Справа №952/838/19
Номер провадження №2/952/16/20
25.08.2025 суддя Зачепилівського районного суду Харківської області Яценко Є.І., розглянувши заяви представників позивачки ОСОБА_1 - адвокатів Шершакової Марини Сергіївни, Гладкого Дмитра Вікторовича про участь у судових засіданнях у режимі відеоконференції,
В провадженні Зачепилівського районного суду Харківської області перебуває на розгляді цивільна справа за позовом позовом ОСОБА_1 до СВК «Ерден-Регіон», Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, СВК «Віконт», треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ; про визнання недійсним державного акта на право власності на земельну ділянку, визнання права власності на земельну ділянку, витребування земельної ділянки з чужого незаконного володіння, скасування державної реєстрації земельної ділянки, утвореної внаслідок об'єднання земельних ділянок, та відновлення державної реєстрації земельних ділянок, визнання недійсним договору емфітевзису, припинення речових прав на земельну ділянку, зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , СВК «Ерден-Регіон», Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, СВК «Віконт», третя особа: ОСОБА_3 , про визнання права власності на земельну ділянку кадастровий номер 6322282000:09:000:0102 та витребування її з чужого незаконного володіння.
21.08.2025 до суду від представників позивачки ОСОБА_1 - адвокатів Шершакової Марини Сергіївни, Гладкого Дмитра Вікторовича, надійшли заяви про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів.
Згідно із ч. 1, 2, 6 ст.212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
Враховуючи необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, з метою забезпечення своєчасного розгляду цивільної справи, суд вважає за необхідне задовольнити заяви представників позивачки та проводити всі подальші судові засідання по вказаній справі в режимі відеоконференції, з урахуванням технічних можливостей у суді.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 212,259-261 ЦПК України, суд, -
Заяви представників позивачки ОСОБА_1 - адвокатів Шершакової Марини Сергіївни, ОСОБА_4 про участь у судових засіданнях у режимі відеоконференції - задовольнити.
Проводити розгляд цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до СВК «Ерден-Регіон», Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, СВК «Віконт», треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ; про визнання недійсним державного акта на право власності на земельну ділянку, визнання права власності на земельну ділянку, витребування земельної ділянки з чужого незаконного володіння, скасування державної реєстрації земельної ділянки, утвореної внаслідок об'єднання земельних ділянок, та відновлення державної реєстрації земельних ділянок, визнання недійсним договору емфітевзису, припинення речових прав на земельну ділянку, зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , СВК «Ерден-Регіон», Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, СВК «Віконт», третя особа: ОСОБА_3 , про визнання права власності на земельну ділянку кадастровий номер 6322282000:09:000:0102 та витребування її з чужого незаконного володіння, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів в системі ВКЗ.
Надати можливість представникам позивачки ОСОБА_1 - адвокату Шершаковій Марині Сергііївні (електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1 , тел. НОМЕР_1 ) та адвокату Гладкому Дмитру Вікторовичу (електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_2 , тел. НОМЕР_2 ) брати участь у розгляді справи в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Роз'яснити, що ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
У випадку неможливості участі особи в судовому засіданні в режимі відеоконференції або відсутності технічної можливості організувати проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду в системі ВКЗ за допомогою системи «Електронний суд», невідкладно повідомити суд.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя Є.І. Яценко