Постанова від 25.08.2025 по справі 192/2119/25

Справа № 192/2119/25

Провадження № 1-в/192/479/25

ПОСТАНОВА

Іменем України

25 серпня 2025 року Солонянський районний суд Дніпропетровської області, в складі:

головуючого - судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в с-ще Солоне, Дніпровського (колишнього Солонянського) району, Дніпропетровської області, подання в. о. начальника Державної установи «Солонянська виправна колонія (№21)» Міністерства юстиції України про встановлення адміністративного нагляду

ОСОБА_3 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Володимирівка, Недригайлівського району, Сумської області, на даний час перебуває в ДУ «Солонянська виправна колонія (№21)», засудженому вироком Краматорського міського суду Донецької області від 21 січня 2022 року за ч. 1 ст. 121, ст. 71 КК України до 6 років 6 місяців позбавлення волі.

Початок строку: 05.03.2019 року

Кінець строку: 05.09.2025 року

ВСТАНОВИВ:

В. о. начальника ДУ «Солонянська виправна колонія (№21)» звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 посилаючись на те, що він засуджений за злочин, що пов'язаний з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, а саме на підставі вироку Краматорського міського суду Донецької області від 28 березня 2016 року, у зв'язку з чим просив встановити йому адміністративний нагляд терміном один рік шість місяців, встановивши такі обмеження: заборону виходу з будинку (квартири) з 22:00 до 5:00 години та заборону перебувати в місцях де маються спиртні напої на розлив.

05 вересня 2025 року засуджений звільняється з місць позбавлення волі по закінченню строку покарання.

Представник ДУ «Солонянська виправна колонія (№21)», засуджений та прокурор в судове засідання не з'явилися. Згідно письмових заяв доданих до матеріалів справи представник ДУ «Солонянська виправна колонія (№21)» і засуджений прохали розглядати справу за їх відсутності. (а. с. 9, 10).

Суд дослідивши подані матеріали, вважає, що подання підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до п. «г» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» є достатні підстави для встановлення засудженому адміністративного нагляду, оскільки ОСОБА_3 засуджений за злочин пов'язаний з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Визначаючи термін адміністративного нагляду, суд вважає, що враховуючи особу засудженого, злочин за який він відбуває покарання, тому термін 1 рік 6 місяців є достатнім для дотримання мети адміністративного нагляду визначеній в ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

Що стосується виду обмежень, які необхідно застосувати до піднаглядного, то суд вважає, що з метою запобігання вчинення ОСОБА_3 нових кримінальних правопорушень пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, є необхідним на період адміністративного нагляду обмежити вихід піднаглядного з будинку (квартири) з 22:00 до 5:00 години та заборонити йому відвідувати місця продажу спиртних напоїв на розлив.

На підставі викладеного та керуючись п. «г» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд

ПОСТАНОВИВ:

Подання в. о. начальника Державної установи «Солонянська виправна колонія (№21)» Міністерства юстиції України про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 - задовольнити.

Встановити ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком один рік шість місяців.

Заборонити ОСОБА_3 , на період адміністративного нагляду вихід з будинку (квартири) з 22:00 до 5:00 години та відвідувати місця продажу спиртних напоїв на розлив.

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Солонянський районний суд Дніпропетровської області протягом семі днів з дня отримання постанови.

Головуючий: суддя ОСОБА_1

Попередній документ
129708719
Наступний документ
129708721
Інформація про рішення:
№ рішення: 129708720
№ справи: 192/2119/25
Дата рішення: 25.08.2025
Дата публікації: 26.08.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Солонянський районний суд Дніпропетровської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях; про установлення, припинення адміністративного нагляду
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (25.08.2025)
Дата надходження: 12.08.2025
Розклад засідань:
25.08.2025 09:00 Солонянський районний суд Дніпропетровської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
СТРЕЛЬНИКОВ ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
суддя-доповідач:
СТРЕЛЬНИКОВ ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
особа, стосовно якої розглядається подання, клопотання, заява:
Шутка Віталій Миколайович