номер провадження справи 26/29/24-21/15/25
21.08.2025 Справа № 908/1114/24
м. Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Черкаського Володимира Івановича, при секретарі Подгайній В.О., розглянувши у судовому засіданні матеріали справи № 908/1114/24
Заявник 1 - Головне управління ДПС у Запорізькій області (пр. Соборний, 166, м. Запоріжжя, 69107, код ЄДРПОУ ВП 44118663, має зареєстрований Електронний кабінет у підсистемі Електронний суд ЄСІТС)
Кредитори:
1. Товариство з обмеженою відповідальністю "Агропартнер" (пр. Перемоги, 133, м. Чернігів, Чернігівська область, 14013, код ЄДРПОУ 31818929, має зареєстрований Електронний кабінет у підсистемі Електронний суд ЄСІТС)
2. Головне управління ДПС у Чернігівській області (вул. Реміснича, 11, м. Чернігів, Чернігівська область, 14000, код ЄДРПОУ 44094124, має зареєстрований Електронний кабінет у підсистемі Електронний суд ЄСІТС)
3. Приватний виконавець виконавчого округу Чернігівської області Приходько Юрій Михайлович (просп. Перемоги, 139, 4 поверх, офіс 420, м. Чернігів, Чернігівська область, 14037, РНОКПП НОМЕР_1 , має зареєстрований Електронний кабінет у підсистемі Електронний суд ЄСІТС)
4. ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , не має зареєстрованого Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС)
Боржник - Агропромисловий кооператив "Старосільський" (вул. Дніпрова, 7, селище Відрадне, Запорізький район, Запорізька область, 70406, код ЄДРПОУ 03798636, має зареєстрований Електронний кабінет у підсистемі Електронний суд ЄСІТС)
Ліквідатор (заявник 2) - Кучак Юрій Федорович (поштова адреса: а/с 9, м. Київ, 03035, електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1 , має зареєстрований Електронний кабінет у підсистемі Електронний суд ЄСІТС)
про банкрутство
За участю представників сторін:
ліквідатор (заявник) - Кучак Ю.Ф., особисто (в режимі відеоконференції);
від ГУ ДПС у Запорізькій області - Скитиба Н.І., витяг з ЄДР
У провадженні Господарського суду Запорізької області перебуває справа № 908/1114/24 про банкрутство Агропромислового Кооперативу "Старосільський".
Постановою Господарського суду Запорізької області від 05.09.2024 у справі № 908/1114/24, зокрема, визнано банкрутом АК "Старосільський" (надалі - Боржник), відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Кучака Ю.Ф.
На офіційному веб-порталі судової влади України 05.09.2024 за № 73976 розміщено повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Ухвалою від 01.08.2025 заяву Головного управління ДПС у Запорізькій області від 30.07.2025 (вх. № 15409/08-08/25 від 30.07.2025) прийнято до розгляду та призначене засідання у справі для її розгляду на 21.08.2025, 12 - 00.
До системи "Електронний суд" від ліквідатора надійшло клопотання (вх. № 13018/08-08/25 від 25.06.2025), в якому заявник 2 просить суд: замінити кредитора ГУ ДПС у Чернігівській області (Код ЄДРПОУ 44094124; 14000, м. Чернігів, вул. Реміснича, 11) на його правонаступника - ГУ ДПС у Запорізькій області (Код ЄДРПОУ 44118663; проспект Соборний, 166, м. Запоріжжя, 69107) в частині вимог з податку на додану вартість в сумі 111 933, 78 грн. (в тому числі основний борг 52 365, 21 грн., штрафні санкції - 58 575, 97, пеня - 992, 60 грн.) та боргу (недоїмки) з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - 122 515,00 грн.
У засіданні клопотання ліквідатора (вх. № 13018/08-08/25 від 25.06.2025) прийняте до розгляду.
Судове засідання 21.08.2025 здійснювалось в режимі відеоконференції із застосування підсистеми відеоконференцзв'язку ЄСІКС.
Розглянувши у засіданні матеріали справи, заяву Головного управління ДПС у Запорізькій області від 30.07.2025 (вх. № 15409/08-08/25 від 30.07.2025), заслухавши представників учасників провадження, суд зазначає наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів. Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, встановленої цим Кодексом.
Станом на день подання заяви Боржник має заборгованість перед бюджетом по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів у розмірі 58 783, 09 грн. (з яких 52 147, 00 грн. - зобов'язання та 6 636, 09 грн. - штрафні санкції).
Податковий борг по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів виник на підставі наступного:
По - перше: Боржник самостійно визначив податкові зобов'язання - подав до контролюючого органу податкову декларацію з податку на додану вартість № 9242809368 від 19.09.2023 термін сплати 02.10.2023 на суму 52 147, 00 грн.
По - друге: Відповідно до п. п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 розділу І, пункту 75.1 статті 75 розділу ІІ, у порядку визначеному пунктом 76.2 статті 76 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (зі змінами) було проведено камеральну перевірку щодо порушення термінів сплати узгодженої суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість АК "Старосільський" за період з 19.05.2021 по 05.10.
За результатами позапланової невиїзної перевірки АК "Старосільський" складено Акт від 17.02.2025 № 1784/08-01-04-07/379836 та донараховано штрафні санкції по податковому повідомленню - рішенню (форми "ШС") № 00/4096/0407 від 25.03.2025 на суму 6 636, 09 гривень (термін сплати 16.09.2022 - 31.05.2021).
Відповідно до п. 1 ст. 54. Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно п. 1 ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до пунктів 54.1 та 54.3 статті 54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/ або пені вважається узгодженою. Контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, або зменшення суми податку на доходи фізичних осіб, задекларовану до повернення з бюджету у зв'язку із використанням платником податку права на податкову знижку.
Згідно з пунктом 57.3 статті 57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження. Отже, за загальним правилом обов'язок з обчислення суми податкового зобов'язання і зазначення такої у відповідній податковій декларації покладено на платників податків (крім випадків, передбачених ПК України). Строк для сплати податкового зобов'язання становить 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації (крім випадків, встановлених цим Кодексом).
Підпунктом 14.1.157 пункту 14.1 статті 14 ПК України визначено, що податкове повідомлення-рішення - письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності.
Пунктом 58.2 статті 58 Податкового кодексу України встановлено, що податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно п. 56.18. ст.56 Податкового кодексу України платник податків має право оскаржити в суді податкові повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення.
Рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню.
Процедура адміністративного оскарження вважається досудовим порядком вирішення спору.
При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/ або скасування рішення контролюючого органу грошові зобов'язання вважаються неузгодженими до дня набрання судовим рішенням законної сили. Податкове повідомлення - рішення ані в судовому ані в адміністративному порядку оскаржено не було. Таким чином враховуючи той факт що процедура оскарження вищезазначеного податкового повідомлення рішення закінчена, тому відповідно до п. 56.18 ст. 56 ПК України штрафні санкції визначені в ньому є узгодженими.
Згідно до п.п. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до п. п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Статтею 67 Конституції України встановлений обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п. 15.1 ст. 15 Податкового Кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим кодексом.
Згідно п.п. 16.1.2-16.1.3 та п. 16.1 ст. 16 (далі - ПКУ) платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до ст. 36 ПК України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом. (п. п. 36.1 - 36.3 ПК України).
Відповідно до п. 37.2 ст. 37 Податкового кодексу України податковий обов'язок виникає у платника податку з моменту настання обставин, з якими цей Кодекс та закони з питань митної справи пов'язує сплату ним податку.
Згідно п.п. 37.3.1 п. 37.3 ст. 37 ПКУ підставами для припинення податкового обов'язку, крім його виконання, є: ліквідація юридичної особи.
Так, згідно з пунктом 31.1 статті 31 ПК України, строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно. Момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою. Податковим періодом визнається встановлений цим Кодексом період часу, з урахуванням якого відбувається обчислення та сплата окремих видів податків та зборів. (п. 33.1 ст. 33 ПК України).
Відповідно до ст. 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи) - щодо дотримання законодавства з питань оподаткування (крім випадків, визначених підпунктом 41.1.2 цього пункту), законодавства з питань сплати єдиного внеску, а також щодо дотримання іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, чи його територіальні органи. Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється. Повноваження і функції контролюючих органів визначаються цим Кодексом, Митним кодексом України та законами України. Розмежування повноважень і функціональних обов'язків контролюючих органів визначається законодавством України. Інші державні органи не мають права проводити перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів, у тому числі на запит правоохоронних органів.
За п.п. 14.1.137 ст. 14 Податкового Кодексу України орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Станом на день подання заяви вищезазначений податковий борг у сумі 58 783, 00 грн боржником до бюджету не сплачений.
Ліквідатор вимоги податкового органу визнав повністю.
За таких обставин, заяву Головне управління ДПС у Запорізькій області слід задовольнити. Визнати грошові вимоги Головне управління ДПС у Запорізькій області до боржника у розмірі 52 147 грн. 00 коп. основного боргу (3-тя черга задоволення вимог), 6 636 грн. 09 коп. (6-та черга задоволення вимог).
Зобов'язати ліквідатора включити визнані судом вимоги ГУ ДПС у Запорізькій області до реєстру вимог кредиторів у відповідності до вимог Кодексу України з процедур банкрутства.
Зобов'язати ліквідатора включити витрати ГУ ДПС у Запорізькій області по сплаті судового збору у розмірі 4 844 грн. 80 коп. за подання заяви відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства.
Розглянувши у засіданні матеріали справи, клопотання ліквідатора (вх. № 13018/08-08/25 від 25.06.2025), заслухавши представників учасників провадження, суд зазначає наступне.
Ухвалою господарського суду Запорізької області від 06.06.2024 зокрема, визнано кредиторські вимоги Головного управління ДПС у Чернігівській області, у розмірі 455 813, 01 грн., з яких: 122 515, 00 грн. основного боргу з другою чергою задоволення, 273 596, 84 грн. основного боргу з третьою чергою задоволення, 59 701, 17 грн. - штрафні санкції та пеня, з шостою чергою задоволення, та 6 056, 00 грн судового збору з першою чергою задоволення.
Відомості про кредиторів, на підставі зазначеної ухвали суду внесені до реєстру вимог кредиторів АПК "Старосільський".
З метою задоволення вимог кредитора ГУ ДПС у Чернігівські області, ліквідатором направлено запит про надання реквізитів (рахунків) для здійснення погашення кредиторських вимог.
У відповідь на запит про надання реквізитів від ГУ ДПС у Чернігівські області надійшла відповідь з якої вбачається наступне:
"АК "СТАРОСІЛЬСЬКИЙ" 06.03.2024 подано заяву про зміну місця реєстрації на Запорізьку область (Запорізький р-н, с. Відрадне, вул. Дніпрова, буд. 7).
До 31.12.2024 АК "СТАРОСІЛЬСЬКИЙ" як платник податків перебував на обліку в Головному управлінні ДПС у Чернігівській області. Відповідно до чинного законодавства інтегрована картка платника по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування була передана до Головного управлінні ДПС у Запорізькій області 07.04.2024, а інтегрована картка з податку на додану вартість - 01.01.2025.
Разом з тим, в Головному управлінні ДПС у Чернігівській області залишаються інтегровані картки платника по місцевих податках і зборах, зокрема по єдиному податку з с/г товаровиробників (КБК 18050500), по Городнянській міській територіальної громаді, у якій станом на 04.06.2025 обліковується податкова заборгованість у сумі 92 957, 18 грн., яка виникла в результаті несплати самостійно задекларованих податкових зобов'язань.
Для отримання реквізитів рахунків для погашення заборгованості з податку на додану вартість (КБК 14060100) та єдиного внеску нарахованого роботодавцями на суми заробітної плати, винагороди за договорами ЦПХ, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв'язку за вагітністю та пологами (КБК 71010000) Вам необхідно звернутись до Головного управління ДПС у Запорізькій області".
У зв'язку з викладеним існує необхідність замінити кредитора ГУ ДПС у Чернігівській області на ГУ ДПС у Запорізькій області в частині вимог, а саме:
- з податку на додану вартість в сумі 111 933, 78 грн. (в тому числі основний борг 52 365, 21 грн., штрафні санкції - 58 575, 97, пеня - 992, 60 грн.);
- з боргу (недоїмки) з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - 122 515, 00 грн.
В іншій частині вимоги щодо орендної плати з юридичних осіб в сумі 128 407, 05 та єдиного податку на с/г товаровиробників в сумі 92 957, 18 грн., погашаються АПК "Старосільський" кредитору ГУ ДПС у Чернігівській області.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 512 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), передбачено можливість заміни кредитора у зобов'язанні внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги), що являє собою договірну передачу зобов'язальних вимог первісного кредитора новому кредиторові.
У відповідності зі ст. 514 ЦК України, до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Зі змісту 512, 513 ЦК України слідує, що зміна кредитора у зобов'язанні здійснюється шляхом оформлення між первісним кредитором та новим кредитором відповідного договору в тій же самій формі, що і угода, за якою права відступаються. При цьому боржник не приймає ніякої участі в підписанні договору про відступлення та не є його стороною. У відповідності до ч. 1 ст. 516 ЦК України, заміна кредитора у зобов'язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно ст. 514 ЦК України, до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено Договором або законом.
Усі дії, вчинені у справі про банкрутство до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив.
Відповідно до ч. 1 ст. 43 Кодексу України з процедури банкрутства, у разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншого учасника (учасників) справи здійснює заміну такої сторони її правонаступником на будь-якій стадії провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 52 ГПК України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу.
У засіданні представник ГУ ДПС у Запорізькій області підтвердила статус правонаступника прав та обов'язків кредитора по вимогам Головного управління ДПС у Чернігівській області.
За таких обставин, клопотання ліквідатора (вх. № 13018/08-08/25 від 25.06.2025) слід задовольнити та замінити кредитора у справі Головне управління ДПС у Чернігівській області (вул. Реміснича, 11, м. Чернігів, Чернігівська область, 14000, код ЄДРПОУ 44094124) на його правонаступника - Головне управління ДПС у Запорізькій області (пр. Соборний, 166, м. Запоріжжя, 69107, код ЄДРПОУ ВП 44118663).
Технічна фіксація здійснюється за допомогою підсистеми відеоконференцзв'язку: vkz.court.gov.ua.
Керуючись ст. ст. 2, 43, 60, 65 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 52, 197, 232-235, 255-257 ГПК України, суд
Заяву Головного управління ДПС у Запорізькій області (вх. № 15409/08-08/25 від 30.07.2025) задовольнити.
Визнати грошові вимоги Головне управління ДПС у Запорізькій області до боржника у розмірі 52 147 грн. 00 коп. основного боргу (3-тя черга задоволення вимог), 6 636 грн. 09 коп. (6-та черга задоволення вимог).
Зобов'язати ліквідатора включити визнані судом вимоги ГУ ДПС у Запорізькій області до реєстру вимог кредиторів у відповідності до вимог Кодексу України з процедур банкрутства.
Зобов'язати ліквідатора включити витрати ГУ ДПС у Запорізькій області по сплаті судового збору у розмірі 4844 грн. 80 коп. за подання заяви відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства.
Клопотання ліквідатора (вх. № 13018/08-08/25 від 25.06.2025) задовольнити.
Замінити кредитора у справі Головне управління ДПС у Чернігівській області (вул. Реміснича, 11, м. Чернігів, Чернігівська область, 14000, код ЄДРПОУ 44094124) на його правонаступника - Головне управління ДПС у Запорізькій області (пр. Соборний, 166, м. Запоріжжя, 69107, код ЄДРПОУ ВП 44118663).
Копію ухвали надіслати ліквідатору (заявнику 2), заявнику 1, кредиторам (до електронного кабінету).
Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 235 ГПК України та може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, визначеними ст. ст. 256-259 ГПК України.
Повний текст ухвали, відповідно до ст. 233 ГПК України складено 22.08.2025.
Суддя Володимир ЧЕРКАСЬКИЙ