Ухвала від 21.08.2025 по справі 331/4219/25

Справа № 331/4219/25

Провадження № 1-кп/331/652/2025

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про призначення судового розгляду

21 серпня 2025 року Олександрівський районний суд міста Запоріжжя у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

за участі:

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

захисника обвинуваченого ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у залі суду у м. Запоріжжі матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025082020000528 від 04.06.2025, за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України,

УСТАНОВИВ:

До Олександрівського районного суду міста Запоріжжя надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025082020000528 від 04.06.2025, за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України.

Даний обвинувальний акт складений слідчим, затверджений прокурором і вручений під розписки обвинуваченому та його захиснику.

Прокурор просить призначити справу до судового розгляду, справу розглядати у відкритому судовому засіданні суддею одноособово та викликати в судове засідання прокурора, обвинуваченого, його захисника, потерпілого.

Обвинувачений та його захисник підтримали позицію прокурора, проти призначення справи до судового розгляду та виклику вказаних прокурором осіб не заперечували.

Потерпілий ОСОБА_6 у підготовче судове засідання не з'явився, але надав до суду заяву, в якій просив провести підготовче судове засідання без його участі.

Заслухавши прокурора, обвинуваченого та його захисника, дослідивши обвинувальний акт і долучені до нього документи, суд приходить до висновку, що кримінальне провадження підлягає призначенню до судового розгляду з наступних підстав.

Дане кримінальне провадження підсудне Олександрівському районному суду міста Запоріжжя.

Обвинувальний акт, реєстр матеріалів досудового розслідування складено відповідно до вимог ст. 291 КПК України.

У підготовчому судовому засіданні встановлено, що перешкоди для призначення судового розгляду за цим кримінальним провадженням, зокрема підстави для прийняття рішень, передбачених п.п. 1- 4 ч. 3 ст. 314 КПК України, відсутні.

Відповідно до ст. 27 КПК України дане кримінальне провадження не потребує закритого судового засідання, а тому може бути розглянуте у відкритому судовому засіданні.

Судовий розгляд справи має проводитися за участю прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченого ОСОБА_4 , захисника обвинуваченого - адвоката ОСОБА_5 , потерпілого ОСОБА_6 .

У підготовчому судовому засіданні було встановлено, що під час досудового розслідування потерпілим ОСОБА_6 був поданий слідчому цивільний позов про відшкодування майнової шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, відповідачем у якому зазначено ОСОБА_4 .

Потерпілий у поданій до суду заяві наполягав на розгляді цивільного позову разом із даним кримінальним провадженням, а прокурор, обвинувачений та його захисник не заперечували проти розгляду вказаної позовної заяви разом із даним кримінальним провадженням.

Відповідно до ч.1 ст.128 КПК України особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред'явити цивільний позов до підозрюваного, обвинуваченого або до фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння.

Крім того, згідно із ч.2 ст.61 КПК України права та обов'язки цивільного позивача виникають з моменту подання позовної заяви органу досудового розслідування або суду.

У даному кримінальному провадженні судовий розгляд ще не розпочато, позовна заява потерпілого ОСОБА_6 за формою та змістом відповідає вимогам ЦПК України, а тому є підстави для прийняття цивільного позову для спільного розгляду з даним кримінальним провадженням та визнання ОСОБА_6 цивільним позивачем, а ОСОБА_4 - цивільним відповідачем у даній справі.

Клопотань про застосування, зміну та скасування заходів забезпечення кримінального провадження до суду не надходило.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 128, 314-316 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

Призначити кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, до судового розгляду на 21 серпня 2025 року о 14 годині 10 хвилин у приміщенні Олександрівського районного суду міста Запоріжжя за адресою: м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, 6.

Судовий розгляд у кримінальному провадженні проводити судом у складі одного судді у відкритому судовому засіданні.

Прийняти цивільний позов ОСОБА_6 до ОСОБА_4 про відшкодування майнової шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, до спільного розгляду з даним кримінальним провадженням.

Визнати потерпілого ОСОБА_6 цивільним позивачем, а обвинуваченого ОСОБА_4 - цивільним відповідачем у даній справі.

Судовий розгляд справи проводити за участю прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченого ОСОБА_4 , захисника обвинуваченого - адвоката ОСОБА_5 , потерпілого ОСОБА_6 , про що належним чином повідомити зазначених осіб.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_7

Попередній документ
129663877
Наступний документ
129663879
Інформація про рішення:
№ рішення: 129663878
№ справи: 331/4219/25
Дата рішення: 21.08.2025
Дата публікації: 22.08.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Олександрівський районний суд міста Запоріжжя
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти власності; Крадіжка
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (23.09.2025)
Дата надходження: 23.07.2025
Розклад засідань:
07.08.2025 14:00 Жовтневий районний суд м. Запоріжжя
21.08.2025 13:30 Жовтневий районний суд м. Запоріжжя
21.08.2025 14:10 Жовтневий районний суд м. Запоріжжя