308/10965/25
20.08.2025 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Бенца К.К., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали головного державного інспектору відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління Державної податкової служби у Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , мешканку АДРЕСА_1
за ч.1 ст.155-1 КУпАП, -
15.07.2025 року о 12:44 год. в ході проведення фактичної перевірки магазину-кафе, де здійснює діяльність ФОП ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , встановлено, що ОСОБА_1 порушено порядок проведення розрахунків, а саме: не проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових документів та невидача відповідного розрахункового документу під час реалізації однієї пачки цигарок «Парламент Сільвер», однієї пляшки соку Томатного 1,0 літра на загальну суму 195,00грн. (безготівковий розрахунок). В подальшому на місці проведення розрахунків встановлено наявність готівкових коштів у розмірі 3667,00 грн, які також не проведені через РРО. Отже, встановлено, факти вчинення не проведення розрахункової операції через РРО та невидачі відповідних розрахункових документів, чим порушено п.1,2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року №265/95-ВР із змінами і доповненнями.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.155-1 КпАП України, порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
ОСОБА_1 , в призначене судове засідання не з'явилася про час і місце розгляду справи своєчасно і належним чином повідомлялась, шляхом надсилання судової повістки поштовим зв'язком.
Окрім того слід зазначити, що інформація про дату і час розгляду справи наявна на сайті Судова влада.
Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 3 квітня 2008 наголосив, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження». Крім того, враховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суддя вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Отже, суд вжив усі можливі способи сповіщення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а така поведінка останнього, щодо свідомого ухилення від явки на виклик до суду свідчить про його ухилення від суду та про намагання уникнути відповідальності за вчинене.
Стаття 268 КУпАП не містить імперативної заборони розглядати справу про адміністративне правопорушення за статтею 155-1 ч. 1 КУпАП без обов'язкової присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
З огляду на те, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, будучи обізнаною про складання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення, не вжила заходів для явки до суду, тому суддя вважає, що наведена поведінка учасника процесу є такою, що направлена на затягування розгляду справи, з метою спливу строку притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченого статтею 38 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
У відповідності до положення ст. 9 КУпАП - адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна(умисна або необережна)дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Диспозиція статті 155-1 КУпАП передбачає відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Вина ОСОБА_1 , підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення №1917/07-16/701 від 22.07.2025 року, даними акту фактичної перевірки ГУ ДПС в Закарпатській області №12235/Ж5/07/16/701/РРО/3124413906 від 22.07.2025 року, який підписано ОСОБА_1 без зауважень.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що ОСОБА_1 , своїми діями вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.155 -1 КУпАП України порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Враховуючи характер та ступінь адміністративного правопорушення, обставини адміністративного правопорушення, особу правопорушника, обставини, що обтяжують і пом'якшують відповідальність, приходжу до висновку, що на ОСОБА_1 , слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу, передбаченого санкцією ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 , підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.cт. 155-1 ч. 1, 283-285КУпАП, суд,-
ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 визнати винною у вчинені правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 85,00 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 судовий збір на користь держави у розмірі 605,60 грн.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності протягом десяти днів з дня винесення постанови до Закарпатського апеляційного суду.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду К.К. Бенца