обґрунтування своєї позиції, третя особа пояснила, що 23.04.2024 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області позивачем подано заяву про продовження виплати страхової виплати у зв'язку з нещасним випадком на виробництві (професійним захворюванням), до якої, серед інших документів, було долучено довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 26.04.2024 № 3504-5003258598 та заяву про виплату пенсії або грошової допомоги через АТ КБ “Приватбанк».
За результатами опрацювання вказаної вище заяви, позивачу відмовлено в продовженні страхової виплати через установу АТ КБ “Приватбанк», оскільки внутрішньо переміщеним особам законодавчо передбачена виплата щомісячних страхових виплат через рахунки та мережу установ і пристроїв АТ “Ощадбанк».
27.11.2024 позивачем повторно подано до Головного управління заяву про продовження виплати страхової виплати у зв'язку з нещасним випадком на виробництві (професійним захворюванням), до якої, серед інших документів, було долучено заяву про виплату пенсії або грошової допомоги через АТ “Ощадбанк».
Подану заяву опрацьовано та подовжено виплату щомісячних страхових виплат з 01.11.2024.
12.05.2025 (вх. № 14314/25) позивачем подано до суду відповідь на відзив.
З огляду на вказане, виходячи з положень п. 2 ч. 1 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов до висновку про можливість розгляду даної адміністративної справи у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у ній матеріалами.
Розглянувши подані представниками сторін пояснення, документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (РНОКПП НОМЕР_1 ) перебував на постійному обліку в Маріупольському міському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області.
З травня 2022 року м. Маріуполь знаходиться на території, де органи державної влади не здійснюють свої повноваження, згідно наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України «Про затвердження переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 1 грудня 2022 року» від 25.04.2022 №75.
З 01.06.2022 виплати щомісячних страхових виплат ОСОБА_1 постановою Маріупольського міського відділення УВД ФССУ в Донецькій області від 09.06.2022 №14029/282088/1732/23 були затримані відповідно до пункту 6 частини 1 статті 46, частини 2 статті 16 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (невідоме місце мешкання). Страхова виплата за травень 2022 року була нарахована, але не виплачена.
З 01.11.2024 ОСОБА_1 , як внутрішньо переміщена особа, перебуває на обліку та отримує щомісячні страхові виплати в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення.
Відповідно до вимог статті 173 Кодексу законів про працю України шкода, заподіяна працівникам каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, пов'язаним з виконанням трудових обов'язків, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
Правову основу, економічний механізм та організаційну структуру загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності або загибелі застрахованих на виробництві, відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування станом на момент виникнення спірних правовідносин визначав Закон України від 23 вересня 1999 року № 1105 «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», який з 1 січня 2015 року діяв в редакції Закону України від 28 грудня 2014 року та має назву «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 1105).
Відповідно до пункту 3 розділу VІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №1105 (в редакції, що діяла на момент спірних правовідносин), особливості надання соціальних послуг та виплати матеріального забезпечення за соціальним страхуванням внутрішньо переміщеним особам (громадянам України, які переселилися з тимчасово окупованої території, території проведення антитерористичної операції або зони надзвичайної ситуації) визначаються Кабінетом Міністрів України.
Порядок здійснення страхових виплат внутрішньо переміщеним особам врегульовано Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 № 1706 (далі - Закон №1706) та постановами Кабінету Міністрів України: № 509 від 01.10.2014 «Про облік внутрішньо переміщених осіб», якою затверджений Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи; № 637 від 05.11.2014 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» якою установлено, що призначення та продовження виплати усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг за рахунок коштів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування внутрішньо переміщеним особам здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком № 509; № 531 від 10.10.2014 «Про особливості реалізації прав деяких категорій осіб на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Відповідно до положень статті 1 Закону № 1706 внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Відповідно до статті 7 Закону № 1706 для взятої на облік внутрішньо переміщеної особи реалізація прав на зайнятість, пенсійне забезпечення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, на отримання соціальних послуг здійснюється відповідно до законодавства України. Внутрішньо переміщена особа має право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства України за місцем реєстрації фактичного місця проживання.
Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 №75 затверджено перелік територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 1 грудня 2022 року. Згідно з даним наказом місто Маріуполь віднесено до населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.
У зв'язку із неможливістю здійснення органами Фонду соціального страхування України своїх повноважень на окремих територіях Донецької і Луганської областей, зокрема у м. Маріуполь, чинним законодавством України передбачений порядок реалізації права осіб на, зокрема, загальнообов'язкове державне соціальне страхування, який передбачає звернення особи до робочого органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України або його відділення, розташованому на підконтрольній українській владі території з усіма необхідними документами.
Щомісячні страхові виплати внутрішньо переміщеним особам до грудня 2018 року здійснювалися відповідно до Порядку надання страхових виплат, фінансування витрат на медичну та соціальну допомогу, передбачених загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання для осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території і районів проведення антитерористичної операції, затвердженого постановою правління Фонду від 11.12.2014 №20 (далі - Порядок №20).
Порядок № 20 поширюється на фізичних осіб, які постійно проживають в Україні, яких змусили або які самостійно покинули своє місце проживання внаслідок (або з метою уникнення) негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру і які мають право на страхові виплати та страхові виплати на медичну і соціальну допомогу відповідно до Закону № 1105.
Даним Порядком було передбачено, що особи, які тимчасово переміщені, мають право на призначення та/або продовження раніше призначених страхових виплат, страхових виплат на медичну і соціальну допомогу відповідно до Закону № 1105 в робочих органах виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за місцем фактичного проживання (перебування), що підтверджується довідкою про взяття на облік, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції (п.1 Розділ 2 Порядку).
З грудня 2018 року набула чинності постанова Правління Фонду соціального страхування України № 27 «Про затвердження Порядку надання страхових виплат, фінансування витрат на медичну та соціальну допомогу, передбачених загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання для внутрішньо переміщених осіб» (далі - Порядок № 27).
Порядком № 27 передбачено, що внутрішньо переміщені особи мають право на призначення та/або продовження раніше призначених страхових виплат, витрат на медичну та соціальну допомогу відповідно до Закону № 1105 безпосередньо в робочих органах виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України або їх відділеннях за фактичним місцем проживання (перебування), що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, виданою відповідно до Порядку № 509, з дотриманням вимог Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 та постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» (п.1.2 Розділ І Порядку № 27).
Згідно з пунктом 3.1. Порядку № 27 для продовження раніше призначених страхових виплат внутрішньо переміщена особа подає такі документи, як заяву; копію довідки про взяття на облік; рішення Комісії (у разі наявності на момент подачі документів); копію паспорта або документа, що посвідчує особу; копію реєстраційного номера облікової картки платника податків або паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).
Розділом III (п.п. 3.7, 3.8, 3.9) Порядку № 27 передбачено, що щомісячні страхові виплати внутрішньо переміщеній особі продовжуються (відновлюються) на підставі рішення Комісії з місяця, в якому надійшла заява внутрішньо переміщеної особи, та фінансується впродовж тридцяти календарних днів з дати прийняття постанови про продовження раніше призначених страхових виплат.
Відповідно до підпункт 6 частини 1 статті 46 Закону № 1105 страхові виплати і надання соціальних послуг припиняються в інших випадках, передбачених законодавством.
Відповідно до частини другої статті 16 Закону № 1105, застраховані особи зобов'язані: своєчасно повідомляти страхувальника та страховика про обставини, що впливають на умови або зміни розміру матеріального забезпечення та соціальних послуг.
Судом встановлено та не заперечується сторонами справи, що у період з 01.06.2022 по 31.10.2024 позивач не звертався до робочих органів Фонду соціального страхування України із заявою про продовження раніше призначених страхових виплат з наданням необхідних документів (копій довідки про взяття на облік як ВПО, паспорта, реєстраційного номера облікової картки платника податків, довідки про відкриття особового рахунку в установі Ощадбанку).
Суд звертає свою увагу на те, що діюче законодавство не покладає на органи Фонду обов'язку здійснювати розшук потерпілих, виявляти, які з них перемістилися з непідконтрольної українській владі території, і встановлювати їх фактичне місце перебування, банківські рахунки тощо. Отримувати страхові виплати на підконтрольній українській владі території чи ні - це виключне особисте право і воля потерпілих, які потребують активних дій саме з боку останніх.
Судом встановлено, що постановою від 09.06.2022 № 14029/282088/1732/23 «Про припинення (затримання) щомісячної страхової виплати» виплати ОСОБА_1 були затримані з 01.06.2022 відповідно до п.6 ч.1 ст. 46, ч.2 ст.16 Закону України від 23.09.1999 № 1105-ХІV «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» відповідно до п.1.12 розділу 1 Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 11 від 19.07.2018 «Про затвердження Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат»(чинною на момент припинення) згідно рекомендацій Міністерства фінансів України щодо проведення щомісячної верифікації страхових виплат (невідоме місце мешкання).
Відповідно до відповіді наданої на адвокатський запит від 15.04.2025 № 0500-0202-8/34041, зазначається, що страхова виплата ОСОБА_1 за травень 2022 року була нарахована, але не виплачена.
За період з 01.06.2022 по 31.10.2024 щомісячні страхові виплати ОСОБА_1 не нараховувались та не сплачувались в зв'язку з тим, що потерпілий в цей час за продовженням страхових виплат не звертався.
Враховуючи, що Маріупольським міським відділенням управлінням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області винесено постанову від 09.06.2022 № 14029/282088/1732/23 «Про припинення (затримання) щомісячної страхової виплати» виплати ОСОБА_1 , щодо проведення щомісячної верифікації страхових внесків, оскільки не було відоме місце мешкання потерпілого, а останній не позбавлений був права на поновлення страхових виплат, шляхом його звернення до відповідного територіального органу Пенсійного фонду України, тому суд приходить до висновку, що оскаржуване рішення прийнято в межах повноважень та відповідно до норм чинного законодавства.
Відповідно до статті 4 Закону № 1105 уповноваженим органом управління в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку є Пенсійний фонд України. Фонд соціального страхування України та управління виконавчої дирекції Фонду реорганізовано шляхом приєднання до Пенсійного фонду України з 01.01.2023.
Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», що затверджений Законом України від 24 лютого 2022 року №2102-IX, введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який відповідними указами продовжено і діє до даного часу.
Підпунктом 2 пункту 4 вказаного Указу постановлено Кабінету Міністрів України невідкладно забезпечити фінансування та вжити в межах повноважень інших заходів, пов'язаних із запровадженням правового режиму воєнного стану на території України.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 № 389 (Закон № 389) воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальної цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальної цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
На теперішній час повномасштабна військова агресія російської федерації проти України триває.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02.08.2022 № 679-р «Про проведення обов'язкової евакуації населення Донецької області» передбачена обов'язкова евакуація населення Донецької області.
Згідно з пунктом 21 Порядку призначення, перерахування та здійснення страхових виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 26 січня 2024 року № 4-1, страхові виплати внутрішньо переміщеним особам здійснюються відповідно до Закону №1706, постанов Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 531 «Про особливості реалізації прав деяких категорій осіб на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та від 05.11.2014 № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам».
Згідно постанови Правління Пенсійного фонду України від 26.01.2024 № 4-1 для поновлення страхових виплат необхідно звернутися до Пенсійного фонду України із заявою про продовження здійснення страхових виплат, яка відповідно подається потерпілим особисто або через представника до територіального органу Пенсійного фонду України.
Відповідно до статті 37 Закону № 1105 для призначення страхових виплат потерпілий або особи, які мають право на такі виплати у разі смерті потерпілого, подають до уповноваженого органу управління заяву (у паперовій або електронній формі) про призначення виплати (особисто або через уповноваженого представника) за формою, затвердженою правлінням Пенсійного фонду України. Заява в електронній формі подається через Єдиний державний веб-портал електронних послуг або веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України.
Особі, що подає заяву необхідно надати такі документи: паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України; документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків; дані Єдиного державного демографічного реєстру про реєстрацію місця проживання; довідку ВПО; акт розслідування нещасного випадку або акт розслідування професійного захворювання; виписку з акта огляду медико-соціальної експертної комісії про ступінь втрати працездатності.
Судом встановлено, та не заперечено сторонами справи, що ОСОБА_1 у період з 01.06.2022 по 31.10.2024 за продовженням страхових виплат до відділень Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області та до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області не звертався, а тому позовна вимога в частині стягнення з відповідача заборгованості являється необґрунтованою та не підлягає до задоволення.
Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Суд враховує ч. 2 ст. 2 КАС України, відповідно до приписів якої у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 вказаного Кодексу.
Відповідач у даній справі довів правомірність своїх дій, а тому у задоволенні позову слід відмовити.
Розподіл судових витрат судом не здійснюється з огляду на висновок суду про відмову у задоволенні позову.
Керуючись статтями 2, 5, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В задоволені позовних вимог ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (вул. Надії Алексєєнко, 106, м. Дніпро, 49008, ЄДРПОУ 13486010) за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (код ЄДРПОУ: 20632802, 25009, м. Кропивницький, вул. Соборна, 7а) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду К.М. ПРИТУЛА