Справа № 588/1421/25
Провадження № 3-в/588/19/25
21 серпня 2025 року м. Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Сумської області Огієнко О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про відстрочення виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу,
ОСОБА_1 звернулася до суду із вказаною заявою, яку мотивувала тим, що постановою судді Тростянецького районного суду Сумської області від 12.08.2025 на неї було накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 грн. Посилаючись на скрутне матеріальне становище ОСОБА_1 , просить суд відстрочити виконання постанови суду в частині сплати штрафу на 1 рік та вирішити дане питання без її участі.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що є підстави для часткового задоволення заяви, виходячи з таких мотивів.
Постановою судді Тростянецького районного суду Сумської області від 12.08.2025 ОСОБА_1 була визнана винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, та на неї було накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) грн (а.с. 17-18).
Відповідно до статті 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно із частиною 1 статті 301 КУпАП відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
Відповідно до статті 33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення.
Обґрунтовуючи підстави для відстрочення виконання постанови, заявниця посилалася на скрутне матеріальне становище, що підтвердила індивідуальними відомостями про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб Державного загальнообов'язкового державного соціального страхування, з яких вбачається, що сукупний дохід ОСОБА_1 за 2025 рік складає 133968 грн 85 коп. (а.с. 21-22).
З огляду на викладене, ураховуючи розмір накладеного на ОСОБА_1 штрафу, майновий стан та відомості про особу порушниці, вважаю, що є підстави для відстрочення виконання постанови суду в частині оплати штрафу на 6 місяців.
Відповідно до пункту 2 частини 4 статті 12 Закону України «Про виконавче провадження» строки пред'явлення виконавчого документа до виконання перериваються у разі надання судом, який видав виконавчий документ, відстрочки або розстрочки виконання рішення.
Керуючись статтею 301 КУпАП, суддя
Заяву ОСОБА_1 про відстрочення виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу - задовольнити частково.
Відстрочити виконання постанови Тростянецького районного суду Сумської області від 12 серпня 2025 року в справі № 588/1421/25 в частині сплати штрафу в розмірі 17000 грн, на строк тривалістю 6 (шість) місяців, який обчислюється з дня наступного за днем ухвалення цієї постанови, тобто до 21 лютого 2026 року включно.
У задоволенні заяви в іншій частині - відмовити.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О. О. Огієнко