Справа № 420/20956/25
22 серпня 2025 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Аракелян М.М.,
розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративною позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
30 червня 2025 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, у якій позивач просить суд:
прийняти позовну заяву до судового розгляду та вирішення порушених питань по суті;
справу розглянути відповідно до частини першої, пункту 2 і 3 частини шостої статті 12, частини першої та третьої ст. 257, статті 263 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами, як справу категорії незначної складності;, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи (30 днів);
визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо обмеження пенсії ОСОБА_1 по інвалідності максимальним (фіксованим) розміром при здійсненні її перерахунку з 01.02.2023, 01.03.2023, 01.03.2024, 01.05.2025 року;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату з 01.02.2023, 01.03.2023, 01.03.2024, 01.05.2024 року пенсії ОСОБА_1 по інвалідності без обмеження максимальним (фіксованим) розміром.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу справи між суддями адміністративна справа розподілена на суддю Аракелян М.М.
Ухвалою суду від 07.07.2025 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у даній справі, постановлено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (ст.262 КАС України); витребувано у відповідача належним чином засвідчені копії матеріалів пенсійної справи, що стосуються предмету та підстав позову; зобов'язано позивача надати суду належним чином засвідчену копію його паспорта та довідки про присвоєння ОСОБА_1 РНОКПП.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ОСОБА_1 з 1 січня 2007 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з 28.11.2002 по 09.12.2013 отримував пенсію за вислугу років, а з 10.12.2013 отримує пенсію по інвалідності. Починаючи з 01 січня 2018 р., ГУ ПФУ в Одеській обл. на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 14.08.2020 по справі № 420/5274/20 здійснює виплату пенсії ОСОБА_1 по інвалідності у розмірі пенсії за вислугу років 86% від сум відповідного грошового забезпечення, врахованого для обчислення пенсії. Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 27.02.2024 у справі № 420/36412/23, позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії, - задоволено, суд зобов'язав Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2023 року на підставі довідки № ЮО101970 від 03.11.2023 року про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023, виданої ІНФОРМАЦІЯ_1 , з урахуванням зазначених в ній основних та додаткових видів грошового забезпечення, з урахуванням здійснених виплат. 04.04.2024, ГУ ПФУ в Одеській обл. на виконання рішення суду від 27.02.2024 здійснило з 01.02.2023, 3 01.03.2023, 3 01.03.2024 13 суду від 27 перерахунок призначеної та виплачуваної пенсії по інвалідності виходячи із розміру пенсії за вислугою років - 80% від сум відповідного грошового забезпечення, врахованого для обчислення пенсії, про що було складено відповідні протоколи. Проте, починаючи з 01.02.2023 року, відповідач на власне рішення: встановив обмеження пенсії максимальним (фіксованим) розміром; не провів розрахунок на доплату пенсії - різниці між максимально нарахованих та фактично виплачених грошових сум. 05.01.2025 р. Позивач з письмовою заявою звернувся до ГУ ПФУ в Одеській області, в якій просив здійснити виплату йому недоотриманої частини пенсії - різниці між максимально нарахованою та фактично виплаченою сумою пенсії, без обмеження її максимальним (фіксованим) розміром, з урахуванням раніше проведених виплат, починаючи з 01.02.2023 по дату проведення виплати включно. Проте, відповідач листом від 03.02.2025 № 2800-169/Б-02/8-1500/25 у вирішенні порушених питань відмовив, що є протиправним на його думку.
11.07.2025 року позивач на виконання ухвали суду від 07.07.2025 року надав витребувані докази.
25.07.2025 року ГУПФ України в Одеській області на виконання ухвали від 07.07.2025 року подало суду лист, в якому зазначило, що у зв'язку із запровадженням воєнного стану на території України пенсійна справа позивача передана за межі Одеської області, а тому надати суду копію пенсійної справи позивача у відповідача немає можливості.
Копія ухвали про відкриття спрощеного позовного провадження від 07.07.2025 року була доставлена до «Електронного кабінету» відповідача 07.07.2025 року (а.с.27), у встановлений строк відповідач відзив не надав, тому справа розглядається за наявними у ній матеріалами згідно ч.6 ст.162 КАС України.
В матеріалах позовної заяви міститься заява позивача з процесуального питання, у якій він просить суд розглянути справу у строк не більше 30 днів з дня відкриття провадження у справі згідно ст.263 КАС України. З цього питання суд зауважує, що згідно ч.2 ст.262 КАС України розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі. Провадження у справі відкрите 07.07.2025 року. Розгляд справи по суті міг розпочатися не раніше 23.07.2025 року згідно ст.263 КАС України.
Справа розглянута судом у розумний строк з урахуванням перебування судді у щорічній черговій відпустці з 15.07.2025 року по 08.08.2025 року включно.
Провадження у справі, враховуючи це ,відкрите за правилами ст.262 КАС України, визначений цією статтею строк закінчується 06.09.2025 року.
Враховуючи викладене, вирішення справи протягом 30 днів згідно ст.263 КАС України був об'єктивно неможливим, оскільки закінчення цього строку припадало на 06.08.2025 року, коли суддя перебувала у щорічній черговій відпустці.
Розглянувши наявні матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, що мають значення для вирішення справи, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд дійшов наступного.
З матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з 01.01.2007 року перебуває на обліку в ГУ ПФ України в Одеській області, з 28.11.2022 року по 09.12.2013 року отримував пенсію за вислугу років, з 10.12.2013 року отримує пенсію по інвалідності згідно з ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (а.с.11-12).
Рішеннями Одеського окружного адміністративного суду:
- від 14.08.2020 у справі №420/5274/20 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83, код ЄДРПОУ 20987385) здійснити з 01.01.2018 р. перерахунок пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) по інвалідності у розмірі пенсії по за вислугою років 86% грошового забезпечення врахованого для обчислення пенсії та здійснити виплату суми недоплаченої частини з урахуванням раніше виплачених сум;
- від 27.02.2024 у справі № 420/36412/23 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2023 року на підставі довідки №ЮО101970 від 03.11.2023 року про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023, виданої ІНФОРМАЦІЯ_1 з урахуванням зазначених в ній основних та додаткових видів грошового забезпечення, з урахуванням здійснених виплат.
05.01.2025 року позивач звернувся до відповідача із заявою, в якій просив здійснити виплату ОСОБА_1 недоотриманої частини пенсії - різниці між максимально нарахованою та фактично виплаченою сумою пенсії, без обмеження її максимальним (фіксованим) розміром, з урахуванням раніше проведених виплат, починаючи з 01.02.2023 по дату проведення виплати включно (а.с.17).
У відповідь на запит отримав лист від відповідача від 03.02.2025 року, в якому зазначено:
«Оскільки рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 13.08.2024 по справі № 420/16089/24 Вам проведено перерахунок пенсії з 01.02.2023, з 01.03.2023, з 01.04.2024, 3 01.05.2024 без обмеження максимального розміру, тому розмір пенсії визначений на зазначені дати: з 01.02.2023 62419,45 грн та з 01.04.2024 становить 64463,29 грн.
Статтею 46 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" застосування у 2025 році у період дії воєнного стану обмежувальних коефіцієнтів до пенсій, розмір яких перевищує 10 прожиткових мінімумів (ПМ), установлених для осіб, які втратили яких працездатність (2361), тобто є більшим від максимального розміру пенсії (23 610 грн).
Уряд 3 січня 2025 року ухвалив постанову № 1 “Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період дії воєнного стану», якою визначив розміри і порядок застосування обмежувальних коефіцієнтів до спеціальних пенсій.
Зазначені коефіцієнти не застосовуються до пенсій осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, а також до пенсій в разі втрати годувальника, призначених членам сім'ї загиблих (померлих, зниклих безвісти) таких осіб.
На зазначених підставах виплата пенсії з 01.01.2025 проводиться в розмірі, визначеному вищезазначеними законодавчими актами та становить 32889,53 грн.» (а.с.18).
Згідно перерахунків пенсії ОСОБА_1 :
з 01.02.2023 року підсумок пенсії визначений у розмірі 66110,9 грн., пенсія обмежена до виплати максимальним розміром 38083,03 грн. (а.с.13);
з 01.03.2023 року підсумок пенсії визначений у розмірі 67610,9 грн., пенсія обмежена до виплати максимальним розміром 39683,21 грн. (а.с.14);
з 01.03.2024 року підсумок пенсії визначений у розмірі 69279,74грн., пенсія обмежена до виплати максимальним розміром 39683,21 грн. (а.с.15);
з 01.05.2024 року підсумок пенсії визначений у розмірі 69279,74 грн., пенсія обмежена до виплати максимальним розміром 39683,21 грн. (а.с.16).
Отже з поданих доказів убачається, що починаючи з 01.02.2023 року пенсія позивача обмежується максимальним розміром.
Не погоджуючись із обмеженням пенсії максимальним розміром при її перерахунку з 01.02.2023 року, позивач звернувся до Одеського окружного адміністративного суду із даним позовом.
Вирішуючи спір, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних приватних закладів для догляду непрацездатними..
Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Зазначені критерії є вимогами для суб'єкта владних повноважень, який приймає відповідне рішення, вчиняє дії чи допускає бездіяльність.
Відповідачем проведено перерахунок пенсії позивача з 01.02.2023 року, проте до виплати пенсія обмежена максимальним розміром.
01.01.1992 року введений в дію Закон України від 09.04.1992 №2262-ХІІ Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб.
Відповідно до ч. 5 ст. 43 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
У такій редакції вказану частину ст. 43 Закону №2262-XII викладено відповідно до Закону № 3668-VI від 08.07.2011.
Так, відповідно до ст. 2 Закону України Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи № 3668-VI від 08.07.2011, який набрав чинності 01.10.2011 року, максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих), зокрема, відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих), зокрема, відповідно до законів України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", Про пенсійне забезпечення", не може перевищувати 10740 гривень.
У зв'язку з чим, на підставі вказаного Закону були внесені зміни до ст. 43 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб.
Так, згідно ч. 7 ст. 43 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.
Проте, Рішенням Конституційного Суду України від 20.12.2016 року №7-рп/2016 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення ч.7 ст.43 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб від 09.04.1992 року №2262-XII, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 01.01.2016 року по 31.12.2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 грн.
В мотивувальній частині вказаного рішення, а саме в п.2.3. Конституційний Суд України, зазначив, що з підстав, наведених у цьому Рішенні, підлягають визнанню такими, що не відповідають статті 17 Конституції України, положення першого речення частини сьомої статті 43 Закону №2262, згідно з якими "максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність".
При цьому, у відповідності до п.2 резолютивної частини Рішення Конституційного Суду України №7-рп/2016 від 20.12.2016 року, положення ч.7 ст.43 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Згідно ч. 2 ст. 152 Конституції України, закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.
Відповідні закони, інші правові акти або їх окремі положення, визнані за рішеннями Конституційного Суду України неконституційними, не підлягають застосуванню як такі, що втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність (абз. 6 п. 4 Рішення Конституційного Суду України у Справі № 1-31/2000 про порядок виконання рішень Конституційного Суду України).
Як зазначив Конституційний Суд України у рішенні від 14 грудня 2000 року (вказана вище Справа № 1-31/2000 про порядок виконання рішень Конституційного Суду України), рішення Конституційного Суду України мають пряму дію і для набрання чинності не потребують підтверджень з боку будь-яких органів державної влади.
Отже, правовим наслідком прийняття Конституційним Судом України Рішення по справі №7-рп/2016 від 20.12.2016 року є втрата чинності із 20 грудня 2016 року положення ч.7 ст.43 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб.
Таким чином, з 20.12.2016 року ч.7 ст. 43 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб втратила чинність.
Що ж до приписів Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України від 06.12.2016 року №1774-VIII, який відповідно до Прикінцевих положень цього Закону, набрав чинності з 01.01.2017 року, у ч.7 ст.43 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб слова і цифри у період з 01.01.2016 року по 31.12.2016 року замінено словами і цифрами по 31.12.2017 року слід зазначити наступне.
Буквальне розуміння змін внесених Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України від 06.12.2016 року №1774-VIII, з урахуванням рішення Конституційного Суду України №7-рп/2016 від 20.12.2016 року, дозволяє стверджувати, що у Законі України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб відсутня норма ч.7 ст.43, а внесені до неї зміни, що полягають у зміні слів і цифр, є нереалізованими.
Це означає, що протягом 2017 року стаття 43 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб не передбачала положення про те, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів.
Отже, внесені Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України від 6 грудня 2016 року №1774 до частини сьомої зазначеної статті, яка визнана неконституційною і втратила чинність, зміни (щодо періоду, протягом якого діють обмеження пенсії), самі по собі не створюють підстав для такого обмеження.
При цьому, слід зазначити, що у 2019-2021 роках будь-яких змін до ст.43 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб не вносилось.
Таким чином, після прийняття Конституційним Судом України рішення №7-рп/2016 від 20.12.2016 року, обмеження розміру пенсії позивача 10 (десятьма) прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність - є неправомірним.
Однак, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області здійснено перерахунок пенсії позивача з 01.02.2023 року, 01.03.2023, 01.03.2024 року, 01.05.2024 року зі встановленням обмеження її максимальним розміром, що визнається відповідачем.
Конституційний Суд України неодноразово висновував стосовно того, що заходи, спрямовані на забезпечення державою соціального захисту вказаної категорії осіб, у зв'язку, зокрема, з економічною доцільністю, соціально-економічними обставинами не можуть бути скасовані чи звужені.
Таким чином, дії відповідача щодо застосування обмеження перерахованої та виплачуваної позивачу пенсії максимальним розміром є протиправними, ними порушені права позивача та знівельовано збільшення розміру пенсії після перерахунку за рішенням суду.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог.
Згідно з ч.ч. 1,2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідачем законність оскаржуваних дій не доведена та не обґрунтована.
Враховуючи викладене, позов підлягає задоволенню повністю (при цьому суд вважає технічною опискою вимогу про визнання протравними дій ГУПФ України в Одеській області з 01.05.2025 року, а не з 01.05.2024 року, докази обмеження пенсії з 01.05.2025 року у матеріалах справи відсутні).
Згідно ч. 1 ст. 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п.9 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», інші витрати для розподілу відсутні.
Підстави для встановлення судового контролю, передбачені ч.ч.5,6 ст.382 КАС України, згідно п.6-1 ч.1 ст.244 КАС України наразі відсутні.
Керуючись ст. ст.143, 241-246, 250, 255, 260, 262, 295, 297 КАС України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області у вигляді обмеження пенсії ОСОБА_1 по інвалідності максимальним (фіксованим) розміром при здійсненні її перерахунку з 01.02.2023, 01.03.2023, 01.03.2024, 01.05.2024 року.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату з 01.02.2023, 01.03.2023, 01.03.2024, 01.05.2024 року пенсії ОСОБА_1 по інвалідності без обмеження максимальним (фіксованим) розміром.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст.ст.293,295 КАС України, до П'ятого апеляційного адміністративного суду.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.
Учасники справи:
Позивач: ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ; адреса: АДРЕСА_2 ).
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385; адреса: вул. Канатна, буд. 83, м. Одеса, Одеська область, 65012).
Суддя М.М. Аракелян