Справа № 303/6135/25
Провадження № 3/303/2139/25
Іменем України
25 серпня 2025 року м.Мукачево
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Маргитич О.І., розглянувши матеріали, що надійшли з Відділу Державного нагляду (контролю) в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України ,
- за частиною 1 статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
11 серпня 2025 року до суду надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною 1 статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення 04 серпня 2025 року о 07 годині 55 хвилин на автодорозі А/Д Н09 ОСОБА_1 рухаючись на транспортному засобі марки «Renault» реєстраційний номер НОМЕР_1 , наддав послуги з перевезення пасажирів в кількості 9 (дев'ять) осіб, легковим автомобілем на замовлення, без ліцензії яка передбачена частиною 24 статті 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» чим порушив вимоги частини 1 статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вивчивши надані матеріали слід прийти до наступного.
Відповідно до статті 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з вимогами статті 280 Кодексу України про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Слід зазначити, що вказаний вище протокол про адміністративне правопорушення складений з порушенням вимог статті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якою визначено - що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Зокрема, протокол про адміністративне правопорушення та додані матеріали стосовно ОСОБА_1 не містять точних відомостей про місце вчинення адміністративного правопорушення.
При наявності недоліків в протоколі та інших документах адміністративного матеріалу, які роблять неможливим їх законний та обґрунтований розгляд, вони повертаються органу, що порушив адміністративне переслідування.
Відповідно до пункту 24 постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 23 грудня 2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспортні», визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог статті 256 Кодексу України про адміністративне правопорушення, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Таким чином, з метою уточнення наведених вище обставин, протокол про притягнення до адміністративної ОСОБА_1 за частиною 1 статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, складений від 04 серпня 2025 року слід повернути до Відділу Державного нагляду (контролю) в Закарпатській області для належного оформлення.
Керуючись статтями 256,283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
Протокол серії №ПП 015144 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною 1 статті 164 Кодексу України про адміністративне правопорушення, складений 04 серпня 2025 року повернути до Відділу Державного нагляду (контролю) в Закарпатській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Мукачівського
міськрайонного суду Оксана МАРГИТИЧ