Справа № 684/399/25
Провадження № 3/684/164/2025
25 серпня 2025 року с-ще Стара Синява
Суддя Старосинявського районного суду Хмельницької області Гринчук С.М., розглянувши матеріали, які надійшли від сектору поліцейської діяльності №1 відділення поліції №1 Хмельницького РУП ГУНП у Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.130 КУпАП,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, 06 серпня 2025 року о 17 годині 08 хвилин в с-щі Стара Синява біля буд. 16 по вул. Миру, ОСОБА_1 керував YADEA T9 н.з. Б/Н з явними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів); від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законодавством порядку відмовився, що зафіксовано на технічний засіб відеозапису, а саме нагрудний персональний відеореєстратор 3х, 3, чим порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху.Дії ОСОБА_1 , працівником поліції кваліфіковано за частиною другою статті 130 КУпАП.
Перевіривши надані матеріали у порядку, передбаченому статтею 278 КУпАП, доходжу висновку про необхідність повернення даної справи для належного оформлення, зважаючи на таке.
Відповідно до статті 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує серед інших і питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Частина друга статті 130 КУпАП передбачає відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.
Як убачається із протоколу про адміністративне правопорушення, зазначені в ньому дії ОСОБА_1 кваліфіковані за частиною другою статті 130 КУпАП.
Водночас фабула правопорушення в протоколі є не конкретною, не розкрито її зміст в повному обсязі, зокрема остання містить виклад вчинених ОСОБА_1 дій, передбачених частиною першою статті 130 КУпАП, без вказівки на вчинення таких повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Окрім того, у матеріалах справи відсутня копія постанови суду про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за частиною першою статті 130 КУпАП протягом року, на підтвердження такої кваліфікуючої ознаки правопорушення, як повторність.
Згідно з абзацом 5 пункту 24 постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 23 грудня 2005 року визнано правильною практику тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог статті 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Таким чином, протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам статті 256 КУпАП, що є перешкодою розгляду справи по суті, а тому адміністративну справу відносно ОСОБА_1 за частиною другою статті 130 КУпАП слід повернути для належного оформлення. При цьому, звертаю увагу на те, що доопрацьовану справу про адміністративне правопорушення необхідно повернути до суду з урахуванням вимог частини шостої статті 38 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись статтями 256, 278 КУпАП, суддя
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною другою статті 130 КУпАП повернути сектору поліцейської діяльності №1 відділу поліції № 1 Хмельницького РУП ГУНП у Хмельницькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя С.М. Гринчук