Єдиний унікальний номер 725/6667/25
Номер провадження 3/725/1825/25
25.08.2025.
Суддя Чернівецького районного суду міста Чернівці Галичанський О.І., розглянув у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає в АДРЕСА_1 ,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 18.07.2025, ОСОБА_1 близько 20 год. 30 хв. 18.07.2025 по АДРЕСА_2 вчиняв домашнє насильство психологічного характеру по відношенню до своє матері ОСОБА_2 1941 р.н., висловлювався в її адресу нецензурною лайкою, шарпав за одяг, штовхав.
Дії ОСОБА_1 працівниками поліції кваліфіковано за ст. 173-2 ч. 1 КУПАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився. Причини неявки суду не повідомив. Належним чином був інформований про судове засідання шляхом відправки SMS-повідомлення. Будь-яких клопотань від нього до суду не надходило.
Враховуючи практику Європейського суду з прав людини, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки, суд вважає за можливе продовжити розгляд справи за відсутності ОСОБА_1 .
Судом досліджено матеріали справи.
Вина ОСОБА_1 доводиться зібраними у матеріалах письмовими поясненнями його матері, формою оцінки ризиків.
Відповідно до ст. 251 КУПАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 18.07.2025 по місцю свого проживання скоїв правопорушення, передбачене ст. 173-2 ч. 1 КУПАП
Обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність Жерновника судом не виявлено.
На підставі наведеного, керуючись ст.173-2 ч. 1, 251, 284 ч. 1 п. 1 КУПАП,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173-2 ч. 1 КУПАП і за його вчинення накласти штраф в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 340 гривням
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605 гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Чернівецький районний суд міста Чернівців протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Чернівецького районного
суду міста Чернівців Галичанський О. І.