Справа № 493/97/25
Провадження № 3/493/567/25
21 серпня 2025 року м. Балта Одеської області
Балтський районний суд Одеської області в складі:
головуючої-судді Мясківської І.М.,
за участю секретаря Пінул І.Б.,
прокурора Баюша В.В.,
адвоката Жуковської Н.В.,
особи, яка притягується до
адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Балта об'єднану справу про адміністративне правопорушення, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області ДСР Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Чернече Балтського району Одеської області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої на посаді директора Закладу дошкільної освіти ясла-садок №9 «Веселка» Балтської міської ради Одеської області, яка протягом року до адміністративної відповідальності не притягувалася,
- за вчинення скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 127/2025 від 09.01.2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора закладу дошкільної освіти ясла-садок №9 «Веселка» Балтської міської ради Одеської області, будучи суб'єктом на якого поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», не повідомила відділ освіти Балтської міської ради Одеської області, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №158-к від 15.12.2023 року «Про преміювання», відповідно до якого встановлено та нараховано премію працівнику ЗДО № 9 «Веселка» ОСОБА_2 в розмірі 12320,00 грн., який є її племінником, тобто близькою особою відповідно до ст.1 Закону, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-7 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 128/2025 від 09.01.2025 року ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора ЗДО № 9 «Веселка» Балтської міської ради Одеської області, будучи суб'єктом на якого поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 158-к від 15.12.2023 року «Про преміювання», відповідно до якого встановлено та нараховано премію працівнику ЗДО № 9 «Веселка» ОСОБА_2 в розмірі 12320,00 грн., який є її племінником, тобто близькою особою відповідно до ст. 1 Закону, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
Представник особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - адвокат Жуковська Н.В., посилаючись на закінчення строків притягнення до адміністративної відповідальності, передбачених ст. 38 КУпАП, просила закрити провадження у справі.
Прокурор Подільської окружної прокуратури Одеської області Баюш В.В., не заперечуючи проти закриття провадження у справі за закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності, просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, оскільки обставини, які наведені в протоколах про адміністративні правопорушення, пов'язаних з корупцією, вказують про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Матеріали справи не містять відомостей про час та дату виявлення адміністративних правопорушень.
Разом з тим у протоколах зазначено, що датою виявлення правопорушення є завершення збору доказів, встановлення особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення, фактичних даних для висновку про наявність в діях особи вину у вчиненні правопорушення, встановлення складу адміністративного правопорушення та складання і оголошення протоколу за участю особи ОСОБА_1 , а саме 09.01.2025 року.
Відповідно до ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строк, передбачений ст. 38 КУпАП, закінчився.
При закритті провадження у справі у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності, передбачених ст. 38 КУпАП, не встановлюється наявність вини у вчиненні правопорушення, що узгоджується з правовою позицією Верховного Суду України, висловленою у постанові від 11.07.2018 року у справі № 308/8763/15-а.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ознаками адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, підлягає закриттю у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст.. 38 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 38, 247 КУпАП, суд
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ознаками адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, - закрити в зв'язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскарженою до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.