Постанова від 21.08.2025 по справі 581/624/25

Справа № 581/624/25

Провадження № 3/581/307/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 серпня 2025 року с-ще Липова Долина

Суддя Липоводолинського районного суду Сумської області Бутенко Д.В., з участю секретаря судового засідання Бочкун Л.І., прокурора Микитовського С.О. (в режимі відеоконференцзв'язу), особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 та її захисника Шульги О.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Сумській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, уроженку с.Русанівка Липоводолинського району Сумської області із зареєстрованим місцем проживання в АДРЕСА_1 , директора Комунального некомерційного підприємства «Липоводолинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Липоводолинської селищної ради, за сумісництвом лікаря-педіатра Комунального некомерційного підприємства «Липоводолинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Липоводолинської селищної ради, заміжньої, на утриманні неповнолітніх дітей не маючої, депутата Липоводолинської селищної ради Сумської області, ідентифікаційний номер платника податків НОМЕР_1 , раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася,

за ч.1 статті 172-7 та ч.2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі- КУпАП)

ВСТАНОВИВ:

Процесуальні аспекти провадження даної справи

1. 05 серпня 2025 року до місцевого суду надійшов адміністративний матеріал 581/624/25 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-7 КУпАП, головуючим суддею визначено Бутенка Д.В.

Також 05 серпня 2025 року до місцевого суду надійшли ще шість адміністративниих матеріалів про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-7 КУпАП: № 581/626/25, № 581/627/25, № 581/629/25, № 581/634/25, № 581/637/25, № 581/638/25, та п'ять адміністративниих матеріалів про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст.172-7 КУпАП: № 581/625/25, № 581/628/25, № 581/633/25, № 581/635/25, № 581/636/25, які за результатами автоматизованого розподілу справ передані головуючому судді Бутенку Д.В.

Оскільки у провадженні судді Бутенка Д.В. перебуває сім справ про адміністративні правопорушення за ч.1 ст.172-7 КУпАП (справи: № 581/624/25, № 581/626/25, № 581/627/25, № 581/629/25, № 581/634/25, № 581/637/25, № 581/638/25) та п'ять за ч.2 ст.172-7 КУпАП (справи: № 581/625/25, № 581/628/25, № 581/633/25, № 581/635/25, № 581/636/25), то суд відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП уважає за необхідне об'єднати ці дванадцять справ про адміністративні проступки, які оформлені відносно ОСОБА_1 в одне провадження присвоївши об'єднаній справі № 581/624/25 та розглянувши цю справу із накладенням адміністративних стягнень в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Опис обставин, установлених судом під час розгляду справи

2. Старшим оперуповноваженим Управління стратегічних розслідувань в Сумській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном поліції Моспановим О.І. 31 липня 2025 року складено дванадцять протоколів про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відносно ОСОБА_1 , яка, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права і суб'єктом, на яку поширюється дія п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», виконуючи повноваження в якості директора Комунального некомерційного підприємства «ЦПМСД», з приватним інтересом:

2.1. реалізувала управлінське рішення у письмовій формі, особисто не вжила заходів щодо недопущення виникненню реального конфлікту інтересів та не повідомила про наявність такого конфлікту інтересів під час визначення суб'єкта господарювання, укладення, погодження умов договору від 17 липня 2024 року №103 та його підписання з ФОП ОСОБА_2 , який є близькою особою Липоводолинського селищного голови ОСОБА_3 ;

2.2. реалізувала управлінське рішення у письмовій формі, особисто не вжила заходів щодо недопущення виникненню реального конфлікту інтересів та не повідомила про наявність такого конфлікту інтересів під час визначення суб'єкта господарювання, укладення, погодження умов договору від 04 грудня 2023 року №155 та його підписання з ФОП ОСОБА_2 , який є близькою особою Липоводолинського селищного голови ОСОБА_3 ;

2.3. вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а також не вжила заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів під час визначення суб'єкта господарювання, укладення, погодження умов договору від 04 грудня 2023 року №155 та його підписання з ФОП ОСОБА_2 , який є близькою особою Липоводолинського селищного голови ОСОБА_3 ;

2.4. реалізувала управлінське рішення у письмовій формі, особисто не вжила заходів щодо недопущення виникненню реального конфлікту інтересів та не повідомила про наявність такого конфлікту інтересів під час визначення суб'єкта господарювання, укладення, погодження умов договору від 11 вересня 2024 року №144 та його підписання з ФОП ОСОБА_2 , який є близькою особою Липоводолинського селищного голови ОСОБА_3 ;

2.5. вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а також не вжила заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів під час визначення суб'єкта господарювання, укладення, погодження умов договору від 11 вересня 2024 року №144 та його підписання з ФОП ОСОБА_2 , який є близькою особою Липоводолинського селищного голови ОСОБА_3 ;

2.6. реалізувала управлінське рішення у письмовій формі, особисто не вжила заходів щодо недопущення виникненню реального конфлікту інтересів та не повідомила про наявність такого конфлікту інтересів під час визначення суб'єкта господарювання, укладення, погодження умов договору від 27 вересня 2024 року №156 та №157 та його підписання з ФОП ОСОБА_2 , який є близькою особою Липоводолинського селищного голови ОСОБА_3 ;

2.7. вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а також не вжила заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів під час визначення суб'єкта господарювання, укладення, погодження умов договору від 27 вересня 2024 року №156 та №157 та його підписання з ФОП ОСОБА_2 , який є близькою особою Липоводолинського селищного голови ОСОБА_3 ;

2.8. реалізувала управлінське рішення у письмовій формі, особисто не вжила заходів щодо недопущення виникненню реального конфлікту інтересів та не повідомила про наявність такого конфлікту інтересів під час визначення суб'єкта господарювання, укладення, погодження умов договору від 23 грудня 2024 року №220 та його підписання з ФОП ОСОБА_2 , який є близькою особою Липоводолинського селищного голови ОСОБА_3 ;

2.9. вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а також не вжила заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів під час визначення суб'єкта господарювання, укладення, погодження умов договору від 23 грудня 2024 року №220 та його підписання з ФОП ОСОБА_2 , який є близькою особою Липоводолинського селищного голови ОСОБА_3 ;

2.10. реалізувала управлінське рішення у письмовій формі, особисто не вжила заходів щодо недопущення виникненню реального конфлікту інтересів та не повідомила про наявність такого конфлікту інтересів під час визначення суб'єкта господарювання, укладення, погодження умов договору від 20 серпня 2024 року №129/20/08 та №129 та його підписання з ФОП ОСОБА_2 , який є близькою особою Липоводолинського селищного голови ОСОБА_3 ;

2.11. вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а також не вжила заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів під час визначення суб'єкта господарювання, укладення, погодження умов договору від 20 серпня 2024 року №129/20/08 та №129 та його підписання з ФОП ОСОБА_2 , який є близькою особою Липоводолинського селищного голови ОСОБА_3 ;

2.12. реалізувала управлінське рішення у письмовій формі, особисто не вжила заходів щодо недопущення виникненню реального конфлікту інтересів та не повідомила про наявність такого конфлікту інтересів під час визначення суб'єкта господарювання, укладення, погодження умов договору від 27 жовтня 2023 року №130 та його підписання з ФОП ОСОБА_2 , який є близькою особою Липоводолинського селищного голови ОСОБА_3 .

У протоколах про адміністративні правопорушення зазначалося, що 27 жовтня 2023 року,04 грудня 2023 року, 17 липня 2024 року, ,20 серпня 2024 року, 11 вересня 2024 року, 27 вересня 2024 року та 23 грудня 2024 року ОСОБА_1 порушувала вимоги п.1-2, 3-4 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції».

Пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, її захисника та думка прокурора щодо складених протоколів про адміністративне правопорушення

3. ОСОБА_1 у судовому засіданні винуватість у вчиненні вищенаведених правопорушень визнала частково та суду пояснила про підписання нею всіх зазначених договорів купівлі-продажу будівельних, господарських та інших матеріалів із ФОП « ОСОБА_2 » для поточного використання комунальним некомерційним підприємством відбувалося після завершення тендерних процедур проведених відповідно до закону за кошти Національної служби здоров'я і без використання субвенцій місцевого бюджету на ці цілі, будь-який приватний інтерес у неї був відсутній при укладенні зазначених правочинів, родинні зв'язки ФОП « ОСОБА_2 » та селищного голови ОСОБА_3 нею не враховувалися. Погодилася із тим, що вона не повідомила в установленому порядку про потенційний та реальний конфлікт інтересів НАЗК до та під час підписання зазначених договорів.

4. Захисник Шульга О.С. у судовому засіданні, підтримавши позицію його підзахисної, суду пояснив про невіднесеність до службових обов'язків ОСОБА_1 обрання суб'єктів господарювання із якими необхідно укладати договори про закупівлю певного майна для потреб підприємства, підписуючи їх вона виконала статутні обов'язки директора підприємства на укладення господарських договорів та коштів місцевого бюджету не використовувала.

5. Прокурор Микитовський С.О. уважав, що ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за ч.1,2 ст.172-7 КУпАП, так як вона не повідомила про виникнення у неї реального конфлікту інтересів та прийняла рішення та вчинила дії в умовах зазначеного конфлікту, що зафіксовано у складених дванадцяти протоколах про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, та доданих до них матеріалів, просив накласти на останню стягнення з урахуванням вимог ст.36 КУпАП у виді штрафу.

Докази та документальні дані, які досліджені судом

6. Докази, які суд покладає в основу прийнятої постанови в підтвердження фактів вчинення дванадцяти адміністративних правопорушень, а саме:

- протоколи про адміністративне правопорушення: № 305/2025 від 31 липня 2025 року, № 306/2025 від 31 липня 2025 року, № 307/2025 від 31 липня 2025 року, № 313/2025 від 31 липня 2025 року, № 315/2025 від 31 липня 2025 року, № 316/2025 від 31 липня 2025 року, № 317/2025 від 31 липня 2025 року, № 318/2025 від 31 липня 2025 року, № 319/2025 від 31 липня 2025 року, № 320/2025 від 31 липня 2025 року, № 321/2025 від 31 липня 2025 року, № 322/2025 від 31 липня 2025 року, в яких викладена узагальнена сутність вчинених дванадцяти адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією;

- рапорти старшого оперуповноваженого Управління стратегічних Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном поліції Моспанова О. від 28 липня 2025 року та начальника 1-го сектору (протидії корупції) Управління стратегічних розслідувань в Сумській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Мартиненка Є.О. від 02 січня 2025 року про виявлення ними ознак адміністративних правопорушень у діях та рішеннях керівництва КНП «ЛЦПМСД» в частині укладення й підписанні договорів купівлі-продажу будівельних матеріалів від 27 жовтня 2023 року від 04 грудня 2023 року, від 17 липня 2024 року та від 11 вересня 2024 року у близької особи Липоводолинського селищного голови;

- запити УСР в Сумській області до Комунального некомерційного підприємства «Липоводолинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Липоводолинської селищної ради та Липоводолинської селищної ради про надання інформації в рамках провадження у справі про адміністративне правопорушення із листами-відповідями Комунального некомерційного підприємства «Липоводолинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Липоводолинської селищної ради та Липоводолинської селищної ради від 13 січня 2025 року, 10 лютого 2025 року, 02 червня 2025 року, 13 червня 2025 року, 07 липня 2025 року, 11 липня 2025 року та 14 липня 2025 року про надання інформації в рамках провадження у справі про адміністративне правопорушення;

- витяги з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань станом на 27 жовтня 2023 року до установчого статусута відомостей Комунального некомерційного підприємства «Липоводолинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Липоводолинської селищної ради, вищим органом управління якого є Липоводолинська селищна рада;

- витяги з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань станом на 23 грудня 2023 року до установчого статусута відомостей Комунального некомерційного підприємства «Липоводолинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Липоводолинської селищної ради, вищим органом управління якого є Липоводолинська селищна рада;

- витяги з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань станом на 01 липня 2025 року до установчого статусута відомостей Комунального некомерційного підприємства «Липоводолинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Липоводолинської селищної ради, вищим органом управління якого є Липоводолинська селищна рада;

- фотокопії колективних договорів між адміністрацією та трудовим колективом працівників комунального некомерційного підприиємства Липоводолинської районної ради «Липоводолинський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги» на 2019-2021 роки від 22 лютого 2019 року;

- фотокопії рішень шостого скликання тридцятої сесії Липоводолинської районної ради Сумської області від 20 грудня 2013 року про створення комунального закладу «Липоводолинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» щляхом виділу з «Липоводолинської центральної районної лікарні»;

- фотокопії рішень четвертого пленарного засідання п'ятої сесії восьмого скликання Липоводолинської селищної ради від 03 грудня 2021 року про затвердження Статусу комунального некомерційного підприємства «Липоводолинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Липоводолинської селищної ради у новій редакції;

- фотокопії рішень сорок шостої сесії восьмого скликання Липоводолинської селищної ради від 21 грудня 2023 року про затвердження Статусу комунального некомерційного підприємства «Липоводолинський центр первинної медико-санітарної допомоги»;

- фотокопії рішень п'ятдесят п'ятої сесії восьмого скликання Липоводолинської селищної ради від 05 вересня 2024 року про затвердження Статусу комунального некомерційного підприємства «Липоводолинський центр первинної медико-санітарної допомоги»;

- фотокопії рішень четвертого пленарного засідання п'ятої сесії восьмого скликання Липоводолинської селищної ради від 03 грудня 2024 року про затвердження Статусу комунального некомерційного підприємства «Липоводолинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Липоводолинської селищної ради у новій редакції;

- інформації Державної міграційної служби України про особу ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

- фотокопії повних витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження ОСОБА_2 , 22 березня 1991 року: батько ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 , мати ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

- фотокопії контрактів від 20 грудня 2013 року з керівництвом комунального некомерційного підприємства «Липоводолинський центр первинної медико-санітарної допомоги» та ОСОБА_1 призначену на посаду головного лікаря Липоводолинського районного Центру первинної медико-санітарної допомоги, відповідно до рішення Липоводолинської районної ради від 20 грудня 2013 року на термін з 20 грудня 2013 року по 19 грудня 2018 року та додаткових угод №1, №2, №3, №4, №5;

- фотокопії розпоряджень Липоводолинської селищної ради від 19 грудня 2023 року про призначення ОСОБА_1 20 грудня 2023 рку на посаду директора комунального некомерційного підприємства «Липоводолинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Липоводолинської селищної ради без проведення конкурсу у порядку та на умовах, передбачених Законом України «Про правовий режим воєнного стану» до призначення на цю посаду переможця конкурсу, із граничним строком перебування на посаді не більше 12 місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні та укладення контракту з ОСОБА_1 з 20 грудня 2023 року;

- фотокопії Посадових інструкцій головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги Комунального некомерційного підприємства «Липоводолинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Липоводолинської селищної ради, який звільняється та призначається на посаду за рішення сесії селищної ради та перебуває у безпосередньому підпорядкуванні селищної ради;

- фотокопії договорів від 17 липня 2024 року №103 укладеного між КНП «Липоводолинський ЦПМСД» та ОСОБА_2 про придбання будівельних матеріалів в розмірі 17150,00 коп, від 04 грудня 2023 року №155 укладеного між КНП «Липоводолинський ЦПМСД» та ОСОБА_2 про придбання будівельних матеріалів в розмірі 34800,00 коп, від 11 вересня 2024 року №144 укладеного між КНП «Липоводолинський ЦПМСД» та ОСОБА_2 про придбання будівельних матеріалів в розмірі 33357,00 коп, від 27 жовтня 2023 року №130 укладеного між КНП «Липоводолинський ЦПМСД» та ОСОБА_2 про придбання будівельних матеріалів в розмірі 668,50 коп, від 27 жовтня 2023 року №131 укладеного між КНП «Липоводолинський ЦПМСД» та ОСОБА_2 про придбання будівельних матеріалів в розмірі 3028,50 коп, від 27 вересня 2024 року №156 укладеного між КНП «Липоводолинський ЦПМСД» та ОСОБА_2 про придбання будівельних матеріалів в розмірі 1009,20 коп, від 27 вересня 2024 року №157 укладеного між КНП «Липоводолинський ЦПМСД» та ОСОБА_2 про придбання будівельних матеріалів в розмірі 7009,00 коп, від 23 грудня 2024 року №220 укладеного між КНП «Липоводолинський ЦПМСД» та ОСОБА_2 про придбання будівельних матеріалів в розмірі 6336,50 коп, від 20 серпня 2024 року №129/20/08 укладеного між КНП «Липоводолинський ЦПМСД» та ОСОБА_2 про придбання будівельних матеріалів в розмірі 7472,00 коп, від 20 серпня 2024 року №129 укладеного між КНП «Липоводолинський ЦПМСД» та ОСОБА_2 про придбання будівельних матеріалів в розмірі 4197,00 коп.

Висновки суду

7. Із досліджених матеріалів справи судом установлені обставини того, що ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, є суб'єктом, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» №1700-VII, використовуючи свої повноваження з приватним інтересом, не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та не повідомляла у встановленому порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час визначення суб'єкта господарювання, укладення, погодження умов договорів від від 27 жовтня 2023 року №130, від 04 грудня 2023 року №155, від 17 липня 2024 року №103, від 20 серпня 2024 року №129/20/08 та №129, від 11 вересня 2024 року №144, від 27 вересня 2024 року №156 та №157, від 23 грудня 2024 року №220, та їх підписання з ФОП ОСОБА_2 , який є близькою особою Липоводолинського селищного голови ОСОБА_3 , а також вчиняла дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, не вживши заходів щодо його врегулювання під час визначення суб'єкта господарювання, укладення, погодження умов договорів від 04 грудня 2023 року №155, від 20 серпня 2024 року №129/20/08 та №129, від 11 вересня 2024 року №144, від 27 вересня 2024 року №156 та №157, від 23 грудня 2024 року №220 та їх підписання з ФОП ОСОБА_2 , який є близькою особою Липоводолинського селищного голови ОСОБА_3 , чим порушила п.1-2, 3-4 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».

8. Таким чином, ОСОБА_1 не повідомила у жовтні 2023 року, у грудні 2023 року, у липні 2024 року, у серпні 2024 року, двічі у вересні 2024 року, у грудні 2024 року про наявність у неї реального конфлікту інтересів, порушивши п.1-2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила сім адміністративних правопорушень, пов'язаних із корупцією, передбачених ч.1 ст.172-7 КУпАП, а також у грудні 2023 року, у серпні 2024 року, двічі у вересні 2024 року, у грудні 2024 року вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, порушивши п.3-4 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила п'ять адміністративних правопорушення, пов'язаних із корупцією, передбачених ч.2 ст.172-7 КУпАП.

9. Обставини, які пом'якшують відповідальність за вищезазначені адміністративні правопорушення, відповідно до статті 34 КУпАП, суд уважає вчинення адміністративних правопорушень вперше.

Обставини, які обтяжують відповідальність за адміністративні правопорушення, відповідно до статті 35 КУпАП, судом не встановлено.

10. Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення за вчинені адміністративні правопорушення, суд ураховує конкретні обставини правопорушень із формальними складами та їх наслідки, ступінь вини у формі прямого умислу та особу порушника (є одруженою, на утриманні неповнолітніх дітей не має, є працевлаштованою за основним місцем роботи та за сумісництвом, до адмінвідповідальності за порушення ст.172-7 КУпАП притягається вперше, належно виконує посадові обов'язки за місцем основної роботи, позитивно характеризується в якості дисциплінованого й відповідального керівника із організаційно-аналітичними здібностями), пом'якшуючу її адміністративну відповідальність обставину, та відсутність обставин, які обтяжують її відповідальність, та уважає за доцільне з метою її перевиховання, накласти на ОСОБА_1 основне адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто у межах санкції частини 2 статті 172-7 КУпАП, у виді штрафу в розмірі 350 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із застосуванням ч.2 ст.36 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

При цьому, суд уважає дотриманими вимоги ч.4 ст.38 КУпАП щодо строків накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , оскільки днем виявлення вищеустановлених правопорушень є день складання протоколів про адміністративне правпорушення у липні 2025 року, виявлені порушення почалися вчинятися з жовтня 2023 року і факти їх вчинення виявлені до спливу двох років з дня їх вчинення.

11. Відповідно до статті 40-1 КУпАП та статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI з ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь держави судовий збір.

Доводи ОСОБА_1 та її захисника Шульги О.С. про невчинення вищезазначених адміністративних правопорушень, пов'язаних із корупцією при наявності приватного інтересу, суд розглядає обраним цими особами способом захисту у цих справах, вони спростовуються дослідженими судом доказами, оскільки посадова особа комунального підприємства повинна уникати прийняття рішень та підписання договорів із суб'єктом підприємницької діяльності, який є близькою особою Липоводолинського селищного голови ОСОБА_3 , в умовах реального конфлікту інтересів (суперечності між лояльним ставленням з боку селищного голови, який є керівником засновника комунального некомерційного підприємства, при отриманні доходу від проданої продукції ФОП « ОСОБА_2 » та об'єктивним й неупередженим виконанням ОСОБА_1 адміністративно-посадових обов'язків директора КНП «ЦПМСД»), вживаючи заходів до самостійного врегулювання конфліктів інтересів, а також окремо зобов'язана повідомляти відповідні органи про виникнення відповідних конфліктів інтересів під час виконання адміністративно-господарських функцій.

Керуючись статтями 1, 9, 22, 23, 33, 34, 36, 38, ст.172-7 ч.1, 172-7 ч.2, ст. 247, 283, 284, 294 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

1. Об'єднати в одне провадження матеріали справ про адміністративне правопорушення № 581/624/25, № 581/629/25, № 581/626/25, № 581/627/25, № 581/628/25, № 581/625/25, № 581/634/25, № 581/637/25, № 581/638/25, № 581/635/25, № 581/636/25 та № 581/633/25, складені відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-7 та ч.2 ст.172-7 КУпАП та присвоїти об'єднаній справі номер 581/624/25.

2. Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення, передбачені частиною 1 статті 172-7, частиною 2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, із застосуванням ч.2 ст.36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у виді штрафу в розмірі 350 (триста п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 5950 (п'ять тисяч дев'ятсот п'ятдесят) гривень 00 коп.

3. Штраф може бути сплачений порушником добровільно не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу. У разі несплати, штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

4. Стягнути зі ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 605 грн 60 коп.

5. Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Липоводолинський районний суд Сумської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Д. В. Бутенко