Україна
Донецький окружний адміністративний суд
22 серпня 2025 року Справа№640/17907/22
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Черникової А.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у м. Києві до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу, -
Головне управління ДПС у м. Києві, як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України (далі-позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою про стягнення з ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) (далі - відповідач) податкового боргу у сумі 283 692,57 грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, що на податковому обліку перебуває відповідач за якою, відповідно до інформаційно-комунікаційних систем обліковується заборгованість зі сплати податків на зборів у розмірі 283 692,57 грн, а саме: рахується заборгованість по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості та нежитлової нерухомості, транспортного податку, яка в добровільному порядку не сплачена.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 серпня 2022 року відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідно до п. 2 розділу II Закону України від 13 грудня 2022 року № 2825-IX «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» справу передано на розгляд Донецькому окружному адміністративному суду.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18 лютого 2025 року справу передано на розгляд судді Донецького окружного адміністративного суду Ушенко С.В.
Ухвалою Донецького адміністративного суду від 14 квітня 2025 року відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Згідно розпорядження керівника Донецького окружного адміністративного суду № 163 від 15 травня 2025 року відповідно до підпункту 2.3.44 пункту 2.3 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 11.11.2024 № 39 зі змінами та доповненнями, керуючись ч.9 ст.31 Кодексу адміністративного судочинства України здійснено повторний автоматизований розподіл справи №640/17907/22.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 15 травня 2025 року справу №640/17907/22 передано на розгляд судді Донецького окружного адміністративного суду Черникової А.О.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 19 травня 2025 року адміністративну справу № 640/17907/22 прийнято до провадження.
Копія ухвали від 19 травня 2025 року відправлена відповідачу на адресу зазначену в позовній заяві: АДРЕСА_1 .
Згідно трекінгу Укрпошти 16 червня 2025 року повернення відправнику з відміткою (закінчення встановленого терміну зберігання).
Отже, відповідач правом на надання відзиву не скористався. В межах визначеного судом строку відзив на позовну заяву не надав, клопотання про продовження відповідного строку не заявив.
Відповідно до ч. 6 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Згідно з ч. 2 ст. 175 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Учасники справи з клопотанням про розгляд справи у судовому засіданні до суду не звертались.
З урахуванням викладеного, розгляд справи судом здійснено у порядку письмового провадження за наявними матеріалами та доказами у справі.
В період з 9 червня 2025 року по 30 червня 2025 року включно суддя Черникова А.О. перебувала у щорічній відпустці.
Ухвалою суду від 18 серпня 2025 року Головне управління ДПС у м. Києві зобов'язане у 5-денний строк з дня отримання даної ухвали надати до Донецького окружного адміністративного суду письмові пояснення щодо уточнення заявлених позовних вимог із наданням повного розрахунку всього податкового боргу, який рахується за відповідачем по цій справі.
21 серпня 2025 року від позивача надійшли додаткові пояснення по справі, в якій представник позивача зазначив, що станом на 20 серпня 2025 року позовні вимоги залишаються актуальними, коштів до державного бюджету не надходило. Заборгованість виникла з наступних податків:
- з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості на суму - 28 092,37 грн;
- з податку на нерухоме майно, вiдмiнне вiд земельної дiлянки, сплачений фiзичними особами, якi є власниками об'єктiв житлової нерухомості на суму - 214 583,76 грн;
- з транспортного податку з фiзичних осiб на суму - 18 750,00 грн.
Загальна сума податкового боргу становить 261 426,13 грн.
У зв'язку з чим, просить стягнути з розрахункових рахунків ОСОБА_1 податковий борг у розмірі 261 426,13 грн.
Суд вважає за необхідне зазначити, що Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», у зв'язку із військовою агресією російської федерації в Україні введено воєнний стан із 5 год 30 хв 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
Указами Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженими відповідними законами, дія воєнного стану неодноразово продовжувалась та станом на час розгляду справи в Україні продовжує діяти воєнний стан.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
На податковому обліку в Головному управлінні ДПС у м. Києві, як відокремленому підрозділі Державної податкової служби України перебуває ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 за якою відповідно до інформаційно-комунікаційних систем обліковується заборгованість зі сплати податків та зборів у розмірі 261 426,13 грн, а саме:
- з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості в сумі 214 583,76 грн;
- з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості в сумі 28 092,37 грн;
- з транспортного податку з фізичних осіб (Шевченківський район м. Києва) у сумі 18 750,00 грн.
Актом від 29.09.2020 №205/26-15-33-13-15/2507111463 «Про результати камеральної перевірки своєчасності оплати до бюджету податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, оплачений фізичними особами», встановлено порушення: пп.266.10.1 п.266.10 ст. 266 Податкового кодексу, а саме несвоєчасна оплата податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з фізичних осіб (код бюджетної класифікації податку 18010300).
Відповідно до акту від 29.09.2020 №205/26-15-33-13-13/ НОМЕР_1 сформовано та надіслано позивачу та отримано нею 07 жовтня 2020 року податкове повідомлення-рішення від 29.09.2020 №0483433313 про стягнення грошового зобов'язання/авансових внесків єдиного податку у сумі 4 841,00 грн, та зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20 % у сумі 968,20 грн за платежем податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості 18010300.
Актом від 07.10.2020 №380/26-15-33-13-15/2507111463 «Про результати камеральної перевірки своєчасності оплати до бюджету податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами» встановлено порушення: пп. 266.10.1 п. 266.10 ст. 266 Податкового кодексу, а саме несвоєчасна оплата податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з фізичних осіб (код бюджетної класифікації податку 18010200).
Відповідно до акту від 07.10.2020 №380/26-15-33-13-15/ НОМЕР_1 сформовано та надіслано позивачу та отримано нею 04 листопада 2020 року податкове повідомлення-рішення від 30.10.2020 №0548133313 за затримку сплати/за несплату фізичною особою грошового зобов'язання/авансових внесків єдиного податку у сумі 46 385,60 грн, штрафу у розмірі 20 % у сумі 9 277,12 грн за платежем: податок на нерухоме майно від земельної ділянки фізичних осіб, які є власниками житлової нерухомості 180010200.
За наслідками проведених у відповідності до глави 8 Податкового кодексу України контрольно перевірочних заходів, відповідачу винесено наступні податкові повідомлення-рішення:
-№ 0263190-1310-2655 від 04.06.2019 яким збільшено зобов'язань з податку нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості на суму 30 013,31 грн;
-№ 0187737-3314-2655 від 21.05.2020 яким збільшено зобов'язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості на суму 3 544,44 грн;
-№ 0187742-3314-2655 від 21.05.2020 яким збільшено зобов'язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості на суму 2 769,83 грн;
-№ 0187743-3314-2655 від 21.05.2020 яким збільшено зобов'язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості на суму 44 980,32 грн;
-№ 0187745-3314-2655 від 21.05.2020 яким збільшено зобов'язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості на суму 27 383,23 грн;
-№ 0548133313 від 30.10.2020 яким донараховано штрафну санкцію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості в сумі 9 277,12 грн;
-№ 0991249-2408-2659 від 22.06.2021 яким збільшено зобов'язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості на суму 3 134,89 грн;
-№ 0991250-2408-2659 від 22.06.2021 яким збільшено зобов'язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості на суму 43 645,91 грн;
-№ 0991259-2408-2659 від 22.06.2021 яким збільшено зобов'язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості на суму 49 834,71 грн;
-№ 0263188-1310-2655 від 04.06.2019 яким збільшено зобов'язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості на суму 4 320,85 грн;
-№ 0187738-3314-2655 від 21.05.2020 яким збільшено зобов'язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості на суму 152,63 грн;
-№ 0187739-3314-2655 від 21.05.2020 яким збільшено зобов'язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості на суму 156,59 грн;
-№ 0187740-3314-2655 від 21.05.2020 яким збільшено зобов'язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості на суму 157,58 грн;
-№ 0187741-3314-2655 від 21.05.2020 яким збільшено зобов'язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості на суму 9 833,67 грн;
-№ 0187746-3314-2655 від 21.05.2020 яким збільшено зобов'язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості на суму 168,45 грн;
-№ 0187747-3314-2655 від 21.05.2020 яким збільшено зобов'язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості на суму 195,24 грн;
-№ 0187748-3314-2655 від 21.05.2020 яким збільшено зобов'язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості на суму 199,61 грн;
-№ 0483433313 від 29.09.2020 яким донараховано штрафну санкцію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості в сумі 968,20 грн;
-№ 0991251-2408-2659 від 22.06.2021 яким збільшено зобов'язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості на суму 242,45 грн;
-№ 0991252-2408-2659 від 22.06.2021 яким збільшено зобов'язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості на суму 250,32 грн;
-№ 0991254-2408-2659 від 22.06.2021 яким збільшено зобов'язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості на суму 10 202,27 грн;
-№ 0991255-2408-2659 від 22.06.2021 яким збільшено зобов'язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості на суму 248,74 грн;
-№ 0991256-2408-2659 від 22.06.2021 яким збільшено зобов'язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості на суму 341,16 грн;
-№ 0991257-2408-2659 від 22.06.2021 яким збільшено зобов'язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості на суму 355,01 грн;
-№ 0991258-2408-2659 від 22.06.2021 яким збільшено зобов'язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості на суму 299,60 грн;
-№ 0085649-3314-2659 від 14.04.2020 яким збільшено зобов'язань з транспортного податку на суму 18 750,00 грн.
Податкові повідомлення-рішення надіслані відповідачу в порядку передбаченому статті 42 Податкового кодексу України.
Згідно Інтегрованої картки платника податку за 2021 рік згідно з даними інформаційно-комунікаційної системи «Податковий блок» ДПС України Податковий номер або серія та номер паспорта 2507111463 Вид бюджету 50 (місцевий бюджет) Код класифікації доходів бюджету 18010300 ОСОБА_1 має заборгованість у сумі 28 092,37 грн.
Згідно Інтегрованої картки платника податку за 2021 рік згідно з даними інформаційно-комунікаційної системи «Податковий блок» ДПС України Податковий номер або серія та номер паспорта НОМЕР_1 Вид бюджету 50 (місцевий бюджет) Код класифікації доходів бюджету 18010200 ОСОБА_1 має заборгованість у сумі 214 583,76 грн.
Згідно Інтегрованої картки платника податку за 2022 рік згідно з даними інформаційно-комунікаційної системи «Податковий блок» ДПС України Податковий номер або серія та номер паспорта 2507111463 Вид бюджету 50 (місцевий бюджет) Код класифікації доходів бюджету 18011001 (транспортний податок з фізичних осіб) ОСОБА_1 має заборгованість у сумі 18 750,00 грн.
Отже, загальна сума заборгованості податкового боргу на день розгляду справи становить у розмірі 261 426,13 грн та обліковується в інтегрованій картці платника за відповідним платежем.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулюються Податковим кодексом України.
Підпункт 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України встановлює, що грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до підпункту 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до пункту 15.1 статті 15 Податкового кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
За змістом підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до пункту 31.1 статті 31 Податкового кодексу України, строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
Згідно з пунктом 38.1 статті 38 Податкового кодексу України виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Відповідно до пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до пункту 59.5 статті 59 Податкового кодексу України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Податкова вимога - письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу (підпункт 14.1.153 пункту 14.1 статті 14 Податкового Кодексу України).
Тобто, податкова вимога є дійсною протягом усього терміну безпосереднього існування податкового боргу платника податків з моменту його утворення до моменту повного погашення податкового боргу платником по всім податкам і зборам. При цьому грошові зобов'язання, які складають податковий борг, можуть змінюватися як кількісно, так і за видами податків. Тільки після того, як платник податків повністю погасить податковий борг, включаючи пеню, податкова вимога буде вважатися відкликаною, а у разі виникнення у майбутньому суми податкового боргу - контролюючим органом має бути виставлена нова податкова вимога.
Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у постанові від 27.03.2018 по справі № 2а/0370/2648/12, постанові від 19.02.2019 по справі № 818/1117/16.
Судом встановлено, що виставлена відповідачеві податкова вимога від 13.01.2020 № 801-10, на дату розгляду цього спору по суті не відкликана з причини погашення відповідачем податкового боргу по всім податкам і зборам. Вона не була та не є предметом оскарження у судовому або іншому порядку та її не відкликано й з інших підстав, передбачених статтею 60 Податкового кодексу України.
Водночас, згідно положень пункту 58.3 статті 58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, а відтак, в силу приписів, визначених пунктом 59.1 статті 59 Податкового Кодексу України, податкова вимога надсилається (вручається) платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
Відповідно до положень пункту 42.2 статті 42 Податкового Кодексу України, документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).
Абзацом 1, 3 пункту 7 розділу IV Порядку направлення контролюючими органами податкових вимог платникам податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 30.06.2017 № 610, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.07.2017 за № 902/30770, чинним на дату направлення податкової вимоги, встановлено, що податкова вимога вважається належним чином врученою платнику податків (крім фізичних осіб), якщо вона надіслана за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручена платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові.
У разі якщо пошта не може вручити платнику податків податкову вимогу через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їх відмову прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, така податкова вимога вважається врученою платнику податків у день, вказаний поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.
Як вбачається із матеріалів справи, податкова вимога 13.01.2020 № 801-10, надіслана контролюючим органом за адресою місцезнаходження відповідача з повідомленням про вручення, яка згідно повідомлення про вручення поштового відправлення повернулась за закінченням терміну зберігання.
Отже, в силу положень податкового законодавства, податкова вимога вважається врученою відповідачеві у день, зазначений поштою в повідомленні про вручення, із зазначенням причин невручення.
Станом на дату розгляду справи, у матеріалах справи відсутні докази оскарження податкової вимоги №13.01.2020 № 801-10, а також сплати відповідачем існуючої суми податкового боргу.
Враховуючи наведене правове регулювання та встановлені судом обставини щодо несплати відповідачем суми податкового боргу, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 2 ст. 139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Враховуючи те, що докази понесення позивачем витрат, пов'язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, до суду не надано, підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись статтями 2, 3, 5-9, 12, 15, 18, 19, 22, 25, 32, 72, 76, 77, 79, 94, 139, 241-243, 245, 246, 263, 295, 297, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Головного управління ДПС у м. Києві (зареєстроване місцезнаходження: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, буд. 33/19; код ЄДРПОУ 44116011) до ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) про стягнення податкового боргу, - задовольнити.
Стягнути з розрахункових рахунків ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 ) на користь державного бюджету податковий борг у розмірі 261 426,13 грн (двісті шістдесят одна тисяча чотириста двадцять шість) грн 13 коп.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Шостого апеляційного адміністративного суду відповідно до п. 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» від 13 грудня 2022 року № 2825-IX.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя А.О.Черникова