Рішення від 22.08.2025 по справі 400/5275/25

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 серпня 2025 р. № 400/5275/25

м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дерев'янко Л.Л., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в письмовому провадженні адміністративну справу

за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,

до відповідачаМіністерства освіти та науки України, просп. Берестейський, 10,м. Київ,01135, Державного підприємства "Інфоресурс, м. Киів, вул. Олександра Довженка, буд. 3, ЄДРПОУ 37533381

провизнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Миколаївського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Міністерства освіти і науки України (далі- відповідач 1), Державного підприємства «Інфоресурс» (далі - відповідач 2, ДП «Інформресурс»), в якому позивач просить суд:

визнати протиправними дії Міністерства освіти і науки України щодо відмови у внесенні змін до відомостей, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти щодо ОСОБА_1 ;

зобов'язати Міністерство освіти і науки України та Технічного адміністратора Єдиної державної електронної бази з питань освіти Державне підприємство «Інфоресурс» внести зміни до даних, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти щодо порушення у ОСОБА_1 черговості здобуття освіти, визначеної статтею 10 Закону України «Про освіту», а саме: в розділі «На підставі даних, що містяться в ЄДЕБО, поточне здобуття освіти не порушує послідовності, визначеної ч. 2 ст. 10 ЗУ «Про освіту» вказати «Так, не порушує»

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 зазначив, що на даний час є студентом денної форми навчання Миколаївського національного аграрного університету за рівнем освіти «Бакалавр». Позивачем отримано довідку про здобувача освіти з Єдиної державної електронної бази з питань освіти, відповідно до якої поточне здобуття освіти порушує послідовність, визначену ст. 10 Закону України «Про освіту». Позивач, з посиланням на п. 23 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про освіту" наполягає, що умовою здобуття рівня освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, є завершеність етапу освіти. Оскільки позивач раніше здобув лише базову загальну середню освіту, повну загальну середню освіту, висновок відповідача про порушення послідовності освіти, він вважає протиправним, просить позов задовольнити.

Ухвалою від 27.05.2025 Миколаївський окружний адміністративний суд відкрив провадження у справі, визначив, що розгляд справи буде здійснюватися без виклику сторін, встановив строк для подання сторонами заяв по суті.

Відповідач 1 проти позову заперечив, у відзиві зазначив, що алгоритм встановлення послідовності рівнів здобуття освіти, який використовується під час формування довідки про здобувача освіти за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти, викладений в листі Міністерства освіти і науки України від 03.06.2024 № 1/9758-24. Для здобуття освіти, на рівні вищому ніж раніше здобутий та збереження послідовності здобуття освіти визначеною частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту», відрахована із закладу освіти особа, має саме продовжити навчання на основі раніше здобутої сукупності знань, умінь, навичок, інших компетентностей на відповідному рівні вищої (фахової-передвищої) освіти (поновитися на навчання у визначений законодавством спосіб), а не повторно вступити для здобуття освіти на тому самому рівні національної рамки кваліфікацій. Повторне зарахування на тому самому рівні національної рамки кваліфікації означає, що особа знову формуватиме такі знання, уміння, навички та загальні компетентності на тому самому рівні освіти. Саме тому у довідці позивача, на підставі даних, що містяться в ЄДЕБО у відповідному полі зазначено «Ні, порушує». Відтак, відповідач просить у задоволенні позову відмовити.

Відповідач 2 у відзиві , який надійшов до суду 03.06.2025, зазначив, що власником ЄДЕБО є держава в особі Відповідача-1, який відповідно до покладених на нього завдань забезпечує ведення та функціонування ЄДЕБО, вживає організаційних заходів, пов'язаних із забезпеченням функціонування ЄДЕБО, встановлює вимоги до апаратного та програмного забезпечення ЄДЕБО та володіє інформацією, що міститься в ЄДЕБО. Кабінет Міністрів України не визначав Відповідача-2 адміністратором ЄДЕБО. Відповідач-1 визначив Відповідача-2 технічним адміністратором ЄДЕБО. Відповідач-2 лише забезпечує функціонування ЄДЕБО у порядку, визначеному Відповідачем-1. Функції технічного адміністратора ЄДЕБО, передбачені в Положенні, не відносяться до владних повноважень.

Просив у задоволенні позову відмовити.

Позивач скористався своїм правом на відповідь на відзив, в якій повторив свою правову позицію, викладену у позові.

Ухвалою від 19.06.2025 суд відмовив в задоволенні клопотання ОСОБА_1 про зміну процесуального статусу сторони ДП «Інфоресерс».

Дослідивши матеріали справи суд встановив наступні обставини і відповідні їм правовідносини.

Згідно з інформацією, яка міститься в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, ОСОБА_1 (14.07.2001) у 2019 році був зарахований до Чорноморського національного університету імені Петра Могили за освітнім ступенем бакалавр за спеціальністю 081 «Право», відраховано 30.06.2020.

Факт відрахування підтверджується архівною довідкою № 1/1-2388 від 01.11.2024 Чорноморського національного університету імені Петра Могили.

15.09.2022 наказом Миколаївського національного аграрного університету № 433/Д від 22.08.2022 позивача зараховано на денну (очну) форму здобуття освіти за освітнім рівнем «Бакалавр» за спеціальністю 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва.

Відповідно до довідки № 126158 від 28.06.2024 про здобувача освіти за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти позивач має такі документи про освіту:

свідоцтво про базову загальну середню освіту серії НОМЕР_1 , видане Миколаївською гімназією №4 Миколаївської міської ради Миколаївської області

свідоцтво про повну загальну середню освіту серії НОМЕР_2 , видане Миколаївською гімназією №4 Миколаївської міської ради Миколаївської області

Довідка № 126158 від 28.06.2024 підтверджує поточне з 15.09.2022 здобуття позивачем освіти в Миколаївському національному аграрному університеті на рівні освіти «Бакалавр», форма здобуття освіти - денна.

В розділі довідки «на підставі даних, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, поточне здобуття освіти не порушує послідовності, визначеної частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту» міститься запис: «Ні порушує».

08.05.2025 позивач звернувся до відповідача 1 з заявою про внесення змін до Єдиної державної електронної бази з питань освіти в частині висновку про дотримання позивачем послідовності освіти.

Листом від 12.05.2025 №3/4054-25 відповідач 1 відмовив у внесенні відповідних змін із посиланням на те, що у термінах визначення послідовності здобуття освіти саме зарахування на навчання за відповідним освітнім рівнем свідчить про здобуття освіти в непослідовному порядку.

Позивач вважає відмову у внесенні змін до Єдиної державної електронної бази з питань освіти протиправною, у зв'язку із чим звернувся до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступні приписи законодавства України.

Положенням про Міністерство освіти і науки України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 № 630 визначено, що Міністерство освіти і науки України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах освіти і науки, наукової, науково-технічної діяльності, інноваційної діяльності в зазначених сферах, трансферу (передачі) технологій, а також забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері здійснення державного нагляду (контролю) за діяльністю закладів освіти, підприємств, установ та організацій, які надають послуги у сфері освіти або провадять іншу діяльність, пов'язану з наданням таких послуг, незалежно від їх підпорядкування і форми власності.

Міністерство освіти і науки України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.

Відповідно до Указу Президента України від 30.09.2010 № 926 "Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні" постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2011 № 752, затверджено Положення про Єдину державну електронну базу з питань освіти.

Міністерству освіти і науки, молоді та спорту: забезпечено створення до 01.01.2012 та функціонування Єдиної державної електронної бази з питань освіти; розробити та затвердити порядок формування та функціонування зазначеної Єдиної бази.

16.05.2024 постановою Кабінету Міністрів України № 560 затверджений Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Відповідно до абз. 1 п. 62 Порядку № 560 здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України Про освіту, а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, надають до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки довідку про здобувача освіти, сформовану в Єдиній державній електронній базі з питань освіти за формою, визначеною у додатку 9, та документи (нотаріально засвідчені копії документів), що підтверджують зарахування на навчання до інтернатури згідно з додатком 5.

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію від 21.10.1993 № 3543-XII призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також, зокрема: здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури.

Таким чином, у період проведення загальної мобілізації, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані, які є здобувачами, зокрема, вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України Про освіту.

Суспільні відносини, що виникають у процесі реалізації конституційного права людини на освіту, прав та обов'язків фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у реалізації цього права, а також визначає компетенцію державних органів та органів місцевого самоврядування у сфері освіти регулюються Законом України Про освіту.

Відповідно до ч. 2 ст. 10 Закону України Про освіту рівнями освіти є: дошкільна освіта; початкова освіта; базова середня освіта; профільна середня освіта; перший (початковий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти; другий (базовий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти; третій (вищий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти; фахова передвища освіта; початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти; перший (бакалаврський) рівень вищої освіти; другий (магістерський) рівень вищої освіти; третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень вищої освіти.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону України Про вищу освіту вища освіта - це сукупність систематизованих знань, умінь і практичних навичок, способів мислення, професійних, світоглядних і громадянських якостей, морально-етичних цінностей, інших компетентностей, здобутих у закладі вищої освіти (науковій установі) у відповідній галузі знань за певною кваліфікацією на рівнях вищої освіти, що за складністю є вищими, ніж рівень повної загальної середньої освіти.

Згідно абз. 1-5 ч. 1 ст. 5 Закону України Про вищу освіту підготовка фахівців з вищою освітою здійснюється за відповідними освітніми програмами на таких рівнях вищої освіти: початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти; перший (бакалаврський) рівень; другий (магістерський) рівень; третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень.

З аналізу наведених норм вбачається, що у разі здобуття військовозобов'язаним вищої освіти, який навчається за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти, за відсутності з його боку зловживанням права на освіту у різних формах, він не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Застосовуючи ці приписи до обставин справи, суд зазначає таке.

Судом встановлено, що відповідно до виписки з Єдиної державної електронної бази з питань освіти щодо документів про освіту та інформації про навчання особи, позивач отримав повну загальну середню освіту.

Відповідно до Закону України Про вищу освіту першим рівнем освіти є освітній рівень «Бакалавр». .

Згідно довідки з Єдиної державної електронної бази з питань освіти щодо документів про освіту та інформації про навчання особи, позивач 15.09.2022 зарахований до Миколаївського національного аграрного університету за освітнім ступенем «Бакалавр», що не заперечується сторонами по справі.

Тобто, у період з 15.09.2022 позивач навчається за денною формою здобуття освіти і здобуває рівень освіти (перший (бакалаврський) рівень), який є вищим за раніше здобутий рівень освіти -повна загальна середня освіта.

Проте, у період з 2019 рік по 2020 рік позивач здобував освіту за рівнем, який був вищий наявного у нього рівня освіти, у Чорноморському національному університеті імені Петра Могили за освітнім ступенем «Бакалавр» за спеціальністю 081 «Право».

Вказане не заперечується сторонами по справі.

Водночас, пунктом 23 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про освіту" визначено, що рівень освіти - завершений етап освіти, що характеризується рівнем складності освітньої програми, сукупністю компетентностей, які визначені, як правило, стандартом освіти та відповідають певному рівню Національної рамки кваліфікацій.

Тобто, зазначена норма передбачає умову здобуття рівня освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту". Обов'язковою характеристикою є завершеність етапу освіти.

Відтак, суд вважає помилковою позицію відповідача 1 щодо порушення позивачем послідовності освіти, позаяк наразі він отримує освіту на рівні, який не був завершений.

Щодо посилання відповідача на лист Міністерства освіти і науки України № 1/9758-24 від 03.06.2024, на підставі якого було сформовано довідку про здобувача освіти за даними ЄДЕБО, суд зазначає, що листи міністерств не є нормативно-правовими актами і Верховний Суд неодноразово підкреслював це у своїх рішеннях.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позивачем не порушено послідовність здобуття рівнів освіти, визначену ч. 2 ст. 10 Закону України Про освіту, оскільки позивач раніше не завершив освіту за рівнем, який був вищий наявного у нього рівня освіти.

Отже, зазначення в довідці № 126159 від 28.06.2024 про здобувача освіти за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти відомостей про порушення позивачем послідовності навчання є неправомірним.

З матеріалів справи вбачається, що позивач звертався до відповідача 1 з заявою про внесення змін до Єдиної державної електронної бази з питань освіти, проте листом від 12.05.2025 №3/4054-25 відповідач 1 у задоволенні заяви відмовив.

Тобто, за обставинами цієї справи встановлено неправомірність дій відповідача 1 - Міністерства освіти і науки України щодо відмови у внесенні змін до відомостей, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти щодо ОСОБА_1 .

Водночас, не підлягають задоволенню позовні вимоги до відповідача 2, з огляду на таке.

Відповідно до п.1.1 Статуту ДП «ІНФОРЕСУРС», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23.04.2019р. №538, підприємство засноване на державній власності та належить до сфери управління Міністерства освіти і науки України.

Згідно ч.1 та ч.5 ст.74 Закону України «Про освіту», у системі освіти функціонує інтегрована інформаційна система Єдина державна електронна база з питань освіти (далі - Електронна база). Держателем Електронної бази та публічних електронних реєстрів у сфері освіти є центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки, що здійснює організаційні заходи, пов'язані із забезпеченням функціонування Електронної бази та її складових. Власником Електронної бази є держава в особі центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки. Адміністратором Електронної бази та публічних електронних реєстрів у сфері освіти є визначена Кабінетом Міністрів України юридична особа, що належить до сфери управління центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Адміністратор Електронної бази: здійснює заходи із створення та супроводження програмного забезпечення Електронної бази; відповідає за технічне і технологічне забезпечення Електронної бази, збереження та захист інформації (даних), що містяться в Електронній базі; забезпечує надання та анулювання доступу до Електронної бази; проводить навчання для роботи з Електронною базою; здійснює інші заходи, передбачені законом.

Відповідно до абз.2 ч.2 ст.74 Закону України «Про освіту», положення про Єдину державну електронну базу з питань освіти та порядок її ведення затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 08.06.2018р. №620, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.10.2018р. за №1132/32584, затверджене Положення про Єдину державну електронну базу з питань освіти (далі - Положення про ЄДЕБО).

Згідно п.5 розділу І Положення про ЄДЕБО, власником ЄДЕБО та виключних майнових прав на її програмне забезпечення є держава. Розпорядником ЄДЕБО є Міністерство освіти і науки України, технічним адміністратором - державне підприємство «ІНФОРЕСУРС», що належить до сфери управління розпорядника ЄДЕБО.

Розпорядник ЄДЕБО є володільцем інформації, що міститься в ЄДЕБО.

Згідно п.2 розділу ІІІ Положення про ЄДЕБО, інформація вноситься до ЄДЕБО за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення ЄДЕБО або спеціалізованого програмного забезпечення, що використовується уповноваженими суб'єктами, узгодженого з технічним адміністратором ЄДЕБО.

Відповідно до п.1 розділу ІV Положення про ЄДЕБО, розпорядник ЄДЕБО: 1) вживає організаційних заходів, пов'язаних із забезпеченням функціонування ЄДЕБО; 2) здійснює контроль за забезпеченням захисту інформації в ЄДЕБО згідно із законодавством; 3) використовує інформацію, що міститься в ЄДЕБО, у тому числі персональні дані, з метою прийняття управлінських рішень та виконання повноважень, визначених законодавством; 4) вносить до ЄДЕБО інформацію щодо: - ліцензування (рішення про видачу, анулювання ліцензій на провадження освітньої діяльності, звуження, розширення освітньої діяльності) суб'єктів освітньої діяльності відповідно до ліцензійних умов на провадження освітньої діяльності; - результатів перевірок, ініційованих розпорядником ЄДЕБО, щодо дотримання суб'єктами освітньої діяльності - ліцензіатами ліцензійних умов на провадження освітньої діяльності; - акредитації спеціальностей, напрямів підготовки у закладах освіти, освітньо професійних програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів освітньо кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст», а також освітньо-професійних програм у сфері фахової передвищої освіти (до затвердження положення про акредитацію освітньо-професійних програм у сфері фахової передвищої освіти); - іншу інформацію, визначену законодавством; 5) забезпечує верифікацію в ЄДЕБО інформації, визначеної підпунктами 1, 2 пункту 8, абзацами п'ятим - сьомим підпункту 1 та підпунктом 4 пункту 9 розділу III цього Положення, що підтверджується накладенням кваліфікованого електронного підпису; 6) встановлює вимоги до апаратного та програмного забезпечення ЄДЕБО; 7) визначає: - перелік інформації, доступ до якої надається уповноваженим суб'єктам; - вартість послуг з організації та підтримання доступу до ЄДЕБО, а також інших послуг, пов'язаних з ЄДЕБО та її реєстрами, що надаються технічним адміністратором ЄДЕБО.

За приписами ч.1 п.8 розділу ІV Положення №620, суб'єкти освітньої діяльності, що надають освітні послуги у сфері дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти, засновники яких не мають органів управління освітою (суб'єкти освітньої діяльності приватної форми власності), а також професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, освіти дорослих, в тому числі післядипломної освіти вносять до ЄДЕБО та підтримують в повному, актуальному та достовірному стані інформацію за переліком, визначеним у пунктах 6-9 розділу III цього Положення (крім інформації про сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання, результати зовнішнього незалежного оцінювання, участь у вступних кампаніях до закладів освіти (коли, до яких закладів освіти, на які професії, спеціальності, спеціалізації, рівні, форми навчання особа подавала заяви в електронній формі) та інформації, зазначеної в підпункті 6 пункту 6) для таких суб'єктів освітньої діяльності, зокрема, щодо здобувачів освіти - прізвище, ім'я, по батькові (за наявності); дата народження; тип, серія (за наявності), номер, ким і коли виданий документ, що посвідчує особу (для особи, якій не виповнилось 14 років - свідоцтво про народження; для особи, яка звернулася із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, і не має документів, що посвідчують особу - довідка про звернення за захистом в Україні); реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності); громадянство; стать; серія, номер, ким і коли виданий документ про освіту (науковий ступінь) особи з інформацією про здобуті нею рівень (освітньо-кваліфікаційний (кваліфікаційний) рівень), ступінь освіти, професію, спеціальність та спеціалізацію (у деяких випадках зазначаються напрям підготовки, освітня програма, професійна кваліфікація); про зарахування, відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення за спеціальністю, спеціалізацією, професією; рівень (освітньо-кваліфікац

Пунктом 9 розділу ІV Положення № 620 встановлено, що інші уповноважені суб'єкти вносять до ЄДЕБО інформацію та здійснюють в ЄДЕБО інші дії у порядку та обсягах, передбачених відповідно до законодавства розпорядником ЄДЕБО.

Таким чином, з вказаних норм у їх сукупності слідує, що адміністратор та технічний адміністратор є різними суб'єктами з різними повноваженнями.

З урахуванням приписів розділу ІV Положення №620, суд дійшов висновку, що саме Міністерство освіти і науки України, як розпорядник (адміністратор) ЄДЕБО, приймає рішення про внесення інших змін до електронної бази, зокрема щодо внесення змін про відсутність порушення послідовності здобуття освіти, визначеної частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту», щодо позивача

При цьому, відповідні зміни вносяться Міністерством через технічного адміністратора ЄДЕБО - ДП «ІНФОРЕСУРС», яке саме по собі не приймає рішення про наявність/відсутність підстав для внесення будь-яких виправлень до ЄДЕБО без прийняття відповідного рішення адміністратором Реєстру.

Саме до повноважень Міністерства освіти і науки України віднесено можливість корегувати відомості у довідках ЄДЕБО щодо послідовності отримання освіти, а ДП «ІНФОРЕСУРС» здійснює лише технічну реалізацію доручень Міністерства.

На підставі викладеного, вимоги позивача, заявлені безпосередньо до ДП «ІНФОРЕСУРС», задоволенню не підлягають, оскільки зазначене підприємство не порушило та не могло порушити прав позивача, які підлягають захисту в судовому порядку.

Враховуючи викладені вище висновки суду що протиправності дій Міністерства освіти і науки України щодо зазначення у Довідці про здобувача освіти за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти № 12158 від 28.06.2024 відомостей про порушення ОСОБА_1 послідовності навчання, суд зазначає, що протиправною є і відмова Міністерства освіти і науки України щодо невнесення змін до системи ЄДЕБО в цій частині.

Таким чином, суд вважає, що за для повного захисту прав позивача необхідно зобов'язати Міністерство освіти і науки України вжити заходів щодо внесення змін до ЄДЕБО інформації про відсутність порушення послідовності здобуття освіти, за яких у Довідці про здобувача освіти за даними ЄДЕБО щодо позивача у розділі "На підставі даних, що містяться у Єдиній державній електронній базі з питань освіти, поточне здобуття світи не порушує послідовності, визначеної частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту" відображалося значення "Так, не порушує".

Отже, враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи часткове задоволення позову, стягненню на користь позивача з відповідача 1 підлягає судовий збір в розмірі 484,48 грн.

Керуючись ст. 2, 19, 139, 241, 244, 242 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_3 ) до Міністерства освіти та науки України (просп. Берестейський, 10,м. Київ,01135 ЄДРПОУ 38621185) , Державного підприємства «Інфоресурс» (м. Київ, вул. Олександра Довженка, буд. 3, ЄДРПОУ 37533381) задовольнити частково.

2. Визнати протиправними дії Міністерства освіти і науки України щодо відмови у внесенні змін до відомостей, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти щодо ОСОБА_1 .

3. Зобов'язати Міністерство освіти і науки України через Технічного адміністратора Єдиної державної електронної бази з питань освіти Державне підприємство «Інфоресурс» внести зміни до даних, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти щодо порушення у ОСОБА_1 черговості здобуття освіти, визначеної статтею 10 Закону України «Про освіту», а саме: в розділі «На підставі даних, що містяться в ЄДЕБО, поточне здобуття освіти не порушує послідовності, визначеної ч. 2 ст. 10 ЗУ «Про освіту» вказати «Так, не порушує»

4. У задоволенні позову ОСОБА_1 до Державного підприємства «Інфоресурс» (м. Київ, вул. Олександра Довженка, буд. 3, ЄДРПОУ 37533381) відмовити.

5. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Міністерства освіти та науки України (просп. Берестейський, 10,м. Київ,01135 ЄДРПОУ 38621185) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_3 ) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 484,48 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Суддя Л.Л. Дерев'янко