печерський районний суд міста києва
Справа № 757/37799/25-а
18.08.2025 суддя Печерського районного суду міста Києва Головко Ю. Г. вивчивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління (інспекція) з паркування Департаменту транспорту Виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення,
У серпні 2025 року до Печерського районного суду міста Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Управління (інспекція) з паркування Департаменту транспорту Виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення серії 2КІ №0009519565 від 29.07.2025, винесена головним спеціалістом-інсперктором з паркування Кушніром В. О. про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 122 КУпАП та накладення штрафу у розмірі 680 грн.
Вказану позовну заяву передано в провадження судді Головко Ю. Г. на підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13.08.2025.
Відповідно до ч. 1 ст. 25 КАС України, адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Згідно відповіді № 1677494 від 18.08.2025 з Єдиного державного демографічного реєстру адреса зареєстрованого місця проживання позивача ОСОБА_1 - АДРЕСА_1 , що не відноситься до адміністративної території Печерського району міста Києва.
Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб-підприємців та громадських формувань місцезнаходження юридичної особи Департаменту транспорту Виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) - м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 31, корп. 2, що відноситься до адміністративної території Шевченківського району міста Києва.
Отже, ані зареєстроване місце проживання позивача, ані місцезнаходження відповідача не відноситься до адміністративної території Печерського району міста Києва.
У статті 124 Конституції України закріплено, що правосуддя в Україні здійснюють виключно суди. Юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення. У передбачених законом випадках суди розглядають також інші справи.
Судоустрій в Україні будується за принципами територіальності та спеціалізації і визначається законом (стаття 125 Конституції України).
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року (далі - Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Поняття «суд, встановлений законом» включає в себе, зокрема, таку складову, як дотримання усіх правил юрисдикції та підсудності.
Європейський суд з прав людини у пункті 24 рішення від 20 липня 2006 року в справі «Сокуренко і Стригун проти України» зазначив, що фраза «встановлений законом» поширюється не лише на правову основу самого існування «суду», але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність.
Термін «судом, встановленим законом» у пункті 1 статті 6 Конвенції передбачає усю організаційну структуру судів, включно з питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів, у тому числі й територіальної.
Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом (частина 1 ст.8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).
Відповідно до ч. 5 ст. 171 КАС України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу.
За змістом вимог п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншому адміністративному суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Аналізуючи викладене вище, беручи до уваги місцезнаходження відповідачів та відсутність відомостей про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання позивача, враховуючи вимоги ст. 29 КАС України, суд приходить до висновку про передачу вказаної адміністративної справи за підсудністю на розгляд до Шевченківського районного суду міста Києва, за місцезнаходженням відповідача.
На підставі викладеного та керуючись статтями 25, 29, 171, 243, 248 КАС України, суддя,
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління (інспекція) з паркування Департаменту транспорту Виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення - передати за підсудністю на розгляд до Шевченківського районного суду міста Києва (03057, м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 31-А).
Ухвала може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
Суддя Ю. Г. Головко