Справа № 709/1004/20
1-в/709/42/25
21 серпня 2025 року с-ще Чорнобай
Чорнобаївський районний суд Черкаської області у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участі секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
представника ВПД № 2 Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області - ОСОБА_3 ,
прокурора - ОСОБА_4 ,
засудженого - ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Чорнобаївського районного суду Черкаської області подання ВПД № 2 Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області стосовно
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , з середньою освітою, офіційно непрацюючого, неодруженого, раніше судимого
08 вересня 2020 року Чорнобаївським районним судом Черкаської області за ч. 3 ст. 185 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки, судимість непогашена,
про продовження встановленого адміністративного нагляду,
До Чорнобаївського районного суду Черкаської області надійшло подання ВПД № 2 Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області стосовно ОСОБА_5 про продовження встановленого адміністративного нагляду.
В обґрунтування вказаного подання зазначалося, що ОСОБА_5 після відбуття покарання на шлях виправлення не став та продовжує вчиняти адміністративні правопорушення, внаслідок чого 26 серпня 2024 року за поданням ВПД № 2 Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_5 Чорнобаївським районним судом Черкаської області було встановлено адміністративний нагляд на строк один рік з певними обмеженнями.
Враховуючи той факт, що ОСОБА_5 , перебуваючи під адміністративним наглядом, порушував його умови та здійснив ряд правопорушень, наявні підстави для направлення вказаного подання до суду для вирішення питання про продовження адміністративного нагляду.
У судовому засіданні представник ВПД № 2 Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 подання підтримав, вважав його обгрунтованим.
Прокурор ОСОБА_4 вважала, що продовження адміністративного нагляду у цьому випадку є доцільним.
ОСОБА_5 проти задоволення подання не заперечував.
Заслухавши пояснення учасників судового засідання, дослідивши матеріали подання, суд встановив наступне.
Згідно з копією вироку Чорнобаївського районного суду Черкаської області від
08 вересня 2020 року у справі № 709/1004/20 ОСОБА_5 засуджений за ч. 3 ст. 185 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки (а.с. 10-13).
16 травня 2023 року ОСОБА_5 звільнений з місць позбавлення волі по відбуттю міри покарання (а.с. 22).
Ухвалою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 26 серпня 2024 року справа № 709/1004/20 ОСОБА_5 встановлено адміністративний нагляд, строком на 1 (один) рік (а.с. 14-16)
З матеріалів подання вбачається, що ОСОБА_5 неодноразово порушував адміністративний нагляд, вчиняв інші адміністративні правопорушення, за що судом притягався до адміністративною відповідальності, зокрема:
-постановою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 22 жовтня 2024 року у справі № 709/1690/24 за ч. 1 ст. 187 КУпАП (а.с. 26-27);
-постановою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 11 листопада 2024 року у справі № 709/1876/24 за ч. 1 ст. 187 КУпАП (а.с. 28-29);
-постановою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 26 листопада 2024 року у справі № 709/1935/24 за ч. 1 ст. 51, ч. 1, 2 ст. 187 КУпАП (а.с. 30-31);
-постановою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 20 січня 2025 року у справі № 709/2044/24 за ч. 2 ст. 187 КУпАП (а.с. 32-33);
-постановою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 19 лютого 2025 року у справі № 709/112/25 за ч. 2 ст. 187 КУпАП (а.с. 34-35);
-постановою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 13 березня 2025 року у справі № 709/199/25 за ч. 2 ст. 187 КУпАП (а.с. 36-37);
-постановою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 21 травня 2025 року у справі № 709/330/25 за ч. 2 ст. 187 КУпАП (а.с. 39-40);
-постановою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 18 червня 2025 року у справі № 709/881/25 за ч. 3 ст. 178 ч. 2 ст. 187 КУпАП (а.с. 42-43);
-постановою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 08 липня 2025 року у справі № 709/1063/25 за ч. 2 ст. 187 КУпАП (а.с. 45-46);
-постановою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 21 травня 2025 року у справі № 709/707/25 за ч. 2 ст. 187 КУпАП (а.с. 49-50).
Крім того, ОСОБА_5 систематично притягався до адміністративної відповідальності працівниками поліції, а саме за ст. 176 КУпАП - 15 разів, за ст. 177 КУпАП - 14 разів, за ст. 178 КУпАП - 2 рази, про що свідчать копії відповідних постанов (а.с. 54-71, 73-78, 80, 82-86, 88).
У зв'язку з систематичним вчиненням адміністративних правопорушень
ОСОБА_5 12 разів отримував попередження (а.с. 38, 41, 44, 47, 51-53, 72, 79, 81, 87, 89).
Згідно з характеристикою, наданою Васютинським старостинським округом виконавчого комітету Іркліївської сільської ради Золотоніського району Черкаської області ОСОБА_5 характеризується негативно (а.с. 9).
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі - Закон) адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них (ст. 2 Закону).
Згідно з п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Підставою для встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, вказаних у
п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону, є матеріали органів Національної поліції (ст. 4 Закону).
Зі змісту ст. 6 Закону вбачається, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному ст. 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості; у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Враховуючи те, що ОСОБА_5 є засудженою особою за тяжкий злочин, після звільнення з місць позбавлення волі, незважаючи на перебування під адміністративним наглядом та неодноразові попередження органів Національної поліції, систематично вчиняє адміністративні правопорушення, переслідуючи за мету здійснення виховного впливу на нього і запобігання вчиненню інших кримінальних правопорушень у майбутньому, суд вважає за необхідне подання задовольнити та продовжити адміністративний нагляд на строк 6 місяців.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3-6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст. 369-372 КПК України, суд
Подання ВПД № 2 Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області про продовження адміністративного нагляду - задовольнити.
Встановити стосовно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд на строк 6 (шість) місяців з такими обмеженнями:
-заборонити виходити з місця постійного проживання в період часу з 22:00 до 06:00 наступного дня, за виключенням необхідності прослідування до укриття під час та після сигналу «Повітряна тривога»;
-заборонити перебувати в місцях громадського харчування, де продаються спиртні напої на розлив;
-заборонити виїзд в особистих справах за межі Золотоніського району Черкаської області без попередження працівників ВПД № 2 Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.
Ухвала суду може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення шляхом подання апеляційної скарги через Чорнобаївський районний суд Черкаської області.
Суддя ОСОБА_1