Єдиний унікальний номер № 333/7754/25
Провадження № 3/333/2858/25
22 серпня 2025 року м. Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду міста Запоріжжя Ходько В.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Запорізькій області Державної податкової служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , директор ТОВ "Окко-Лайт", за ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -
Відносно ОСОБА_1 складений протокол про адміністративне правопорушення про те, що 17.07.2025 о 16 годині 12 хвилин, при перевірці АЗС з магазином №КГ29, що розташований за адресою: Запорізька область, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд.17-В, в якому здійснює господарську діяльність ТОВ "Окко-Лайт", було встановлено порушення: проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій, невидача розрахункового документу встановленої форми, а саме: перевіркою встановлено випадки використання режиму попереднього програмування найменувань та цін товарів, обліку їх кількості з порушенням порядку встановленого законодавством - відсутність відповідного коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД у фіскальних касових чеках при продажу товарів підакцизної групи. Даний факт підтверджено витягом (скрін-шотом) з бази даних ДПС України (ІС "СОД РРО/Чеки РРО"), а саме: касовий чек № 250817 від 22.03.2025 (о 16 год. 18 хв.) на продаж 2 одиниць пива "HOEGAARDЕNWH 0,33" за ціною 69.00 гри, на загальну суму 138.00 грн., чим порушив п. 11 cт. 3 Закону України від 06.07.95 №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (зі змінами та доповненнями) та вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Відповідно до ст.ст.254, 256, 278 КУпАП України, протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності; у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі. Під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити, чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали справи.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення №1286 від 13.08.2025 в ньому не зазначені час та місце вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 .
Також, даних про вручення другого примірника протоколу ОСОБА_1 , додані до протоколу матеріали не містять, як і не містять розписки про вручення останньому другого примірника протоколу; при складанні адміністративного протоколу ОСОБА_1 не був ознайомлений з правами і обов'язками, передбаченими статтею 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення та статтею 63 Конституції України.
Складений уповноваженою особою адміністративний протокол, не підписаний ОСОБА_1 , даних про те, що останній відмовився від підписання протоколу, вказаний протокол не містить.
Також, в протоколі про адміністративне правопорушення не вказана адреса проживання ОСОБА_1 , що робить неможливим викликати його у судове засідання для розгляду справи по суті.
Згідно з ч.2 ст.7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Верховним Судом України визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному органу для належного оформлення (п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 року).
Таким чином, при підготовці до розгляду зазначеної справи було встановлено, що остання не може бути призначена до розгляду і підлягає поверненню на доопрацювання для усунення вищевказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.256, 278 КУпАП, -
Матеріали справи стосовно ОСОБА_1 , про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП повернути до Головного управління ДПС у Запорізькій області Державної податкової служби України для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: В.М. Ходько