Справа № 454/2003/25
19 серпня 2025 року Сокальський районний суд Львівської області у складі:
головуючого - судді Струс Т. В. ,
за участю секретаря Синевської Г.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в місті Сокалі, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
Позивач звернулась в суд з даним позовом до відповідача про стягнення аліментів, у позовній заяві вказала, що 03.05.2010р. зареєструвала із відповідачем шлюб, у якому у них народилися двоє дітей, син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та син ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .. Зазначає, що спільне життя у них із відповідачем не склалося, а відносини стали лише погіршуватися, що призвело до припинення між ними шлюбних відносин. Відповідач матеріальної допомоги на утримання дітей не надає, фінансовий стан позивачки не надає їй можливості утримувати дітей самостійно. Просить стягувати із відповідача в її користь аліменти на утримання двох малолітніх дітей у твердій грошовій сумі в розмірі 12000грн. на обох дітей щомісячно, до досягнення ними повноліття.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не прибула, надала суду заяву в якій вказала, що позовні вимоги підтримує та просить задовольнити.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не прибув, надав заяву в якій просив розгляд справи проводити без його участі, позовні вимоги визнає.
Відповідно до ч.3 ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Згідно ч.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. Судове засідання проводиться без фіксації за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Дослідивши докази в справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі з наступних підстав.
Відповідно до ч. 4 ст. 206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.
Як встановлено при розгляді справи із копівй свідоцтв про народження, батьками малолітніх ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є ОСОБА_2 та ОСОБА_1 .
Також встановлено, що малолітні діти сторін проживають із позивачкою.
Згідно до ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує, зокрема, стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення.
Суд приймає визнання позову відповідачем, оскільки таке визнання відповідає вимогам Сімейного кодексу України, інтересам сторін по справі та їх неповнолітніх дітей, в свою чергу, не суперечить правам та інтересам інших осіб.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач інших дітей, крім спільних з позивачкою немає, на стан здоров'я не скаржиться, непрацездатних дружину, батьків та дітей не утримує.
Вирішуючи питання про розмір аліментів, які необхідно стягувати з відповідача, суд виходить з того, що відповідно до ст. 183 СК України, якщо платник аліментів працює, частка заробітку (доходу), яка буде стягуватись як аліменти на дитину, визначається судом.
Що стосується доходу відповідача, суд бере до уваги те, що він працює, має сталий заробіток, тому, суд приходить до висновку, що відповідач може надавати матеріальну допомогу дітям, сплачувати аліменти, які слід стягувати у твердій грошовій сумі в розмірі 12000грн. щомісяця на обох дітей, до досягнення ними повноліття.
Керуючись ст.ст.12,13,81,259,263,264,265, ЦПК України, ст.ст.105,110,112 СК України, суд
Позовні вимоги задовольнити.
Стягувати із ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 в користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 аліменти на утримання малолітніх дітей, сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у твердій грошовій сумі в розмірі 12000 (дванадцять тисяч) грн. щомісячно, на обох дітей, починаючи з 02.06.2025р. і до досягнення дітьми повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави 1211,20грн. судового збору.
Дане рішення в частині сплати аліментів підлягає обов'язковому негайному виконанню в межах сплати аліментів за один місяць.
Рішення може бути оскаржене учасниками розгляду шляхом подання в 30-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги в апеляційному порядку безпосередньо до Львівського апеляційного суду.
Позивач: ОСОБА_1 , місце проживання - АДРЕСА_1 .
Відповідач: ОСОБА_2 , місце проживання - с. Волиця, Шептицького району, Львівської області.
Головуючий: Т. В. Струс