Справа №442/4434/25
Провадження №2-а/442/47/2025
19 серпня 2025 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області в складі:
головуючого судді - Коваля Р.Г.,
за участю секретаря судового засідання - Чолавін Н.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дрогобичі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про адміністративне правопорушення, -
за участю:
позивача: ОСОБА_1 ,
представника відповідача: Дмитріва А.Р.,
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якому просить визнати протиправною та скасувати постанову бн від 28.05.2025, винесену посадовою особою ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.210-1 КУпАП.
Позовні вимоги мотивовані тим, що постанова винесена 28.05.2025, тобто після спливу строку, без жодного зазначення які саме дані він не оновив і яке правопорушення вчинив. Крім того, ним не змінювались адреса реєстрації і місця проживання, сімейний стан, місце роботи, освіта і здоров'я. Вказує на відсутність протоколу про фіксацію вчинення діяння, жодного документа, який підтверджував би факт зміни його облікових даних, жодного доказу свідомого невиконання покладеного законом обов'язку. Вважає, що посадова особа вийшла за межі своїх повноважень, без встановлення складу правопорушення та без належного обґрунтування постанови.
Представник відповідача Дмитрів А.Р. подав відзив на позовну заяву, в якій просить відмовити у задоволенні позовної заяви. Вказує, що позивач перебуває на військовому обліку ІНФОРМАЦІЯ_3 і являється військовозобов'язаним. Відповідно до аб.4 п.1 ч.2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», який набрав чинності 18.05.2024 громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим законом уточити адресу проживання, номери засобів зв'язку, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти та інші персональні дані. Позивач проігнорував виконання обов'язку, покладеного на нього згідно законодавства вимоги, жодним із визначених способів уточнення своїх персональних даних не скористався.
Так як позивач особисто прибув до ІНФОРМАЦІЯ_2 28.05.2025 при звірці даних було виявлено, що персональні дані уточнив невчасно, а саме 19.12.2024 через мобільний додаток «Резерв+», внаслідок чого вчинив адміністративне правопорушення.
Розгляд справи про адміністративне правопорушення відносно позивача проведений згідно норм чинного законодавства, так як протокол про адміністративне правопорушення складався 28.05.2025 в присутності позивача. Права та обов'язки йому роз'яснено.
У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги. Вказав, що знаходиться на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_4 , свої дані як це визначено у Законі він через центр ЦНАП не оновлював, особисто не з'являвся в ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також оскільки в нього є додаток ДІЯ, то вважав, що такі дані оновлені автоматично. У 2024 його скерували для проходження ВЛК у м.Стрий, де йому надали висновок про придатність. 19.12.2024 установив додаток «Резерв+. Вказує, що його дані при проходженні ВКЛ в Стрию були відомі, бо працівники все самостійно реєстрували. Враховуючи, що він був 16.10.2024 у Стрийському РТЦК - значить дані оновлено. Пояснив, що доказів перебування у ІНФОРМАЦІЯ_5 , крім повістки, не має. Наголосив, що його дані не змінювались, а тому він вважає , що не було потреби оновлювати такі.
Підтвердив, що був присутній при складенні відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення. Копію постанови отримав 29.05.2025.
У письмових додаткових поясненнях позивач не погоджуючись із думкою представника відповідача щодо його перебування на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_4 , вказує, що ще до 2025 року, а саме у жовтні 2024 до нього було застосовано примусові мобілізаційні заходи, зокрема працівниками поліції доправлений до Стрийського РТЦК для проходження медичної військово-лікарської комісії та відправку у військові частини. Отже його персональні дані оновлено до дати реєстрації у системі «Резерв+».
У зв'язку із поганим станом здоров'я військові частини відмовились його включити у списки особового складу, а тому виписано повістку на відправку від ІНФОРМАЦІЯ_6 для прибуття на іншу дату, а саме 23.10.2024.У витязі з ЄДР АІТС «Оберіг» відсутні будь-які записи про вручення йому цієї повістки та інші факти оповіщення у 2024, що свідчить про неповноту і незалежність цього доказу. Надані представником відповідача дані «Оберіг» не відображають усіх обставин, пов'язаних з його військовим обліком і не можуть вважатися карткою первинного обліку.
Наголошує, що ще до завершення 60-денного строку, встановленого Законом України №3633-ХІ від 11.04.2024 для уточнення персональних даних він звертався до ІНФОРМАЦІЯ_6 для проходження ВЛК, про що свідчать: заява на проходження ВЛК від 06.11.2024, запит на отримання довідки ВЛК, надані медичні документи та висновки лікарських установ. Отже він виконав обов'язок щодо перебування на військовому обліку та взаємодіяв з органами військового управління.
Вказує, що у матеріалах справи відсутні: протокол або інший документ, який підтверджує факт зміни його персональних даних після набрання чинності Законом; докази його умисного ухилення від виконання вимог закону; підтвердження, що на момент складання протоколу він не перебував на військовому обліку.
У письмових додаткових поясненнях представник відповідача зазначив, що п.3 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого Постановою КМ України №1487 від 16.05.2025 визначено, що призов резервістів та військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації, на особливий період проводиться незалежно від місця їх перебування на військовому обліку, що надало право посадовим особам ІНФОРМАЦІЯ_6 вживати заходів щодо призову позивача на військову службу під час мобілізації. Відтак твердження позивача про взяття його на облік у ІНФОРМАЦІЯ_7 не відповідають дійсності.
Представник відповідача Дмитрів А.Р. проти задоволення адміністративного позову заперечив, з підстав, викладених у відзиві. В судовому засіданні вказав, що законом було надано 60 днів з 18.05.2024 для оновлення своїх даних, тобто до 16.07.2024. Наголосив, що позивач перебуває на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_4 , а не Стрийському. Лікарі не мають відношення до оновлення даних, які він мав особисто уточнити у встановлені строки.
У письмових додаткових поясненнях представник відповідача зазначив, що п.3 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого Постановою КМ України №1487 від 16.05.2025 визначено, що призов резервістів та військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації, на особливий період проводиться незалежно від місця їх перебування на військовому обліку, що надало право посадовим особам ІНФОРМАЦІЯ_6 вживати заходів щодо призову позивача на військову службу під час мобілізації. Відтак твердження позивача про взяття його на облік у ІНФОРМАЦІЯ_7 не відповідають дійсності.
Заслухавши учасників справи, дослідивши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов до наступного висновку.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Частиною 1 ст. 9 КАС України передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з ч. 1 ст. 6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (ч. 1 ст. 9 КУпАП).
За ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
З урахуванням викладеного, висновок про наявність чи відсутність в діях особи складу адміністративного правопорушення повинен бути обґрунтований, тобто зроблений на підставі всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин та доказів, які підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення, а саме правопорушення (у випадку його вчинення) повинне бути належним чином зафіксоване.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Відповідно до висновку Великої Палати Верховного Суду, викладеного у постанові від 25.06.2020 у справі № 520/2261/19, визначений статтею 77 КАС України обов'язок відповідача - суб'єкта владних повноважень довести правомірність рішення, дії чи бездіяльності не виключає визначеного частиною першою цієї ж статті обов'язку позивача довести ті обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.
Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили (ч.ч. 2, 3 ст. 90 КАС України).
Згідно відомостей облікової картки до військового квитка № НОМЕР_1 ОСОБА_1 , є військовозобов'язаним та перебуває на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_8 .
28.05.2025 головним спеціалістом мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 складено протокол відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, відповідно до якого ОСОБА_1 , являючись військовозобв'язаним, під час дії в Україні особливого періоду, порушив вимоги законодавства про мобілізацію, визначені ч. 3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", та п. 22 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою КМ України від 16.05.2024 № 560, а саме: перебуваючи на військовому обліку, протягом 60 днів з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку" від 11.04.2024 № 3633-IX, не уточнив свої облікові та інші персональні дані, шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності). Військовозобов'язаний ОСОБА_1 , згідно даних ЄДРВ АІТС «ОБЕРІГ" перебуває на військовому обліку ІНФОРМАЦІЯ_2 , для уточнення даних особисто не з'явився, витяг з органу ЦНАП не надав, застосунок «Резерв+» встановив 19.12.2024.
Протокол про адміністративне правопорушення був складений у присутності ОСОБА_1 , останнього було ознайомлено з правами та обов'язками відповідно до ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, а також про дату, час та місце розгляду протоколу.
28.05.2025 начальником ІНФОРМАЦІЯ_3 винесено постанову, якою на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 17 000 грн за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, зокрема за те, що ОСОБА_1 , являючись військовозобв'язаним, під час дії в Україні особливого періоду, порушив вимоги законодавства про мобілізацію, визначені ч. 3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", та п. 22 Порядку про проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою КМ України від 16.05.2024 № 560, а саме: перебуваючи на військовому обліку, протягом 60 днів з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку" від 11.04.2024 № 3633-IX, не уточнив свої облікові та інші персональні дані, шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності). Військовозобов'язаний ОСОБА_1 , згідно даних ЄДРВ АІТС «ОБЕРІГ" перебуває на військовому обліку ІНФОРМАЦІЯ_2 , для уточнення даних особисто не з'явився, витяг з органу ЦНАП не надав, застосунок «Резерв+» встановив 19.12.2024, під час розгляду справи вину у вчиненому не визнав, вважає що якщо він зареєстрований у «Резерв+, то і порушення нема.
Статтею 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" визначено обов'язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації.
Згідно з абз. 6 ч. 3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" інші військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.
Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби здійснюється на підставі Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу".
18.05.2024 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку" № 3633-ІХ від 11.04.2024. Цим Законом положення ч. 10 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу" викладено в новій редакції, згідно якої, зокрема встановлено, що громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані, зокрема: уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки; прибувати за викликом районного (об'єднаного районного), міського (районного у місті, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу розвідувальних органів України для оформлення військово-облікових документів, взяття на військовий облік, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів; виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.
Абзац 4 п.п. 1 п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку" встановлює, що громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані:у разі перебування на території України - шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності).
Отже, вищезазначені норми законодавства передбачають три шляхи, яким громадяни України, які перебувають на території України, та які перебувають на військовому обліку, повинні були уточнити свої персональні дані з 18.05.2024 по 16.07.2024 (включно), а саме:
1. шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання;
2. шляхом прибуття самостійно до центру надання адміністративних послуг;
3. через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності).
Відповідно до ч. 3 ст. 210-1 КУпАП порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, вчинене в особливий період - тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від двох тисяч до трьох тисяч п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оборону України" особливий період - це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану" воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, що затверджений Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ, у зв'язку із військовою агресією Російської Федерації проти України введений воєнний стан з 05 год. 30 хв. 24.02.2022 строком на 30 діб, який в подальшому неодноразово продовжувався, і продовжує свою дію на час вчинення розгляду справи.
З аналізу вказаних норм можна зробити висновок, що чинне законодавство зобов'язувало саме позивача вчинити певні дії, і уточнити свої персональні дані у встановлений строк, які могли бути вчинені тільки ним особисто у один із визначених способів, відтак держатель Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів може перевірити чи уточнив військовозобов'язаний свої персональні дані, але обов'язок такого уточнення покладається на військовозобов'язаного, яким є позивач.
Суд не бере до уваги посилання позивача на те, що він не підлягає притягненню до адміністративної відповідальності, оскільки пройшов медичну військово-лікарську комісію у ІНФОРМАЦІЯ_5 у жовтні 2024, так як факт проходження ВЛК мав місце після закінчення строку на оновлення даних і не свідчить про виконання ОСОБА_1 обов'язку, покладеного на нього згідно з абзацом 4 п.п. 1 п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку".
Додаток «Резерв+" завантажив лише 19.12.2024, а особисто звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місце перебування на військовому обліку 28.05.2025, де було виявлено факт несвоєчасного оновлення даних.
Як вбачається з оскаржуваної постанови, ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за те, що він, перебуваючи на військовому обліку, протягом 60 днів з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку" від 11.04.2024 № 3633-IX, не уточнив свої облікові та інші персональні дані, шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності).
Тобто у встановлений законодавством термін з 18.05.2024 по 16.07.2024 (включно) ОСОБА_1 не виконав обов'язку по уточненню своїх персональних даних.
Доводи позивача, що у матеріалах справи відсутні документи щодо зміни його персональних даних, докази умислу на ухилення від виконання вимог закону, не знайшли свого підтвердження під час розгляду справи, оскільки судом встановлено, а позивачем не заперечено, що з 18.05.2024 по 16.07.2024 дані він не оновлював. Факт проходження ВЛК після цих термінів та відсутність записів про вручення йому повістки про прибуття до ІНФОРМАЦІЯ_6 у жовтні 2024 році не є обставинами, що можуть бути належними доказами, які підтверджують виконання ОСОБА_1 вимоги законодавства у встановлені строки.
Позивач вважає, що відповідач при розгляді справи про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210 КУпАП в порушення ст. 38 КУпАП притягнув його до адміністративної відповідальності після закінчення строків притягнення до відповідальності
Відповідно до ч. 7 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.
Адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, вчинене позивачем, було виявлено 28.05.2025, а тому адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210-1 КУпАП накладено в межах строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Враховуючи викладені обставини в їх сукупності, на підставі оцінених доказів, суд дійшов висновку, що стороною відповідача, в силу положень ч. 2 ст. 77 КАС України, доведено факт вчинення позивачем зазначеного в оскаржуваній постанові адміністративного правопорушення, постановляючи оскаржувану постанову, відповідач діяв правомірно на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, а оскаржувана постанова є обґрунтована, тобто прийнята з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, а тому постанову від 28.05.2025 про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 17 000 грн за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, слід залишити без змін, а позовну заяву без задоволення.
У зв'язку з відмовою у задоволенні позовних вимог, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 9, 19, 20, 72-77, 241-247, 286, суд -
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про адміністративне правопорушення - відмовити повністю.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 .
Відповідач: ІНФОРМАЦІЯ_10 , АДРЕСА_2 .
Повний текс рішення складено 19.08.2025.
Суддя Роман КОВАЛЬ