Справа № 420/27714/25
19 серпня 2025 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Іванов Е.А. розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,-
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії.
Згідно ч. 1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши зміст позовної заяви та доданих до неї матеріалів, суддя встановив наявність підстав для залишення позову без руху, оскільки позов поданий із порушенням вимог встановлених ст.ст.106-161 КАС України.
Відповідно до п.4 ч.5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Згідно до ч.1 ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Як вбачається з прохальної частини позову, позивачем, серед іншого, заявлено вимоги:
- бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_2 (09935548) з неактуалізації - невнесення вірних даних (інформації/відомостей) в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів, що позивач - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (РНОКПП: НОМЕР_1 ): ІНФОРМАЦІЯ_4 знятий та виключений з обліку військовозобов'язаних (ст. 64А, протокол № 41 від 30.10.2017), що у сукупності та нерозривному зв'язку підтверджується військовим квитком НОМЕР_2 від 27.08.2003 за особистим підписом військового комісара, круглою гербовою печаткою ІНФОРМАЦІЯ_5 (09935548) та, додатково, довідкою ВЛК № 2/1632 від 08.11.2023 за особистим підписом голови ВЛК та особистою печаткою лікаря, за ободистим підписом секретаря ВЛК та круглою гербовою печаткою ІНФОРМАЦІЯ_5 (09935548); «Категорія обліку: не військовозобов'язаний»; «Підстава зняттявиключення: визнаний ВЛК непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку військовозобов'язаних за п. 3) ч. 6 ст. 37 Закону України від 25.03.1992 № 2232-XII (ст. 64А, протокол № 41 від 30.10.2017)», «Звання: молодший лейтенант», «ВОС: 121000», визнати протиправною, та
- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_6 ( НОМЕР_3 ) актуалізувати - внести інформацію (відомості) в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо позивача - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_7 (РНОКПП: НОМЕР_4 ), про виключення з військового обліку, відповідно до вчиненого запису у клієнта військовому квитку НОМЕР_5 від 19.09.2005 - ІНФОРМАЦІЯ_8 ( НОМЕР_3 ), клієнта знято та за ст. 57А наказу МО України від 2008 року клієнта виключено з військового обліку, що підтверджується гербовою печаткою ІНФОРМАЦІЯ_9 (09793249), додатково, ОСОБА_4 як керівником СУВОРОВСЬКОГО РВК М. ОДЕСИ (09793249) накладеними штампом та його особистим (власним підписом
Поряд з цим, суд акцентує увагу позивача, на необхідності конкретизувати позовні вимоги, адже ІНФОРМАЦІЯ_6 не заявлено як відповідача по справі.
Таким чином позивачу необхідно визначитись з колом осіб відповідно позовних вимог.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.
За таких обставин позов має бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків позовної заяви.
Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом надання до Одеського окружного адміністративного суду належним чином оформленого позову конкретизованими вимогами у відповідності до кількості сторін у справі.
При цьому, суд вважає за доцільне зазначити, що у разі своєчасного виконання ухвали суду, та направлення необхідних документів засобами поштового зв'язку, позивачу, з метою попередження повернення судом позовної заяви з підстав невиконання вимог ухвали суду про залишення адміністративного позову без руху, необхідно завчасно повідомити суд відповідними засобами зв'язку (телефон, факс, електрона пошта, тощо) про надіслання матеріалів, оскільки згідно з п.1 розділу ІІ Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень, затверджених Наказом Міністерства інфраструктури України від 28 листопада 2013року №958, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 28.01.2014 року за №173/24950, нормативні строки пересилання простої письмової кореспонденції операторами поштового зв'язку (без урахування вихідних днів об'єктів поштового зв'язку): місцевої - Д+2; у межах області та між обласними центрами України - Д+3, пріоритетної - Д+1, де Д - день подання поштового відправлення до пересилання в об'єкті поштового зв'язку або опускання простого листа чи поштової картки до поштової скриньки до початку останнього виймання; 2, 3 - кількість днів, протягом яких пересилається поштове відправлення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 160, 161, 169 КАС України, суддя,-
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою та повідомити позивача про необхідність протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути, визначенні даним судовим рішенням недоліки, та роз'яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачеві відповідно до приписів п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 256 КАС України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Е.А. Іванов