Справа № 703/2806/15-к
1-в/703/105/25
22 серпня 2025 року
Смілянський міськрайонний суд Черкаської області у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1
за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Сміла подання т.в.о. начальника відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області, ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Сміли, громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючої, раніше неодноразово судимої, останній раз 23 червня 2015 року Смілянським міськрайонним судом Черкаської області за ч.2 ст.315, ч.2 ст.307, ч.1 ст.317, ч.1 ст.263 КК України до 6 років позбавлення волі; звільнена 09 квітня 2021 року,
встановив:
Т.в.о. начальник відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП у Черкаській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 з огляду на те, що остання після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не стала та продовжує вести антигромадський спосіб життя, скоює адміністративні правопорушення, після проведення профілактичних бесід знову скоїла адміністративні правопорушення.
У зв'язку з цим просив встановити відносно неї адміністративний нагляд та встановити певні обмеження.
Представник відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП у Черкаській області надав суду заяву в якій розгляд справи просив проводити без його участі, на задоволенні подання наполягав.
ОСОБА_4 проти задоволення подання не заперечувала, просила розглядати справу у без її пристуності про що надала відповідну заяву.
Суд, дослідивши матеріали додані до подання, приходить до наступного.
Відповідно до ст. 1,2 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно з пунктом «в» статті 3 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Статтею 4 вказаного Закону передбачено, що підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.
Адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості та для піднаглядних встановлюються обмеження частково або у повному обсязі, визначені ст.10 Закону.
Як вбачається з довідки ВП №2 ЧРУП ГУНП в Черкаській області, ОСОБА_4 була засуджена 23 червня 2015 року Смілянським міськрайонним судом Черкаської області за ч.2 ст.315, ч.2 ст.307, ч.1 ст.317, ч.1 ст.263 КК України до 6 років позбавлення волі, звільнена 09 квітня 2021 року по відбуттю строку покарання.
Статтею 89 КК України встановлено, що такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення.
У судовому засіданні встановлено, що судимість ОСОБА_4 не погашена.
У даний час ОСОБА_4 мешкає за адресою: АДРЕСА_1
Як вбачається з доданих до клопотання копій постанов, ОСОБА_4 після звільнення тричі притягувалася до адміністративної відповідальності: за ч.1 ст.51, ст.176 КУпАП та попереджалась що до неї може бути встановлений адміністративний нагляд.
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_4 , будучи особою, яка має судимість за скоєння тяжкого злочину, продовжує вчиняти дії, що порушують права інших осіб, порушує громадський порядок, відтак відносно неї можуть бути встановлені обмеження, передбачені ЗУ «ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі».
Керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст.392 КПК України, суд
Подання т.в.о. начальника відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області, ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік з наступними обмеженнями:
1) заборонити перебування в ресторанах, кафе, барах та інших місцях, де реалізуються спиртні напої на розлив, з метою проведення часу;
2) заборонити виїзд в особистих справах за межі м. Сміла, без дозволу ВП №2 ЧРУП ГУНП в Черкаській області;
3) заборонити покидати межі домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , з 22 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин;
4) з'являтися на реєстрацію до ВП №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області кожну 1,2,3,4 суботу місяця.
Ухвалу направити до відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області для виконання.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом 7 днів з дня її проголошення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження, у разі її оскарження - після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя ОСОБА_1